Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Μωράκια Μαΐου 2014

sofia12 ~ 7/5 - αγόρι - Λητώ

NATASA83 ~ 10/5 - κορίτσι - Γαία

_Aristea ~ 18/5 - αγόρι - Λητώ

maraki 83 ~ 19/5 - αγόρι - Λητώ

i want to be mama ~ 19/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρεθύμνου

Smurfita ~ 22/5 - κορίτσι

babyofmine~23/5- αγόρι- Γένεσις

SnowFlake ~ 27/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρόδου

μαριακου ~ 29/5 - κορίτσι - Ιασώ

arandr ~ 31/5 - κορίτσι - Γαία

christy1984 ~ 5/6 - αγόρι


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο δικος μου γιατρος αρχες Δεκεμβριου ειχε πει μαλλον κοριτσι, αλλα δεν ηταν σιγουρος.

Τη Δευτερα στη β'επιπεδου, ειδαμε τσουτσουνακι και ολα τα συνεργα;)

Κανε υπομονη λοιπον μεχρι τη β' να το σιγουρεψετε

Στη κορη μου ειχα δωρισει στη δημοσια τραπεζα.

Τωρα με ενδιαφερει να μη κοπει ο ομφαλιος λωρος αμεσως, 10 λεπτα τουλαχιστον αναμονη.

Αν μετα μπορει ο γιατρος να συλλεξει αιμα θα το δωρισω παλι στη δημοσια τραπεζα.

Και εμενα και ο εμβρυολογος και ο γυναικολογος

για κοριτσι μου λεγανε και ξαφνικα στην β επιπεδου

εβγαλε τσουτσουνακι και ολα τα συνεργα....χαχαχα

Εγω στην πρωτη ειχα δωσει στην ιδιωτικη του Ρεα

αιμα και λωρο, τωρα σκεφτομαι στην δημοσια να δωρισω

το αιμα.Διαβασα οτι πρεπει να κανω σεμιναριο στην

ακαδημια αθηνων

και την μεταφορα να την αναλαβω εγω.Εσυ πως τα μετεφερες;


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρακι ειναι ενα πολυ ενδιαφερον σεμιναριο, περιπου μια ωρα αν θυμαμαι καλα.

Ειναι στου Παπαγου.

Εγω γεννησα Παρασκευη μεσημερι και ειχαν κλεισει οταν πηγε ο πατερας μου να δωσει το κιτ, θα ανοιγαν ξανα Δευτερα και θα ηταν δυσκολο να τα διατηρησουν οι δικοι μου στο σπιτι τους.

Οποτε τους εβαλε τις φωνες και τα πηραν:tongue::tongue:

Ποτε δεν εμαθα αν εγινε σωστα η ληψη και αν το δειγμα πηγε για καλο σκοπο..

Εγω οτι ηταν να κανω το εκανα!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα και ο εμβρυολογος και ο γυναικολογος

για κοριτσι μου λεγανε και ξαφνικα στην β επιπεδου

εβγαλε τσουτσουνακι και ολα τα συνεργα....χαχαχα

Εγω στην πρωτη ειχα δωσει στην ιδιωτικη του Ρεα

αιμα και λωρο, τωρα σκεφτομαι στην δημοσια να δωρισω

το αιμα.Διαβασα οτι πρεπει να κανω σεμιναριο στην

ακαδημια αθηνων

και την μεταφορα να την αναλαβω εγω.Εσυ πως τα μετεφερες;

Καλημέρα.Επειδή με ενδιαφέρει κ εμένα αυτό το θέμα αλλά δεν έχω ρωτήσει ακόμα πόσο περίπου μπορεί να κοστίσει σε ιδιωτική κλινική?


pregnant-1377147600z4z1389852000z0.png
Link to comment
Share on other sites

Ο δικος μου γιατρος αρχες Δεκεμβριου ειχε πει μαλλον κοριτσι, αλλα δεν ηταν σιγουρος.

Τη Δευτερα στη β'επιπεδου, ειδαμε τσουτσουνακι και ολα τα συνεργα;)

Κανε υπομονη λοιπον μεχρι τη β' να το σιγουρεψετε..

Στη κορη μου ειχα δωρισει στη δημοσια τραπεζα.

Τωρα με ενδιαφερει να μη κοπει ο ομφαλιος λωρος αμεσως, 10 λεπτα τουλαχιστον αναμονη.

Αν μετα μπορει ο γιατρος να συλλεξει αιμα θα το δωρισω παλι στη δημοσια τραπεζα.

Αριστεα μακαρι να μην τον κοψουν αμεσως τον ομφαλιο ,υπαρχει μεγαλο οφελος για το μωρο.Συζητησε το με τον γιατρο να δεις τι θα σου πει.Ειναι διατεθιμενος για κατι τετοιο ,επειδη συνηθως βιαζονται...

Καλημέρα.Επειδή με ενδιαφέρει κ εμένα αυτό το θέμα αλλά δεν έχω ρωτήσει ακόμα πόσο περίπου μπορεί να κοστίσει σε ιδιωτική κλινική?

Μαριακου εγω γεννησα το 2011 στο Ρεα και εδωσα τα βλαστοκυτταρα

και κομματι απο ομφαλιο λωρο στην biogenea που συνεργαζεται

το Ρεα και ειναι στην Θεσσαλονικη.Τα βλαστοκυτταρα τα κρατησαν

δωρεαν αλλα ο ομφαλιος λωρος κοστισε τοτε 850 ευρω.

Τωρα θεωρω οτι μεγαλυτερο οφελος εχει να τα δινουμε στην δημοσια τραπεζα.

Αν το καναμε ολοι ,ολοι θα εβρισκαν δειγμα συμβατο ,σε περιπτωση αναγκης

και φυσικα δεν θα υπηρχαν ιδιωτικες.Γι αυτο κα ι εγω μετανοιωσα

κατα καποιον τροπο και θελω τουλαχιστον το αιμα να το δωρισω

στην δημοσια, αλλα νομιζω οτι για τον ομφαλιο λωρο( μεσεγχυματικα κυτταρα)

πληρωνεις.Τωρα δεν ξερω τι χρεωνουν ,οταν μαθω θα σου πω.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρακι ευτυχως ο γιατρος μου δεν ειναι ο κλασικος που βιαζεται, ή θελει να ξεμπερδευει.

Οποτε οτι του ζητησω θα το σεβαστει!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια,ειμαι νεα εδω και εχουμε πητ 3/5.βλαστοκυτταρα θα δωσουμε σε δημοσια τραπεζα οπου και πιστευω οτι ειναι η σωστοτερη επιλογη,το αποφασισαμε μετα απο μια μικρη ερευνα που καναμε καθως και ενα ντοκυμαμτερ που ειδαμε,μπορω να το βρω και να σας το στειλω αν θελετε


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια,ειμαι νεα εδω και εχουμε πητ 3/5.βλαστοκυτταρα θα δωσουμε σε δημοσια τραπεζα οπου και πιστευω οτι ειναι η σωστοτερη επιλογη,το αποφασισαμε μετα απο μια μικρη ερευνα που καναμε καθως και ενα ντοκυμαμτερ που ειδαμε,μπορω να το βρω και να σας το στειλω αν θελετε

Καλως μας ηρθες!!!!

Με το καλο το νινι σου!!!

Τι περιμενεις;;

Θα λες αυτο μαλλον http://www.exandasdocumentaries.com/gr/documentaries/chronologically/2009-2010/140-the-precious-cell

και εγω αυτο ειδα και κατεληξα;););)


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε; Πώς είστε; Έχω να μπω λίγες μερούλες...

Διάβασα αυτά που γράφατε για τη δωρεά κι εμείς είμαστε υπέρ του να κάνουμε τη δωρεά στη δημόσια τράπεζα.

Soulio καλώς μας ήρθες και με το καλό να δεχτείτε το μωράκι σας!

Τις τελευταίες μερούλες μετά τη δουλειά πήγαμε βολτούλες στα μαγαζιά για να δούμε για καρότσι και κούνια. Πραγματικά χαρήκαμε πολύ, χαζέψαμε, ψιλοκαταλήξαμε, αλλά κυρίως το ευχαριστηθήκαμε. Να πω όμως τον "πόνο" μου... με γονείς και πεθερικά όπως έχω ξαναπεί δεν έχουμε και τις καλύτερες δυνατές σχέσεις και ιδιαίτερα μετά από προβλήματα που μου δημιούργησαν κατά τον Νοέμβριο. Από την ώρα που ανακοινώσαμε την εγκυμοσύνη στα πεθερικά μου εκείνοι είπαν ότι θα μας πάρουν την κούνια του μωρού και όποτε μιλούσε ο άντρας μου μαζί τους του το ξαναέλεγαν. Σήμερα που βρήκαμε μια κούνια που μας άρεσε πάαααρα πολύ τους πήραμε τηλέφωνο να τους πούμε την τιμούλα και να δούμε αν είναι διατεθειμένοι να δώσουν ολόκληρο το ποσό κι εκείνοι μας είπαν αν είναι δυνατόν να μας στείλουν τα χρήματα σήμερα κιόλας. Όταν αντίστοιχα είχα μια κουβέντα σήμερα με τους δικούς μου για την κούνια κι αντίστοιχα για το καρότσι μου έκαναν ολόκληρη φασαρία. Ότι κακώς ανακατεύονται οι άλλοι και ότι είχαν πει εκείνοι ότι θα την έπερναν. Όμως ποτέ δεν μου είπαν στο παρελθόν κάτι τέτοιο και συγκεκριμένα είχαν δηλώσει ότι θα έπαιρναν μόνο μια καλαθούνα κι αν σας αρέσει (γνωρίζοντας ότι εμείς δεν θέλουμε καλαθούνα). Στο τηλέφωνο είπαν κι άλλα πολλά που πραγματικά με ενόχλησαν-πίκραναν και τους το είπα. Εγώ με τον άντρα μου ποτέ δεν ζητήσαμε από τους δικούς μας χρήματα και ό,τι κι αν έχουμε κάνει είναι από την δική μας τσέπη και τους δικούς μας κόπους. Πολλές φορές έχουν ευχηθεί άσχημα πράγματα για εμάς και να μην μας πάνε καλά- ακόμα και για την εγκυμοσύνη- και έχουμε κόψει τις σχέσεις (μόνο ένα τηλέφωνο που και που). Αλλά σήμερα ενοχλήθηκα βρε κορίτσια...συγγνώμη για το σεντόνι και τα παράπονα αλλά θα έσκαγα αν δεν τα έλεγα.

Να είστε όλες καλά! Φιλιά σε εσάς και τα μωράκια σας!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Smurfita πολυ κριμα, να ερχεται ενα μωρο στην οικογενεια και απο την αλλη να υπαρχει γκρινια.

Πρεπει να βρεις ποιος ειναι ο πραγματικος λογος που ειστε ετσι με τους δικους σου..

Μενουν κοντα σας;

Μη στεναχωριεσαι και μην επηρεαζεσαι, εσεις εχετε χαρα που σε λιγο καιρο φτανει το παιδι σας. Μη σκας λοιπον για τιποτα εστω και αν αυτο ειναι οι γονεις σου.


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Μωράκια Μαΐου 2014

sofia12 ~ 7/5 - αγόρι - Λητώ

NATASA83 ~ 10/5 - κορίτσι - Γαία

_Aristea ~ 18/5 - αγόρι - Λητώ

maraki 83 ~ 19/5 - αγόρι - Λητώ

i want to be mama ~ 19/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρεθύμνου

Smurfita ~ 22/5 - κορίτσι - Γαία

babyofmine~23/5- αγόρι- Γένεσις

SnowFlake ~ 27/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρόδου

μαριακου ~ 29/5 - κορίτσι - Ιασώ

arandr ~ 31/5 - κορίτσι - Γαία

christy1984 ~ 5/6 - αγόρι


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια,ειμαι νεα εδω και εχουμε πητ 3/5.βλαστοκυτταρα θα δωσουμε σε δημοσια τραπεζα οπου και πιστευω οτι ειναι η σωστοτερη επιλογη,το αποφασισαμε μετα απο μια μικρη ερευνα που καναμε καθως και ενα ντοκυμαμτερ που ειδαμε,μπορω να το βρω και να σας το στειλω αν θελετε

Καλησπερα κορίτσια! Καλωσήρθες στα κοριτσάκια του Mαίου.Με το καλό το μωράκι σου.Τι περιμένεις και που θα γεννήσεις?


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...