Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

pregnyl και θετικο τεστ


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα..ειμαι καινουρια στο forum αν και τοσο καιρο το παρακολουθω απο μακρυα..εκανα σπερματεγχυση με sepafar και πρεγκνυλ. την 11η μερα απο την πρεγνυλ(10η απο τη σπερματεγχυση) εκανα τεστ εγκυμοσυνης φαρμακειου και βγηκε θετικο.επειτα απο 2 μερες το επανελαβα εις διπλουν και βγηκε αρνητικο..τι στο καλο συμβαινει?μπορειτε να με βοηθησετε ?ειναι σκ.και τα μικροβιολογικα στην περιοχη μου ειναι κλειστα για να κανω χοριακη..κοινως εχω λαλησει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η πρεγκνυλ αργει να φυγει κ δειχνει παντα ψευδως θετικο στα τεστ εγκυμοσυνης.περιμενε να κανεις χοριακη.

ευχομαι να ειναι τριψηφια!


ποσο ακομα πρεπει να πονεσουμε για το αυτονοητο?

Link to comment
Share on other sites

η πρεγκνυλ αργει να φυγει κ δειχνει παντα ψευδως θετικο στα τεστ εγκυμοσυνης.περιμενε να κανεις χοριακη.

ευχομαι να ειναι τριψηφια!

σ ευχαριστω πολυ κι εγω αυτο υποψιαζομαι αλλα ειχα ακουσει οτι μεχρι 10 ημερες το αργοτερο δινει ψευδοθετικο αποτελεσμα..αχ ποτε θα ρθει η δευτερα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

Εγω τον προηγουμενο μηνα ειχα κανει μονο με pregnyl και εκανα τεστ φαρμακειου την 10 μερα και βγηκε αρνητικο οπως και η χοριακη 2 μερες μετα!οποτε ενα κουραγιο να ξημερωσει η μερα και να εχεις μια θετικοτατη χοριακη!καλη επιτυχια!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

Εγω τον προηγουμενο μηνα ειχα κανει μονο με pregnyl και εκανα τεστ φαρμακειου την 10 μερα και βγηκε αρνητικο οπως και η χοριακη 2 μερες μετα!οποτε ενα κουραγιο να ξημερωσει η μερα και να εχεις μια θετικοτατη χοριακη!καλη επιτυχια!!!!!!!

ευχαριστω πολυ! αυριο επιτελους ξημερωνει η μερα! περασα κι απο αυτο το σταδιο 2 φορες μονο με pregnyl, και τωρα αυτη ειναι η δευτερη σπερματεγχυση..για να δουμε!!καλη επιτυχια και στις δικες σου προσπαθειες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

..θα μπω οπωσδηποτε και θα πω..και θα πω ολη την ιστορια γιατι απο τις ιστοριες των κοριτσιων εδω εμαθα πολλα..αν αποτυχω παλι το επομενο βημα ειναι εξωσωματικη..δεν εχω μεγαλα περιθωρια λογω ηλικιας (πλησιαζω τα 40)..τα σερπαφαρ εμενα μου φερναν λιγη καταθλιψη..αλλα και μεχρι 5 ωαρια οποτε δεν παραπονιεμαι..κι εσυ να μας πεις εξελιξεις...

Link to comment
Share on other sites

προς το παρον περιμενω ν αδιαθετησω..το προβλημα μου ειναι οτι εχω στενωση τραχηλου (εκ γεννητης)..και αυτο το ειδα στην σπερματεγχυση που και τις δυο φορες για να μπει ο καθετηρας ζοριστικα πολυ. θα δω ενα γιατρο για εξωσωματικη..το πιο πιθανον ειναι να κανω πρωτα διανοιξη και μετα εξωσωματικη..αυτο λεει η γυναικολογος μου..εχω ξεκινησει και παλι ενα καρο εξετασεις ..το βλεπω απο τη θετικη πλευρα αφου πλανταξα στο κλαμα..αλλα τι να κανουμε..οτι κι αν εχω κανει με χιλιες δυσκολιες το πετυχα..gossamer γραψε μου πως τα πηγες με τον υπερηχο..με τα σερπαφαρ ειχες νευρα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα Ευακι...

Αυτες οι εξετασεις ειναι το μεγαλυτερο ζορι!Ειχε τυχει να ερχομαι Αθηνα για μια μερα μονο και μονο για ενα ραντεβου,μενω Συρο βλεπεις οποτε με εχουν φαει τα πλοια!Με το σερπαφαρ τωρα δεν καταλαβα τιποτα,αφου αναρωτιεμαι κιολας εκανε δουλεια?και επινα δυο την ημερα...το μονο που νομιζω δλδ οτι φταει το σερπαφαρ ειναι κατι σπυρακια που εβγαλα στο προσωπο,οχι πολλα 3-4 αλλα να φανταστεις οτι εγω αν θα βγαλω βγαζω ενα οταν περιμενω την ακατανομαστη!

Σημερα ετοιμαζομαι και το απογευμα ανεβαινω παλι,αυριο το πρωι εχω ραντεβου και θα μπω να σου πω τα νεα για τον υπερηχο!

Φιλια προς το παρον!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

τα εχω παρει 4 φορες..τις 2 πρωτες δεν καταλαβα τιποτα και δουλεψαν μια χαρα..την 3η ημουν σαν μεγαλη παρασκευη για μερες..και την τελευταια ειχα λιγα νευρα παραπανω..ομως και τις 4 δουλεψαν μην ανησυχεις..περιμενω νεοτερα.

Link to comment
Share on other sites

..αν και σιχαινομαι την καραμελα ''το αγχος φταει για ολα'' παραυτα την τελευταια φορα που ειχα αλλου το μυαλο μου κι οχι στην μητροτητα ειχα και την μεγαλυτερη παραγωγη..

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια σε πολλα φταει το αγχος!καθε αλλο παρα καραμελα ειναι και το λεω γιατι παντα μετα απο καταστασεις που με εχουν στρεσαρει ειτε στην δουλεια ειτε σε διαφορετικες φασεις της ζωης μου ασχετες με το θεμα μωρου κανω πολλα ψυχοσωματικα...κυστες κολικους ναυτιες!Ευτυχως αυτη την φορα δεν νομιζω οτι υπαρχει η τουλαχιστον δεν νιωθω να εχω...τι να πω θα δειξει!

Link to comment
Share on other sites

..θελει μεγαλη αυτοπειθαρχεια να το αποβαλλεις..κι εγω ειμαι πολυ αγχωδης..περιμενω νεα σου σημερα..κανεις ολη τη διαδικασια στην αθηνα?αν επιτρεπεται σε καποιο μαιευτηριο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...