Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Βιολόγος δεν είμαι αλλά επειδή κάνω προεμφυτευτικο δεν λειτουργεί έτσι. Δηλαδή δεν γίνεται να το ελέγξεις για συγκεκριμένο νόσημα και στο στάδιο των εκατό κυττάρων να είναι υγιές και να αλλάξει μετά. Εκείνο πού ίσχυει είναι ότι σε ακραιες περιπτώσεις πρέπει να ξέρεις τι ψάχνεις γιατί αλλιώς δεν ξέρουν τι πρέπει να εντοπίσουν περα από τις πολλές γονιδιακές μεταλλάξεις που ξέρουν και επίσης υπάρχει περίπτωση να αφαιρέσουν κύτταρα που στην πλειοψηφία τους είναι υγιή και να σου βγει αποτέλεσμα για μωσαικισμο. Για αυτό λένε μετά να κάνεις τροφοβλάστη για να επιβεβαιώσεις το αποτέλεσμα του προεμφυτευτικου. Άσε που με την αφαίρεση κυττάρων κάποια έμβρυα χάνουν τη δυναμική της ανάπτυξης τους.

      • Μου αρέσει 1

1η εξωσωματικη.


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Antigoni1981 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Καλή χρονια σε όλες. Και με το καλο σε όσες κοπέλες προσπαθούν να γίνουν μανούλες. Αυριο ξεκινάω τη δικη μου προσπάθεια, τη πρώτη μου εξωσωματικη και πραγματικά δεν ξέρω πως να νιώσω. Φοβαμαι πολυ, πικραίνομαι, ελπίζω...ολα μαζί... αλλα πιο πολυ φοβαμαι και νιωθω άχρηστη...

 

πρίν από 55 λεπτά , Blossombaby είπε:

Καλησπέρα και από εμένα! Καλή επιτυχία να έχουμε όλες μας με όποιον τρόπο προσπαθει οκαθενας!! Ξεκινήσαμε την πρώτη μας προσπάθεια με εξωσωματικη πριν λίγες μέρες. Μπήκαμε και εμείς στη διαδικασία με πολύ άγχος . Όλο αυτο με έχει αλλάξει πολύ σαν άνθρωπο. Πιστεύω ότι μόνο εσείς που το περνάτε μπορειτε να καταλαβετε. Ελπίζω η πρώτη μας να είναι και η τυχερή!!!!!!!

Καλη επιτυχια κοριτσια μου στην προσπαθεια σας! Ολα τα συναισθηματα ειναι δικαιολογημενα κ τα διαφορα σκαμπανεβασματα τα εχουμε περασει οσες μπηκαμε στο μονοπατι της εξωσωματικης κ σας καταλαβαινουμε...ειναι ενα ισχυρο σοκ οταν συνειδητοποιεις οτι ειναι πιο δυσκολο να κανεις παιδι απο οτι περιμενες κ οτι δε θα προκυψει ενα ομορφο βραδυ απο την ενωση σου με τον αντρα σου..αυτη η ενωση ειναι σωματικη..η εξωσωματικη κ η προσπαθεια σας θα σας ενωσει ομως ψυχικα σαν ζευγαρι κ θα σας δυναμωσει..φυσικα υπαρχουν κ δυσκολιες αναλογα πως αντινετωπιζει ο καθενας την νεα κατασταση αλλα οτι δε σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο..οντως αλλαζουμε σαν ανθρωποι κ καταλαβαινουμε τλκ τι πραγματικα εχει αξια στη ζωη..αχρηστη δεν εισαι κ δεν ειναθ καμια μας γτ δινουμε αγωνα κ κανουμε θυσιες πριν κανει μπει μεσα μας κ εμφυτευτει το εμβρυακι..φερεσαι σαν μανα πριν μαθεις οτι εισαι εγκυος..κ κατι τελευταιο..παρολο που εμαθες οτι με φυσικο τροπο ειναι δυσκολο να γινεις μανουλα δεν το αποδεχτηκες κ ειπες οκ δεν θα κανω παιδι αλλα αποφασισες να αγωνιστεις, να βαλεις φαρμακα στον οργανισμο σου κ να υπομεινεις..αν αυτο δε σε κανει αξια κ μοναδικη μανα τοτε τι σε κανει? Να εισαι περηφανη για σενα γτ παλευεις για το παιδι σου πριν καν δημιουργηθει...

Ο γιατρος θα εφαρμοσει τις γνωσεις του, ο θεος θα δωσει την ευλογια του κ εσεις εξοπλιστειτε με θετικη σκεψη κ αισιοδοξια κ ολα θα πανε καλα!!

Με πολλη αγαπη κοριτσια μου κ ευχες για καλη επιτυχια!! Περιμενουμε συντομα τα ευχαριστα..πλησιαζετε ολο κ πιο κοντα

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, island1 είπε:

Καλησπέρα

Πολύ φυσιολογικά τα συναισθήματα σου.ολες τα νιώσαμε! Να είσαι ο.ως όσο γίνεται πιο θετική κ αισιόδοξη...κάθε μέρα έρχεσαι όλο κ πιο κοντά στη μητρότητα! Αυτό να σκέφτεσαι.Να σκέφτεσαι μόνο τη μέρα που έρχεται.Καλη επιτυχία εύχομαι με την πρωτη

 

Σε ευχαριστω πολυ! 

Link to comment
Share on other sites

Καλη σας χρονιά, εγώ ξεκινάω τις ενέσεις και είπα πως δε θα αγχωθώ καθόλου, Μπορεί να το θέλω πολύ αλλά κάναμε πολύ καλή έρευνα στο γιατρό και έχω απόλυτη εμπιστοσύνη πως θα ο παλέψουμε με τον καλύτερο τρόπο. Ελπίζουμε να πάνε όλα καλά όπως και σε όλες σας. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, AnnaF said:

Καλη σας χρονιά, εγώ ξεκινάω τις ενέσεις και είπα πως δε θα αγχωθώ καθόλου, Μπορεί να το θέλω πολύ αλλά κάναμε πολύ καλή έρευνα στο γιατρό και έχω απόλυτη εμπιστοσύνη πως θα ο παλέψουμε με τον καλύτερο τρόπο. Ελπίζουμε να πάνε όλα καλά όπως και σε όλες σας. 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι από τη καρδιά μου. Ας είναι η φετινή χρονιά τυχερή για όλες μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Καλή χρονιά με υγεία! Μετά από επιτυχημένη προσπάθεια εξωσωματικής χαρίζω 1 πενα Pergoveris 900. Λήγει αυτόν τον μήνα 01/20 και είναι αχρησιμοποιητη στο ψυγείο από την αρχή που την αγόρασα. Οποία ενδιαφερεται ας απαντήσει. Καλή συνέχεια εύχομαι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...