Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Χοριακη >0,5


margramm

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα , θέλω να ρωτήσω γιατί κοντεύω να σκάσω . 
Είχα ελευθερεσ κανονικές επαφές με τον σύντροφο μου 1 βδομαδα πριν αδιαθετήσω Αδιαθέτησα στις 29/1 αλλά δεν ήταν η περίοδος μου , μπυ κράτησε 4 μέρες (την 1η είχα κανονική ΡΟΗ ενώ τις επόμενες 3 ροζ και καφέ ) ενώ μπυ κρατάει 8 κανονικά . Χθες έκανα τεστ και βγήκε θετικό μετά το 10λέπτο και σήμερα πηγα για χοριακη και έδειξε >0,5 ( μεγαλύτερο από 0,5) η μικροβιολόγος δεν ήταν εκεί να μου εξηγήσει ενώ ο γιατρός μου είπε να ξαναπάω μετά από 5 μέρες να δούμε αν θα αυξηθεί . 
δεν ξέρω εσείς τι γνώμη έχετε ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 40 λεπτά , margramm είπε:

Κορίτσια καλησπέρα , θέλω να ρωτήσω γιατί κοντεύω να σκάσω . 
Είχα ελευθερεσ κανονικές επαφές με τον σύντροφο μου 1 βδομαδα πριν αδιαθετήσω Αδιαθέτησα στις 29/1 αλλά δεν ήταν η περίοδος μου , μπυ κράτησε 4 μέρες (την 1η είχα κανονική ΡΟΗ ενώ τις επόμενες 3 ροζ και καφέ ) ενώ μπυ κρατάει 8 κανονικά . Χθες έκανα τεστ και βγήκε θετικό μετά το 10λέπτο και σήμερα πηγα για χοριακη και έδειξε >0,5 ( μεγαλύτερο από 0,5) η μικροβιολόγος δεν ήταν εκεί να μου εξηγήσει ενώ ο γιατρός μου είπε να ξαναπάω μετά από 5 μέρες να δούμε αν θα αυξηθεί . 
δεν ξέρω εσείς τι γνώμη έχετε ; 

καλησπερα κοριτσι μ αν εκανες τεστ και βγηκε θετικο  διχνει οτι εισαι εγυος δεν κανουν λαθος τα τεστ οταν βγενουν θετικα  το τεστ εγγυμοσινης βγενει θετικο οταν ανυχνευει  την ορμονη  τουλαχιστον 10μλ  αν η χοριακη σου εδειξε 5 μηπως ηταν βιοχιμικη και γιαυτο η χοριακη εδιξε 5.....αν ξαναπας σε λιγες μερες  και κανεις χοριακη και διξει  παλι 5 μαλον ηταν αυτο  κοριτσι μ..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , margramm είπε:

Κορίτσια καλησπέρα , θέλω να ρωτήσω γιατί κοντεύω να σκάσω . 
Είχα ελευθερεσ κανονικές επαφές με τον σύντροφο μου 1 βδομαδα πριν αδιαθετήσω Αδιαθέτησα στις 29/1 αλλά δεν ήταν η περίοδος μου , μπυ κράτησε 4 μέρες (την 1η είχα κανονική ΡΟΗ ενώ τις επόμενες 3 ροζ και καφέ ) ενώ μπυ κρατάει 8 κανονικά . Χθες έκανα τεστ και βγήκε θετικό μετά το 10λέπτο και σήμερα πηγα για χοριακη και έδειξε >0,5 ( μεγαλύτερο από 0,5) η μικροβιολόγος δεν ήταν εκεί να μου εξηγήσει ενώ ο γιατρός μου είπε να ξαναπάω μετά από 5 μέρες να δούμε αν θα αυξηθεί . 
δεν ξέρω εσείς τι γνώμη έχετε ; 

Καλησπερα. Αν το τεστ το διαβασες μετα το 10λεπτο είναι ψευδες το αποτελεσμα. Ειναι η γραμμη εξατμισης. Η χοριακη 0.5 ειναι αρνητικη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Konisn είπε:

Καλησπερα. Αν το τεστ το διαβασες μετα το 10λεπτο είναι ψευδες το αποτελεσμα. Ειναι η γραμμη εξατμισης. Η χοριακη 0.5 ειναι αρνητικη.

Ναι και εγώ αυτό διάβασα αλλά η χοριακη δεν βγήκε 0,5 έγραφε > 0,5  .

αλλα ποσό μεγαλύτερο από το 0,5 δηλαδή ; 
τωρα πρέπει να περιμένω μέχρι την Δευτέρα να μου εξηγήσει η μικροβιολόγος 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , margramm είπε:

Ναι και εγώ αυτό διάβασα αλλά η χοριακη δεν βγήκε 0,5 έγραφε > 0,5  .

αλλα ποσό μεγαλύτερο από το 0,5 δηλαδή ; 
τωρα πρέπει να περιμένω μέχρι την Δευτέρα να μου εξηγήσει η μικροβιολόγος 

Η χοριακη οταν ειναι κατω απο 5 ειναι αρνητικη. Οταν ειναι 6-24 θεωρειται γκριζα ζωνη και >25 ειναι θετικη.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, margramm είπε:

Κορίτσια καλησπέρα , θέλω να ρωτήσω γιατί κοντεύω να σκάσω . 
Είχα ελευθερεσ κανονικές επαφές με τον σύντροφο μου 1 βδομαδα πριν αδιαθετήσω Αδιαθέτησα στις 29/1 αλλά δεν ήταν η περίοδος μου , μπυ κράτησε 4 μέρες (την 1η είχα κανονική ΡΟΗ ενώ τις επόμενες 3 ροζ και καφέ ) ενώ μπυ κρατάει 8 κανονικά . Χθες έκανα τεστ και βγήκε θετικό μετά το 10λέπτο και σήμερα πηγα για χοριακη και έδειξε >0,5 ( μεγαλύτερο από 0,5) η μικροβιολόγος δεν ήταν εκεί να μου εξηγήσει ενώ ο γιατρός μου είπε να ξαναπάω μετά από 5 μέρες να δούμε αν θα αυξηθεί . 
δεν ξέρω εσείς τι γνώμη έχετε ; 

Καλησπέρα! Καταρχάς έχεις σταθερό κύκλο? Ήταν όντως να αδιαθετησεις στις 29? Γιατί αν ναι, με μια βδομάδα πριν που είχατε επαφές μάλλον έχεις χάσει τις γόνιμες σου. 

Τώρα όσον αφορά την χοριακη, μήπως το >5 είναι σύμβολο που φαίνεται στο χαρτί για να δείξει το όριο της θετικής τιμής και κάπου από κάτω δείχνει την δική σου τιμή? Εντύπωση μου κάνει που στο μικροβιολογικό αντί να γράψει ακριβή τιμή γράφει απλά >5! Δηλαδή οκ είναι θετική η τιμή αλλά πόσο είναι? 10? 20? 50? Κάπως παράξενο. Έπρεπε να ρωτήσεις έστω στην γραμματεία που σου έδωσαν τα αποτελέσματα για να σε κατατοπισουν μήπως δεν διαβάζεις εσύ σωστά το αποτέλεσμα. 

Σε κάθε περίπτωση σου εύχομαι να έχει συμβεί αυτό που επιθυμείς κοριτσι μου κ να ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Cony είπε:

Καλησπέρα! Καταρχάς έχεις σταθερό κύκλο? Ήταν όντως να αδιαθετησεις στις 29? Γιατί αν ναι, με μια βδομάδα πριν που είχατε επαφές μάλλον έχεις χάσει τις γόνιμες σου. 

Τώρα όσον αφορά την χοριακη, μήπως το >5 είναι σύμβολο που φαίνεται στο χαρτί για να δείξει το όριο της θετικής τιμής και κάπου από κάτω δείχνει την δική σου τιμή? Εντύπωση μου κάνει που στο μικροβιολογικό αντί να γράψει ακριβή τιμή γράφει απλά >5! Δηλαδή οκ είναι θετική η τιμή αλλά πόσο είναι? 10? 20? 50? Κάπως παράξενο. Έπρεπε να ρωτήσεις έστω στην γραμματεία που σου έδωσαν τα αποτελέσματα για να σε κατατοπισουν μήπως δεν διαβάζεις εσύ σωστά το αποτέλεσμα. 

Σε κάθε περίπτωση σου εύχομαι να έχει συμβεί αυτό που επιθυμείς κοριτσι μου κ να ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου.

Ρωτησα αλλά δεν ήξεραν και μου είπαν να περιμένω μέχρι την Δευτέρα .
Δεν προσπαθούμε για παιδί αλλά αν τύχει ,το θελουμε ( βέβαια θα μου πεις δεν προσπαθεισ Αλλά έχεις ελεύθερες επαφές και ολοκληρωμένες κιόλας ,είναι σαν να το κυνηγάμε )

Όχι ήταν να αδιαθετήσω 5-6 μέρες μετά . 
Ναι όντως όταν είχε βγει αρνητική έγραφε μικρότερο από 0,1 οκ αλλά τώρα δεν είναι ξεκάθαρο . Ελπίζω την άλλη βδομάδα να έχει αυξηθεί αν και δεν είμαι πολύ αισιόδοξη 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, margramm είπε:

Ρωτησα αλλά δεν ήξεραν και μου είπαν να περιμένω μέχρι την Δευτέρα .
Δεν προσπαθούμε για παιδί αλλά αν τύχει ,το θελουμε ( βέβαια θα μου πεις δεν προσπαθεισ Αλλά έχεις ελεύθερες επαφές και ολοκληρωμένες κιόλας ,είναι σαν να το κυνηγάμε )

Όχι ήταν να αδιαθετήσω 5-6 μέρες μετά . 
Ναι όντως όταν είχε βγει αρνητική έγραφε μικρότερο από 0,1 οκ αλλά τώρα δεν είναι ξεκάθαρο . Ελπίζω την άλλη βδομάδα να έχει αυξηθεί αν και δεν είμαι πολύ αισιόδοξη 

Χμ οκ! Άρα αφού ήταν να αδιαθετησεις 5-6 μέρες μετά όταν είχατε τις επαφές ήσουν στις γόνιμες μέρες σου! Υπομονή κοπέλα μου κ άλλαξε κ μικροβιολογικο μετά από αυτό γιατί δεν γίνεται να μυρίζεις τα νύχια σου. Δηλαδή αν είχες 100 μονάδες πάλι >5 θα σου έγραφε κ θα έπρεπε να μυρίζεις τα νύχια σου? Άσε που είναι αδιανόητο να μην ξέρουν στην γραμματεία να σε βοηθήσουν. 

Εφόσον αν τύχει το θέλετε το μωράκι εύχομαι να τύχει τότε χιχι! Τέλος πάντων σε κάθε περίπτωση μην αγχώνεσαι είτε είχες μια ανωμαλία στον κύκλο σου είτε όντως έχεις θετική χοριακη. Θα πρέπει φυσικά να είσαι σε συνεννόηση με τον γιατρό σου. Υπομονή μέχρι την Δευτέρα που θα μιλήσεις με την μικροβιολογο και ίσως να κάνεις κ άλλη μια  χοριακη για να δείξει σίγουρα τι συνέβη κ αν έχει ανέβει :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Cony είπε:

Χμ οκ! Άρα αφού ήταν να αδιαθετησεις 5-6 μέρες μετά όταν είχατε τις επαφές ήσουν στις γόνιμες μέρες σου! Υπομονή κοπέλα μου κ άλλαξε κ μικροβιολογικο μετά από αυτό γιατί δεν γίνεται να μυρίζεις τα νύχια σου. Δηλαδή αν είχες 100 μονάδες πάλι >5 θα σου έγραφε κ θα έπρεπε να μυρίζεις τα νύχια σου? Άσε που είναι αδιανόητο να μην ξέρουν στην γραμματεία να σε βοηθήσουν. 

Εφόσον αν τύχει το θέλετε το μωράκι εύχομαι να τύχει τότε χιχι! Τέλος πάντων σε κάθε περίπτωση μην αγχώνεσαι είτε είχες μια ανωμαλία στον κύκλο σου είτε όντως έχεις θετική χοριακη. Θα πρέπει φυσικά να είσαι σε συνεννόηση με τον γιατρό σου. Υπομονή μέχρι την Δευτέρα που θα μιλήσεις με την μικροβιολογο και ίσως να κάνεις κ άλλη μια  χοριακη για να δείξει σίγουρα τι συνέβη κ αν έχει ανέβει :)

Ναι δεν κάνω άλλο τεστ και γενικά σταματάω να το σκέφτομαι γιατί είναι η Τρίτη φορά που πάω για χοριακη και οι 2 προηγούμενες ήταν αρνητικές , όποτε θα περιμένω μέχρι την άλλη βδομάδα να κάνω άλλη μια και ότι βγει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, margramm είπε:

Κορίτσια καλησπέρα , θέλω να ρωτήσω γιατί κοντεύω να σκάσω . 
Είχα ελευθερεσ κανονικές επαφές με τον σύντροφο μου 1 βδομαδα πριν αδιαθετήσω Αδιαθέτησα στις 29/1 αλλά δεν ήταν η περίοδος μου , μπυ κράτησε 4 μέρες (την 1η είχα κανονική ΡΟΗ ενώ τις επόμενες 3 ροζ και καφέ ) ενώ μπυ κρατάει 8 κανονικά . Χθες έκανα τεστ και βγήκε θετικό μετά το 10λέπτο και σήμερα πηγα για χοριακη και έδειξε >0,5 ( μεγαλύτερο από 0,5) η μικροβιολόγος δεν ήταν εκεί να μου εξηγήσει ενώ ο γιατρός μου είπε να ξαναπάω μετά από 5 μέρες να δούμε αν θα αυξηθεί . 
δεν ξέρω εσείς τι γνώμη έχετε ; 

Ειναι αρνητική , η γραμμη που είδες στο τεστ ηταν εξάτμισης.

 Εφ οσον ειναι η τριτη χοριακη που κανεις εγω βλέπω οτι θες πολυ ενα μωρο , αρχίστε να εχετε στοχευμένες επαφές να μην ελπίζεις τζάμπα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια πήρα τηλέφωνο στο μικροβιολογικό και μου είπαν ότι λογικά έγινε λάθος στο πρόσημο , αντί για <0,5 έγραψαν >0,5.όποτε δεν είμαι έγκυος 

Τσαμπα ταλαιπωρία όλο το Σαββατοκύριακο 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , margramm είπε:

Κορίτσια πήρα τηλέφωνο στο μικροβιολογικό και μου είπαν ότι λογικά έγινε λάθος στο πρόσημο , αντί για <0,5 έγραψαν >0,5.όποτε δεν είμαι έγκυος 

Τσαμπα ταλαιπωρία όλο το Σαββατοκύριακο 

Σε παρακαλώ κορίτσι μου μην στεναχωριέσαι πρώτον και δεύτερον άλλαξε μικροβιολογικο!!! 

Εύχομαι εφόσον το θέλετε, να έρθει γρήγορα μια μεγάλη χοριακη. :-)

Παρόλα αυτά επικοινώνησε με τον γιατρό σου να τον ενημερώσεις. Καλή συνέχεια εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Cony είπε:

Σε παρακαλώ κορίτσι μου μην στεναχωριέσαι πρώτον και δεύτερον άλλαξε μικροβιολογικο!!! 

Εύχομαι εφόσον το θέλετε, να έρθει γρήγορα μια μεγάλη χοριακη. :-)

Παρόλα αυτά επικοινώνησε με τον γιατρό σου να τον ενημερώσεις. Καλή συνέχεια εύχομαι!

Σε ευχαριστώ πολύ !! Ναι και εγώ εύχομαι κάποια στιγμή να γίνει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, margramm είπε:

Κορίτσια πήρα τηλέφωνο στο μικροβιολογικό και μου είπαν ότι λογικά έγινε λάθος στο πρόσημο , αντί για <0,5 έγραψαν >0,5.όποτε δεν είμαι έγκυος 

Τσαμπα ταλαιπωρία όλο το Σαββατοκύριακο 

Κοριτσακι μ δεν πειράζει όταν είναι να έρθει θα έρθει το μωράκι σου και να μην στεναχοριεσαι .....σου εύχομαι σύντομα ένα θετικό τεστακι γλυκιά μ ❤️κ σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα ❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

Να είστε καλά κορίτσια και εγώ το ελπίζω . 
Εντομεταξυ ο γιατρός μου είναι έξαλλος γιατί λέει πως γίνεται να κάνουν λάθος αφού τα αποτελέσματα βγαίνουν όλα αυτόματα από το μηχάνημα . 
Μου είπε να πάω σε άλλο , να είμαστε σίγουροι αλλά δεν θα πάω , έχω απογοητευτεί 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...