Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Bluee19 είπε:

       

       

      Σας ευχαριστώ πολύ μακαρι να είναι όλα καλά !!! Θα πάω τ πρωί στον γιατρό …φοβάμαι να σηκωθώ να πάω στο μπάνιο ….δεν ξέρω πως θα περάσει η νύχτα …

      Δυστυχώς σηκώθηκα για να πάω στο μπάνιο και ξανά έβγαλα !! Βέβαια νομίζω με καθυσιχαζει λίγο πως δεν είναι πηγματα αλλά αραιωμένο αλλά ελπίζω ακόμη….

       

      Μην σε τρομοκρατεί.  Εγώ 11και 12η εβδομαδα είχα αιμορραγία και δεν έκατσα και ξαπλωμένη γιατι παντρεψα ενα ζευγάρι. Κ πήγαν όλα καλά. Ο γιατρός μου είχε πει το αίμα δεν μας πειράζει αρκεί να μην είναι μαζί με πόνο! Όλα καλά θα πάνε θα δεις.  Ξεκουρασου κ αύριο θα ηρεμήσεις. 

CAFE Μανουλες Ιουλιου 2012


rioula

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια!

Ίριδα έχω ΟΠΑΔ αλλά τα έχουν κάνει μαντάρα με τις εξετάσεις..κάποιοι γιατροί τις γράφουν κάποιοι όχι, κάποια μικροβιολογικά επίσης τις δέχονται και άλλα όχι, δεν έχουν ξεκαθαρίσει τα πράγματα τώρα με το ενιαίο ταμείο και κάνει ο καθένας ότι θέλει..

Άννα στην πρώτη γενική ούρων που έκανα μου βρήκαν πολλούς μικροοργανισμούς και 6-8 πυοσφαίρια που σημαίνει μάλλον ουρολοίμωξη (συμπτώματα δεν είχα).Έτσι με τις οδηγίες της μικροβιολόγου έδωσα ξανά δείγμα για καλλιέργεια ούρων και αντιβιόγραμμα (που σου δείχνουν ακριβώς τι μικρόβιο έχεις και ποια αντιβίωση μπορείς να πάρεις) η οποία βγήκε αρνητική.Αυτό σημαίνει ότι οι μικροοργανισμοί που βρέθηκαν στο πρώτο δείγμα προέρχονται από τον κόλπο και όχι από τα ούρα.Έτσι λοιπόν αφού είδαμε ότι στα ούρα δεν υπάρχει πρόβλημα, κάναμε καλλιέργεια κολπικών υγρών, η οποία μου έβγαλε μύκητες!Έλα όμως που όταν έχεις μύκητες καλύπτουν τα πάντα και δεν μπορεί να ανιχνευθεί κανένα άλλο μικρόβιο (ακόμα και αν υπάρχει δεν μπορεί να φανεί).Έτσι έκανα μια μίνι θεραπεία με υπόθετα για τους μύκητες και αφού πέρασαν 10-15 μέρες πρέπει να πάω για επαναληπτική (την Δευτέρα) για να δούμε τι άλλο μικρόβιο υπάρχει..

Ναταλάκι πολλά υγρά έχω και εγώ αλλά αν οι εξετάσεις σου είναι καθαρές δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς.

Πένυ οι μύκητες απο μόνοι τους δεν μπορούν να σου κάνουν καμία ζημιά μου είπε η γιατρός μου, να φανταστείς ότι κάποιοι γυναικολόγοι δεν δίνουν καμία θεραπεία μέχρι τον 9ο.Είναι πολύ συχνοί στην εγκυμοσύνη και δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.Ανησυχητικά μπορεί να είναι μόνο κάποια μικρόβια στον κόλπο (οι μύκητες δεν είναι μικρόβια και προϋπάρχουν στον οργανισμό μας απλά κάποιες φορές αυξάνονται..) γι'αυτό και εγώ πρέπει να ψάξω για τα άλλα μικρόβια..

Καλημέρα σε όλες!!


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ καλη εβδομαδα κ απο εμενα!καλα ειμαστε εμεις,μεγαλωνουμε χιχιχι!αχ περιμενω πως κ πως την Πεμπτη να δω το στρουμφακι,ελπιζω ολα να ειναι καλα!ποσο τυχαιο μπορει να ναι που πριν απο καθε υπερηχο με πιανει ενα ηλιθιο αγχος,σε σημειο να νιωθω περιεργα!ουφ μεχρι να αγκαλιασουμε τα μωρουλια μας θα σκασουμε χιχιχιχι!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια!! Και εγω καλα ειμαι, φουσκωνω... Το μονο κακο ειναι οτι με εχουν πιασει τα ψυχολογικα μου εδω και 2 μερες....

ο καιρος φταει,ολοι ετσι ειμαστε!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

ο καιρος φταει,ολοι ετσι ειμαστε!!!

Αννα μου λιγο ο καιρος, λιγο ο αντρας μου που ειναι μακρια, λιγο οτι εχω να βγω 2.5 μηνες εξω...Αστα να πανε...Χαλιαααααα


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αννα μου λιγο ο καιρος, λιγο ο αντρας μου που ειναι μακρια, λιγο οτι εχω να βγω 2.5 μηνες εξω...Αστα να πανε...Χαλιαααααα

Καλημέρα και απο μένα!!!!

natalaki που είναι ο άντρας σου και είναι μακριά??

Εμένα πάντως είναι Ναυτικός και λείπει....


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!!!αμαν δεν θελω αλλο βροχη,με κανει να νιωθω περιεργα,ελεος!!!!!!!

εχθες δεν εκανα καλο υπνο,ειχα μικρα πονακια στα πλαινα,κυριως αριστερα της κοιλιας.λογικα μεγαλωματα της μητρας ειναι αλλα δεν μπορω με αγχωνουν!τελος παντων η πεμπτη ειναι κοντα,ο υπεηχος θα μας τα δειξει ολα!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερουδια!!!αμαν δεν θελω αλλο βροχη,με κανει να νιωθω περιεργα,ελεος!!!!!!!

εχθες δεν εκανα καλο υπνο,ειχα μικρα πονακια στα πλαινα,κυριως αριστερα της κοιλιας.λογικα μεγαλωματα της μητρας ειναι αλλα δεν μπορω με αγχωνουν!τελος παντων η πεμπτη ειναι κοντα,ο υπεηχος θα μας τα δειξει ολα!!

Τα ίδια κάνω και εγώ...μην αγχώνεσαι το στρουμφάκι είναι μια χαρά!:P


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια κάνω και εγώ...μην αγχώνεσαι το στρουμφάκι είναι μια χαρά!:P

θα το ξαναπω οποιος ειπε οτι η εγκυμοσυνη ειναι η πιο ευχαριστη περιοδος σε μια γυναικα πρεπει να ηταν αντρας:tongue::tongue:!!!!οκ ειναι μεγαλη χαρα αλλα τουλαχιστον για μενα που ειχα μια ατυχια ειναι μεγαλος αγχος!καθε υπερηχος,καθε εξεταση,καθε αλλαγη στο σωμα με τρομαζουν!!!αχ παναγιτσα μου να αγκαλιασουμε ολας τα παιδακια μας κ μετα ολα θα τα ξεχασουμε!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

θα το ξαναπω οποιος ειπε οτι η εγκυμοσυνη ειναι η πιο ευχαριστη περιοδος σε μια γυναικα πρεπει να ηταν αντρας:tongue::tongue:!!!!οκ ειναι μεγαλη χαρα αλλα τουλαχιστον για μενα που ειχα μια ατυχια ειναι μεγαλος αγχος!καθε υπερηχος,καθε εξεταση,καθε αλλαγη στο σωμα με τρομαζουν!!!αχ παναγιτσα μου να αγκαλιασουμε ολας τα παιδακια μας κ μετα ολα θα τα ξεχασουμε!

αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά ;), θα δείς που το καλοκαίρι θα τα θυμόμαστε αυτά που λέμε τώρα και θα γελάμε!


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα!!!!

natalaki που είναι ο άντρας σου και είναι μακριά??

Εμένα πάντως είναι Ναυτικός και λείπει....

Καλησπερα κοριτσια!! Ο αντρας μου ειναι ορεστιαδα και εγω βολο..Αστα να πανε..Σημερα σηκωθηκα και με αναγουλες και ηρθε και εδεσε που λεμε...


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ειδαμε παλι το μωρακι μας! Ολα μια χαρα δοξα το θεο! Η μπουμπου μεγαλωνει...... 129 γρ!!!!!!

Αναμενουμε τις εξελιξεις στα εργασιακα κ με εχει παρει απο κατω κ δε θελω να τα πολυσκεφτομαι...........

Επομενο ραντεβου σε 3 βδομαδες και μετα σε αλλες 3-4 φανταζομαι το β επιπεδου!!!!!

κ αυτη τη στιγμη παιρνω......... 2 χαπια αντιβιωση, 2 χαπια σιδηρο μπας κ ανεβασουμε το 35 αιματοκριτη και αλλο 1 ασβεστιο (που δεν αφορασα ακομα)......... αυτα τα ολιγα............


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...