Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

2 μερες περιοδος?


Recommended Posts

Γεία σας και απο μένα !!!! Χαίρομαι πολύ για το site και για την παρέα σας . Είμαι νέο μέλος και εχω και εγω μια απορια. Είχα τελεύταια περιοδο 29 οκτωμβριου. H περιοδος μου κραταει συνηθως 4-5 μερες. Με τεστ οωριξιας μου εβγαλε θετικο 9 Νοεμβριου εμεις τις επομενες μερες τις εκμεταλευτικαμε κανονικοτατα. Στις 25 Νοεμβριου περιμενα την επομενη οπως και εγινε ομως ενω παντα μου ερχοταν πρωι αυτη την φορα μου ηρθε το απογευμα προς το βραδυ και ειχα πολυ αιμα μονο την πρωτη μερα και την δευτερη πολυ λιγο και μετα τιποτα. Κρατησε μονο δυο μερες . υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης? Προσπαθουμε εδω και δυο μηνες να κανουμε ενα αδερφακι στην μικρη μας και μου κακοφαινετε λιγο γιατι την πρωτη φορα εγινε με την πρωτη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεία σας και απο μένα !!!! Χαίρομαι πολύ για το site και για την παρέα σας . Είμαι νέο μέλος και εχω και εγω μια απορια. Είχα τελεύταια περιοδο 29 οκτωμβριου. H περιοδος μου κραταει συνηθως 4-5 μερες. Με τεστ οωριξιας μου εβγαλε θετικο 9 Νοεμβριου εμεις τις επομενες μερες τις εκμεταλευτικαμε κανονικοτατα. Στις 25 Νοεμβριου περιμενα την επομενη οπως και εγινε ομως ενω παντα μου ερχοταν πρωι αυτη την φορα μου ηρθε το απογευμα προς το βραδυ και ειχα πολυ αιμα μονο την πρωτη μερα και την δευτερη πολυ λιγο και μετα τιποτα. Κρατησε μονο δυο μερες . υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης? Προσπαθουμε εδω και δυο μηνες να κανουμε ενα αδερφακι στην μικρη μας και μου κακοφαινετε λιγο γιατι την πρωτη φορα εγινε με την πρωτη.

Από γιατρό έχω ακούσει ότι αν το αίμα ποσοτικά είναι όσο ένα φλιτζάνι μικρό του καφέ ακόμα και αν κράτησε 2μέρες είναι φυσιολογικό.

Αλλά το ότι προσπαθείς για παιδί αλλάζει τα πράγματα. Εφόσον η περίοδο σου είναι συνήθως 4-5 μέρες και τώρα ξαφνικά άλλαξε, υπάρχει η περίπτωση να είναι από εγκυμοσύνη. Κάνε τεστ ή χοριακή και επικοινώνησε και με τον γιατρό σου.

Εμένα μου είχε συμβεί αυτό μετά από μεγάλη καθυστέρηση αλλά είχα φάει χοντρό κρύωμα και η επόμενη περίοδο εξελίχθηκε κανονικά.

Εύχομαι να είναι ευχάριστα τα νέα;)


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Από γιατρό έχω ακούσει ότι αν το αίμα ποσοτικά είναι όσο ένα φλιτζάνι μικρό του καφέ ακόμα και αν κράτησε 2μέρες είναι φυσιολογικό.

Αλλά το ότι προσπαθείς για παιδί αλλάζει τα πράγματα. Εφόσον η περίοδο σου είναι συνήθως 4-5 μέρες και τώρα ξαφνικά άλλαξε, υπάρχει η περίπτωση να είναι από εγκυμοσύνη. Κάνε τεστ ή χοριακή και επικοινώνησε και με τον γιατρό σου.

Εμένα μου είχε συμβεί αυτό μετά από μεγάλη καθυστέρηση αλλά είχα φάει χοντρό κρύωμα και η επόμενη περίοδο εξελίχθηκε κανονικά.

Εύχομαι να είναι ευχάριστα τα νέα;)

αμα κανω τεστ σημερα θα δειξει η ειναι νωρις εχω ενα clear blue ή να περιμένω την δεύτερα που εχω να κάνω τεστ παπ και υπέρυχο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφού έχεις κλείσει για τεστ παπ πρέπει να κάνεις το τεστ οπωσδήποτε γιατι δέν κάνει να σου βάλει κόλποδιαστολεα αν είσαι έγκυος. Θα δείξει το τεστ δέν ειναι νωρίς αν τελικά το αίμα ειναι απο εγκυμοσυνη


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...