Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Διέγερση ωοθηκών -πρωτοκολλα-ενέσεις και βιταμίνες


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

Προβιοτικα ! Γενικα κ η αποφυγή ζάχαρης ψωμιού κ σφολιατοειδων βοηθάει παρα πολυ! Βρες κ τροφες που βοηθανε αν τα ακολουθήσεις έστω για ένα τρίμηνο νομιζω θα δεις διαφορές. Η ζάχαρη ειδικά κ το ψωμί κανουν φοβερή ζημια σε αυτά τα θέματα. Πιστεψε με εχω δει 100 φορες χειρότερες εξετασεις κ μια χαρά τα καταφέρνουν.  

Καλησπέρα, προβιοτικα ποια εννοείς, αυτά που παίρνεις από το στόμα η τα κολπικά? Έχω αμελήσει να ρωτήσω το γιατρό. Έχετε να προτείνετε κάποιο? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Neverstop είπε:

Καλησπέρα, προβιοτικα ποια εννοείς, αυτά που παίρνεις από το στόμα η τα κολπικά? Έχω αμελήσει να ρωτήσω το γιατρό. Έχετε να προτείνετε κάποιο? 

Αυτά που περνεις κολπικά βοηθανε για την εμφυτευση πολυ οποτε λίγους μήνες πριν την εμβυομεταφορα καλο ειναι να τα έχεις ήδη  ξεκινήσει.   Από το στόμα βοηθανε γενικα στον οργανισμο . 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, linaa said:

Προβιοτικα ! Γενικα κ η αποφυγή ζάχαρης ψωμιού κ σφολιατοειδων βοηθάει παρα πολυ! Βρες κ τροφες που βοηθανε αν τα ακολουθήσεις έστω για ένα τρίμηνο νομιζω θα δεις διαφορές. Η ζάχαρη ειδικά κ το ψωμί κανουν φοβερή ζημια σε αυτά τα θέματα. Πιστεψε με εχω δει 100 φορες χειρότερες εξετασεις κ μια χαρά τα καταφέρνουν.  

@linaa ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τις συμβουλές . Είπα θα κόψω κ τη ζάχαρη εντελώς τώρα μπας κ γίνει καμία διαφορα σε συνάρτηση με τη λήψη βιταμινών . Ενθαρρυντικά τα λόγια σου , ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά κ ότι καλύτερο σ εύχομαι από καρδιάς 

Μηπως γνωρίζεις τις τιμές των ορμονών που πρέπει να κυμαίνονται περίπου πριν τη διέγερση κ πριν την ωοληψια ; Ορμόνες fsh lh tsh E2 prl prg ?

Πρέπει να κάνουμε έλεγχο κ άλλων ορμονών εκτος από αυτές ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Maria__ είπε:

@linaa ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τις συμβουλές . Είπα θα κόψω κ τη ζάχαρη εντελώς τώρα μπας κ γίνει καμία διαφορα σε συνάρτηση με τη λήψη βιταμινών . Ενθαρρυντικά τα λόγια σου , ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά κ ότι καλύτερο σ εύχομαι από καρδιάς 

Μηπως γνωρίζεις τις τιμές των ορμονών που πρέπει να κυμαίνονται περίπου πριν τη διέγερση κ πριν την ωοληψια ; Ορμόνες fsh lh tsh E2 prl prg ?

Πρέπει να κάνουμε έλεγχο κ άλλων ορμονών εκτος από αυτές ; 

Αυτές οι τιμές που έχεις γράψει ειναι καλες για να κάνεις διέγερση. Οταν ξεκινήσεις φαρμακα θα σου κάνουν έλεγχο στην ε2 . Αν έχεις κάνει έναν έλεγχο σε έναν ενδοκρινολογο δεν χρειαζετε να κάνεις συνεχεια εξετασεις. Καλό είναι να έχεις κάνει μια καμπυλη ζαχάρου κ μια καμπυλη αντίστασης στην ινσουλίνη.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, linaa said:

Αυτές οι τιμές που έχεις γράψει ειναι καλες για να κάνεις διέγερση. Οταν ξεκινήσεις φαρμακα θα σου κάνουν έλεγχο στην ε2 . Αν έχεις κάνει έναν έλεγχο σε έναν ενδοκρινολογο δεν χρειαζετε να κάνεις συνεχεια εξετασεις. Καλό είναι να έχεις κάνει μια καμπυλη ζαχάρου κ μια καμπυλη αντίστασης στην ινσουλίνη.  

@linaa ελπίζω την επόμενη φορά να βγουν καλύτερες οι ορμονικές κ να είναι καλύτερος ο κύκλος. Με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος η αλήθεια είναι , αυτός μου γράφει κ τις αναλύσεις αλλά δεν μου είπε για καμπύλη Ζαχαρου κ αντίστασης . Θα του το αναφέρω την Τρίτη που θα πάω . 
Σε τι χρησιμεύουν αυτές οι καμπύλες κ που επηρεάζουν ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Maria__ είπε:

@linaa ελπίζω την επόμενη φορά να βγουν καλύτερες οι ορμονικές κ να είναι καλύτερος ο κύκλος. Με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος η αλήθεια είναι , αυτός μου γράφει κ τις αναλύσεις αλλά δεν μου είπε για καμπύλη Ζαχαρου κ αντίστασης . Θα του το αναφέρω την Τρίτη που θα πάω . 
Σε τι χρησιμεύουν αυτές οι καμπύλες κ που επηρεάζουν ; 

Το ζαχαρο καποιες φορες ειναι κρυφό κ δεν φαινετε ότι επηρεάζεται με την απλή εξεταση ζαχάρου. Το ζαχαρο κ η αντίσταση στην ινσουλίνη επηρεάζουν την ποιοτητα των ωαριων κ την εμφυτευση. Είναι πολύ φτηνές εξετασεις δεν είναι κακό να της κάνεις έτσι κ αλλιώς.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται θα τις κάνω κ αυτές τώρα που μου το είπες . Είπα θα τα κάνω όλα έλεγχο πριν την επόμενη διέγερση . Μην πάω πάλι εντελώς στα τυφλά πάλι . Πόση χρήσιμη η επικοινωνία με άλλες που περνούν ή πέρασαν τα ίδια . Σε ευχάριστω πολύ γλυκιά μου ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλες και καλή χρονιά. Ευχομαι το 2023 να είναι καλύτερο για όλους μας και όλα να πάνε καλά. Σας παρακαλώ επειδή έχω αγχωθεί.... 

Είχαμε κάνει μια προσπάθεια με βραχυ με ανταγωνιστή αλλά έκαναν τα ωάρια ωορρηξία νωρίτερα και ο γιατρός δεν θα πρόλαβε. 

Αλλάξαμε γιατρό και πήγαμε να πάρουμε το πρόγραμμα. Μας έκανε εντύπωση γιατί δεν το είδαμε κάπου γραμμένο η κάποια κοπέλα να έκανε κάτι παρόμοιο και αγχωθηκαμε. Ο γιατρός μας εδωσε πάλι βραχυ με ανταγωνιστή με την διαφορά ότι θα ξεκινήσουμε meriofert 2η μερα κύκλου και την ίδια μέρα την orgalutran. Έχει τύχει σε καμία να το έχει κάνει αυτό? Από 2η μερα και την orgalutran? Ο γιατρός μας φάνηκε πολύ καλός και έμπειρος. Μόνο αυτό μας φάνηκε λίγο περίεργο. Χίλια ευχαριστούμε και συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...