Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 1

Predictor early αρνητικό αποτέλεσμα


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες..

Το όνομά μου είναι Μαρία και είμαι 32 χρονών. Είμαι καινούρια στην παρέα σας, οπότε να ευχηθώ κ εγώ με τη σειρά μου σε όσες προσπαθούν να γίνουνε μανούλες (όπως κ εγώ) να το πετύχουν άμεσα, αλλά και σε όσες είναι εγγυούλες να έχουν μία πολύ καλή εγκυμοσύνη!!

Ήθελα να σας ρωτήσω το εξής.. Έχω σταθερό κύκλο 28-29 ημερών και τους τελευταίους 3 μήνες προσπαθούμε με τον άντρα μου κ εμείς για ένα μωράκι. Περιμένω περίοδο 1-2 Ιουνίου και έχω πονάκια χαμηλά στην κοιλιά και πολύ μα πολύ πρησμένο στήθος. Τώρα θα μου πείτε ότι μπορεί να είναι κ σημάδια της (μη) αναμενόμενης περιόδου..

Έκανα χθες το απόγευμα το predictor early και έδειξε αρνητικό προς μεγάλη μου απογοήτευση!! Υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος το αποτέλεσμα; Έχει συμβεί σε καμία αυτό; Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και συγνώμη αν σας κούρασα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες..

Το όνομά μου είναι Μαρία και είμαι 32 χρονών. Είμαι καινούρια στην παρέα σας, οπότε να ευχηθώ κ εγώ με τη σειρά μου σε όσες προσπαθούν να γίνουνε μανούλες (όπως κ εγώ) να το πετύχουν άμεσα, αλλά και σε όσες είναι εγγυούλες να έχουν μία πολύ καλή εγκυμοσύνη!!

Ήθελα να σας ρωτήσω το εξής.. Έχω σταθερό κύκλο 28-29 ημερών και τους τελευταίους 3 μήνες προσπαθούμε με τον άντρα μου κ εμείς για ένα μωράκι. Περιμένω περίοδο 1-2 Ιουνίου και έχω πονάκια χαμηλά στην κοιλιά και πολύ μα πολύ πρησμένο στήθος. Τώρα θα μου πείτε ότι μπορεί να είναι κ σημάδια της (μη) αναμενόμενης περιόδου..

Έκανα χθες το απόγευμα το predictor early και έδειξε αρνητικό προς μεγάλη μου απογοήτευση!! Υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος το αποτέλεσμα; Έχει συμβεί σε καμία αυτό; Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και συγνώμη αν σας κούρασα..

γεια σου μαράκι και καλως ήρθες στην παρέα μας!όπως και η ίδια είπες λαμβάνοντας υπόψιν τα σημάδια μπορεί να είναι και εγκυμοσύνη μπορεί και όχι..πάντως τα τεστ ουκ ολίγες φορές έχουν δείξει λάθος αποτέλεσμα και ειδικά τα predictor.άρα όλα είναι πιθανά!καλύτερα περίμενε 3-4 μερούλες και μετά κάνε κατευθείαν χοριακή!θα περιμενουμε συντομα νεα σου....εύχομαι πάντως να είναι θετικά!!!!!;):D


ttc.png

W6Qpp3.png

A3Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι μου και σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.. Πώς έτυχε τώρα αυτό και αδιαθέτησα πριν από μισή ώρα. 3 μέρες νωρίτερα πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό.. Ίσως για να μη με αφήσει στην αγωνία.. Πολύ στενοχώρια όμως.. Να είσαι καλά και να σου πηγαίνουν πάντα όλα όπως τα θέλεις.. Εύχομαι να τα ξαναπούμε..

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Μαρία!

Μην απογοητεύεσαι! 3μήνες είναι πολύ λίγο....απόλαυσε αυτή τη φάση της ζωής σου χωρίς να μετράς μέρες! Μην μπαίνεις στη διαδικασία να κάνεις τεστ χωρίς να έχεις καθυστέρηση κ μην επηρεάζεσαι από συμπτώματα!Αν το βγάλεις από το μυαλό σου θα έρθει πιο γρήγορα το μωράκι!


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Μαρίτσα10. Πόσο δίκιο έχεις.. Μόνο χωρίς άγχος πάνε όλα καλά.. Αλλά αν κολλάει το μυαλό..κολλάει.. Την επόμενη φορά δεν πειράζει!! Εδώ είμαστε και θα τα λέμε.. Σ' ευχαριστώ και πάλι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα μου είχε βγει αυτό το test μία φορά με αχνό θετικό αλλά αδιαθέτησα στην ημέρα που περίμενα κανονικά...Οπότε... Καλή επιτυχία στην επόμενη φορά, σε καταλαβαίνω α π ό λ υ τ α γιατί και εμείς σε αυτή τη φάση βρισκόμαστε και μετά από πολύυυυυυ άσχημη εμπειρία. Μακάρι τον επόμενο μήνα να μας πεις τα καλά αποτελέσματα :)


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/CnbPp3.png[/IMG][/URL]


4 αγγελάκια με προσέχουν από τον ουρανό...σας αγαπώ πολύ, δεν θα σας ξεχάσω ποτέ και σας ευχαριστώ που μου στείλατε τον αδερφούλη σας για να μου δείξει τι σημαίνει ευτυχία...
Link to comment
Share on other sites

Μαρίτσα το μπουμπουκάκι αυτό στη photo είναι δικό σου;

όχι Μαρία μου! δεν έχω ακόμα μωρό! Έβαλα το συγκεκριμένο γιατί πιστεύω ότι κάπως έτσι θα είναι και το δικό μου. Εμείς προσπαθούμε 2χρόνια και μέσα σε αυτό το διάστημα δεν έχω μείνει καθόλου έγκυος. Δεν έχουμε ψάξει σε βάθος τα αίτια ....το μόνο που ξέρουμε είναι ότι έχω πολυκυστικές ωοθήκες. Θα αφήσουμε και το καλοκαίρι να περάσει ήρεμα και μετά θα κάνουμε εξετάσεις αν δεν έχει γίνει τίποτα μέχρι τότε.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η αδερφή μου έχει πολυκυστικές ωοθήκες και από ότι γνωρίζω σε αυτές τις περιπτώσεις ή μένεις έγκυος πολύ εύκολα ή το αντίθετο. Στην περίπτωση της αδερφής μου μετά από προσπάθειες 3 χρόνων καταφέρανε να αποκτήσουν ένα υγιέστατο αγοράκι που σήμερα είναι 16 μηνών. Μην αγχώνεσαι λοιπόν καθόλου και σου εύχομαι να αποκτήσεις το μωράκι σου πολύ πολύ σύντομα..Το ίδιο εύχομαι και για όλες μας δηλαδή..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι κάνεις Μαρία; Ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη!

Και να σκεφτείς δεν είμαι καλά καλά 25χρονών....αυτός είναι ο λόγος που δεν με έβαλε ο γιατρός σύντομα για εξετάσεις αλλά τώρα πρέπει να το πάρω απόφαση και να πάω μετά το καλοκαίρι!

Η αδερφή σου έμεινε έγκυος φυσιολογικά ή ακολούθησε κάποια θεραπεία;

Εύχομαι εσύ να μην παιδευτείς καθόλου και να μην επηρεάζεσαι....απλά τυχαίνει καμιά φορά μερικές γυναίκες να ταλαιπωρούνται περισσότερο!


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...