Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα ....έχω ανχως πάρα πολύ είμαι 7 εβδομάδων και πριν 5 χρόνια είχα το μυκοπλασμα έκανα την θεραπεία και όλα καλά .τώρα που είμαι έγκυος το ανέφερα στον γιατρό μου αυτό και είπε να πάρω μια αντιβίωση την vibramycin 100 αλλά χωρίς να ξέρουμε αν το έχω ακόμα η όχι πριν δύο βδομάδες βέβαια είχα λίγο καφε χρώματακι από κάτω και μου είχε πει ότι ήταν από την κουράσει γτ δούλευα σταμάτησα την δουλειά και σταμάτησε και αυτό ....τι να κάνω κορίτσια πείτε μου την γνώμη σας έχω πολύ ανχως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kiki13mama είπε:

Κορίτσια καλημέρα ....έχω ανχως πάρα πολύ είμαι 7 εβδομάδων και πριν 5 χρόνια είχα το μυκοπλασμα έκανα την θεραπεία και όλα καλά .τώρα που είμαι έγκυος το ανέφερα στον γιατρό μου αυτό και είπε να πάρω μια αντιβίωση την vibramycin 100 αλλά χωρίς να ξέρουμε αν το έχω ακόμα η όχι πριν δύο βδομάδες βέβαια είχα λίγο καφε χρώματακι από κάτω και μου είχε πει ότι ήταν από την κουράσει γτ δούλευα σταμάτησα την δουλειά και σταμάτησε και αυτό ....τι να κάνω κορίτσια πείτε μου την γνώμη σας έχω πολύ ανχως...

Η ερώτηση ειναι αν θα πάρεις την αντιβιωση; Φυσικα και θα την πάρεις. Εχε στο νου σου οτι η συγκεκριμένη ειναι διασπειρομενη.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kiki13mama είπε:

Κορίτσια καλημέρα ....έχω ανχως πάρα πολύ είμαι 7 εβδομάδων και πριν 5 χρόνια είχα το μυκοπλασμα έκανα την θεραπεία και όλα καλά .τώρα που είμαι έγκυος το ανέφερα στον γιατρό μου αυτό και είπε να πάρω μια αντιβίωση την vibramycin 100 αλλά χωρίς να ξέρουμε αν το έχω ακόμα η όχι πριν δύο βδομάδες βέβαια είχα λίγο καφε χρώματακι από κάτω και μου είχε πει ότι ήταν από την κουράσει γτ δούλευα σταμάτησα την δουλειά και σταμάτησε και αυτό ....τι να κάνω κορίτσια πείτε μου την γνώμη σας έχω πολύ ανχως...

εχεις κανει τωρα καλλιεργεια να δεις αν εχεις κατι? γιατι στο να παρεις τωρα αντιβιωση για το μυκοπλασμα που ειχες πριν 5 χρονια, κατι δεν μου κολλαει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Από τι θυμάμαι το μυκοπλασμα βρίσκετε μόνο από κολπικό υγρό και όχι από καλλιέργεια σωστά??...αυτό Μ κάνει εντύπωση πριν 2.5 μήνες είχα κάνει καλλιέργεια και είχα ουρολοίμωξη και είχα πάρει την Zinadol...και τώρα Μ λέει ο γιατρός να πάρω αντιβίωση σαν να μου την δείνει προληπτικά...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kiki13mama είπε:

Από τι θυμάμαι το μυκοπλασμα βρίσκετε μόνο από κολπικό υγρό και όχι από καλλιέργεια σωστά??...αυτό Μ κάνει εντύπωση πριν 2.5 μήνες είχα κάνει καλλιέργεια και είχα ουρολοίμωξη και είχα πάρει την Zinadol...και τώρα Μ λέει ο γιατρός να πάρω αντιβίωση σαν να μου την δείνει προληπτικά...

Προληπτικα στην δίνει.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kiki13mama είπε:

Από τι θυμάμαι το μυκοπλασμα βρίσκετε μόνο από κολπικό υγρό και όχι από καλλιέργεια σωστά??...αυτό Μ κάνει εντύπωση πριν 2.5 μήνες είχα κάνει καλλιέργεια και είχα ουρολοίμωξη και είχα πάρει την Zinadol...και τώρα Μ λέει ο γιατρός να πάρω αντιβίωση σαν να μου την δείνει προληπτικά...

δεν πειραζει που στην δινει προληπτικα. οταν μενεις εγκυος το συστημα.ειναι πολυ ευαισθητο κ εισαι επιρεπης σε μικροβια αν εχεις ιστορικο ειναι ακομα πιο επικυνδινο. η συγκεκριμενη αντιβιωση δεν πειραζει πουθενα στην εγκυμοσυνη ισα ισα εισαι καλλημενη για χειροτερα . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kiki13mama είπε:

Ναι αλλά άλλος γιατρό που ρώτησα για να πάρω γνώμη Μ είπε όχι μην το ποιο χωρις λόγο...τι να κάνω είμαι μπερδεμενες η σκέψης μου

να εμπιστευτεις τον γιατρο που γνωριζεις καλητερα κ με αυτον θα πορευτεις. 

επισης μπορεις να κανεις μια καλιεργεια λεγοντας οτι εισαι εγκυος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

εγω στην θεση σου για να ειμαι σιγουρη, θα εκανα αρχικα τις απαραιτητες εξετασεις,καλλιεργειες, για να δω αν οντως υπαρχει λογος να παρω αντιβιωση. δεν ειμαι υπερ των προληπτικων φαρμακων χωρις εξακριβωμενο λογο, ποσο μαλλον κατα τη διαρκεια της κυησης. τα αποτελεσματα της καλλιεργεια κανουν γυρω στις 4 μερες, οποτε καλυτερα να την κανεις και να δεις πως θα προχωρησεις. μπορει να μην εχεις τιποτα απολυτως, οποτε και να μην επιβαρυνθεις με φαρμακα. μπορει και να εχεις κατι που ουτε καν μπορουμε να σκεφτουμε και να χρειαζεται αλλη αγωγη. εχω ταλαιπωρηθει καιρο με μικροβια στον κολπο/τραχηλο κι γι αυτο με ακους πολυ επιφυλακτικη. παντως οι περισσοτεροι γιατροι συστηνουν να γινεται καλλιεργεια κολπικου και τραχηλικου υγρου, τουλαχιστον μια φορα ανα τριμηνο στην εγκυμοσυνη για προληπτικους λογους. συζητησε το με τον γιατρο σου κι αν βρεθει κατι, πραττετε αναλογα. καλη εγκυμοσυνη!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Kiki13mama είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...

Συμφωνώ με @Artemis20δηλαδη τι σου λέει ο γιατρός πάρε αυτό επειδή ειχες μυκοπλασμα χωρίς να κανεις τωρινή εξέταση καλλιέργειας γιατί να το πάρεις προληπτικα και αν δεν το εχεις ; καλά πάμε Κάλα τι είναι τα χάπια καραμέλες αν όντως εχεις ακόμα εντάξει δεν το συζητώ ετσι να το πάρεις κάνε εξέταση ετσι και αλλιώς δεν αργεί η καλλιεργεια και μετά αναλογα με τα αποτελέσματα θα πραξετε

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Artemis20 είπε:

εγω στην θεση σου για να ειμαι σιγουρη, θα εκανα αρχικα τις απαραιτητες εξετασεις,καλλιεργειες, για να δω αν οντως υπαρχει λογος να παρω αντιβιωση. δεν ειμαι υπερ των προληπτικων φαρμακων χωρις εξακριβωμενο λογο, ποσο μαλλον κατα τη διαρκεια της κυησης. τα αποτελεσματα της καλλιεργεια κανουν γυρω στις 4 μερες, οποτε καλυτερα να την κανεις και να δεις πως θα προχωρησεις. μπορει να μην εχεις τιποτα απολυτως, οποτε και να μην επιβαρυνθεις με φαρμακα. μπορει και να εχεις κατι που ουτε καν μπορουμε να σκεφτουμε και να χρειαζεται αλλη αγωγη. εχω ταλαιπωρηθει καιρο με μικροβια στον κολπο/τραχηλο κι γι αυτο με ακους πολυ επιφυλακτικη. παντως οι περισσοτεροι γιατροι συστηνουν να γινεται καλλιεργεια κολπικου και τραχηλικου υγρου, τουλαχιστον μια φορα ανα τριμηνο στην εγκυμοσυνη για προληπτικους λογους. συζητησε το με τον γιατρο σου κι αν βρεθει κατι, πραττετε αναλογα. καλη εγκυμοσυνη!

Να κανεις καλ/ες κολπικου και να δεις αν βγαινει μυκόπλασμα. Οσο πιο μικρο το εμβρυο τοσο πιο ευαλωτο σε φαρμακα. Αν χρειαστει θα παρεις. Αλλα οχι τυφλα και βλεπουμε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

Συμφωνώ με @Artemis20δηλαδη τι σου λέει ο γιατρός πάρε αυτό επειδή ειχες μυκοπλασμα χωρίς να κανεις τωρινή εξέταση καλλιέργειας γιατί να το πάρεις προληπτικα και αν δεν το εχεις ; καλά πάμε Κάλα τι είναι τα χάπια καραμέλες αν όντως εχεις ακόμα εντάξει δεν το συζητώ ετσι να το πάρεις κάνε εξέταση ετσι και αλλιώς δεν αργεί η καλλιεργεια και μετά αναλογα με τα αποτελέσματα θα πραξετε

Και γω συμφωνβ με τα κοριτσια.Θα σου πω τι μου πε ο γυναικολογος μου οταν του ζητησα προληπτικα αντιβιωση.Εχασα το πρωτο μωρο μου απο βακτηριο και οταν ξαναμεινα εγκυος του ειπα θελω πρηληπτικη αντιβ.Μιυ ειπε λοιπον θα κανουμε κολπικη καλλιεργ καθε μηνα αλλα αντιβ προληπτικα δε σου δινω γιατι απο την αντιβιωση μπορει να παθεις κολπιτιδα και τοτε θα ναι μεγαλυτερο το προβλημα.Κανε εξετ πρωτα και αν εχεις ακομα φυσικα θα παρεις αντιβθωση αλλιως το θεωρω λιγο περιεργο .Με αυτη τη λογικη το 80% των γυναικ θα πρεπε να παιρνουν αντιβιωση

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, marian84 είπε:

Και γω συμφωνβ με τα κοριτσια.Θα σου πω τι μου πε ο γυναικολογος μου οταν του ζητησα προληπτικα αντιβιωση.Εχασα το πρωτο μωρο μου απο βακτηριο και οταν ξαναμεινα εγκυος του ειπα θελω πρηληπτικη αντιβ.Μιυ ειπε λοιπον θα κανουμε κολπικη καλλιεργ καθε μηνα αλλα αντιβ προληπτικα δε σου δινω γιατι απο την αντιβιωση μπορει να παθεις κολπιτιδα και τοτε θα ναι μεγαλυτερο το προβλημα.Κανε εξετ πρωτα και αν εχεις ακομα φυσικα θα παρεις αντιβθωση αλλιως το θεωρω λιγο περιεργο .Με αυτη τη λογικη το 80% των γυναικ θα πρεπε να παιρνουν αντιβιωση

κι εγω αυτο ειχα στο μυαλο μου.σκεψου η κοπελα να μην εχει τιποτα και να μπει στη διαδικασια να παρει αντιβιωση κι απο εκει που ειναι υγιεστατη, να βρεθει με καμια κολπιτιδα. ειδικα στην εγκυμοσυνη που πεφτει το ανοσοποιητικο,ειναι πανευκολο να αναπτυξει μυκητες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...