Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΓΛΥΚΑ ΚΑΡΠΟΥΖΑΚΙΑ...!!!!


ΜΥΡΙΑΜ

Recommended Posts

πώς να του δίνω αραιωμένο Ελευθερία αφού μόνο τον θηλάζω, το θέμα δεν είναι να ναι αραιωμένο αλλά να μη μπαίνουν πολλά υγρά στο στομάχι και κάνει εμετούς με το βήχα.

τώρα ξύπνησε τον έβαλα ένα 5λεπτο στο στήθος να μη κλαίει, τώρα ριλαξ ψιλοσηκωμένος να κατέβει το φαί και μετά μπάνιο, αν δε μου κοιμηθεί ενδιάμεσα.

Νεκταρία ακριβώς ό,τι περιγράφεις πέρασα με το δημήτρη, ακριβώς όμως, κι όλο νεύρα ήμουν. ακριβώς τα ίδια έλεγα να τον αφήνω να κλαίει κτλ, δε πιάνει όμως κοριτσάκι μου σε αυτές τις περιπτώσεις μωρών, χειρότερα γίνονται τα πράγματα. είναι παιδιά ιδιαίτερα που θέλουν μόνο να τους δείχνεις αγάπη και όλο και σε μεγαλύτερο βαθμό, επιδιώκουν την αμέριστη προσοχή σου και το διαρκές παρών σου ακόμα κι όταν πας στη τουαλέτα που λέει ο λόγος, βρεφική και νηπιακή ηλικία η ίδια. δεν ευχαριστιούνται με τίποτα δεν τους αρκεί τίποτα. όλοι μου λέγανε στο 3μηνο στρώνουν, στο 6μηνο στρώνουν, στο χρόνο, στο 2χρονο.....μπααααα. είναι στο παιδί.

μην απογοητεύεσαι θα δείξει, είναι μικρός ακόμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    female 175 δημοσιεύσεις

  • Anstef

    Anstef 159 δημοσιεύσεις

  • ANNA27!

    ANNA27! 133 δημοσιεύσεις

  • honey

    honey 132 δημοσιεύσεις

το δικό μου κοιμήθηκε 4 ξύπνησε 6 για 10 λεπτο φαγητό και ξανά τώρα στις 10! πόσο πιο αραιά να τρώει! και θα ξανακοιμηθεί στην ώρα πάνω για να ξυπνήσει σε κανα 4ωρο.

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάω προς κρεβατι μεριά κ γω τώρα....

Αύριο μάλλον θα βολτάρουμε ολημερίς....

ΑΑΑΑΑΑΑα ξέχασα!!

Οι φωτό του βελουδακίου ήταν τέλειεεεεεεες, γλύκες!

Πολύ μα πολύ μου άρεσαν (είδα και μπόλικα ικεα στο παρασκήνιο χεχεχε)


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Νεκταρία ακριβώς ό,τι περιγράφεις πέρασα με το δημήτρη, ακριβώς όμως, κι όλο νεύρα ήμουν. ακριβώς τα ίδια έλεγα να τον αφήνω να κλαίει κτλ, δε πιάνει όμως κοριτσάκι μου σε αυτές τις περιπτώσεις μωρών, χειρότερα γίνονται τα πράγματα. είναι παιδιά ιδιαίτερα που θέλουν μόνο να τους δείχνεις αγάπη και όλο και σε μεγαλύτερο βαθμό, επιδιώκουν την αμέριστη προσοχή σου και το διαρκές παρών σου ακόμα κι όταν πας στη τουαλέτα που λέει ο λόγος, βρεφική και νηπιακή ηλικία η ίδια. δεν ευχαριστιούνται με τίποτα δεν τους αρκεί τίποτα. όλοι μου λέγανε στο 3μηνο στρώνουν, στο 6μηνο στρώνουν, στο χρόνο, στο 2χρονο.....μπααααα. είναι στο παιδί.

μην απογοητεύεσαι θα δείξει, είναι μικρός ακόμα.

Τι γονίδιο είναι αυτό που το κάνει αυτό, να το βρουν κ να το εξαλείψουν, γιατί κ μεις έχουμε μια δόση σίγουρα στη θυληκή βερσιόν που είναι μάλλον χειρότερη μελλοντικά φαντάζομαι, ωρε εφηβεία που με περιμένει, ωρε!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχαχα αν κάνεις κάτι λαθος εσύ τότε μάλλον το κάνουμε όλες μας. Όλες και κάτι έχουμε να αντιμετωπίσουμε τελικά με τα τσαπερδόνικα μπεμπόνια που κάναμε! Όσο για την γκρίνια μήπως της χρειάζεται περισσότερος ύπνος και δεν ξέρει πως να κοιμηθεί? Μην σου φαίνεται παράξενο! Εγώ αν δεν τον κοιμίσω νομίζω πως δεν θα κοιμηθεί ποτέ μόνος του!

Ο δικός μου ξύπνησε 9 παρά και επί μισή ώρα ήταν στο βυζί, πιπίλισμα και φαγητό. Έχει να το κάνει πολύ καιρό και έχω αρχίσε να ψιλιάζομαι πως αυτό που ζω σήμερα είναι φάση ταχείας ανάπτυξης. Δεν μπορεί εκεί που είχαμε φτιάξει και το βυζί το ήθελε μόνο για μαμ και άντε λίγο νανουρισματάκι και εκεί που χθες κοιμήθηκε 4 ώρες το μεσημέρι και 1 το πρωί σήμερα να τα διαγράφει όλα με την μία. Θα το παρακολουθήσω και αύριο!

Ντίνα εσένα τι έκανε που την πέρασες αυτή την έρμη ταχεία ανάπτυξη??Πόσες μέρες κράτησε να παίρνω κουράγιο?

Α!κουράγιο Ελευθερίτσα γιατί εμεις δεν ξέρουμε αν την έχουμε περάσει αφου αν τον άφηνα κάθε 2ωρο σχεδόν θα ήταν στο στήθος.Τον τάισα στις 7.30 και στις 9.30 ξαναέφαγε για να κοιμηθεί!!!Μήπως τελικά δεν έχω γάλα???Τι να πω τα έχω χάσει η μάνα???


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σαν κόρη ήμουν μωρό-μπιμπελό (κιχ δεν έβγαζα σε σημείο να αναρωτιούνται αν είμαι οκ), παιδάκι η χαρά του δασκάλου (διαβαστερό κ ήσυχο), έφηβη το όνειρο του μπαμπά (διαβαστερό, ήσυχο, μακριά απο αγοράκια μόνο μπαλέτο ήθελα), νεαρή επίσης τα ίδια.

Τώρα χάλασα κ περνάω καθυστερημένη εφηβεία, με τη μάνα μου πλακώνομαι 5 φορές τη μέρα.


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Ντινάκι μου τι κάνεις σ εχασα!

πίεσε το στήθος τρέχει; προφανώς και τρέχει...οπότε μην ανησυχείς

γενικά δεν υπάρχει λόγος να κολλάμε τόσο πολύ στο πόσο έφαγε, πόσα κιλά έιναι , πόσο ύψος έχει κτλ μόνο άγχος φέρνουν αυτά! μη γινόμαστε άνευ λόγου υπερβολικές, νομίζω Ελευθερία ότι αυτό σε κουράζει και σου δημιουργεί ανασφάλειες, mummy cool γενικά, αυτό λέω και στον εαυτό μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχαχα Ελευθερία πρόσεξέ το γιατί αν κάνει 2-3 ταχείες αναπτύξεις εσένα θα φτάσει το 1 μέτρο και τον βλέπω σε κανα μήνα ένα πρωί να έρθει τσουπ τσουπ περπατώντας και να σου πει "τι θα γίνει ρε μάνα θα φάμε??"

Φτου φτου ο παίδαρος!

Αχαχαχα. Αυτή την φάση την περνούσα επί 2 μήνες. Τελευταία είχε φτιάξει η κατάσταση και θέλω να πιστεύω πως αυτό που ξαναζώ είναι παροδικό. Διαφορετικά θα πάω να κρεμαστώ!


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Α!κουράγιο Ελευθερίτσα γιατί εμεις δεν ξέρουμε αν την έχουμε περάσει αφου αν τον άφηνα κάθε 2ωρο σχεδόν θα ήταν στο στήθος.Τον τάισα στις 7.30 και στις 9.30 ξαναέφαγε για να κοιμηθεί!!!Μήπως τελικά δεν έχω γάλα???Τι να πω τα έχω χάσει η μάνα???

Στο 2ωρο?Πλάκα μου κάνεις? Στο 2ωρο είναι το νορμάλ μας εμάς. Εμένα δεν με αφήνει σήμερα όλη μέρα, συνέχεια βυζί και πιπίλισμα και Άγιος ο Θεός.

Να σας πω να γελάσετε! Ο άντρας μου ψάχνει στο νετ τεχνητό βυζί λέει να το πάρουμε να με αφήνει ήσυχη. Αχαχα! Του λέω και εγώ καλέ μου η μάνα δεν είναι μόνο βυζί, είναι μάνα!!!


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Άννα δίκιο έχεις αλλά δύσκολο να αποβάλλω αυτού του είδους την ανασφάλεια. Εσύ σαν έμπειρη μάνα είσαι πιο χαλαρή, στο δεύτερο φαντάζομαι δεν θα έχω καιρό και διάθεση να ασχολούμαι με τέτοια.

Όσο για το γάλα μπερδεύτηκα γιατί καμιά φορά αναφέρεις για συμπλήρωμα και δεν έχω καταλάβει αν κάνεις αποκλειστικό θηλασμό ή όχι. Το μητρικό είναι ήδη αραιό, δεν νομίζω να παίρνει άλλο.

Κλεοπάτρα κάποια στιγμή όλη κάνουμε την επανάστασή μας. Και εδώ που τα λέμε καλύτερα μικρός που δεν παρεξηγείσαι παρά μεγάλος!!! Η κόρη σου καλά το πάει λοιπόν:)

Κορίτσια πάω και εγώ. Μόλις τον κοίμισα και είμαι πτώμα! Από τις 8 στο πόδι είμαι! Φιλιά και περαστικά στα άρρωστα μωράκια.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοιμάστε όλες ε; τώρα τα κλείνω κι εγώ...

στο πρώτο μου παιδί ήμουν ακριβώς όπως είμαι τώρα. και δε λέω μεγάλα λόγια.

από την αρχή όλα μόνη μου, μπάνια, αλλάγματα, σε χτυπήματα μόνο εγώ, σε αρρώστιες μόνο εγώ....(δεν είχα και επιλογή βέβαια)

την επίσκεψη στη πρώτη μας παιδίατρο ακόμα τη θυμάμαι, ο δημήτρης γεννήθηκε 3830 και 55 εκ. τον ζύγισε στις πρώτες 20 μέρες, μόνο 400 γρ. ,λέει, απαράδεκτο! πεινάει το μωρό! τι είναι αυτά που κάνεις γι αυτό σου κλαίει! θα του δίνεις και 60 μλ συμπλήρωμα οπωσδήποτε. τι έκανα;;; φυσικά άλλαξα παιδίατρο απ την ίδια κιόλας μέρα, δε μου πέρασε απ το μυαλό ότι κάτι δε κάνω καλά...εγώ είμαι η μάνα εννοείται ότι τα κάνω όλα σωστά....αφού είμαι η μάνα! (κι όμως έτσι σκεφτόμουν και ποτέ δε δέχτηκα ότι κάτι δε κάνω καλά ή σε κάτι δεν επαρκώ) κι έτσι θήλασε αποκλειστικά ο δημήτρης

οπότε δε μιλάω σαν "έμπειρη" μάνα, δεν υπάρχει κάτι τέτοιο στο ένστικτο μας

Επεξεργάστηκαν by ANNA27!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Κι εγω μαδαω! Και η κορη μου επισης! Θα παρω την ηλεκτρικη σκουπα που λενε πως ειναι για τριχες κατοικιδιων μου φαινεται!

Madalena το θεμα με το αντιαναγωγικο ειναι οτι αλλα μωρακια ειναι καλυτερα κι αλλα χειροτερα και δεν θελω να την ταραξω, καποιες μερες δειχνει βελτιωση. Καποιες.

Εχθες πηγα στο γιατρο, μου ειπε οτι το αιματωμα στη μητρα μου υποχωρησε (ουφ!), να βαλω κρεμα kelosoft στην τομη μου και οτι για δευτερο να περιμενω 1 χρονο απο τη γεννα. Δοξα τω Θεω, ειμαι ΟΚ! Μου συνεστησε να παρω και βρεφοκομο για 2-3 βραδια την εβδομαδα για να κοιμαμαι. Αλλα δεν το βλεπω.

Πηρα και γλυκακια απο το fresh για ατομα με δυσανεξια στη λακτοζη, μια και μου κανουν διαιτα για τη ΓΟΠ της μικρης. Μια χαρα η μους σοκολα!!! τρεις εφαγα (....)

Επεξεργάστηκαν by Λιζα Ν.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...