Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Σαλπιγγογραφια και εγκυμοσύνη


Ritapog

Recommended Posts


Διαφημίσεις

πρίν από 40 λεπτά , Ritapog είπε:

21. Σηκώθηκα με πονοκέφαλο και καούρα και μικρές κράμπες..

Ο κύκλος σου πόσες μέρες είναι;;

Επίσης ερώτηση πριν την σαλπιγγογραφια μπορείς να έχει ς επαφή 

Γιατί δε ρώτησα 

Και μετά την σαλπιγγογραφια ποτέ μπορείς να ξεκινήσεις επαφές;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ο κύκλος σου πόσες μέρες είναι;;

Επίσης ερώτηση πριν την σαλπιγγογραφια μπορείς να έχει ς επαφή 

Γιατί δε ρώτησα 

Και μετά την σαλπιγγογραφια ποτέ μπορείς να ξεκινήσεις επαφές;;

Καλύτερα όχι επαφη το βραδυ πριν και σίγουρα όχι επαφη την ίδια μέρα....ετσι κ αλλιως θα εχεις κάποιες μικρές ενοχλήσεις κ λιγο αιμα και δε θα θέλεις κ εσύ....απο το επόμενο βράδυ κανονικα....εγω που την επομενη μερα δεν ειχα ουτε αιμα δεν ειχα κανένα πρόβλημα!!!!αυτήν την Πέμπτη την κάνεις ε????

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Καλύτερα όχι επαφη το βραδυ πριν και σίγουρα όχι επαφη την ίδια μέρα....ετσι κ αλλιως θα εχεις κάποιες μικρές ενοχλήσεις κ λιγο αιμα και δε θα θέλεις κ εσύ....απο το επόμενο βράδυ κανονικα....εγω που την επομενη μερα δεν ειχα ουτε αιμα δεν ειχα κανένα πρόβλημα!!!!αυτήν την Πέμπτη την κάνεις ε????

Ναι μεθαύριο κ έχω αγωνία γιατι άλλοι λένε ότι πόνεσαν πολύ ,άλλοι λένε μόνο ένα τράβηγμα και το σκέφτομαι λιγάκι 

Σήμερα βγήκαν και οι ορμονολογικες μου καλές κ αυτές 

Τι να πω αν και η Σαλπιγγογραφια βγει καλή 

Να δούμε και το σπερμοδιαγραμμα ,δε ξέρω τι να κάνω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ναι μεθαύριο κ έχω αγωνία γιατι άλλοι λένε ότι πόνεσαν πολύ ,άλλοι λένε μόνο ένα τράβηγμα και το σκέφτομαι λιγάκι 

Σήμερα βγήκαν και οι ορμονολογικες μου καλές κ αυτές 

Τι να πω αν και η Σαλπιγγογραφια βγει καλή 

Να δούμε και το σπερμοδιαγραμμα ,δε ξέρω τι να κάνω 

Η αλήθεια είναι πως από γυναίκα σε γυναικα διαφέρει....να σκεφτεσαι ομως πως δεν είναι κάποιος πονος που δεν αντέχεται γιατί αλλιώς θ εκαναν ναρκωση...ειναι σίγουρα όμως κάτι ενοχλητικό...ειναι πολυ λογικο π εχεις αγωνία...να ξέρεις όμως ότι όσο πιο χαλαρή πας τοσο πιο ευκολα θα περάσει.. εκανες ολες τις ορμονικές και βγήκαν ολες καλές???αυτό είναι ευχάριστο κοριτσι μου!!!!δυο μερες ακόμα και θα ξέρεις και με τις σάλπιγγες....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, *Vasoula είπε:

Η αλήθεια είναι πως από γυναίκα σε γυναικα διαφέρει....να σκεφτεσαι ομως πως δεν είναι κάποιος πονος που δεν αντέχεται γιατί αλλιώς θ εκαναν ναρκωση...ειναι σίγουρα όμως κάτι ενοχλητικό...ειναι πολυ λογικο π εχεις αγωνία...να ξέρεις όμως ότι όσο πιο χαλαρή πας τοσο πιο ευκολα θα περάσει.. εκανες ολες τις ορμονικές και βγήκαν ολες καλές???αυτό είναι ευχάριστο κοριτσι μου!!!!δυο μερες ακόμα και θα ξέρεις και με τις σάλπιγγες....

Ναι αλλά καμιά φορά λέω 

Μήπως είναι καλύτερα να μου βρούνε κάτι , να το κάνουμε καλά και να πιάσω παιδάκι ;δε ξέρω αλήθεια

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ναι αλλά καμιά φορά λέω 

Μήπως είναι καλύτερα να μου βρούνε κάτι , να το κάνουμε καλά και να πιάσω παιδάκι ;δε ξέρω αλήθεια

 

Καταλαβαίνω απόλυτα πως το λες..και εχεις δίκιο....αν ξερεις τι είναι θα ξέρεις και τι φταίει παρα να πηγαίνεις στα τυφλα....ομως θα σου συμβεί σίγουρα θα δεις.....μετα τη σαλπιγγογραφια και μολις δεις πως όλα είναι καλά θα ερθει!!!!!δεν λεμε πως το καλο πραγμα αργεί να γίνει??έτσι είναι θα δεις!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ο κύκλος σου πόσες μέρες είναι;;

Επίσης ερώτηση πριν την σαλπιγγογραφια μπορείς να έχει ς επαφή 

Γιατί δε ρώτησα 

Και μετά την σαλπιγγογραφια ποτέ μπορείς να ξεκινήσεις επαφές;;

28 -29 μέρες...μου είπε πως όταν θέλω μπορώ να κάνω.με το που σταμάτησε το αίμα ξεκινήσαμε ήμουν και στις γόνιμες μέρες οπότε κάναμε κανονικά.πριν δεν έκανα όπως το τέστ παπ

Just now, *Vasoula είπε:

Η αλήθεια είναι πως από γυναίκα σε γυναικα διαφέρει....να σκεφτεσαι ομως πως δεν είναι κάποιος πονος που δεν αντέχεται γιατί αλλιώς θ εκαναν ναρκωση...ειναι σίγουρα όμως κάτι ενοχλητικό...ειναι πολυ λογικο π εχεις αγωνία...να ξέρεις όμως ότι όσο πιο χαλαρή πας τοσο πιο ευκολα θα περάσει.. εκανες ολες τις ορμονικές και βγήκαν ολες καλές???αυτό είναι ευχάριστο κοριτσι μου!!!!δυο μερες ακόμα και θα ξέρεις και με τις σάλπιγγες....

Έχω ράψει το εσωτερικό του ματιού χώρις αναισθησία και πολλά άλλα . γενικά αντέχω τον πόνο αλλά στη σαλπιγγογραφια υπέφερα... μόλις τελείωσε όμως όλα καλά

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

 

Έχω ράψει το εσωτερικό του ματιού χώρις αναισθησία και πολλά άλλα . γενικά αντέχω τον πόνο αλλά στη σαλπιγγογραφια υπέφερα... μόλις τελείωσε όμως όλα καλά

 

 

 

Το έχω ακούσει και απο αλλα κορίτσια οτι πονεσαν...εγω τωρα αντιθέτως που είμαι φοβιτσιαρα και ψιλοπονη δεν πονεσα καθόλου...μου ηταν απλα ενοχλητικό...και μου την έκανε κ Ακτινολογος π λένε και καλα πως αν την κάνει γυναικολόγος ειναι καλύτερα γιατί είναι πιο προσεκτικος...δε ξερω αν φταίει ότι πήγα τόσο φοβισμένη για το χειρότερο και μου φάνηκε πιο απλό....αν φταίει η ανατομια της κάθε γυναίκας....η το γεγονός πως εμενα ηταν διαβατες....οπως και να έχει το καλο ειναι πως διαρκει λίγο και τελειώνοντας δεν πονάς πια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Το έχω ακούσει και απο αλλα κορίτσια οτι πονεσαν...εγω τωρα αντιθέτως που είμαι φοβιτσιαρα και ψιλοπονη δεν πονεσα καθόλου...μου ηταν απλα ενοχλητικό...και μου την έκανε κ Ακτινολογος π λένε και καλα πως αν την κάνει γυναικολόγος ειναι καλύτερα γιατί είναι πιο προσεκτικος...δε ξερω αν φταίει ότι πήγα τόσο φοβισμένη για το χειρότερο και μου φάνηκε πιο απλό....αν φταίει η ανατομια της κάθε γυναίκας....η το γεγονός πως εμενα ηταν διαβατες....οπως και να έχει το καλο ειναι πως διαρκει λίγο και τελειώνοντας δεν πονάς πια!!!!

Και εμένα ακτινολόγος και ήταν πεντακάθαρες..πήγα πολύ άνετη και χαλαρή .. σίγουρα είναι θέμα οργανισμού και γιατρού..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ritapog είπε:

Και εμένα ακτινολόγος και ήταν πεντακάθαρες..πήγα πολύ άνετη και χαλαρή .. σίγουρα είναι θέμα οργανισμού και γιατρού..

Μου είχε πει μια γνωστή μου που την έκανε μια εβδομαδα πριν πως λιποθύμησε στο κρεβάτι από τον πονο...καταλαβαίνεις με τι ψυχολογια πηγα ε??Χαχαχχαχαχαχαχα

Οποτε με τοσο άγχος και με αυτα π περίμενα νομίζω ηρέμησα γιατί ήταν κάτι πιο απλό...ηταν και ένας υπέροχος άνθρωπος τοσο ο γιατρός οσο και ο ο βοηθός που μου εξηγούσαν τα πάντα και μ έλεγαν να παίρνω βαθειες ανασες την ώρα του πόνου και πέρασε γρήγορα και εύκολα....και φαντάσου την εκανα και δυο φορές γιατί την πρώτη δεν κρατιοταν το υγρό και έτρεχε....πολλά παίζουν σημασία....

Σου εύχομαι ειλικρινά σε μια εβδομάδα να μας πεις ευχάριστα!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια

Ερώτηση κρίσεως 

Πριν δύο.μερες έκανα τη σαλπιγγογραφια 

Όλα καλά κ όλα ωραία είχα εκείνη την ημέρα λίγο αίμα και ζουμια από το υγρό 

Την επόμενη εχθές δηλαδή τπτ 

Όλα καλά 

Σήμερα λοιπόν που λέτε έχω πολλά υγρά σαν της ωορρηξίας 

Που να σας τονίσω εγώ ήμουν πολύ ξηρή 

Λέτε να είναι ωορρηξία ;;; Είμαι στη 9 μέρα του κυκλου 

Ή είναι από τη σαλπιγγογραφια οεο;;;

Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2020 at 6:37 ΜΜ, Ellidr είπε:

Κοριτσια

Ερώτηση κρίσεως 

Πριν δύο.μερες έκανα τη σαλπιγγογραφια 

Όλα καλά κ όλα ωραία είχα εκείνη την ημέρα λίγο αίμα και ζουμια από το υγρό 

Την επόμενη εχθές δηλαδή τπτ 

Όλα καλά 

Σήμερα λοιπόν που λέτε έχω πολλά υγρά σαν της ωορρηξίας 

Που να σας τονίσω εγώ ήμουν πολύ ξηρή 

Λέτε να είναι ωορρηξία ;;; Είμαι στη 9 μέρα του κυκλου 

Ή είναι από τη σαλπιγγογραφια οεο;;;

Κοίτα εγώ  είχα πολλές μέρες και υγρά και αίμα στο σκούπισμα.ημουν στην ένατη μέρα όταν την έκανα και ήταν όλα μαζί.αν ήταν καθαρές οι σάλπιγγες σου και το φάρμακο χύθηκε στην κοιλιά σου θα αποβάλλεται σιγά σιγά έτσι μου είχε πει εμένα που είχα πάρει τηλέφωνο τον γιατρό μου

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Γεια σας γραφω κ εγω την εμπειρια μου μηπως ξεαγχωσω καποια που το διαβασει...εγω εκανα σαλπιγγ τον οκτωβρη του 18 δεν εμεινα εγκυος γτ ειχα ενδομητριωση κ επρεπε να κανω τελικα λαπαροσκοπηση αλλα τοτε ελεγα μηπως κ το γλιτωσω κ μεινω με αυτη την μεθοδο.εμπαινα κ διαβαζα τοσο τραγικα πραγματα για την εξεταση που πηγα τρομοκρατημενη.για μενα παιζει ρολο το που θα πας εγω προτεινω οσες ειναι αθηνα να πανε στο ιασω στον κο κελεκη καθηγητης ακτινολογιας.περιπου 200 ευρω αλλα μην σκεφτειτε το ποσο για 50 ευρω διαφορα αλλα να ειναι εγκεκριμενο το νοσοκομ που θα πατε κ να εχει εμπειρια εννοειται αυτος που θα την κανει.οταν ξαπλωσα στο κρεβατι μου λεει ο γιατρος (ευγενεστατος-γλυκυτατος)λοιπον οτι εχεις ακουσει για αυτη την εξεταση ξεχασε το μου ειπε οτι κραταει λιγο θα ειμαστε σε επαφη να του λεω αν ποναω και μ εξηγησε ακριβως τι θα γινει.λοιπον δεν πονεσα παραπανω απο το τεστ παπ κρατησε λιγο παραπανω δεν κτλβ καν οτι εβαλε το σκιαγραφικο υγρο μ ειπε τελιωσαμε κ εμεινα καγκελο.νομιζα οτι δεν το ειχε ριξει ακομα σκεφτειτε.βεβαια δεν βρηκε φραγμενες σαλπιγγες δ ξερω αν ηταν βουλωμενες αν θα ποναγα παραπανω αλλα αρχικα μην το φοβαστε μοιαζει με παπ απλα εισαι ξαπλωμενη αυτο!!!αν ειναι φραγμενες θα σας το πουν θεωρω πριν κανουν κατι οποτε αν ειναι να πονεσετε θα το μαθετε  εκεινη την στιγμη.ειναι κριμα να αγχωνομαστε για κατι πριν καν παμε.εγω αναθεωρησα πολυ για αυτη την εξεταση παντως.επισης μ ειπε οτι μετα την εξεταση το 50 τις εκατο μεσα σε ενα ευλογο διαστημα μενει εγκυος.αν δεν υπαρχει και καποιο αλλο θεμα.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...