Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Εγκυμοσύνη μετά την αποβολή


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,θα ήθελα πραγματικά τι γνώμη σας γιατί δεν ξέρω τι να σκεφτώ! Πριν από 13 μήνες είχα μια αποβολή στην 9 εβδομάδα. Τυχαίο γεγονος είπε ο γιατρός. Ξεκινήσαμε να προσπαθούμε για μωράκι πριν 12 μήνες. Αλλά ακόμη τίποτα. Το πρώτο μωρό ήρθε στον δεύτερο μηνα προσπαθειών. Έκανα εξετασεις για τις ορμόνες και είναι όλα φυσιολογικα. Νιώθω ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα και δεν μπορώ να το δω. Τώρα θα κάνω σαλπιγγογραφια. Έχει κάποια κοπέλα εμπειρία πάνω σε αυτό; Ευχαριστώ

Just now, Paki paki είπε:

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Paki paki είπε:

Καλησπέρα σας,θα ήθελα πραγματικά τι γνώμη σας γιατί δεν ξέρω τι να σκεφτώ! Πριν από 13 μήνες είχα μια αποβολή στην 9 εβδομάδα. Τυχαίο γεγονος είπε ο γιατρός. Ξεκινήσαμε να προσπαθούμε για μωράκι πριν 12 μήνες. Αλλά ακόμη τίποτα. Το πρώτο μωρό ήρθε στον δεύτερο μηνα προσπαθειών. Έκανα εξετασεις για τις ορμόνες και είναι όλα φυσιολογικα. Νιώθω ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα και δεν μπορώ να το δω. Τώρα θα κάνω σαλπιγγογραφια. Έχει κάποια κοπέλα εμπειρία πάνω σε αυτό; Ευχαριστώ

 

γεια σου κοριτσι μου κανε την σαλπιγγογραφια αλλα ειναι περιττο να σου πω οτι δεν σημαινει οτι επειδη ηρθε την πρωτη φορα απο τον δευτερο μηνα τωρα πρεπει να γινει παλι ετσι θελει την ωρα του ελεγχε οτι ειναι να ελεγχεις αλλα αν δεν βγει κατι να ξερεις οτι κυριαρχος θα ειναι το αγχος σου αστο να ερθει με την ηρεμια


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσι μου καταρχην λυπαμαι για την εκβαση της εγκυμοσυνης σου. το τι φταιει και δυσκολευεσαι τωρα να μεινεις εγκυος, μονο οι εξετασεις θα το δειξουν. θα πρεπει να εξεταστει κι ο αντρικος παραγοντας. μπορει να ειναι κι απλα το αγχος σας που στεκεται εμποδιο. στην περιπτωση μου, εμεινα εγκυος πριν 3 χρονια, φυσιολογικα, μετα απο λιγους μηνες προσπαθειας και αναγκαστηκαμε να κανουμε διακοπη κυησης την 12η βδομ, λογω μολυνσης απο κυτταρομεγαλοιο. μετα, προσπαθουσαμε για 2 χρονια...και τιποτα! καναμε εξετασεις και το θεμα ηταν στο σπερμα, που ειναι πολυ αδυναμο και προχωραμε με εξωσωματικες πλεον. οι γιατροι μας εξηγησαν οτι το σπερμα ανανεωνεται καθε τριμηνο, οποτε δεν μπορουμε να ξερουμε ποτε σταμστησε να ειναι καλο ποιοτικα ουτε ποτε και αν θα επανελθει. μπορει ακομα κι οταν εμεινα εγκυος, να ηταν ετσι, αλλα να ηρθαν ετσι τα πραγματα και να τα καταφερε ενα σπερματοζωαριο...δεν ξερουμε. οπως και να χει, καλο θα ηταν να ελεγξετε κι αυτο το κομματι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση σας! Έκανα τεστ ωορρηξίας για τρεις μηνες. Προσπαθούμε γενικά να πιάνουμε όλες τις μέρες του κύκλου. Απλώς χρειάζεται πολύ υπομονή και ηρεμία που δεν μπορείς να τα έχεις πάντα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , Paki paki είπε:

Καλησπέρα σας,θα ήθελα πραγματικά τι γνώμη σας γιατί δεν ξέρω τι να σκεφτώ! Πριν από 13 μήνες είχα μια αποβολή στην 9 εβδομάδα. Τυχαίο γεγονος είπε ο γιατρός. Ξεκινήσαμε να προσπαθούμε για μωράκι πριν 12 μήνες. Αλλά ακόμη τίποτα. Το πρώτο μωρό ήρθε στον δεύτερο μηνα προσπαθειών. Έκανα εξετασεις για τις ορμόνες και είναι όλα φυσιολογικα. Νιώθω ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα και δεν μπορώ να το δω. Τώρα θα κάνω σαλπιγγογραφια. Έχει κάποια κοπέλα εμπειρία πάνω σε αυτό; Ευχαριστώ

 

Καλημέρα!!!είχα και γω παρόμοια εμπειρία...έκανα την πρώτη αποβολή 5βδομαδων ήρθε και έφυγε δηλαδή...Μετά από 5μηνες ξαναεμεινα έγκυος,το έχασα και αυτό στην 10η βδομάδα μετά την απόξεση η γιατρός μου είπε να κάνω πάλι προσπάθεια 6 μήνες μετά...πέρασαν οι 6μηνες και ξεκινήσαμε πάλι και έπιασα μετά απ ένα χρόνο, έκανα και γω πολλές εξετάσεις ήταν όλες καλές και η μοναδική που μου είχε μείνει ήταν η σαλπιγγογραφια την οποία τελικά δεν πρόλαβα να κάνω γιατί είχα μείνει έγκυος..συμβαίνει καμία φορά αιτιολογία δεν υπήρχε από την γιατρό μου έλεγε άγχος.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νένα 27 είπε:

Καλημέρα!!!είχα και γω παρόμοια εμπειρία...έκανα την πρώτη αποβολή 5βδομαδων ήρθε και έφυγε δηλαδή...Μετά από 5μηνες ξαναεμεινα έγκυος,το έχασα και αυτό στην 10η βδομάδα μετά την απόξεση η γιατρός μου είπε να κάνω πάλι προσπάθεια 6 μήνες μετά...πέρασαν οι 6μηνες και ξεκινήσαμε πάλι και έπιασα μετά απ ένα χρόνο, έκανα και γω πολλές εξετάσεις ήταν όλες καλές και η μοναδική που μου είχε μείνει ήταν η σαλπιγγογραφια την οποία τελικά δεν πρόλαβα να κάνω γιατί είχα μείνει έγκυος..συμβαίνει καμία φορά αιτιολογία δεν υπήρχε από την γιατρό μου έλεγε άγχος.. 

Συγχαρητήρια! Πώς διαχειριστηκες το αγχος σου όλο αυτό το διάστημα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paki paki είπε:

Συγχαρητήρια! Πώς διαχειριστηκες το αγχος σου όλο αυτό το διάστημα;

Στην αρχή υπήρχε φόβος ότι και να πιάσω θα το χάσω πάλι...και μετά ήρθε η απογοήτευση μετά από τους 3μηνες προσπάθεια είχα απογοητεύει,στεναχωριομουν και για τον άντρα μου και για το πρώτο μου παιδί που συνέχεια μου έλεγε πως όλοι οι φίλοι του έχουν αδερφάκι εγώ γιατί δεν του κάνω ένα....είναι μια δύσκολη φάση...Μέχρι που το πήρα αλλιώς από τους 6μηνες και μετά και λέω δεν κάνω άλλο...Είμαι τυχερή που έχω ένα και άμα θέλει ο Θεός κάποια στιγμή να τύχει θα τύχει, το έβγαλα από το μυαλό μου εντελώς, ούτε ήξερα ποτέ περίμενα να αδιαθετησω ,ούτε έδινα σημασία στην ωορρηξία μου τίποτα μια απάθεια προς το θέμα αυτό Μέχρι που στον χρόνο τελικά έμεινα έγκυος...δεν το περίμενα καθόλου είχα 7μερες καθυστέρηση και έλεγα θα έρθουν  κάποια ανωμαλία του κύκλου είναι...Αλλά δεν ήταν...γι'αυτό σου λέω το άγχος παίζει πολύ σημαντικό ρόλο.. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...