Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Προβλημα


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους και όλες. 

Έχω μια σχέση με την Μ εδώ και 1,5 χρόνο, η οποία έχει 2 κόρες από προηγούμενο γάμο της. 

Με την μικρή(είναι 12,5 χρόνων) όλα πάνε καλά.

Στην αρχή πήγαιναν και με την μεγαλη( είναι 15 στα 16) ομως μετά τον δεύτερο μηνα συμβίωσης αρχισε να μην με συμπαθει, να μου την λέει σε κάθε ευκαιρία που θα έλεγα η έκανα κάτι. Να πω εδώ πως ούτε η πεθερά μου με συμπαθει και θελει να με διώξει και δυστυχώς για να το πετύχει χρησιμοποιεί την μεγάλη εγγονή της, πάνω στην οποία έχει μεγάλη επιρροή. 

Η μεγάλη είχε δηλώσει μετά από καυγά μεταξύ της Μ,εμένα και της μεγάλης , ότι με μισεί.

Η αλήθεια είναι ότι με την Μ έχουμε συχνούς καυγάδες,συνήθως για βλακείες...

Να πω ότι δυστυχώς είμαι ισχυρογνώμων και ξεροκέφαλος....

Τελευταία υπήρξε μια περίοδος ησυχιας,όμως σήμερα έληξε άδοξα αφού υπήρξε λογομαχία μεταξύ της μεγάλης και εμού. 

Υπήρχε μια διαφωνία για κάτι κι εγώ είπα την άποψη μου(ίσως όχι με σωστό τρόπο) και η μεγάλη μου είπε: "Σου απαγορεύω να μιλάς" και της είπα "Θα μιλαω όσο θέλω. Το Σύνταγμα μου δίνει το δικαίωμα να μιλάω.

Κατόπιν η μικρή την ρώτησε γιατί μου φωνάζει και εκνευρισμένος απάντησα εγώ"Γιατί με μισεί. Το έχει δηλώσει..." 

Τότε η μεγάλη πήρε την τσάντα με τα ψώνια από την Μ η οποία της ζήτησε σε έντονο ύφος να της την δώσει πίσω. 

Της την έδωσε και με γρήγορο βήμα προχώρησε μπροστά. Όταν φτάσαμε στην στάση εκείνη είχε πάει μια στάση μετά. 

Η Μ μου εκανε καυγά και πήγε με την μικρή να βρει την μεγάλη...

Εγώ εκείνα καλύτερο να πάρω το λεωφορείο από την στάση στην οποία ήμουν για να τις αφήσω να ηρεμήσουν.

Στην επόμενη μπήκαν κι εκείνες. 

Αφού βγήκαμε από το λεωφορείο και μέχρι το σπίτι αλλά και σε αυτό η Μ μου φώναζε εντονα ενώ η μεγάλη πήγε στην γιαγιά της,της ειπε-προφανως- τι έγινε και μετά πήγε στο δωμάτιο της και δε μιλάει στην μητέρα της...

Τι με συμβουλευετε να κάνω? Πώς να το χειριστώ? Δεν έχω δικά μου παιδιά οπότε ξαφνικά εγινα πατριός χωρίς να έχω κάποια προηγούμενη εμπειρία ο γονέας...

Θέλω την συμβουλή/βοήθεια σας για να σταματήσουν οι καυγάδες με την Μ και την μεγάλη και να γίνουν τα πράγματα καλύτερα...

Δεν ξέρω τι να κάνω....

Σας παρακαλώ βοηθήστε με....

Άγνωστος Χ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Άγνωστος Χ είπε:

Καλησπέρα σε όλους και όλες. 

Έχω μια σχέση με την Μ εδώ και 1,5 χρόνο, η οποία έχει 2 κόρες από προηγούμενο γάμο της. 

Με την μικρή(είναι 12,5 χρόνων) όλα πάνε καλά.

Στην αρχή πήγαιναν και με την μεγαλη( είναι 15 στα 16) ομως μετά τον δεύτερο μηνα συμβίωσης αρχισε να μην με συμπαθει, να μου την λέει σε κάθε ευκαιρία που θα έλεγα η έκανα κάτι. Να πω εδώ πως ούτε η πεθερά μου με συμπαθει και θελει να με διώξει και δυστυχώς για να το πετύχει χρησιμοποιεί την μεγάλη εγγονή της, πάνω στην οποία έχει μεγάλη επιρροή. 

Η μεγάλη είχε δηλώσει μετά από καυγά μεταξύ της Μ,εμένα και της μεγάλης , ότι με μισεί.

Η αλήθεια είναι ότι με την Μ έχουμε συχνούς καυγάδες,συνήθως για βλακείες...

Να πω ότι δυστυχώς είμαι ισχυρογνώμων και ξεροκέφαλος....

Τελευταία υπήρξε μια περίοδος ησυχιας,όμως σήμερα έληξε άδοξα αφού υπήρξε λογομαχία μεταξύ της μεγάλης και εμού. 

Υπήρχε μια διαφωνία για κάτι κι εγώ είπα την άποψη μου(ίσως όχι με σωστό τρόπο) και η μεγάλη μου είπε: "Σου απαγορεύω να μιλάς" και της είπα "Θα μιλαω όσο θέλω. Το Σύνταγμα μου δίνει το δικαίωμα να μιλάω.

Κατόπιν η μικρή την ρώτησε γιατί μου φωνάζει και εκνευρισμένος απάντησα εγώ"Γιατί με μισεί. Το έχει δηλώσει..." 

Τότε η μεγάλη πήρε την τσάντα με τα ψώνια από την Μ η οποία της ζήτησε σε έντονο ύφος να της την δώσει πίσω. 

Της την έδωσε και με γρήγορο βήμα προχώρησε μπροστά. Όταν φτάσαμε στην στάση εκείνη είχε πάει μια στάση μετά. 

Η Μ μου εκανε καυγά και πήγε με την μικρή να βρει την μεγάλη...

Εγώ εκείνα καλύτερο να πάρω το λεωφορείο από την στάση στην οποία ήμουν για να τις αφήσω να ηρεμήσουν.

Στην επόμενη μπήκαν κι εκείνες. 

Αφού βγήκαμε από το λεωφορείο και μέχρι το σπίτι αλλά και σε αυτό η Μ μου φώναζε εντονα ενώ η μεγάλη πήγε στην γιαγιά της,της ειπε-προφανως- τι έγινε και μετά πήγε στο δωμάτιο της και δε μιλάει στην μητέρα της...

Τι με συμβουλευετε να κάνω? Πώς να το χειριστώ? Δεν έχω δικά μου παιδιά οπότε ξαφνικά εγινα πατριός χωρίς να έχω κάποια προηγούμενη εμπειρία ο γονέας...

Θέλω την συμβουλή/βοήθεια σας για να σταματήσουν οι καυγάδες με την Μ και την μεγάλη και να γίνουν τα πράγματα καλύτερα...

Δεν ξέρω τι να κάνω....

Σας παρακαλώ βοηθήστε με....

Άγνωστος Χ

Πρώτον με την Μ δεν μπορείτε να έχετε καυγάδες σαν μικρα παιδιά και να κάνετε σκηνές μπροστά στα κορίτσια πρέπει να καθισετε σαν ενήλικοι να δείτε ταιριαζετε η Οχι ;; μετα πιασε το κορίτσι που έχει το θέμα μαζί σου και μίλησε του ιδιαιτέρως ρώτησε την όμορφα τι έχει μαζί σου και γιατί σε μισεί μήπως και εσύ παίρνεις την θέση του μπαμπά στα ματια της και δεν θέλει η θέλει κάτι άλλο ρωτά την

Επεξεργάστηκαν by Giotitsa

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Giotitsa δεν θα κάτσει η μεγάλη να μιλήσουμε ιδιαιτέρως. Δεν θέλει καν να μου μιλάει, πόσο μάλλον να θελήσει ιδιαιτέρως να μιλήσουμε. Δεν πρόκειται να θελήσει να μιλήσουμε ιδιαιτέρως...

Πρέπει να πω εδώ πως ο πατέρας των παιδιών εγκατέλειψε παιδιά και γυναίκα όταν αυτα ήταν μικρά και δεν τον νοιάζει για το πώς ζουν...

Η Μ με αγαπάει και την αγαπώ. Παντα μετά τους καυγάδες μας τα βρίσκουμε... Δεν ξέρω όμως μέχρι πότε θα γίνετε αυτό....

Να πω ότι πέρυσι τέλη Ιουλίου η Μ με χώρισε και μερικές μέρες μετά μου ζήτησε να γυρίσω, όπως και έκανα μετά από σκέψη...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άγνωστος Χ είπε:

Giotitsa δεν θα κάτσει η μεγάλη να μιλήσουμε ιδιαιτέρως. Δεν θέλει καν να μου μιλάει, πόσο μάλλον να θελήσει ιδιαιτέρως να μιλήσουμε. Δεν πρόκειται να θελήσει να μιλήσουμε ιδιαιτέρως...

Πρέπει να πω εδώ πως ο πατέρας των παιδιών εγκατέλειψε παιδιά και γυναίκα όταν αυτα ήταν μικρά και δεν τον νοιάζει για το πώς ζουν...

Η Μ με αγαπάει και την αγαπώ. Παντα μετά τους καυγάδες μας τα βρίσκουμε... Δεν ξέρω όμως μέχρι πότε θα γίνετε αυτό....

Να πω ότι πέρυσι τέλη Ιουλίου η Μ με χώρισε και μερικές μέρες μετά μου ζήτησε να γυρίσω, όπως και έκανα μετά από σκέψη...

Ναι αλλά δεν γίνεται να μαλωνετε και να τα βρίσκετε παλι με καταλαβαίνεις κανει κακό αυτό στην ψυχολογία των παιδιών πρεπει να λυσετε αυτό μεταξύ σας όταν μαλωνετε; μήπως η Μ βάζει λόγια στην μεγάλη και έχει γεφυρωθεί η σχέση μεταξύ σας μετα η μεγάλη κάποιο κουμπί θα έχει κάπου θα μπορεί να την πετύχεις δεν γίνεται 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η Μ αποκλείεται να βάζει λόγια στην μεγάλη. Η γιαγιά της πάλι 100% ναι... Δε με συμπαθει ούτε η γιαγιά της και θέλει να με διώξει από εδώ.Και για να το πετύχει αυτό χρησιμοποιεί την μεγάλη επιρροή που ασκεί πάνω στην μεγάλη....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Άγνωστος Χ είπε:

Η Μ αποκλείεται να βάζει λόγια στην μεγάλη. Η γιαγιά της πάλι 100% ναι... Δε με συμπαθει ούτε η γιαγιά της και θέλει να με διώξει από εδώ.Και για να το πετύχει αυτό χρησιμοποιεί την μεγάλη επιρροή που ασκεί πάνω στην μεγάλη....

Τοτε πρεπει να βάλεις την Μ και να την βάλει στην θέση της αν παλι δεν καταλάβει η πεθερά και η Μ δεν κάνει κάτι άλλο για ολο αυτό στο λέω αλλά κλαψτα χαραλαμπε δεν υπάρχει λύση σε ολο αυτό

Επεξεργάστηκαν by Giotitsa

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Giotitsa Η Μ όταν γίνεται καυγάς ανάμεσα σε εμένα και την μεγάλη, λέει ότι φταίω εγώ και πως ειμαι εγωισταρος, ενώ για την μεγάλη λέει πως είναι παιδι, είναι στην εφηβεία για αυτό είναι αντιδραστική....

Ζωή δε θα σου απαντήσω. Αν θέλεις να μιλήσουμε σοβαρά καλώς αλλά αν είναι να με αποκαλείς 15χρονο άστο καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις τωρα σαν παιδι χωρισμενων γονιων θα σου απαντησω.καταρχην μπροστα στα παιδια τσακωμοι απαγορευονται.εχεις να κανεις με ενα κοριτσι σε μια πολυ δυσκολη κ μεταβατικη ηλικια θελει προφανως τον χωρο κ τον χρονο της αν υπαρχει ατομο που της μιλαει ασχημα για σενα οπως η γιαγια της οπως λες που την γνωριζει πολυ περισσοτερα χρονια απο σενα κ την εμπιστευεται ειναι λογικο κ επομενο να ειναι επιρρεασμενη.Πρεπει να επισκεφθείτε εναν παιδοψυχολογο η εναν συμβουλο ισως αφου λυσετε πρωτα τα δικα σας θεματα.καλη τυχη!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Άγνωστος Χ είπε:

Giotitsa Η Μ όταν γίνεται καυγάς ανάμεσα σε εμένα και την μεγάλη, λέει ότι φταίω εγώ και πως ειμαι εγωισταρος, ενώ για την μεγάλη λέει πως είναι παιδι, είναι στην εφηβεία για αυτό είναι αντιδραστική....

Ζωή δε θα σου απαντήσω. Αν θέλεις να μιλήσουμε σοβαρά καλώς αλλά αν είναι να με αποκαλείς 15χρονο άστο καλύτερα...

 Πρεπει να λυσετε τα θέματα αναμεταξύ σας δεν γίνετε

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...