Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Εγώ τώρα πέρνω σίδηρο fero-folic & μου έδωσε και βιταμίνες pregnacare, αλλά όσες φορές ήπια μου προκαλούν εμετό. Θα δοκιμάσω πάλι την επόμενη εβδομάδα και αν πάλι το ίδιο, θα του πω να μου τις αλλάξει.


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσακια !!!!

Εγω παντως εχω φοβερους πονοκεφαλους το πρωι και το βραδυ ελπιζω να εξαφανιστουν στην πορεια οσο για ανακατοσουρες κατι γινετε αλλα εχουν λιγοστεψει ευτυχως εγω αυχενικη θα κανω μετα το Πασχα μεχρι τοτε υπομονη και αγωνια......

Οσο για χαπια μου δινει καθε μερα μια centrum πολυβιταμινη, ενα fero filic και ενα filicin αυτα θα τα παιρνω μεχρι τελος !!!!!

Για κιλα ελπιζω να μην εχω παρει γιατι δεν εχω καθολου ορεξει τρωω σχετικα προσεκτικα και μικρες ποσοτητες!!!!

Αλλα με αηδιαζει οτι εχει σχεσει με σοκολατα που πριν ετρωγα μια την ημερα χαχαχα!!!! αλλαζουν τα πραγματα!!!!

Σας φιλω κοριτσια υπομονη σε ολες !!!!!!


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!:P:p:p

Μπηκα στην παρεα σας γιατι εχω κ εγω πητ 07/10 αλλα λογω καισαρικης κ διδυμων μου ειπε το αργοτερο μεχρι 07/09!!!Να κλεισω δλδ τις 36 εβδομαδες...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Σέβη! Με το καλό τα διδυμάκια σου κι εσύ!

Το απόγευμα έχω αυχενική... Είμαι πολύ χαρούμενη, αντί για αγχωμένη... Δεν ξέρω ίσως επειδή τα είδα μόλις την προηγούμενη Δευτέρα και ήταν καλά?

Ελπιζω να μου βγει σε καλό η χαρά Χριστέ μου...


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Σέβη! Με το καλό τα διδυμάκια σου κι εσύ!

Το απόγευμα έχω αυχενική... Είμαι πολύ χαρούμενη, αντί για αγχωμένη... Δεν ξέρω ίσως επειδή τα είδα μόλις την προηγούμενη Δευτέρα και ήταν καλά?

Ελπιζω να μου βγει σε καλό η χαρά Χριστέ μου...

Γεια σου Polixenia......με το καλο η αυχενικη σου!!!

Που θα την κανεις;;;Καλα κανεις κ δεν εισαι αγχωμενη.....ειναι ωραια εξεταση!!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sevi μου δεν είμαι από Αθήνα. Ελπίζω να μην ξεχάσω να πάρω και την κάρτα του ιατρείου μαζί, γιατί αν φύγω έτσι δεν ξέρω καθόλου πού είναι!

Εσύ Sevi μιας και έχεις κι εσύ διδυμάκια, στην αυχενική μπόρεσαν να δουν φύλο έστω με τις πιθανότητες που δίνουν, πχ 70% ;


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Sevi μου δεν είμαι από Αθήνα. Ελπίζω να μην ξεχάσω να πάρω και την κάρτα του ιατρείου μαζί, γιατί αν φύγω έτσι δεν ξέρω καθόλου πού είναι!

Εσύ Sevi μιας και έχεις κι εσύ διδυμάκια, στην αυχενική μπόρεσαν να δουν φύλο έστω με τις πιθανότητες που δίνουν, πχ 70% ;

Ναι εμενα μου ειπαν οτι το ενα ειναι αγορι κ το αλλο μαλλον κοριτσι γιατι δεν ειχε καλη θεση!!!

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι όλα καλά με τις αυχενικές κορίτσια! Μη δίνεται και πολύ βάση στο φύλλο που θα σας πουν όμως. Εμένα στο 1ο μου είχαν πει αγόρι στην αυχενική και μετά από ένα μήνα που ξαναπήγα ανακαλύψανε ότι είναι κορίτσι!:confused:

Τώρα δεν ρωτάω καθόλου, ότι και να είναι, να είναι μόνο υγιές τίποτα άλλο!!!


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ fatsaki! Η αλήθεια είναι ότι στον υπέρηχο της προηγούμενης βδομάδας ήταν σε καλή θέση το ένα μωρό και φάνηκε ξεκάθαρα ανάμεσα στα πόδια του κάτι να φουσκώνει υπερβολικά. Ο γιατρός βέβαια μας είπε ότι και στα κορίτσια έτσι διογκωμένα φαίνεται σε αυτό το στάδιο, αλλά ήταν τόσο φουσκωμένο που μου φάνηκε σαν δικαιολογία αυτό που είπε ο γιατρός. Τελικά μάλλον έχει δίκιο σύμφωνα με αυτά που λες κι εσύ fatsaki.


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα μανούλες Οκτωβρίου 2011! Είμαι καινούργια στο φόρουμ και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη. ΠΗΤ έχω 29/10. Μέχρι σήμερα, όλα πάνε πολύ καλά και το ίδιο εύχομαι και για εσάς! Αύριο έχουμε ραντεβού για να κάνουμε την αυχενική διαφάνεια. Φοβάμαι, αλλά θέλω να πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά!

Καλή επιτυχία και στην Polyxenia που θα την κάνει σήμερα! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου....

:)

Link to comment
Share on other sites

Garidoula να μην φοβασαι για την αυχενικη.....κ εγω ετσι ημουν αλλα εαν δεν υπαρχει προβλημα το απολαμβανεις εκεινη την ωρα!!!

Εμενα εκανε 1 ωρα ο γιατρος στην αυχενικη κ τα ευχαριστηθηκα τα ζουζουνια!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Όλα καλά χτες με την αυχενική. Δώσαμε και αίμα και περιμένουμε τώρα μετά το Πάσχα τα τελικά ποσοστά. Στο χαρτί γράφει χοντρικά 1:4500 το ένα έμβρυο και 1:3500 το άλλο και ο γιατρός της αυχενικής είπε ότι ανάλογα με τα αποτελέσματα του αίματος ανεβαίνουν κι άλλο τα τελικά ποσοστά ή κατεβαίνουν.

Για φύλο ούτε κατά διάνοια. Ήταν γυρισμένα με την πλάτη και τα δύο και δεν λέγανε να γυρίσουνε για να μετρήσει αυτά που ήθελε αυτός. Οπότε που να τολμήσουμε να ρωτήσουμε γι'αυτό, όταν τον βλέπαμε να παιδεύεται για τα βασικά. Μετά στο γραφείο του, τον ρώτησε ο άντρας μου και μας το ξέκοψε "Νωρίς είναι ακόμα...".

Πάντως για να πω την αλήθεια μια ιδέα είναι και η αυχενική. Εγώ δεν την έζησα όπως άλλες κοπέλες, συγκινητικά ή χαλαρωτικά. Προτιμούσα χίλιες φορές τον απλό υπέρηχο τις προηγούμενης βδομάδας!! Εδώ όσο χαρούμενη ήμουν τις προηγούμενες μέρες που επιτέλους ήρθε ο καιρός της αυχενικής, τόσο ανήσυχη ήμουν εκείνη τη μία ώρα της εξέτασης. Όση ώρα ο γιατρός δεν μιλούσε νόμιζα πως κάτι κακό-παράξενο βρήκε και όταν ξεκινούσε να μιλάει νόμιζα πως κάνει εισαγωγή για να μου πει κάτι κακό... Τι να σας πω.. Οι εξετάσεις με τα "ποσοστά" τελικά μάλλον δεν μου πάνε....

Ο Θεός και η Παναγία να βάλουν το χέρι τους να είναι καλά τα μωρά. Μόνο αυτό θέλω.

ΥΓ. Το πιο ωραίο σε όλη τη φάση ήταν τα προσωπάκια τους που μου φαίνονταν τόσο γλυκά και μια μούτζα που μας έριξε το ένα και μετρούσαμε τα δάχτυλά του! χαχαχα!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα!

Sevi και garidoula, καλώς ήρθατε στην παρέα μας και με το καλό τα μωράκια σας! Καλή επιτυχία με την αυχενική, garidoula!

Τα ποσοστά σου polixenia φαίνονται μια χαρά! Φαντάσου ότι τα δικά μου πριν την εξέταση αίματος ήταν 1:500 και μετά ανέβηκαν 1:9500. Το φύλο στη β΄επιπέδου θα σας το πουν με σιγουριά. Όπως είπες κι εσύ, μόνο να είναι καλά τα μωρά μας, αυτό μετράει! Έτσι σκέφτομαι κι εγώ και όλες οι μανούλες!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...