Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλωσήρθαν τα νέα μέλη της παρέας μας!!!

Πήγαμε κάναμε κι εμείς χθες την β' επιπέδου στο Γαία. Το μικράκι μας μεγάλωσε! Είναι 458 γρ. και είναι κοπελάρα (όπως είπε ο γιατρός!):D

Όλες τις μετρήσεις τις έκανε κανονικά χωρίς πρόβλημα, εκτός της αορτής που δεν μπορούσε να μετρήσει και περιμέναμε να γυρίσει λίγο το μωρό. Δεν γυρνούσε με τίποτα, άρχισε να με σπρώχνει λίγο ο γιατρός, να πιέζει (τσαντίλα εγώ...), να με γυρνάει...αλλά...τίποτα. Στο τέλος εκνευρίστηκε το μωρό και άρχισε να κλωτσάει επίμονα και δεν μπορύσαμε να δούμε τίποτα. Σηκώθηκα, πήγα βόλτα, έφαγα σοκοφρέτα...μάταια...στο τέλος άρχισε ο άντρας μου να του μιλάει κοντά στην κοιλιά, το χάιδεψε και ησύχασε! Οπότε μετά ξαναμπήκαμε και μπορέσαμε να ολοκληρώσουμε την εξέταση. :D:D:D

ΠΗΤ δεν αλλάξαμε, μου έκανε και μέτρηση τραχήλου και ήταν όλα φυσιολογικά.

Πήρα και τις εξετάσεις τις αιματολογικές που είχα κάνει και όλα ήταν στα κατώτερα φυσιολογικά όρια, αλλά προς το παρόν ο γιατρός δεν μου άλλαξε τίποτα παρά μόνο μειώσαμε τα mg του Τ4.

Κορίτσια επεισοδιακή η χθεσινή μέρα γενικότερα... τρέχαμε σαν παλαβοί να πληρώσουμε κάτι λογαριασμούς, κίνηση, βαβούρα, φασαρία και αφού τελειώσαμε λέμε να πάμε να πιούμε έναν καφέ. Εκεί που παρκάραμε το βρήκαμε το αυτοκίνητο αλλά χωρίς πινακίδες! Ε'ιχε πάρει τηλέφωνο μια κυρία από την πολυκατοικία ότι το αυτοκίνητο εμπόδιζε την θέα. Εν τω μεταξύ ούτε απαγορευτικό, ούτε διαγράμμιση! Σήμερα πάει ο καλός μου στην τροχαία να το τακτοποιήσει το ζήτημα. Γυρίσαμε στο σπίτι να κάνω μπάνιο, να ετοιμαστώ να φύγουμε και ο θερμοσίφωνας δεν έβγαζε ζεστό νερό, ενώ το πρωί λειτουργούσε μια χαρά. Τέλος πηγαίνοντας στο Γαία, πέσαμε σε μέτρα της τροχαίας λόγω αγώνα που είχε στο ΟΑΚΑ και μείναμε μισή ώρα στο φανάρι κολλημένοι. Αυτά...


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλωσήρθαν τα νέα μέλη της παρέας μας!!!

Πήγαμε κάναμε κι εμείς χθες την β' επιπέδου στο Γαία. Το μικράκι μας μεγάλωσε! Είναι 458 γρ. και είναι κοπελάρα (όπως είπε ο γιατρός!):D

Όλες τις μετρήσεις τις έκανε κανονικά χωρίς πρόβλημα, εκτός της αορτής που δεν μπορούσε να μετρήσει και περιμέναμε να γυρίσει λίγο το μωρό. Δεν γυρνούσε με τίποτα, άρχισε να με σπρώχνει λίγο ο γιατρός, να πιέζει (τσαντίλα εγώ...), να με γυρνάει...αλλά...τίποτα. Στο τέλος εκνευρίστηκε το μωρό και άρχισε να κλωτσάει επίμονα και δεν μπορύσαμε να δούμε τίποτα. Σηκώθηκα, πήγα βόλτα, έφαγα σοκοφρέτα...μάταια...στο τέλος άρχισε ο άντρας μου να του μιλάει κοντά στην κοιλιά, το χάιδεψε και ησύχασε! Οπότε μετά ξαναμπήκαμε και μπορέσαμε να ολοκληρώσουμε την εξέταση. :D:D:D

ΠΗΤ δεν αλλάξαμε, μου έκανε και μέτρηση τραχήλου και ήταν όλα φυσιολογικά.

Πήρα και τις εξετάσεις τις αιματολογικές που είχα κάνει και όλα ήταν στα κατώτερα φυσιολογικά όρια, αλλά προς το παρόν ο γιατρός δεν μου άλλαξε τίποτα παρά μόνο μειώσαμε τα mg του Τ4.

Κορίτσια επεισοδιακή η χθεσινή μέρα γενικότερα... τρέχαμε σαν παλαβοί να πληρώσουμε κάτι λογαριασμούς, κίνηση, βαβούρα, φασαρία και αφού τελειώσαμε λέμε να πάμε να πιούμε έναν καφέ. Εκεί που παρκάραμε το βρήκαμε το αυτοκίνητο αλλά χωρίς πινακίδες! Ε'ιχε πάρει τηλέφωνο μια κυρία από την πολυκατοικία ότι το αυτοκίνητο εμπόδιζε την θέα. Εν τω μεταξύ ούτε απαγορευτικό, ούτε διαγράμμιση! Σήμερα πάει ο καλός μου στην τροχαία να το τακτοποιήσει το ζήτημα. Γυρίσαμε στο σπίτι να κάνω μπάνιο, να ετοιμαστώ να φύγουμε και ο θερμοσίφωνας δεν έβγαζε ζεστό νερό, ενώ το πρωί λειτουργούσε μια χαρά. Τέλος πηγαίνοντας στο Γαία, πέσαμε σε μέτρα της τροχαίας λόγω αγώνα που είχε στο ΟΑΚΑ και μείναμε μισή ώρα στο φανάρι κολλημένοι. Αυτά...

Καλημέρα.Όντως επεισοδιακή.:shock:να σε ρωτήσω κάτι αν μπορείς να μου απαντήσεις.πόσο σας κόστισε η β-επιπέδου?


pregnant-1377147600z4z1389852000z0.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπέρα κορότσια!!

Καλωσορίζω τα νέα μέλη!!! :D:D:D

Μπράβο στα κορίτσια που κάνανε β επιπέδου κ όλα είναι καλά!

Εμείς λείπαμε 12 μέρες διακοπουλες σε συγγενείς ωραία περάσαμε, αλλά πολύ γρήγορα πέρασε ο καιρός !!

Είδα κ καλές φιλες Αθηνα κ πολυ χάρηκα!

Το σκηνικό που ηθελα να σχολιάσω μαζί σας ήταν , που εκεί που ήμασταν ήταν κ η ανιψιά του άντρα μου 6 μηνών κ όποτε την έπιανα εγω η ο άντρας μου η κόρη μου λύσαγαι, ούρλιαζε κ κυλιόταν τα πατώματα!! Ζήλευε κορίτσια , απίστευτα πάθαμε σοκ!! Αχ τι έχουμε να περάσουμε!! :(:(

Πέμπτη έχω κ εγω β επιπέδου , ελπίζω αυτην την φορά όλα καλά να πάνε !!Στην κόρη μου ηταν απο τις χειρότερες μερες εκείνη!!

Πολύ χαίρομαι που ηρθαν κ αγοράκια στην παρέα,,, τι καλά!


weBzp2.png

qUMVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Όντως επεισοδιακή.:shock:να σε ρωτήσω κάτι αν μπορείς να μου απαντήσεις.πόσο σας κόστισε η β-επιπέδου?

Κανένα πρόβλημα φυσικά. Πληρώσαμε 100 euro με απόδειξη κανονικά, τυπωμένα τα αποτελέσματα και φωτογραφίες του μωρού.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Πες μου οτι τωρα το πετυχα!!!:shock:

Καλησπερα..

ναι το πετυχεςςςςςς!!!!!!!

Είδα κ καλές φιλες Αθηνα κ πολυ χάρηκα!

Πέμπτη έχω κ εγω β επιπέδου , ελπίζω αυτην την φορά όλα καλά να πάνε !!Στην κόρη μου ηταν απο τις χειρότερες μερες εκείνη!!

Και εμεις χαρηκαμε που σας ειδαμε, ποιος ξερει τωρα ποτε θα ξαναβρεθουμε:(:(:(

Ολα καλα θα ειναι στη β'επιπεδου, αυτη ειναι μια αλλη διαφορετικη εγκυμοσυνη!!!

Οσο για τη μικρη λογικο να ζηλευει.

Και εμενα αν παρω αλλο παιδι αγκαλια αρχιζει τα περιεργα!

Η λυση ειναι να εχουμε το μωρο σε σλινγκ ολη μερα ωστε τα χερια να ειναι ελευθερα για το μεγαλυτερο παιδι.. Ελπιζω οτι δε θα ειναι τοσο χαλια οσο τα περιμενουμε.. τι να πω;

smurfita περιπετεια ημερα σας...

Σημασια εχει που η μπεμπα ειναι μια χαρα!!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


SnowFlake;2249963]Kαλησπέρα κορότσια!!

Καλωσορίζω τα νέα μέλη!!! :D:D:D

Μπράβο στα κορίτσια που κάνανε β επιπέδου κ όλα είναι καλά!

Εμείς λείπαμε 12 μέρες διακοπουλες σε συγγενείς ωραία περάσαμε, αλλά πολύ γρήγορα πέρασε ο καιρός !!

Είδα κ καλές φιλες Αθηνα κ πολυ χάρηκα!

Το σκηνικό που ηθελα να σχολιάσω μαζί σας ήταν , που εκεί που ήμασταν ήταν κ η ανιψιά του άντρα μου 6 μηνών κ όποτε την έπιανα εγω η ο άντρας μου η κόρη μου λύσαγαι, ούρλιαζε κ κυλιόταν τα πατώματα!! Ζήλευε κορίτσια , απίστευτα πάθαμε σοκ!! Αχ τι έχουμε να περάσουμε!! :(:(

Πέμπτη έχω κ εγω β επιπέδου , ελπίζω αυτην την φορά όλα καλά να πάνε !!Στην κόρη μου ηταν απο τις χειρότερες μερες εκείνη!!

Πολύ χαίρομαι που ηρθαν κ αγοράκια στην παρέα,,, τι καλά!

SnowFlake και εγω την πεμπτη εχω β επιπεδου αντε καλη μας επιτυχια.στην κορη σου τι συνεβει και το λες αυτο?


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Ήρθα και εγώ η καινούρια.Είμαι 20 εβδομάδων εγώ και κατά πάσα πιθανότητα περιμένουμε κοριτσάκι.Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και γενικά από την αρχή είμαι μες στο άγχος.Εδώ και 3 μέρες έχουν αρχίσει οι συσπάσεις.Μου διπλασίασε το μαγνήσιο σε 6 την ημέρα και μου είπε ξεκούραση κ καθόλου επαφές.Το έχει πάθει καμία σας?Ανησυχώ για το μωράκι μου

Καλωσηρθες ! Με το καλό το μωράκι σου! Συσπασεις οχι δεν εχω. Εχω αλλα βασανάκια.Να ξεκουραστεις τωρα που προλαβαινεις μετα δεν θα εχεις τον ιδιο χρονο...:-P


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Ήρθα και εγώ η καινούρια.Είμαι 20 εβδομάδων εγώ και κατά πάσα πιθανότητα περιμένουμε κοριτσάκι.Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και γενικά από την αρχή είμαι μες στο άγχος.Εδώ και 3 μέρες έχουν αρχίσει οι συσπάσεις.Μου διπλασίασε το μαγνήσιο σε 6 την ημέρα και μου είπε ξεκούραση κ καθόλου επαφές.Το έχει πάθει καμία σας?Ανησυχώ για το μωράκι μου

Καλωσηρθες ! Με το καλό το μωράκι σου! Συσπασεις οχι δεν εχω. Εχω αλλα βασανάκια.Να ξεκουραστεις τωρα που προλαβαινεις μετα δεν θα εχεις τον ιδιο χρονο...:-P


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.έχω άλλο πρόβλημα 2 μέρες τώρα.αλίμονο.

πόνους στην κοιλιά,σαν να σφίγγει το έντερο και την μικρή την ακούω πιο λίγο τώρα.Ο γιατρός μου είπε 4 φορές την μέρα χαμομήλι.


pregnant-1377147600z4z1389852000z0.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...