Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

ΑΠΟΞΕΣΗ ΔΥΣΤΥΧΏΣ


Recommended Posts

Just now, mpempaki1 είπε:

Μια φορά που χρειάστηκε πολύ δύσκολα... θηλάζω αποκλειστικά 

Κι εγω κι η δικια μου δεν δεχεται μπουκαλι, γι αυτο σε ρωτησα. πες σε οποιον τον κρατησει, αν βρει τα σκουρα να δοκιμασει με συριγγα η κουταλακι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Κι εγω κι η δικια μου δεν δεχεται μπουκαλι, γι αυτο σε ρωτησα. πες σε οποιον τον κρατησει, αν βρει τα σκουρα να δοκιμασει με συριγγα η κουταλακι.

συρριγα ε; πόσα μλ  γαλα λες να βγάλωσε κάθε σακουλάκι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , mpempaki1 είπε:

ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΞΕΣΗ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ. ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙΣΔΙΚΈΣ ΣΑ ΕΜΠΕΙΡΊΕΣ

 ΠΟΝΕΣΑΤΕ;ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΑΤΕ; ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΔΙΉΡΚΗΣΕ; ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΟ ΞΥΠΝΗΣΑΤΕ; ΘΑ ΚΆΝΩ ΓΙΑΤΊ ΈΧΩ ΥΠΟΛΕΊΜΜΑΤΑ ΚΎΗΣΗΣ

θα έχω δυνάμεις την επόμενη μέρα για τον μπέμπη μου;  ΜΕΤΑθα έχω αιματα παλι;

Εγώ δεν πόνεσα καθόλου...σαν χειρουργειο κράτησε 4 λεπτά αλλά μέχρι να με κοιμήσουν και να με ξυπνήσουν πηρε κάνα 40 λεπτό συνολικά! μετά ντύθηκα και έφυγα είχα αίμα για δυο τρεις μέρες ελάχιστο και απλά μου είπε για δύο μέρες να μην σηκώνω βάρος και να προσέχω να μην κάνω μπάνιο στη μπανιέρα την πρώτη μέρα για να μην ζοριστω στο να μπω μέσα όχι κάτι άλλο! Να σου πω όμως στην κουμπάρα μου που είχε αίμα ακόμη μέσα της είπε ότι θα φύγει με την πρωτη περίοδο και ότι δεν χρειάζεται να κάνει κάτι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Blonde είπε:

Εγώ δεν πόνεσα καθόλου...σαν χειρουργειο κράτησε 4 λεπτά αλλά μέχρι να με κοιμήσουν και να με ξυπνήσουν πηρε κάνα 40 λεπτό συνολικά! μετά ντύθηκα και έφυγα είχα αίμα για δυο τρεις μέρες ελάχιστο και απλά μου είπε για δύο μέρες να μην σηκώνω βάρος και να προσέχω να μην κάνω μπάνιο στη μπανιέρα την πρώτη μέρα για να μην ζοριστω στο να μπω μέσα όχι κάτι άλλο! Να σου πω όμως στην κουμπάρα μου που είχε αίμα ακόμη μέσα της είπε ότι θα φύγει με την πρωτη περίοδο και ότι δεν χρειάζεται να κάνει κάτι!

ωχ.. πως να μη σηκώσω βάρος με τον μπέμπη..  και μένα έτσι μου έλεγαν αλλά ένας γιατρός λέει όχι. πρπει  να βγουν.  ειδικά εγώ που θηλάζω  και θα   αργήσω να έχω περίοδο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, mpempaki1 είπε:

ωχ.. πως να μη σηκώσω βάρος με τον μπέμπη..  και μένα έτσι μου έλεγαν αλλά ένας γιατρός λέει όχι. πρπει  να βγουν.  ειδικά εγώ που θηλάζω  και θα   αργήσω να έχω περίοδο 

Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν πως θα μείνουν με μέσα μεεεχρι να έρθει η περίοδος.... καλύτερα να το κάνεις να είσαι σίγουρη όντως!!! Έχεις τα δίκια σου...θα σου δώσει κ οδηγίες ο γιατρός σου, εγώ είχα κάνει αποξεση λόγω αποβολής δεν ξέρω αν είναι ίδιο το μετα:wacko: 

Link to comment
Share on other sites

On 14/7/2020 at 6:52 ΠΜ, Blonde είπε:

Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν πως θα μείνουν με μέσα μεεεχρι να έρθει η περίοδος.... καλύτερα να το κάνεις να είσαι σίγουρη όντως!!! Έχεις τα δίκια σου...θα σου δώσει κ οδηγίες ο γιατρός σου, εγώ είχα κάνει αποξεση λόγω αποβολής δεν ξέρω αν είναι ίδιο το μετα:wacko: 

ναι καλύτερα αποξεση.  γενικό καθάρισμα  χαχα..

Εγώ τόσο άγχος και φόβο...

On 13/7/2020 at 10:28 ΜΜ, Pagotoula είπε:

ποσα γευματα σου κανει τη μερα;

6....7...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

ναι καλύτερα αποξεση.  γενικό καθάρισμα  χαχα..

Εγώ τόσο άγχος και φόβο...

6....7...

ωραια. θα υπολογισεις οτι πινει περιπου 1λιτρο τη μερα. Αρα εφοσον κανει 6-7 γευματα, πινει περιπου 160ml το γευμα. Οποτε υπολογισε να τα μοιρασεις σε τοσες μεριδουλες πανω κατω.

Link to comment
Share on other sites

ρε κορίτσια  δεν εχω πολυ αιμα..  είχαόταν βγήκα και τώρα σχεδόν τίποτα..   ρε μπας και έχω πάλι τα ίδια και μου μείνουν και αυτά μέσα...φοβάμαι πάρα πολύ είμαι  χαλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mpempaki1 είπε:

ρε κορίτσια  δεν εχω πολυ αιμα..  είχαόταν βγήκα και τώρα σχεδόν τίποτα..   ρε μπας και έχω πάλι τα ίδια και μου μείνουν και αυτά μέσα...φοβάμαι πάρα πολύ είμαι  χαλια

Όχι καλέ....απλά σε καθάρισαν πολύ καλά....Εγώ δύο καισαρικές έχω κάνει και δεν είχα πολύ αίμα μετά,  ειδικά στην πρώτη σχεδόν τίποτα...παει πέρασε τώρα...Καλή ανάρρωση...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, mpempaki1 είπε:

ρε κορίτσια  δεν εχω πολυ αιμα..  είχαόταν βγήκα και τώρα σχεδόν τίποτα..   ρε μπας και έχω πάλι τα ίδια και μου μείνουν και αυτά μέσα...φοβάμαι πάρα πολύ είμαι  χαλια

Ούτε κι εγώ είχα πολύ αίμα μην αγχώνεσαι!! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, mpempaki1 είπε:

ρε κορίτσια  δεν εχω πολυ αιμα..  είχαόταν βγήκα και τώρα σχεδόν τίποτα..   ρε μπας και έχω πάλι τα ίδια και μου μείνουν και αυτά μέσα...φοβάμαι πάρα πολύ είμαι  χαλια

Χαίρομαι που πήγαν όλα καλά!! Κι εγώ είχα ελάχιστο αίμα!! Τις επόμενες μέρες ίσως σου είναι λίγο περισσότερο σαν μικρή περίοδος!! 

Link to comment
Share on other sites

On 16/7/2020 at 9:12 ΜΜ, mpempaki1 είπε:

ρε κορίτσια  δεν εχω πολυ αιμα..  είχαόταν βγήκα και τώρα σχεδόν τίποτα..   ρε μπας και έχω πάλι τα ίδια και μου μείνουν και αυτά μέσα...φοβάμαι πάρα πολύ είμαι  χαλια

κορίτσια εκανσ την αποξεση την Πέμπτη και σήμερα μου έφυγε ένα ΚΟΜΜΆΤΙ ΑΊΜΑ *συγνωμη 

και σαν να εχω λιιιγο παρά πάνω αιμα... εινσι λογικό;

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

κορίτσια εκανσ την αποξεση την Πέμπτη και σήμερα μου έφυγε ένα ΚΟΜΜΆΤΙ ΑΊΜΑ *συγνωμη 

και σαν να εχω λιιιγο παρά πάνω αιμα... εινσι λογικό;

Ναι είναι λογικό! Είναι υπολείμματα! Αν παρ ολα αυτα συνεχιστεί τόσο έντονη ροή μίλα με τον γιατρό Σου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...