Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

Recommended Posts

Just now, Artemis20 είπε:

κι εγω αυτο ειχα στο μυαλο μου.σκεψου η κοπελα να μην εχει τιποτα και να μπει στη διαδικασια να παρει αντιβιωση κι απο εκει που ειναι υγιεστατη, να βρεθει με καμια κολπιτιδα. ειδικα στην εγκυμοσυνη που πεφτει το ανοσοποιητικο,ειναι πανευκολο να αναπτυξει μυκητες.

Αυτη ειναι και η λογικη του γυναικολογο μου αλλα γενικα θεωρω απαραδεκτο να μην κανοθν κολπικξ καλλιεργεια στην εγκυμ.Εχουν χαθει πολλα μωρα εξαιτιας γιατρων που δε τη θεωρουν απαραιτητη.Πρωτα κανεις καλλιεργεια και μετα δινεις αντιβιωση.Επισης καλλιεργεια πρεπει να γινει τουλαχχιστον μια φορα σε καθε τριμηνο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, Kiki13mama είπε:

Κορίτσια καλημέρα ....έχω ανχως πάρα πολύ είμαι 7 εβδομάδων και πριν 5 χρόνια είχα το μυκοπλασμα έκανα την θεραπεία και όλα καλά .τώρα που είμαι έγκυος το ανέφερα στον γιατρό μου αυτό και είπε να πάρω μια αντιβίωση την vibramycin 100 αλλά χωρίς να ξέρουμε αν το έχω ακόμα η όχι πριν δύο βδομάδες βέβαια είχα λίγο καφε χρώματακι από κάτω και μου είχε πει ότι ήταν από την κουράσει γτ δούλευα σταμάτησα την δουλειά και σταμάτησε και αυτό ....τι να κάνω κορίτσια πείτε μου την γνώμη σας έχω πολύ ανχως...

Καλησπέρα, Εγώ να σε ρωτήσω γτ εισαι τόσο αγχωμενη;; Είσαι έγκυος κ πρέπει να είσαι χαρούμενη!!Δεν έχει καμία σχέση το ότι είχες πριν 5 ΧΡΟΝΙΑ μυκοπλασμα!!! Αν έχεις τώρα,  Ναι να πάρεις. Εκτός αν έχεις κύηση υψηλού κινδυνου


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες,

Αναρωτιέμαι αν ο γιατρός θεωρεί ότι υπάρχει πιθανότητα το βακτήριο να είναι μέσα στη μήτρα, δεν ξέρω αν ωφελεί η καλλιέργεια, αλλά αυτό είναι μια υπόθεση που κάνω μόνη μου, δεν γνωρίζω τι ισχύει, αν ξέρει κάποια ας με διορθώσει. Το μόνο που ξέρω είναι ότι το περιβάλλον και μέσα στη μήτρα δεν είναι τελείως αποστειρωμένο, εμπεριέχει διάφορους μικροοργανισμούς κ αυτό, η εξάπλωση κ οι αναλογίες χρειάζεται να είναι σε ισορροπία. Εγώ ξέρω ότι έχω αυξημένο ουρεόπλασμα στον τράχηλο κ ξέρω ότι τα αντιβιοτικά που έχω πάρει σε μεγάλες ποσότητες με τα χρόνια δεν το σκοτώνουν. Παρόλα αυτά, ελπίζω να μην επηρεάσει την εγκυμοσύνη, γιατί πολλές γυναίκες δεν αντιμετωπίζουν πρόβλημα απ αυτό κ είναι παρόμοιο βακτήριο μ το μυκόπλασμα.

Μίλα μαζί με το γιατρό αναλυτικά, αν δεν τον εμπιστεύεσαι βρες άλλον γιατρό, εξήγησε και κατανόησε κ εσύ το λόγο που αγχώνεσαι τόσο, βρες να ασχολείσαι με κάτι που σε χαλαρώνει. Έχεις δρόμο μπροστά σου, λίγες μέρες αντιβίωση δεν είναι κάτι μη ασφαλές. Όταν δεν θέλουμε να χαλάσει το πεχά (που δεν σημαίνει ότι με λίγες μέρες ντε κ καλά θα χαλάσει), τη συνδυάζουμε με κατάλληλα προβιοτικά. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, solena73 είπε:

Καλησπέρα σε όλες,

Αναρωτιέμαι αν ο γιατρός θεωρεί ότι υπάρχει πιθανότητα το βακτήριο να είναι μέσα στη μήτρα, δεν ξέρω αν ωφελεί η καλλιέργεια, αλλά αυτό είναι μια υπόθεση που κάνω μόνη μου, δεν γνωρίζω τι ισχύει, αν ξέρει κάποια ας με διορθώσει. Το μόνο που ξέρω είναι ότι το περιβάλλον και μέσα στη μήτρα δεν είναι τελείως αποστειρωμένο, εμπεριέχει διάφορους μικροοργανισμούς κ αυτό, η εξάπλωση κ οι αναλογίες χρειάζεται να είναι σε ισορροπία. Εγώ ξέρω ότι έχω αυξημένο ουρεόπλασμα στον τράχηλο κ ξέρω ότι τα αντιβιοτικά που έχω πάρει σε μεγάλες ποσότητες με τα χρόνια δεν το σκοτώνουν. Παρόλα αυτά, ελπίζω να μην επηρεάσει την εγκυμοσύνη, γιατί πολλές γυναίκες δεν αντιμετωπίζουν πρόβλημα απ αυτό κ είναι παρόμοιο βακτήριο μ το μυκόπλασμα.

Μίλα μαζί με το γιατρό αναλυτικά, αν δεν τον εμπιστεύεσαι βρες άλλον γιατρό, εξήγησε και κατανόησε κ εσύ το λόγο που αγχώνεσαι τόσο, βρες να ασχολείσαι με κάτι που σε χαλαρώνει. Έχεις δρόμο μπροστά σου, λίγες μέρες αντιβίωση δεν είναι κάτι μη ασφαλές. Όταν δεν θέλουμε να χαλάσει το πεχά (που δεν σημαίνει ότι με λίγες μέρες ντε κ καλά θα χαλάσει), τη συνδυάζουμε με κατάλληλα προβιοτικά. 

Να σου πω αγάπη δεν ξέρω αν φαίνεται απο την φυσική χλωρίδα του κόλπου οτι εχεις κάτι μέσα στην μήτρα αλλιως επισης δεν ξέρω αν βγάζει κάτι και η crp τώρα αυτά τα λέω υποθετικά δεν ξέρω

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...