Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Κινήσεις εμβρύου


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Katerina96 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Έχω αρρωστημενο άγχος. Αν μπορώ να το πω έτσι. Αχ σε νιώθω τόσο πολύ. Εγώ είχα αποκόλληση. Και τότε το αγχος και ο φόβος έχουν κάνει ΜΠΑΜ!! Τώρα για την β επιπέδου επειδή ήταν η αποκόλληση μετά έκανα μετάγγιση λέω οκ και στην Β κάτι θα συμβεί αφού κάθε φορά κάτι βγαίνει..  Και λέω είναι άγχος; είναι προαίσθημα; η απλά εγώ το έχω πάει σε άλλο επίπεδο; έχω και έναν γιο ακόμα που ο καημένος με χρειάζεται να παίξουμε κλπ κλπ και νιώθω ότι δεν έχω αντοχές από το άγχος και τις σκέψεις 

Μονο άγχος είναι κ όχι προαίσθημα..εγώ έκλαιγα σε όλη την εγκυμοσύνη..ο άντρας μου έλεγε δεν μπορώ να σε βλέπω άλλο να υποφέρεις κ τώρα με αυτό το καινούριο με την επιλοχειο το έχω τερματίσει...αλλά έχω πλήρη επίγνωση του τι είναι αυτό που βιώνω κ που κ που προσπαθώ να επιστρατεύω λογικη..κ εγώ πέρασα πολλααααα.κ ότι περνάω τώρα είναι απότοκο αυτών που πέρασα..είναι το δεύτερο μου κ προσπάθησα τρία χρόνια να το πετύχω κ μέσα σε αυτά τρεις εγκυμοσύνες έχασα ..άσε που είχα πολύ άσχημη εγκυμοσύνη κ δεν βγήκα από το σπίτι μήνες κ τώρα πάλι χαντακωμενη μέσα είμαι όποτε πως να φτιάξει η ψυχολογία...αλλά θέλει πολύ δουλίτσα με τον εαυτό μας.να περνάμε όσο το δυνατόν καλύτερα τις στιγμές..γιατί αυτό που μας συμβαίνει τώρα είναι η μεγαλύτερη ευτυχία ευλογία..μόνο έτσι πρέπει να το βλέπουμε..τα λέω να τα ακούω κ εγώ κορίτσι μου..ξέρω είναι θέμα του χαρακτήρα μας κ της ψυχής μας..καμιά φορά δεν ελέγχονται αυτά τα συναισθήματα.θελει προσπάθεια να επιστρατεύεις λογική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Emilly800 είπε:

Μονο άγχος είναι κ όχι προαίσθημα..εγώ έκλαιγα σε όλη την εγκυμοσύνη..ο άντρας μου έλεγε δεν μπορώ να σε βλέπω άλλο να υποφέρεις κ τώρα με αυτό το καινούριο με την επιλοχειο το έχω τερματίσει...αλλά έχω πλήρη επίγνωση του τι είναι αυτό που βιώνω κ που κ που προσπαθώ να επιστρατεύω λογικη..κ εγώ πέρασα πολλααααα.κ ότι περνάω τώρα είναι απότοκο αυτών που πέρασα..είναι το δεύτερο μου κ προσπάθησα τρία χρόνια να το πετύχω κ μέσα σε αυτά τρεις εγκυμοσύνες έχασα ..άσε που είχα πολύ άσχημη εγκυμοσύνη κ δεν βγήκα από το σπίτι μήνες κ τώρα πάλι χαντακωμενη μέσα είμαι όποτε πως να φτιάξει η ψυχολογία...αλλά θέλει πολύ δουλίτσα με τον εαυτό μας.να περνάμε όσο το δυνατόν καλύτερα τις στιγμές..γιατί αυτό που μας συμβαίνει τώρα είναι η μεγαλύτερη ευτυχία ευλογία..μόνο έτσι πρέπει να το βλέπουμε..τα λέω να τα ακούω κ εγώ κορίτσι μου..ξέρω είναι θέμα του χαρακτήρα μας κ της ψυχής μας..καμιά φορά δεν ελέγχονται αυτά τα συναισθήματα.θελει προσπάθεια να επιστρατεύεις λογική.

Πόσο όμορφα τα λες.. Το καλύτερο είναι η επίγνωση που έχεις. Αλλιώς θα ήταν πιο δύσκολο. Δύσκολη και εσύ ε; 

Εγώ δεν έχω στήριξη τόσο.. Γιατί αν πω δεν το νιώθω ή φοβάμαι για την β επιπέδου ή να νιώθω αυτό. Η θα με βγάλουν υπερβολική.. Του τύπου έλα όλα είναι στο μυαλό σου κλπ. Θα προτιμούσα να με ηρεμήσουν πχ με μια κουβέντα, με ένα αστείο, με μια αγκαλιά παρα Να βγαίνω η τρελή της υπόθεσης. Γι αυτό πλέον δεν μιλάω σε κανέναν. Ότι νιώθω είτε καλό είτε άσχημο το κρύβω μέσα μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Πόσο όμορφα τα λες.. Το καλύτερο είναι η επίγνωση που έχεις. Αλλιώς θα ήταν πιο δύσκολο. Δύσκολη και εσύ ε; 

Εγώ δεν έχω στήριξη τόσο.. Γιατί αν πω δεν το νιώθω ή φοβάμαι για την β επιπέδου ή να νιώθω αυτό. Η θα με βγάλουν υπερβολική.. Του τύπου έλα όλα είναι στο μυαλό σου κλπ. Θα προτιμούσα να με ηρεμήσουν πχ με μια κουβέντα, με ένα αστείο, με μια αγκαλιά παρα Να βγαίνω η τρελή της υπόθεσης. Γι αυτό πλέον δεν μιλάω σε κανέναν. Ότι νιώθω είτε καλό είτε άσχημο το κρύβω μέσα μου. 

Η αλήθεια είναι ότι στις κρίσεις μας αυτές μονές είμαστε..κ εμένα ο άντρας μου σχεδόν έβριζε κάθε φορά που του επέβαλα να με τρέχει για έλεγχο νυχτιατικα ας πούμε..κ πολλές φορές δεν μεταφέρω σε αυτόν τις φοβίες μου κ τα μοιράζομαι με κάνα δυο κορίτσια από εδώ μέσα που έχουν παρόμοια βιώματα κ δεν κατακρίνουν έχουν κατανόηση..δεν είσαι η μόνη πίστεψέ με..

8 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Πόσο όμορφα τα λες.. Το καλύτερο είναι η επίγνωση που έχεις. Αλλιώς θα ήταν πιο δύσκολο. Δύσκολη και εσύ ε; 

Εγώ δεν έχω στήριξη τόσο.. Γιατί αν πω δεν το νιώθω ή φοβάμαι για την β επιπέδου ή να νιώθω αυτό. Η θα με βγάλουν υπερβολική.. Του τύπου έλα όλα είναι στο μυαλό σου κλπ. Θα προτιμούσα να με ηρεμήσουν πχ με μια κουβέντα, με ένα αστείο, με μια αγκαλιά παρα Να βγαίνω η τρελή της υπόθεσης. Γι αυτό πλέον δεν μιλάω σε κανέναν. Ότι νιώθω είτε καλό είτε άσχημο το κρύβω μέσα μου. 

Ότι θες να το γράφεις εδώ κ θα τα λέμε να καταλαβαίνεις τουλάχιστον ότι τα περισσότερα τα έχουμε περάσει όλες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Emilly800 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι στις κρίσεις μας αυτές μονές είμαστε..κ εμένα ο άντρας μου σχεδόν έβριζε κάθε φορά που του επέβαλα να με τρέχει για έλεγχο νυχτιατικα ας πούμε..κ πολλές φορές δεν μεταφέρω σε αυτόν τις φοβίες μου κ τα μοιράζομαι με κάνα δυο κορίτσια από εδώ μέσα που έχουν παρόμοια βιώματα κ δεν κατακρίνουν έχουν κατανόηση..δεν είσαι η μόνη πίστεψέ με..

Ότι θες να το γράφεις εδώ κ θα τα λέμε να καταλαβαίνεις τουλάχιστον ότι τα περισσότερα τα έχουμε περάσει όλες.

Αλήθεια λες;; πίστευα πως είμαι η  μόνη. Και μένα έτσι. Με βγάζει τρελή και ότι τους αναστατώνω. Αλήθεια λέω μόνο εγώ τα χω αυτά. Νιώθω τόσο μόνη. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαντάζεστε τι έγινε και έχω αγχωθεί... Ο μικρός δεν καταλαβαίνει ακόμα.. Και εκεί που χαιδευε την κοιλιά που πάτησε ένα τσίμπημα... Άλλο άγχος σήμερα... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Katerina96 είπε:

Δεν φαντάζεστε τι έγινε και έχω αγχωθεί... Ο μικρός δεν καταλαβαίνει ακόμα.. Και εκεί που χαιδευε την κοιλιά που πάτησε ένα τσίμπημα... Άλλο άγχος σήμερα... 

Δεν παθαίνει τίποτα εκεί μέσα είναι καλά προστατευμένο στην κοιλίτσα σου μέσα στο σάκο του! Εμένα με είχε κλωτσήσει καταλάθος η κόρη μου!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Δεν παθαίνει τίποτα εκεί μέσα είναι καλά προστατευμένο στην κοιλίτσα σου μέσα στο σάκο του! Εμένα με είχε κλωτσήσει καταλάθος η κόρη μου!

Αληθεια;; πω πω να φανταστώ άγχος στην αρχή; 

Πόσο σημαντικό που έχουμε η μία την άλλη εδώ και βοηθάμε στα εύκολα και στα δύσκολα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Katerina96 είπε:

Αληθεια;; πω πω να φανταστώ άγχος στην αρχή; 

Πόσο σημαντικό που έχουμε η μία την άλλη εδώ και βοηθάμε στα εύκολα και στα δύσκολα. 

Ναι είχα αγχωθει πολύ είχα από την πρώτη κιόλας εγκυμοσύνη στο σπίτι ντομπλερ που ακούς την καρδιά του μωρού και το έβαλα να την ακούσω και όλα καλά!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Ναι είχα αγχωθει πολύ είχα από την πρώτη κιόλας εγκυμοσύνη στο σπίτι ντομπλερ που ακούς την καρδιά του μωρού και το έβαλα να την ακούσω και όλα καλά!!!

Τι είναι αυτό καλέ; πως δεν το έχω ανακαλύψει; θελω και εγωωω. Είναι το τέλειιοοοο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Katerina96 είπε:

Τι είναι αυτό καλέ; πως δεν το έχω ανακαλύψει; θελω και εγωωω. Είναι το τέλειιοοοο

Χαχαχαχ και εγώ τυχαία το είχα ανακαλύψει στην σελίδα της hometest εκτός από τεστακια έχει και ντομπλερ για καρδούλα με τζελ και ακουστικά στην πρώτη εγκυμοσύνη που τραβούσα φρίκη με το παραμικρό με είχε σώσει πολλές φορές από τζάμπα επίσκεψη στον γυναικολόγο κοστίζει γύρω στα 50€ και είναι τρομερό! Στην δεύτερη πλην σπάνιων περιπτώσεων το χρησιμοποίησα


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 29 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Χαχαχαχ και εγώ τυχαία το είχα ανακαλύψει στην σελίδα της hometest εκτός από τεστακια έχει και ντομπλερ για καρδούλα με τζελ και ακουστικά στην πρώτη εγκυμοσύνη που τραβούσα φρίκη με το παραμικρό με είχε σώσει πολλές φορές από τζάμπα επίσκεψη στον γυναικολόγο κοστίζει γύρω στα 50€ και είναι τρομερό! Στην δεύτερη πλην σπάνιων περιπτώσεων το χρησιμοποίησα

Αχ τέλειο. Πολύ βολικο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Katerina96 αχ αυτό το άγχος δεν φεύγει ποτέ!!Μην ανησυχείς μια χαρά είναι το μπέμπακι σου!!Μέχρι να γεννήσεις σίγουρα θα βρεθούν πολλά..τώρα το θυμήθηκα ..μόλις είχα κάνει την β επιπέδου και ήταν όλα μια χαρά και ήμουν πολύ χαρούμενη!!Μετά από 2 μέρες ξένοιαστη και χαλαρή καθόμαστε έξω στην αυλή να φάμε..κι έρχεται που λες ένας αδέσποτος γάτος κάτω απ' το τραπέζι και βγάζει τις νύχαρες του για ν ανέβει απ' το τραπεζομάντηλο και μου πατάει μια γρατζουνιά άλλο πράγμα...:huh:Πήγα να λιποθυμίσω από φόβο για το μωρό μιας και αντισώματα για τοξόπλασμα δεν είχα!!!!κάθε μήνα έκανα κι εξετάσεις απ' τον φόβο μου....άστα..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , valentina23 είπε:

@Katerina96 αχ αυτό το άγχος δεν φεύγει ποτέ!!Μην ανησυχείς μια χαρά είναι το μπέμπακι σου!!Μέχρι να γεννήσεις σίγουρα θα βρεθούν πολλά..τώρα το θυμήθηκα ..μόλις είχα κάνει την β επιπέδου και ήταν όλα μια χαρά και ήμουν πολύ χαρούμενη!!Μετά από 2 μέρες ξένοιαστη και χαλαρή καθόμαστε έξω στην αυλή να φάμε..κι έρχεται που λες ένας αδέσποτος γάτος κάτω απ' το τραπέζι και βγάζει τις νύχαρες του για ν ανέβει απ' το τραπεζομάντηλο και μου πατάει μια γρατζουνιά άλλο πράγμα...:huh:Πήγα να λιποθυμίσω από φόβο για το μωρό μιας και αντισώματα για τοξόπλασμα δεν είχα!!!!κάθε μήνα έκανα κι εξετάσεις απ' τον φόβο μου....άστα..

Καλημέρα κορίτσι μου. Πω πω εγκεφαλικό.. Μα πως γίνονται όλα όταν είμαστε εγκυες... Πόσες πιθανότητες δηλαδή να σε γρατσουνισει ένας γάτος... Τουλάχιστον όλα πήγαν καλά. 

Link to comment
Share on other sites

@Katerina96 και φαντάσου ότι ποτέ δεν με είχε γρατζουνισει γάτα τόσο που να με ματώσει!!Ε λοιπόν έτυχε όταν ήμουν πέντε μηνών και διάβαζα διάφορα για το τοξόπλασμα αμά κολλήσεις στην εγκυμοσύνη και τρελαινομουν!!Είχα θυμώσει τοσο πολύ με την όλη φάση γιατί είχα πάρει τ αποτελέσματα της νιπτ είχε βγει και η β επιπέδου τέλεια και είχα πει οκ τώρα θα χαλαρώσω λίγο να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου αφού όλα είναι καλά ..2 μέρες το χάρηκα ..!!!μόνο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...