Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα Fatsaki.....εχουμε ακριβως ιδια εβδ κ ιδια μερα εγκυμοσυνης!!!:P:p:p

Ειχες συμπτωματα;;; εγω τιποτα,περα απο κατι ζαλαδες για λιγα απογευματα αλλα μολις ξεκινησα σιδηρο κ ασβεστιο περασαν!!!

Μονο εαν συγχιστω με πιανει παλι.....

καλημερα!! κ εγω ιδια εβδ κ ιδια μερα εγκυμοσυνης!!! εγω σιδηρο δεν πηρα επειδη εχω crohn... αλλα δεν εχω καουρες πια..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Νατάσα καλως ήρθες κι εσύ στην παρεούλα! Με το καλό!

polixenia αυτό είναι το κακό με τα εντόσθια, θέλουν πολύ καλό πλύσιμο. Τώρα αν τα φτιάξει η μανούλα σου, οκ, θα τα προσέξει ιδιαιτέρως! Άντε καλή όρεξη!:D


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα πήγα τον Γιαννάκη μου να κοινωνήσει! Αλήθεια, εσείς νηστεύετε; Εγώ προς το παρόν μόνο στο κρέας, αλλά Παρασκευή και Σάββατο θα νηστέψω κανονικά.

Ο καιρός θα φτιάξει απ' ότι ακούω, μακάρι για να ανέβει και η διάθεσή μας!

Πάω να μαγειρέψω τα φασολάκια μου και το ψαράκι του μικρού. Ίσως ξαναμπώ μετά. Καλό μεσημέρι!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα πήγα τον Γιαννάκη μου να κοινωνήσει! Αλήθεια, εσείς νηστεύετε; Εγώ προς το παρόν μόνο στο κρέας, αλλά Παρασκευή και Σάββατο θα νηστέψω κανονικά.

Ο καιρός θα φτιάξει απ' ότι ακούω, μακάρι για να ανέβει και η διάθεσή μας!

Πάω να μαγειρέψω τα φασολάκια μου και το ψαράκι του μικρού. Ίσως ξαναμπώ μετά. Καλό μεσημέρι!

Καλημερα Αlex εγω νηστευω κανονικα,εαν κ μου ειπαν οτι σε μας δεν πειραζει να φαμε κανονικα....αλλα δεν μου παει Μεγαλη Εβδομαδα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Nα είστε καλά και του χρόνου να κοινωνήσετε! Εγώ λέω να πάω με την μικρή μου το Σάββατο.

Νηστεύω ναι κανονικά! Στο πρώτο νήστευα από κρέας μόνο, τώρα από όλα! όλοι μου λένε ότι δεν πειράζει αν δεν νηστέψω μιας και είμαι εγκυούλα, αλλά δεν ξέρω έτσι νιώθω αυτή τη φορά!


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!!! Polixenia, συγχαρητήρια για τα μωράκια σας και με το καλό η Βʼ Επιπέδου! Εύχομαι όλα τα μωράκια του κόσμου να είναι αρτιμελή και υγιέστατα!!!

Κάναμε κι εμείς εχθές την αυχενική μας. Τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά. 1,5 mmαυχενική διαφάνεια και οι τρισωμίες (σας τις γράφω στο περίπου) 1:3200, 1:3700 και 1:64500. Τα αποτελέσματα του PAPP-Aθα βγουν την επόμενη εβδομάδα λόγω των ημερών.

Έπαθα πλάκα με το μωρό… δεν σταμάτησε να κουνιέται!!! Το είχα ταΐσει και με μία oversizedσοκολάτα αμυγδάλου από τα Max&Perryκαι έκανε ενόργανη γυμναστική μέσα στην κοιλιά μου!!! Πήγαινε μία από εδώ, μία από εκεί. Έκανε τούμπες, γέφυρες, διατάσεις…. JJJ Η γιατρός που με εξέτασε είχε αγανακτήσει… ʽΣταμάτα καλό μου λίγο να σε μετρήσωʼ του έλεγε! Γέλαγα κι εγώ από την χαρά μου… της κάναμε μαμά και μωρό την ζωή δύσκολη!!!! Εκπληκτική εμπειρία!

Τι μας είπε για το φύλο: σε όλα τα βρέφη, εκεί που είναι τα γεννητικά τους όργανα, ξεχωρίζει ένα εξογκωματάκι. Αυτό αν είναι παράλληλο με την σπονδυλική τους στήλη είναι κορίτσι, αν είναι κάθετο προς την σπονδυλική τους στήλη είναι αγόρι. Εμάς σχημάτιζε γωνία 45 μοιρών….. τι να πει κανείς;;;;; Θα το δούμε αργότερα (είναι λίγο νωρίς μου είπε και ο γιατρός μου).

Διαβάζω ότι συζητάτε για τα καλούδια του Πάσχα. Εγώ θα φάω μαγειρίτσα, αλλά χωρίς εντόσθια (είναι εξίσου νόστιμη ακόμη και μόνο με το ʽκαθαρόʼ κρέας). Απλά, φροντίστε να προμηθευτείτε το κρέας από άνθρωπο εμπιστοσύνης!!!!

Καλό Πάσχα σε όλες, αγωνιστικούς χαιρετισμούς από μία ψωνισμένη με το παιδί της μαμά (έχω ξετρελαθεί με το μωρό μου!!!!!!!!!!!!), Καλή Ανάσταση και καλά φαγοπότια!!!!!

Φιλάκια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια! Μπράβο σας που νηστεύετε! Εγώ νήστευα κάθε χρόνο πολύ καιρό, αλλά φέτος δεν μπορώ ούτε και τώρα. Δεν μου βγαίνει. Εντάξει μαγειρευτά δεν κάνουμε κρέας σπίτι αυτή τη βδομάδα, αλλά αν μου τύχει ένα ανάμικτο τοστ θα το φάω. Δεν μπορώ.

Garidoula μπράβο κορίτσι μου για τα ωραία νέα! Είδες τι μωράκι έχεις!! Ζωηρό. Εμένα ήταν ντροπαλά και τα δύο καθώς μας είχαν γυρίσει την πλάτη και βλέπαμε τη σπονδυλική τους στήλη όλη την ώρα!!

Πάντως αυτό που έγραψες για το εξογκωματάκι οριζόντιο-κάθετο δεν το ήξερα!!

"Καθαρό" κρέας τι εννοείς; Τα συκωτάκια ή βάζετε και κάτι άλλο εσείς;


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια σ εμας εδω στο νησι (Παρος) ριχνει καρεκλες ολοι μερα !!!!!

ουτε το χειμωνα τετοιο καιρο ελπιζω να φτιαξει απο αυριο για να το ευχαριστηθει και τοσος κοσμος που εχει ερθει!!!!!

Οσο για τη μαγειριτσα ολα καλα πλυμμενα και φρεσκα μπορω να τα τρωω ετσι μου ειπε ο γιατρος μου, ακουγονται γενικος διαφορα τον ειχα ρωτησει για το συκωτι και τα θαλασσινα και μου ειπε το ιδιο οταν ειναι φρεσκα ολα επιτρεπονται.

Γενικος δεν ειναι αρνητικος ολα επιτρεπονται με μετρο.

Τα μαλλια μου μου ειπε να τα βαψω τον επομενο μηνα, να μπαινω σε αεροπλανο, σεξ επιτρεπετε αλλα να μην κρεμαστουμε και απο τον πολυελαιο χαχα αλλα καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη γι αυτο καλο ειναι να παιρνουμε γνωμες μεταξυ μας αλλα το ιστορικο μας το ξερει μονο ο γιατρος μας.

Ελπιζω να μην με παρεξηγησετε καλοπροαιρετα το λεω!!!!!

Φιλια σε ολες!!!!


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Polixenia μενω εδω τα 4 τελευταια χρονια....!!!!

Καλα ειναι απο δω και περα ο χειμωνας ομως για μενα που εχω μαθει στην Αθηνα δεν παλευεται ευτυχως που εχω και το παιδακι μου και απασχολουμε αλλιως.......


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...