Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

πρωτα σταδια εγκυμοσυνης-χοριακη


βασω79

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΣΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΙΠΕΣ ΕΧΕΙΣ ΠΕΣΕΙ ΜΕΣΑ ΗΔΗ ΚΙΟΛΑΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΤΙ ΜΙΚΡΟ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΡΑΓΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΙΛΟΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΡΧΙΣΕ ΤΑ ΤΥΠΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΩ ΑΝ ΘΑ ΠΕΡΙΠΟΙΟΥΜΑΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΝ ΘΑ ΒΑΦΩ ΜΑΛΛΙΑ ΝΥΧΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΚΙΛΑ ΚΛΠ ΤΟ ΠΙΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΗΔΗ ΜΗΤΕΡΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΔΙΚΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΚΙΛΩΝ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΑΓΝΟΟΥΣΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΛΕΓΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ 9-12 ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΔΥΟ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ ΣΤΑ ΤΗΓΑΝΙΤΑ ΣΤΑ ΑΝΘΡΑΚΟΥΧΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ 25. ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΝΟΥΘΕΣΙΕΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΡΕΛΑΙΝΟΥΝ

Χα χα χα, αυτά ναι, τα ακούνε όλες οι νέες μανούλες! Εσύ να ακούς το γιατρό σου και το σώμα σου. Και όποιος σου λέει άλλα να του απαντάς "Συγνώμη και εσείς γυναικολόγος είπαμε είστε;" Διάβαζε, άκου και κρίνε μόνη σου.

Το πόσα κιλά επιτρέπεται να πάρεις εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Τα τωρινά σου κιλά, τυχόν προβλήματα υγείας, ο γιατρός σου θα σου πει τι και πως. Και εγώ έχω μια συνάδελφο, έγκυο επίσης, που με πρήζει να μη πάρω κιλά και κυκλοφορεί με την coca cola στο χέρι γιατί "μόνο αυτη με ανακουφίζει". Μη δίνεις σημασία. Κάποιες γυναίκες προβάλλουν τα δικά τους άγχη σε εσένα για να νιώσουν καλύτερα οι ίδιες.

Η εγκυμοσύνη είναι μία μοναδική φάση στη ζωή μας. Ας μην την χαλάμε δίνοντας σημασία σε μικρότητες!

Μία μικρή σημείωση, αν μπορείς μη γράφεις με κεφαλαία γράμματα. Είναι πιο εύκολο να διαβάζουμε τα μηνύματά σου όταν είναι γραμμένα με πεζούς χαρακτήρες. Επίσης τα κεφαλαία συνηθίζεται να χρησιμοποιούνται όταν θέλουμε να "φωνάξουμε" στον γραπτό λόγο στο διαδίκτυο.

Φιλικά πάντα :wink:


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ 6/7 ΜΕΧΡΙ 10/7 ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΗΡΘΑΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ 23/7 ΜΕ ΚΥΚΛΟ 30 ΜΕΡΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΙΝ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΟΜΩΣ ΣΤΙΣ 3 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΕΙΔΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΡΟΖ ΑΧΝΟ Κ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Κ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ Κ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΡΙΣΜΕΝΟ...ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ?

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...