Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

1η εξωσωματικη.


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια. Καλή χρονια σε όλες. Και με το καλο σε όσες κοπέλες προσπαθούν να γίνουν μανούλες. Αυριο ξεκινάω τη δικη μου προσπάθεια, τη πρώτη μου εξωσωματικη και πραγματικά δεν ξέρω πως να νιώσω. Φοβαμαι πολυ, πικραίνομαι, ελπίζω...ολα μαζί... αλλα πιο πολυ φοβαμαι και νιωθω άχρηστη...

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Antigoni1981 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Καλή χρονια σε όλες. Και με το καλο σε όσες κοπέλες προσπαθούν να γίνουν μανούλες. Αυριο ξεκινάω τη δικη μου προσπάθεια, τη πρώτη μου εξωσωματικη και πραγματικά δεν ξέρω πως να νιώσω. Φοβαμαι πολυ, πικραίνομαι, ελπίζω...ολα μαζί... αλλα πιο πολυ φοβαμαι και νιωθω άχρηστη...

Καλημέρα κ καλή χρονιά! Σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά κ γρήγορα να φτάσεις εκεί που επιθυμείς. Για καμιά γυναίκα (κανένα ζευγάρι θα πω εγω) δεν είναι εύκολη η διαδικασία της εξωσωματικής, αλλά από την άλλη είναι ο μόνος δρόμος για να αποκτήσουν παιδί. Με στεναχώρησε το ότι νιώθεις άχρηστη.. Είναι άδικο για τον εαυτό σου όσο κ για τόσες χιλιάδες άλλες που το παλεύουν όπως κι όσο μπορούν. Κάνεις άνθρωπος δεν είναι άχρηστος αν δεν μπορεί να κάνει παιδί. Είναι τόσα άλλα που μας χαρακτηρίζουν. 

Και πάλι σου εύχομαι να πάνε όλα καλά κι ανώδυνα. Ο δρόμος της εξωσωματικής είναι ανηφορικός αλλά συχνά έχει ευτυχές αποτέλεσμα. 

Καλή χρονιά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Antigoni1981 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Καλή χρονια σε όλες. Και με το καλο σε όσες κοπέλες προσπαθούν να γίνουν μανούλες. Αυριο ξεκινάω τη δικη μου προσπάθεια, τη πρώτη μου εξωσωματικη και πραγματικά δεν ξέρω πως να νιώσω. Φοβαμαι πολυ, πικραίνομαι, ελπίζω...ολα μαζί... αλλα πιο πολυ φοβαμαι και νιωθω άχρηστη...

Καλησπέρα

Πολύ φυσιολογικά τα συναισθήματα σου.ολες τα νιώσαμε! Να είσαι ο.ως όσο γίνεται πιο θετική κ αισιόδοξη...κάθε μέρα έρχεσαι όλο κ πιο κοντά στη μητρότητα! Αυτό να σκέφτεσαι.Να σκέφτεσαι μόνο τη μέρα που έρχεται.Καλη επιτυχία εύχομαι με την πρωτη

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Antigoni1981 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Καλή χρονια σε όλες. Και με το καλο σε όσες κοπέλες προσπαθούν να γίνουν μανούλες. Αυριο ξεκινάω τη δικη μου προσπάθεια, τη πρώτη μου εξωσωματικη και πραγματικά δεν ξέρω πως να νιώσω. Φοβαμαι πολυ, πικραίνομαι, ελπίζω...ολα μαζί... αλλα πιο πολυ φοβαμαι και νιωθω άχρηστη...

Μην την ξαναπεις ποτε αυτη την κουβέντα εισαι τοσο δυνατη και δεν το ξέρεις καθολου αλλα θα το ανακαλύψεις σύντομα καμια γυναίκα που προσπαθει να κανει παιδί με άλλον τρόπο δεν ειναι αχρηστη ειναι αξια θαυμασμού

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σέβομαι κάθε γυναίκα που μπαίνει σε αυτη τη διαδικασια και προσπαθεί να δωσει ζωη.και  Όντως καμία δεν είναι άχρηστη και δεν το είπα για να προσβάλλω κανεναν. Με συγχωρείτε εάν ακούστηκε ετσι. Απλα όπως όλες θα ήθελα να είναι τα πράγματα πιο εύκολα και να μην είναι η εξωσωματικη η μόνη λύση να αποκτήσουμε ένα μωράκι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από εμένα! Καλή επιτυχία να έχουμε όλες μας με όποιον τρόπο προσπαθει οκαθενας!! Ξεκινήσαμε την πρώτη μας προσπάθεια με εξωσωματικη πριν λίγες μέρες. Μπήκαμε και εμείς στη διαδικασία με πολύ άγχος . Όλο αυτο με έχει αλλάξει πολύ σαν άνθρωπο. Πιστεύω ότι μόνο εσείς που το περνάτε μπορειτε να καταλαβετε. Ελπίζω η πρώτη μας να είναι και η τυχερή!!!!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Μην την ξαναπεις ποτε αυτη την κουβέντα εισαι τοσο δυνατη και δεν το ξέρεις καθολου αλλα θα το ανακαλύψεις σύντομα καμια γυναίκα που προσπαθει να κανει παιδί με άλλον τρόπο δεν ειναι αχρηστη ειναι αξια θαυμασμού

Πενυ πρεπει να φανώ δυνατή. Άλλωστε λένε πως όλοι μεσα μας κρύβουμε ένα λιοντάρι...και απλα δεν το ξέρουμε. Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.

Just now, Blossombaby είπε:

Καλησπέρα και από εμένα! Καλή επιτυχία να έχουμε όλες μας με όποιον τρόπο προσπαθει οκαθενας!! Ξεκινήσαμε την πρώτη μας προσπάθεια με εξωσωματικη πριν λίγες μέρες. Μπήκαμε και εμείς στη διαδικασία με πολύ άγχος . Όλο αυτο με έχει αλλάξει πολύ σαν άνθρωπο. Πιστεύω ότι μόνο εσείς που το περνάτε μπορειτε να καταλαβετε. Ελπίζω η πρώτη μας να είναι και η τυχερή!!!!!!!

Σου εύχομαι ότι καλύτερο μεσα απο τη ψυχή μου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Antigoni1981 είπε:

Πενυ πρεπει να φανώ δυνατή. Άλλωστε λένε πως όλοι μεσα μας κρύβουμε ένα λιοντάρι...και απλα δεν το ξέρουμε. Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.

Σου εύχομαι ότι καλύτερο μεσα απο τη ψυχή μου.

Το ξερω γλυκιά μου πιστευε με ξερω την δυναμη που λες εγω νόμιζα δεν την ειχα και τελικά την είχα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blossombaby είπε:

Φίλη ευχαριστώ πολυ! Όλες μας να τα καταφέρουμε εύκολα και ανώδυνα!

Πως αισθάνεσαι; Ποια φάρμακα κανεις; 

Just now, Penny... είπε:

Το ξερω γλυκιά μου πιστευε με ξερω την δυναμη που λες εγω νόμιζα δεν την ειχα και τελικά την είχα

Προσπαθείς καιρό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Antigoni1981 είπε:

Πως αισθάνεσαι; Ποια φάρμακα κανεις; 

Προσπαθείς καιρό;

κοριτσια ελάτε στο καφε εξωσωματικης είμαστε πολλές εκεί κ ολες δυνατές σαν κ εσάς.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Antigoni1981 είπε:

Πως αισθάνεσαι; Ποια φάρμακα κανεις; 

Προσπαθείς καιρό;

Οχι αλλα εχω ενα παιδι μετα απο δυο εγκυμοσύνες που δεν πηγαν καλα η μια αναγκαστική διακοπη και η αλλη ενδομήτριο θανατο στους 7 μηνες 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Antigoni1981 said:

Πως αισθάνεσαι; Ποια φάρμακα κανεις; 

Προσπαθείς καιρό;

Εγώ ξεκινησα με κατι ενέσεις σουπρεφακτ . Γενικά είμαστε πολύ αγχωμενοι με τον σύντροφό μου αλλά προς το παρόν από τις ενέσεις δεν έχω καταλάβει τίποτα :) μονο ψυχολογικό είναι το θέμα και προσπαθώ να το παλέψω. Να σου ζήσει το παιδάκι σου, αν διάβασα σωστά παραπάνω. Θα τα καταφέρουμε! 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι όλα όσα νιώθεις, τα έχουμε νιώσει και εμείς! Φόβο για το άγνωστο, αγωνία για το αποτέλεσμα, άγχος για το αν θα τα καταφέρουμε! Δεν έχει να κάνει μόνο με την εξωσωματική. Ο αγώνας για την απόκτηση παιδιού είναι για κάποια ζευγάρια ταραχώδης... για κάποια άλλα απλός περίπατος στην εξοχή. Όσοι ακολουθούμε τον δρόμο της εξωσωματικής απλά "ξέρουμε, όχι πάντα, με τι δαίμονες έχουμε να παλέψουμε. Και εγώ νόμιζα ότι τα μωρά έρχονται με σεξουαλική πράξη και όχι με το χέρι του γιατρού. Να πεισμώσετε κορίτσια, να τα βλέπετε αισιόδοξα και όλα να πάνε κατ' ευχήν. Ελάτε στο φόρουμ της εξωσωματικής!!!

  • Μου αρέσει 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα!!έχουν δίκιο τα κορίτσια..ελάτε στο καφέ εξωσωματικής..είμαστε πολλές και όλες μπορούμε να βοηθήσουμε με διαφορετικό τρόπο η καθεμία!!!

Είναι όμορφο και δύσκολο παράλληλα το κομμάτι της εξωσωματικής!!!γίνεται για υπέροχο σκοπό...θέλει μόνο αισιοδοξία και καλή ψυχολογία....δυστυχως όσες αποτυχίες κ αν έρθουν!!!

Η καθεμία το περνάει διαφορετικά...όλες ελπίζουμε στο καλύτερο!!!εύχομαι το 2020 όλες να κρατάμε το 1ο ή το 2ο ή κ το 3ο παιδάκι. 

Εγώ προσωπικά έκανα 1παιδακι με εξωσωματική και πάω για το 2ο..

Καλή επιτυχία σε όλες!!!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...