Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Ερώτηση για τεστ


Recommended Posts

Καλημέρα!θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση!εδώ και 2 μέρες μου βγαίνουν θετικά τεστ συγκεκριμένης εταιρείας one step test. Ενώ η 2η γραμμή βγαίνει κανονικά μετά το πέρας της μισής ώρας σχεδόν εξαφανίζεται και μένει μια άχνη σκιά! Βέβαια λέει ότι μετά το 10 λεπτό δεν λαμβάνουμε υπόψη το αποτέλεσμα!Η 2η γραμμή βγαίνει αμέσως και για 10 λεπτά είναι παχιά και ροζ!παλαιότερα που είχα κάνει τεστ άλλης εταιρίας είχε βγει θετικό και δεν έσβησε ποτέ!έχει τύχει σε κάποια ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elerina80 είπε:

Καλημέρα!θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση!εδώ και 2 μέρες μου βγαίνουν θετικά τεστ συγκεκριμένης εταιρείας one step test. Ενώ η 2η γραμμή βγαίνει κανονικά μετά το πέρας της μισής ώρας σχεδόν εξαφανίζεται και μένει μια άχνη σκιά! Βέβαια λέει ότι μετά το 10 λεπτό δεν λαμβάνουμε υπόψη το αποτέλεσμα!Η 2η γραμμή βγαίνει αμέσως και για 10 λεπτά είναι παχιά και ροζ!παλαιότερα που είχα κάνει τεστ άλλης εταιρίας είχε βγει θετικό και δεν έσβησε ποτέ!έχει τύχει σε κάποια ???

Πιστεύω οτι είναι θετικό αλλά τι κάθεσαι και σκας πήγαινε κανε χοριακη που είναι σίγουρη κορίτσι μου


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Πιστεύω οτι είναι θετικό αλλά τι κάθεσαι και σκας πήγαινε κανε χοριακη που είναι σίγουρη κορίτσι μου

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!αν δεν έπεφτε σκ θα χα πάει ήδη για χοριακη!απλά προβληματίζομαι γιατί δεν μου χει τύχει να ξεθωριάζει και ήθελα να δω αν έχει τύχει σε κάποια κάτι ανάλογο με τα συγκεκριμένα τεστ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, elerina80 είπε:

Καλημέρα!θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση!εδώ και 2 μέρες μου βγαίνουν θετικά τεστ συγκεκριμένης εταιρείας one step test. Ενώ η 2η γραμμή βγαίνει κανονικά μετά το πέρας της μισής ώρας σχεδόν εξαφανίζεται και μένει μια άχνη σκιά! Βέβαια λέει ότι μετά το 10 λεπτό δεν λαμβάνουμε υπόψη το αποτέλεσμα!Η 2η γραμμή βγαίνει αμέσως και για 10 λεπτά είναι παχιά και ροζ!παλαιότερα που είχα κάνει τεστ άλλης εταιρίας είχε βγει θετικό και δεν έσβησε ποτέ!έχει τύχει σε κάποια ???

One step test  τις ταινίες? Αν Ναι έτσι κάνουν κάπως εξατμίζεται και φαίνεται αχνη όσο περνάει η ώρα!! Θα κανεις χοριακη αύριο και θα βεβαιωθεις!! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

One step test  τις ταινίες? Αν Ναι έτσι κάνουν κάπως εξατμίζεται και φαίνεται αχνη όσο περνάει η ώρα!! Θα κανεις χοριακη αύριο και θα βεβαιωθεις!! :wub:

Ναι κορίτσι μου αυτές λέω!στην αρχή είναι κανονικά ροζ γραμμή και μετά από κάνα μισάωρο φαίνεται μόνο μια σκια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elerina80 είπε:

Ναι κορίτσι μου αυτές λέω!στην αρχή είναι κανονικά ροζ γραμμή και μετά από κάνα μισάωρο φαίνεται μόνο μια σκια

Κι εμένα έτσι ήταν και τις 2 εγκυμοσύνες μου!!! Ειμαι σίγουρη ότι θα στο επιβεβαίωσει η χοριακη αύριο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Κι εμένα έτσι ήταν και τις 2 εγκυμοσύνες μου!!! Ειμαι σίγουρη ότι θα στο επιβεβαίωσει η χοριακη αύριο

Σε ευχαριστώ πολύ!Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, elerina80 είπε:

Δυστυχώς εχθές το απόγευμα είδα αίμα που συνεχίζεται...πολύ κράτησε η χαρά μου....

Πήγαινε να κάνεις την χοριακη να δεις αν είναι βιοχημική η κάτι που χρειάζεται προγεστερόνη!!! Τώρα σε σκεφτόμουν γιατί έκανα τεστ και είναι αρνητικο...και το αρνητικό στις ταινίες είναι καραμπαμ αρνητικό δεν έχει δίπλα αλλά γραμμή ούτε καν να φαίνεται η άχνη του ελέγχου που συνήθως φαίνεται!! 

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και έκανα πριν από λίγο....αν βγει θετική μάλλον είναι βιοχημική...έχω αίμα και πόνους περιόδου δυστυχώς

Και εσύ κοπέλα μου στις προσπάθειες είσαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, elerina80 είπε:

Πήγα και έκανα πριν από λίγο....αν βγει θετική μάλλον είναι βιοχημική...έχω αίμα και πόνους περιόδου δυστυχώς

Και εσύ κοπέλα μου στις προσπάθειες είσαι?

Το πιο πιθανό να είναι βιοχημική δυστυχώς το καλό είναι ότι προσπαθείς με το που τελειώσει το αίμα!! Εγώ ναι ,το έκανα λίγο νωρίς το τεστ όμως οπότε περιμένω λίγες μέρες να επαναλάβω!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, elerina80 είπε:

Σου εύχομαι  ένα θετικό τεστ και μια τεράστια χοριακη!!!έχεις άλλο παιδάκι?

Όχι κοριτσάρα μου είχα 2 αποβολες!! Η μία στην 10η εβδομάδα και η άλλη βιοχημική,είναι η πρώτη προσπάθεια μας μετά τις αποβολές!

Link to comment
Share on other sites

Just now, elerina80 είπε:

Καλή επιτυχία σου εύχομαι κοπέλα μου!!!

Καλησπέρα κι από εμένα! 

Μετά από το χρονικό διάστημα που λένε οι οδηγίες δεν ισχύει ο, τι βλέπουμε δυστυχώς... Εγώ είχα κάνει κάποια οικονομικής εταιρείας τεστ, δε θυμάμαι καν πώς λεγόταν, και μετά τα 3 λεπτά (γύρω στα 5-10') έβγαινε θετικό, αλλά εννοείται ότι δεν ήμουν. Επιπλέον, ένα που είχα κάνει ήταν άκυρο, δηλαδή η γραμμή ελέγχου δεν εμφανίστηκε και εμφανίστηκε μόνο η γραμμή του "θετικού". Ούτε αυτό το λαμβάνουμε υπ όψιν. 

Η φαρμακοποιός μου με συμβούλεψε να κοιτάζω την ημερομηνία λήξης του τεστ πριν το κάνω για να μην έχουμε τέτοια. 

Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...