Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

τελικά κάποιοι είναι πολύ ¨γύφτοι" ,,.


polina26

Recommended Posts

καλησπέρα

χτες βάφτισα την κόρη μου και συνηδιτοποίησα ότι κάποιοι άνθρωποι είναι πολύ γύφτοι... την βάφτιση την διοργάνωσα μόνη μου γλυκά , μπομπο, στολισμό .. έκανα λοιπόν 250 μπομπο και 200 γλυκά.. είχα προσκεκλημένους 186 άτομα .. λοιπόν ένα μόνο σας λέω μου περίσεψαν 10 μπομπο και 60 γλυκά... βγαίνοντας απο την εκλησία είδα 3 πράγματα 1. κάποια στιγμή μόλις άρχισε το μυστήριο έπρεπε να βγω έξω γιατί είχα ξεχάσει την τσάντα μου στις μπομπονιέρες και βλέπω γιαγιάδες απο την προηγούμενη βάφτιση να έχουν κάνει ντου στα πανέρια με τις μπομπονιέρες και στα γλυκα και να μου τσακίζουν τα γλυκά μου που έκανα 17 ώρες για να ετοιμάσω και να μου καταστρέφουν τα στολισμένα πανεράκια με τις μπομπο γιατί δοιάλεγαν ποιες να πάρουν (είχα μαγνητάκια κοντά 15 σχέδια) και να κρατάνε καμια 10 αρια η καθεμιά στα χέρια τους... τις ξέχεσα. είπα πως είνια γύφτισες και πως θα έπρεπε να ντρέπονται που καταστρέφουν την βάφτιση μου και πως δεν είχαν κανένα δικαίωμα να πάρουν μπομπό χωρις να ρωτήσουν και πως αν ήθελαν να πάρουν δεν θα τους δίνουμε απο 10 στην καθε μια αλλα απο μια έτσι για το καλό δεν είναι πανηγύρι εδω πέρα και πως άν πεινούσαν να τους δώσω 2 ευρώ να πάνε να πάρουν μια τυρόπιτα. :evil::evil::evil: ο παπάς μέσα βάφτιζε την κόρη μου και εγώ έξω ούρλιαζα.. με τα πολλά με βοηθάει μια φίλη μου περνω πίσω της μπομπο μου και η κοπέλα να ναι καλά τα συμαζεύει.. βγαίνοντας τώρα στο τέλος βλέπω τα πενέρια άδεια (να πω πως είχα περίπου 120 άτομα) όλοι κρατούσαν στα χέρια τους μπομπονιέρες αλλα μια και αναρωτιέμαι που πήγαν οι υπόλοιπες οπότε κάνω ζουμ σε μερικές ανοιχτές τσάντες και τις βλέπω τινγκαρισμένες με μπομπο.. λεω δεν είναι δυνατόν ... κάποιες θειάτσες κιόλας που κακώς κάλεσα αλλα για χατήρι της μάνα μου τεσπα τις κρατούσαν και στα χέρια μιας και δεν χωρούσαν άλλες οι τσάντες... δηλάδή δεν μπορω να καταλάβω τόσο γυφτια??? αν ήθελαν ένα παραπάνω μαγνητάκι ας το έλεγαν. τόσο πολύ τους λύπανε.. αποτέλεσμα πρέπει να κάνω και άλλες για να δώσω σε άτομα που δυστυχώς δεν μπορεσαν να έρθουν... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γυφτοι οπως το πες.μη σου τυχει.δεν ειχες καποιον να τα μοιρασει ομως?εκτεθειμενα ηταν?σε ρωταω,συγνωμη κιολας δεν ξερω καθολου τη διαδικασια,απο περιεργεια.να σου ζησει το μικρουλι!


6KuQp2.png
Link to comment
Share on other sites

γυφτοι οπως το πες.μη σου τυχει.δεν ειχες καποιον να τα μοιρασει ομως?εκτεθειμενα ηταν?σε ρωταω,συγνωμη κιολας δεν ξερω καθολου τη διαδικασια,απο περιεργεια.να σου ζησει το μικρουλι!

ευχαριστώ... είχα 3 κοπέλες να μοιράζουν και όταν τέλειωσαν το μοίρασμα ήρθαν να μας ευχηθούν και μέχρι να βγούμε οι μπομπο είχαν εξαφανιστεί... μιλαμε για λαγωνικά εκπαιδευμένα να αρπάζουν μπομπο χωρίς να πάρεις χαμπάι

Link to comment
Share on other sites

τι να πω βρε κοπελα μου κριμα που σου χαλασαν τη διαθεση με ολα αυτα σε μια τοσο ομορφη ημερα,σε μας οχι μονο δεν εγινε κατι τετοιο αλλα περισσεψαν κιολας και δεν το περιμεναμε καθολου γιατι δεν τις ειχαμε παρει και τοσο μπολικες...και ηταν και καλουτσικες ,γυαλινες μπαλιτσες,ειχα ομως ατομα εκει καθ ολη τη διαρκεια εως το τελος...μεχρι και γλυκα εμειναν.την επομενη φορα με το καλο οταν ερθει μην το αφησεις στην τυχη του,βαλε φρουρους!

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι φαινόμενο που το συναντάω πάντα σε όλα τα μυστήρια,λόγω δουλειάς έχω πάει σε άπειρες βαφτίσεις,πάντα βλέπω ξεκάρφωτο κόσμο που θέλει να ορμήξει,και συγγενείς -φίλοι το κάνουν. Αξιολύπητες καταστάσεις

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κορίτσια πως το κάνουν αυτό;;

εγω ήμουν στις μπομπονιέρες στην βάφτιση του ανηψιού μου και δεν πρόλαβα να πάρω μπομπονιέρα και ούτε και ζήτησα μετά αλλά αυτά που λέτε τα έχω ακούσει και απορώ....


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και το κουφο ειναι οτι κανεις πλεον δεν τρωει τα κουφετα και συνηθως τα μπιχλιμπιδακια που συνοδευουν τα κουφετα ειναι πραγματακια που σου πιανουν χωρο στο σπιτι και δεν τα χρειαζεσαι τοσο πολυ!

Οντως πολυ ξεφτιλέ κατασταση!!!

Οτι ειναι δωρεαν πεφτουν γενικα σαν τους στραβους ολοι επανω να παρουνε!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

Polina να ξέρεις ότι αυτά συμβαίνουν στις βαφτίσεις, ειδικά αν η εκκλησία είναι κάπου κεντρικά και κοινώς είναι ''πέρασμα''. Στους γάμους λιγότερο γιατί η μπομπονιέρα του γάμου δεν είναι κάτι παιχνιδιάρικο. Δεν ήταν όμως η μπομπονιέρες σου μέσα στην εκκλησία κατά τη διάρκεια του μυστηρίου; Γιουρούσι έγινε;


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Polina να ξέρεις ότι αυτά συμβαίνουν στις βαφτίσεις, ειδικά αν η εκκλησία είναι κάπου κεντρικά και κοινώς είναι ''πέρασμα''. Στους γάμους λιγότερο γιατί η μπομπονιέρα του γάμου δεν είναι κάτι παιχνιδιάρικο. Δεν ήταν όμως η μπομπονιέρες σου μέσα στην εκκλησία κατά τη διάρκεια του μυστηρίου; Γιουρούσι έγινε;

δυστυχώς ήταν στο προαύλιο και φώναζαν πάρτε μας πάρτε μας.. γιουρούσι δεν λες τίποτα (αφού λέω μα τόση επιτυχια είχανε.. τόσο καλες μπομπο έκανα γιατι τις έκανα μόνη μου) και η εκκλησία είναι πέρασμα ναι.. πφφφ .. αν κάνω και άλλο παιδί πλέον ξέρω.. μέσα στην εκκλησια κάτω απο το τραπέζι με λουκέτο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

Λυπάμαι αλλά εγώ έχω ζήσει το αντίθετο....σε βάπτιση η μανούλα είχε πάρει τόσο τσίμα τσίμα τις μπουμπουνίερες που μας ζήτησε να μην παρουμε όχι μόνο εγώ αλλά και η κουμπάρα....γιατί έλεγε μήπως δεν φθάσουν....περιττό να πω ότι έκανα ακριβώς το αντίθετο, έκανα δεν ξέρω εγώ πόσα χιλιόμετρα να πάω στην βάπτιση της, είχε και την βλακώδη ιδέα να μην πάρουμε μπουμπουνιέρα μήπως τυχόν και δεν φτάσουν. Προσωπικά εγώ πήρα 2-3 το λιγότερο, και όπως πάντα όπου πάω όλα είναι τέλεια....περίσσεψαν κιόλας.

Αγάπη μου γλυκεία το λάθος ήταν πέρα για πέρα δικό σου (αστειεύομαι), σε γάμους και βαπτίσια....πρέπει να αφήνεις άτομο πλήρους εμπιστοσύνης και ευγένειας.....να φυλάει δώρα, μπουμπουνιέρες και γλυκάκια....διαφορετικά λυπάμαι πολύ, οι γιαγιάδες δεν είναι γύφτισσες αλλά ψιλοκλεφτρόνια. Καλά που δεν πήραν και τα πανέρια.

είναι λυπηρό αλλά σε αυτή την ηλικία κατάλαβα ότι ο κόσμος κατά τα άλλα κόσμιος και αξιοπρεπής βουτάει ότι βρει.

Προσωπικά είμαι μαζί σου γιατί προφανώς είχες υπολογίσει να δώσεις και κάπου αλλού και τέλος πάντων δεν της έβαλες στην άκρη καλού κακού της πήρες μαζί σου. Δυστυχώς έτσι γίνεται συνήθως.

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι αλλά εγώ έχω ζήσει το αντίθετο....σε βάπτιση η μανούλα είχε πάρει τόσο τσίμα τσίμα τις μπουμπουνίερες που μας ζήτησε να μην παρουμε όχι μόνο εγώ αλλά και η κουμπάρα....γιατί έλεγε μήπως δεν φθάσουν....περιττό να πω ότι έκανα ακριβώς το αντίθετο, έκανα δεν ξέρω εγώ πόσα χιλιόμετρα να πάω στην βάπτιση της, είχε και την βλακώδη ιδέα να μην πάρουμε μπουμπουνιέρα μήπως τυχόν και δεν φτάσουν. Προσωπικά εγώ πήρα 2-3 το λιγότερο, και όπως πάντα όπου πάω όλα είναι τέλεια....περίσσεψαν κιόλας.

Αγάπη μου γλυκεία το λάθος ήταν πέρα για πέρα δικό σου (αστειεύομαι), σε γάμους και βαπτίσια....πρέπει να αφήνεις άτομο πλήρους εμπιστοσύνης και ευγένειας.....να φυλάει δώρα, μπουμπουνιέρες και γλυκάκια....διαφορετικά λυπάμαι πολύ, οι γιαγιάδες δεν είναι γύφτισσες αλλά ψιλοκλεφτρόνια. Καλά που δεν πήραν και τα πανέρια.

είναι λυπηρό αλλά σε αυτή την ηλικία κατάλαβα ότι ο κόσμος κατά τα άλλα κόσμιος και αξιοπρεπής βουτάει ότι βρει.

Προσωπικά είμαι μαζί σου γιατί προφανώς είχες υπολογίσει να δώσεις και κάπου αλλού και τέλος πάντων δεν της έβαλες στην άκρη καλού κακού της πήρες μαζί σου. Δυστυχώς έτσι γίνεται συνήθως.

:D:D:D με πέθανες..

χαχαχα

έχεις δίκιο..απλά είχα κάνει όχι 20-30 παραπάνω αλλά 80 ξέροντας ότι απο τους 186 που κάλεσα θα έρθουν περίπου 150 ίσως και λιγότεροι άρα νόμιζα πως ήμουν καλημένη αν έπερνε κάποιος καμιά παραπάνω..

βλέπεις ήξερα ότι σε βαφτίσεις παίρνουν παραπάνω..

αλλα αυτό το πράγμα να παίρνουν τις μπομπο 5 -5 πρώτη φορά το είδα,

θα μου πεις φταίω που είχα πολλά σχεδια..

ε είπαν οι γισγιάδες τι να καθόμαστε τώρα να δοιαλέγουμε ας πάρουμε απο όλα να έχουμε.. ;)

τώρα πλέον ξέρω 1 σχέδιο και σε όποιον αρέσει γιατί αν έχεις ποικιλία την έβαψες,. αφου 1 μηνα μετά ακόμα το φυσάω και δεν κρυώνει.. μου λένε φίλες μου που δεν ήρθαν αντε καμιά μπομπο δεν θα μας φέρεις,.

τι να τους πω ότι στην βάφτιση είχα την μάνα του αλ καπόνε??? αστα..

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...