Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

ΓΛΥΚΑ ΚΑΡΠΟΥΖΑΚΙΑ...!!!!


ΜΥΡΙΑΜ

Recommended Posts

Καλημέρα σας! Πρώτη φορά ο γιος μου κάθεται επί 5 ολόκληρα λεπτά μαζί μου στο γυμναστήριο και παίζει με τα παιχνίδια του! Με τον μπαμπά του τα πρωινά το κάνει για καμιά ώρα. Αν είμαι εγώ παραδίπλα άντε να κάτσει 2-3 λεπτά και φυσικά όχι μόνος του παρά με εμένα να του κάνω καραγκιοζιλίκια που και που! Κλεοπάτρα παραπονιέσαι που δεν σου καθόταν χθες για 10 λεπτά κάπου μόνη της???????????????!!!! Ξου ρε!!!!!!!! Εγώ πάρτυ θα έκανα! Όλο από πάνω του είμαι όπου και να τον αφήσω κλαίει στο 2λεπτο! Ούτε να κατουρήσω δεν μπορώ!

Ελεάνα μου μη στεναχωριέσαι με το θηλασμό! Προσπαθούμε όσο μπορούμε αλλά δε θα σκάσουμε κιόλας. Κι εμένα δε μου χορταίνει παιδιά με το δικό μου, πώς να το κάνουμε? Τσατίζεται πάνω στο βυζί κι αγανακτώ κι εγώ! Όλο σπαστικά κάνει! Χθες μου πέταξε κάτω τα γυαλιά έτσι όπως τσίριζε και κουνούσε χέρια-πόδια! Πόλεμο κανονικό μιλάμε! Και στο τέλος μου κατέβασε και τα μούτρα!! Μια γρατζουνιά να πάει κάτω το δεξί μου μάγουλο σαν τη σημαδεμένη είμαι αφού μάτωσε κιόλας! Του έδωσα ξένο και το ήπιε μονοκοπανιάς σα να είχε να φάει 5 μέρες! Κι έχει μειωθεί κι εμένα η παραγωγή. Τη μισή ποσότητα βγάζω με το θήλαστρο κι αγχώνομαι και στεναχωριέμαι και κυρίως δε θέλω να πάμε στο Λασίθι και να ξανακούσω από την κάργια την πεθερά μου ότι δεν έχω γάλα!!!!!!!!!!!!!!!!! Άι σιχτίρ όσο το σκέφτομαι!!!

Μανταλένα μου κουράγιο κοπέλα μου. Δεν έχω καμιά συμβουλή να σου δώσω. Κι εμείς με το φαγητό έχουμε το θέμα μας. Πράγματι αγχος και δυσκολία για τη μπουμπούκα σου! Εύχομαι να το ξεπεράσει πάλι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    female 175 δημοσιεύσεις

  • Anstef

    Anstef 159 δημοσιεύσεις

  • ANNA27!

    ANNA27! 133 δημοσιεύσεις

  • honey

    honey 132 δημοσιεύσεις

Λιζάκι βρε Λιζάκι, και μένα βήχει καμιά φορά, καμία σημασία δε της δίνω πλέον συνήθως, τουλάχιστο όχι με τη πρώτη, μια χαρά είναι, καλέ κ με το σάλιο τους μπορεί να στραβοκαταπιούν, όπως εμείς, κ μετα όλα καλά. Ετσι κ γω στην αρχή που την είχα δίπλα κάθε δυο κ λίγο που έκανε τσικ πεταγόμουν και την έπαιρνα, χωρίς απολύτως κανένα λόγο απότι αποδείχθηκε. Βρε όλοι κουνιουνται κ κάνουν ήχους στον υπνο τους, δε σημαίνει ότι κάτι έχουν. Εγώ ταπεινά πιστεύω ότι δε φταίει κάτι, απλά είσαι πολύ φοβισμένη, και με το δίκιο σου βέβαια, και εφόσον συνεχώς τη παρατηρείς μέρα νύχτα, λογικά είναι όλα αυτά που περιγράφεις, τα βλέπεις όλα μα όλα. Φυσικά δε προτείνω να τη παρατήσεις στη μοίρα της στο δωμάτιό της μόνη της. Αλλά μη φοβάσαι πολύ γιατί πλέον μεγάλωσε αρκετά και ακόμα κ αν πνιγεί λιγουλάκι αντιδρά αντανακλαστικά και δε κινδυνεύει τόσο, και εννοείται πως θα την ακούσεις και θα τρέξεις δίπλα της.

Ολα αυτά τα λέω μετά από μαραθώνιες συζητήσεις κ τηλέφωνα στη γιατρό, και ομολογώ ότι βρήκαμε όλοι την υγειά μας. Εγώ και ο αντρούλης κοιμόμαστε σαν άνθρωποι, και η μπεμπού επίσης ρίχνει τρικούβερτους ύπνους όλη νύχτα, κ αν ψιλοξυπνήσει δε πάω εγώ μπαμ με τη μία να την "ενοχλήσω" και ξανακοιμάται συνήθως σε 5 λεπτά max.


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Α μου έφεραν τα ψώνια σπίτι απο το σούπερμάρκετ, πολύ ωραία, μονο 2 λάθη έκαναν, τεσπά, γλίτωσα πολύ κουβάλημα λέμε!! Τα άπαντα παρήγγειλα!

Πάμε βολτίτσα τώρα, χαιρετώ σας!!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι τι θα κάνουμε θα πεινάνε τα παιδάκια μας!!!Και εγώ το παλευώ όσο μπορώ και νόμιζα πως τα είχα καταφέρει μέχρι και παραγωγή νόμιζα πως είχε αυξηθεί αλλα τώρα άλλα βλέπω!Λειπω και τα πρωινά οπότε δεν μπορώ να τον έχω στο στήθος!!!Το παιδάκι πίνει τόσο γάλα και εγώ βλέπω πως με το θήλαστρο δεν βγάζω πάνω απο 150 μλ στην καλύτερη περίπτωση να τρελάθώ?Τρώει και βουτάει το μπιμπερό λες και θα του το πάρουν!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω ρε Λιζάκι τι ζωή και αυτή/ Υπομονή κοπέλα μου, δεν ξέρω τι να σε συμβουλέψω~~

Νεκταρίτσα αν την βγάλουμε καθαρή εμείς οι δυο με τους Ταλιμπάν μας θα μας ζηλέψουν πολύ. Προχθές ο δικός μου,ενώ θήλαζε, μου έχωσε το δαχτυλάκι του στο ένα μου ρουθούνι και στο λεπτό άριχσε να τρέχει η μύτη αίματα. Στην αρχή δεν έδωσα σημασία, μετά όμως δεν σταματούσε και φώναξα τον Στέφανο να τον πάρει. Με βλέπει και τρόμαξε!Μου λέει τι σου έκανε ο γάιδαρος??Πήγα στο μπάνιο, κοιτάχτηκα στον καθρέπτη και ήμουν σαν Κανίβαλος, μες τα αίματα.

'Οσο για τον θηλασμό μην έχετε άγχος ρε κορίτσια. ¨Οπου και για όσο φτάσει. Δεν θα τρελαθούμε κιόλας!!


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς έχουμε άλλο θέμα...Λοιπόν τρώμε κανονικά, χορταίνουμε δεν τίθεται θέμα αλλά όταν νηστάξει ψάχνει πάλι στήθος γιατί δεν πιάνει πιπίλα και θέλει να νανουριστεί. ¨Οσο νανουρίζεται όμως πίνει ταυτόχρονα έτσι δεν ξέρω πότε πεινάει γιατί μπορεί στο νανούρισμα να φάει 5 λεπτά πχ. και σίγουρα δεν χορταίνει. Μέγα θέμα μιλάμε και δεν ξέρω τι να κάνω. 'Οταν του πάρω το στήθος ξεξυπνά αμέσως και ενώ νυστάζει δεν μπορεί να κοιμηθεί!!!¨Ολη μέρα αυτό έχουμε. Δεν είναι πως με κουράζει αλλά δεν θέλω να μάθει έτσι ρε γμτ, να κοιμάται μόνο με στήθος.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λιζάκι βρε Λιζάκι, και μένα βήχει καμιά φορά, καμία σημασία δε της δίνω πλέον συνήθως, τουλάχιστο όχι με τη πρώτη, μια χαρά είναι, καλέ κ με το σάλιο τους μπορεί να στραβοκαταπιούν, όπως εμείς, κ μετα όλα καλά. Ετσι κ γω στην αρχή που την είχα δίπλα κάθε δυο κ λίγο που έκανε τσικ πεταγόμουν και την έπαιρνα, χωρίς απολύτως κανένα λόγο απότι αποδείχθηκε. Βρε όλοι κουνιουνται κ κάνουν ήχους στον υπνο τους, δε σημαίνει ότι κάτι έχουν. Εγώ ταπεινά πιστεύω ότι δε φταίει κάτι, απλά είσαι πολύ φοβισμένη, και με το δίκιο σου βέβαια, και εφόσον συνεχώς τη παρατηρείς μέρα νύχτα, λογικά είναι όλα αυτά που περιγράφεις, τα βλέπεις όλα μα όλα. Φυσικά δε προτείνω να τη παρατήσεις στη μοίρα της στο δωμάτιό της μόνη της. Αλλά μη φοβάσαι πολύ γιατί πλέον μεγάλωσε αρκετά και ακόμα κ αν πνιγεί λιγουλάκι αντιδρά αντανακλαστικά και δε κινδυνεύει τόσο, και εννοείται πως θα την ακούσεις και θα τρέξεις δίπλα της.

Ολα αυτά τα λέω μετά από μαραθώνιες συζητήσεις κ τηλέφωνα στη γιατρό, και ομολογώ ότι βρήκαμε όλοι την υγειά μας. Εγώ και ο αντρούλης κοιμόμαστε σαν άνθρωποι, και η μπεμπού επίσης ρίχνει τρικούβερτους ύπνους όλη νύχτα, κ αν ψιλοξυπνήσει δε πάω εγώ μπαμ με τη μία να την "ενοχλήσω" και ξανακοιμάται συνήθως σε 5 λεπτά max.

Εχεις δικιο...απλα εκεινη τη στιγμη τιναζεσαι, εισαι και απο τον υπνο...

Παντως αν ξυπνησει δεν ξανακοιμαται μονη της η δικια μου, στανταρ. Ισα ισα που αρχιζει και ανεβαζει σταδιακα....τα ντεσιμπελ εως οτου αρχισει να τσιριζει. Τυχεροι ειστε!

Την εχουμε αφησει αρκετες φορες και στο τελος γελαγαμε γιατι ειχε πολλη πλακα, μας κοιταγε και ηταν σαν να μας κανει παρατηρηση που την αγνοουμε! Το μονο που μπορω να κανω ειναι να την προλαβω στα πρωτα δευτερολεπτα, να τη νανουρισω και τοτε αν ειναι ακομα νυσταγμενη κοιμαται. Αλλα ξαναξυπναει μετα απο λιγο. Κατι την ενοχλει που δεν το εχω βρει ακομα. Που θα μου παει.

Πολλη πλακα παντως παιδια, εχει αρχισει και αντιδρα στην τηλεοραση! Εχθες "μιλαγε" σε κατι πολιτικους που συζητουσαν σε ενημερωτικη εκπομπη! μετα την πηρα αγκαλια και εκλαιγε, ηθελε να την γυρισω πισω!

Link to comment
Share on other sites

Kalimera koritsia,

meta apo kairo emfanistika kai ego... ouf poli treksimo kai ypoxreosis gamoto.:(

simera douleuo apo to spiti kai ayrio apo to grafeio.

To zouzouni mou einai mia xaroula tin prosexei o mpampas tis gia na doulepso ego.

Annoula, Madalena perastika sta zouzounia sas.

Anipomono na erhtei i Parakseyi kai na figoume me ton antrouli mou gia Pylio apo tin mia kai apo tin alli niotho tipsis pou tha afiso tin zouzouna mas piso.

Pantos niotho oti to exoume anaggi na ksefigoume ligo apo tin Athina.


hP94p3.png

hoN6p3.png

tgY6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε άλλο θέμα...Λοιπόν τρώμε κανονικά, χορταίνουμε δεν τίθεται θέμα αλλά όταν νηστάξει ψάχνει πάλι στήθος γιατί δεν πιάνει πιπίλα και θέλει να νανουριστεί. ¨Οσο νανουρίζεται όμως πίνει ταυτόχρονα έτσι δεν ξέρω πότε πεινάει γιατί μπορεί στο νανούρισμα να φάει 5 λεπτά πχ. και σίγουρα δεν χορταίνει. Μέγα θέμα μιλάμε και δεν ξέρω τι να κάνω. 'Οταν του πάρω το στήθος ξεξυπνά αμέσως και ενώ νυστάζει δεν μπορεί να κοιμηθεί!!!¨Ολη μέρα αυτό έχουμε. Δεν είναι πως με κουράζει αλλά δεν θέλω να μάθει έτσι ρε γμτ, να κοιμάται μόνο με στήθος.

Κι εμενα το εκανε αυτο αλλα της το εκοψα (για να ρευεται οποτε γινεται). Το γαλατακι μας ειναι :-) Μου ειπαν να περιορισω και τη ζαχαρη μηπως γι αυτο το κανει. αλλα δεν ειναι δυνατον, δεν ξερουν απο ποια το ζητησαν αυτο!!!! Βασιλισσα της ζαχαρης!!

Βασικα την ξυπναω, την ρευω οποτε μπορεσω και μετα την κραταω αγκαλια μεχρι να κοιμηθει. Ουτε αυτο ειναι καλο αλλα καλυτερα απο το να θελει "υπνωτικο"! Τωρα πια το εμαθε και καμμια φορα εκει που παιζει και νυσταζει, γκρινιαζει, την παιρνω λιγο αγκαλια και κοιμαται (σπανια, αλλα συμβαινει, κατι ειναι κι αυτο!).

Ανυπομονω να μαθει να κοιμαται μονη της. 1-2 φορες το εχει κανει αλλα ηταν πολυ κουρασμενη. Επισης πιπιλα δεν θελει με τπτ!

Link to comment
Share on other sites

Kalimera koritsia,

meta apo kairo emfanistika kai ego... ouf poli treksimo kai ypoxreosis gamoto.:(

simera douleuo apo to spiti kai ayrio apo to grafeio.

To zouzouni mou einai mia xaroula tin prosexei o mpampas tis gia na doulepso ego.

Annoula, Madalena perastika sta zouzounia sas.

Anipomono na erhtei i Parakseyi kai na figoume me ton antrouli mou gia Pylio apo tin mia kai apo tin alli niotho tipsis pou tha afiso tin zouzouna mas piso.

Pantos niotho oti to exoume anaggi na ksefigoume ligo apo tin Athina.

Καλημέρα Andriana,

να περάσετε καλά και θα δεις, θα γυρίσετε ανανεωμένοι...

τα παιδιά μας χρειάζονται χαρούμενους γονείς.

3 μέρες θα φύγεις, όλες τις άλλες θα είστε αγκαλιά.


pvGHp2.png9TDjp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εχεις δικιο...απλα εκεινη τη στιγμη τιναζεσαι, εισαι και απο τον υπνο...

Παντως αν ξυπνησει δεν ξανακοιμαται μονη της η δικια μου, στανταρ. Ισα ισα που αρχιζει και ανεβαζει σταδιακα....τα ντεσιμπελ εως οτου αρχισει να τσιριζει. Τυχεροι ειστε!

Την εχουμε αφησει αρκετες φορες και στο τελος γελαγαμε γιατι ειχε πολλη πλακα, μας κοιταγε και ηταν σαν να μας κανει παρατηρηση που την αγνοουμε! Το μονο που μπορω να κανω ειναι να την προλαβω στα πρωτα δευτερολεπτα, να τη νανουρισω και τοτε αν ειναι ακομα νυσταγμενη κοιμαται. Αλλα ξαναξυπναει μετα απο λιγο. Κατι την ενοχλει που δεν το εχω βρει ακομα. Που θα μου παει.

Πολλη πλακα παντως παιδια, εχει αρχισει και αντιδρα στην τηλεοραση! Εχθες "μιλαγε" σε κατι πολιτικους που συζητουσαν σε ενημερωτικη εκπομπη! μετα την πηρα αγκαλια και εκλαιγε, ηθελε να την γυρισω πισω!

εμείς για την τηλεόραση τσακωνόμαστε από τώρα, κοιτάζει, της την κλείνω και κλάαααααμα...και το μάτι καρφωμένο εκεί μήπως και ανοίξει.


pvGHp2.png9TDjp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Andriana,

να περάσετε καλά και θα δεις, θα γυρίσετε ανανεωμένοι...

τα παιδιά μας χρειάζονται χαρούμενους γονείς.

3 μέρες θα φύγεις, όλες τις άλλες θα είστε αγκαλιά.

Etsi leo kai ego oti to xrizomastel,

Thanks gia tin ypostiriksi :) elpizo oles sas na parete tin apofasi kai na mirastite me tous antre sas ena sabbatokyriako xalarosis kai pou kserete isos na piasete kai to deytero nini xixixixi ;)


hP94p3.png

hoN6p3.png

tgY6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πάλι 5 λεπτά μόνο έφαγε το πρωί στις 9.30, να επιμένω εγώ να φάει κι άλλο γιατί ήθελα να φύγω για κάτι δουλειές και θα τον άφηνα στην αδερφή μου, τίποτα αυτός! Έφυγα τελικά με το άγχος 10.00 και γύρισα 11.45 λέω θα κλαίει τώρα να πεινάει, αλλά μπα! κοιμάται από τις 10.30 μέχρι τώρα!

Τι έγινε στη δίαιτα το ρίξανε τα μπουμπούκια μας???


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λιζάκι πώς της το έκοψες?Δίνω μάχη αλλά πάντα με κερδίζει γιατί αρχίζει τις μαλαγανιές και υποκύπτω. Δεν το κάνει συνέχεια αυτό όπως πριν αλλά 1-2 φορές την ημέρα θα το κάνει.

Πριν του είχα δώσει την πιπίλα και τον κρατούσα σε στάση θηλασμού μπας τον ξεγελάσω και με κοιτούσε μες το παράπονο, μυξοκλαίγοντας σαν να μου έλεγε 'για χαζό με περνάς ρε μάνα?? Δώσε βυζί τώρα!!!'.

Δύσκολο πράμα να είσαι μάνα τελικά...


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ανδριάνα καλά να περάσετε κοπέλα μου και να πιάσετε για σουβενίρ το δεύτερο μωράκι σας εκεί!!!

Σοφίτσα και εμένα το πρω΄'ι δεν έχει πολύ όρεξη για φαγητό και το είπα στον γιατρό αλλά μου είπε πως με τέτοιο βάρος δεν τίθεται θέμα και καθόλου να μην έτρωγε για πρωινό.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...