Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Bluee19 είπε:

       

       

      Σας ευχαριστώ πολύ μακαρι να είναι όλα καλά !!! Θα πάω τ πρωί στον γιατρό …φοβάμαι να σηκωθώ να πάω στο μπάνιο ….δεν ξέρω πως θα περάσει η νύχτα …

      Δυστυχώς σηκώθηκα για να πάω στο μπάνιο και ξανά έβγαλα !! Βέβαια νομίζω με καθυσιχαζει λίγο πως δεν είναι πηγματα αλλά αραιωμένο αλλά ελπίζω ακόμη….

       

      Μην σε τρομοκρατεί.  Εγώ 11και 12η εβδομαδα είχα αιμορραγία και δεν έκατσα και ξαπλωμένη γιατι παντρεψα ενα ζευγάρι. Κ πήγαν όλα καλά. Ο γιατρός μου είχε πει το αίμα δεν μας πειράζει αρκεί να μην είναι μαζί με πόνο! Όλα καλά θα πάνε θα δεις.  Ξεκουρασου κ αύριο θα ηρεμήσεις. 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Kalispera koritsia

Den exw kouragio kai xrono na sas ta pw ola, alla simera eftasa sta oria mou. Pira me klammata ton antra mou kai irthe apo ti douleia giati den antexa allo. I mikroula exei mia anisixia, molis piei to gala sto repsimo bgazei polles goulies, meta bgazei pali goulies kai trwei ligotero kai ana 2wro. Den iksera ti na kanw kai eixa kai ton mikro mou na exei kai aytos ta dika tou .eytyxws, twra to apogeyma irthe i pethera mou kai tis afisa tin beba kai irthame me ton mikro sto grafeio toy antra mou.POli stenaxwriemai, den xerw ti simbainei me tiin mikri, mporei kai tipota alla egw trellainomai! Mporei kai to gegonos oti tis allaxa tin analogia aplo kai antianagwgiko...

an eksaireseis to oti ego exo ena mono se nio8oooooooooo poso se nio8o na ikseres simera !!!!!

apo tis 8 to proi exei mia mourmoura , troei ana miamisi ora kai exei koimi8ei sinolika 3 ores kai tora epaise pali !!!!!!!!!!! ox panagia mou as kratisei ligo parapano ayton ton ipno!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ax ti mera kai i simerini..twra pou iremisa ligo skeftika oti i beboula den exei kanei kakakia apo xthes brady,pou simainei oti logw analogias galatwn tin epiase diskoiliotita pali, opote gi auto den mporouse kai na piei poli gala alla kai den mporouse na kanei kakakia opote oti periseye ebgaine se goulies...tis allaxa pali analogia kai to brady tha tis dwsw kai xamomili na energithei kai eplizw,elpizw,elpizw na einai kalitera apo ayrio...

kalo mas brady manoules!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Μανούλες καλησπέρα...

Χάθηκα κι εγώ... έχουμε πολύ γκρίνια τις τελευταίες 2-3 μέρες και φυσικά ξενυχτάμε...

Έχω την εντύπωση οτι το γάλα (Aptamil Extra Care) που πίνει η μικρή την κάνει δυσκοίλια... κάνει κακάκια μόνο οταν πινει δικό μου γάλα...

Νιώθω χάλια... τα εχω παίξει... Χρειάζομαι ύπνο και μπάνιο... αλλά δεν προλαβαινω για κανενα απο τα δύο...


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα !!

Αλλη μια μερουλα ξεκιναει και μακαρι ολα τα μπεμπακια μας να ειναι ησυχα! Και το μωρακι της Νατασας μας καλυτερα!

Περασαμε μια πολυ μα παρα πολυ δυσκολη μερα ..ο μπεμπης ολο γκρινιαζε και ολο στο στηθος τον ειχα , παραλληλα δεν εχει κανει πολλα κακακια και αναρωτιεμαι μηπως φταιει και αυτο . καποια στιγμη σκεφτηκα πως μπορει και να μην εχω γαλα η να μην κανω κατι καλα δεν ξερω! Το βραδυ εφαγε και 150 γραμ ξενο, δεν ειχα αλλο , με ειχε ρουφηξει ολη την μερα, κοιμηθηκα κατα τις 12 και αυτον τον κρατησε ο μπαμπας του...δεν ξερω τι ωρα κοιμηθηκε, ξυπνησε τωρα κατα τις 5, του εδωσα στηθος και κοιμηθηκε μαλλον πριν κανα 10λεπτο, αν συνεχισει καισημερα θα παρω την παιδιατρο, ρε γμτ δεν δειχνει να ποναει ομως, δεν ξρω με εχει φτασει στα ορια μου!!!!! Θα τον αφησω λιγο στη μαμα μου σημερα να κανω κατι δουλιτσες και σκεφτομαι να τον παρω την Κυριακη χιχι πλακα κανω αλλα ξερετε πως περιμενω να της τον παω ?????

Μηπως τελικα δεν ειμαι καλη μαμα και το μωρο μου θελει να μου πει αυτο ????

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα !!

Αλλη μια μερουλα ξεκιναει και μακαρι ολα τα μπεμπακια μας να ειναι ησυχα! Και το μωρακι της Νατασας μας καλυτερα!

Περασαμε μια πολυ μα παρα πολυ δυσκολη μερα ..ο μπεμπης ολο γκρινιαζε και ολο στο στηθος τον ειχα , παραλληλα δεν εχει κανει πολλα κακακια και αναρωτιεμαι μηπως φταιει και αυτο . καποια στιγμη σκεφτηκα πως μπορει και να μην εχω γαλα η να μην κανω κατι καλα δεν ξερω! Το βραδυ εφαγε και 150 γραμ ξενο, δεν ειχα αλλο , με ειχε ρουφηξει ολη την μερα, κοιμηθηκα κατα τις 12 και αυτον τον κρατησε ο μπαμπας του...δεν ξερω τι ωρα κοιμηθηκε, ξυπνησε τωρα κατα τις 5, του εδωσα στηθος και κοιμηθηκε μαλλον πριν κανα 10λεπτο, αν συνεχισει καισημερα θα παρω την παιδιατρο, ρε γμτ δεν δειχνει να ποναει ομως, δεν ξρω με εχει φτασει στα ορια μου!!!!! Θα τον αφησω λιγο στη μαμα μου σημερα να κανω κατι δουλιτσες και σκεφτομαι να τον παρω την Κυριακη χιχι πλακα κανω αλλα ξερετε πως περιμενω να της τον παω ?????

Μηπως τελικα δεν ειμαι καλη μαμα και το μωρο μου θελει να μου πει αυτο ????

xa xa xa theleis na alla3oume na doume ti ginetai??

pera apo thn plaka poso se niw8w...

egw perasa k to allo k olo to skeftomai, o mpemphs eixe iwsh k den htan kala k egw den phra xampari, pali kala pou eida to aimataki sta kaka alliws...wraia mama eimai


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χθες πήγαμε παιδίατρο, κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο!

είμαστε 5,5 κιλά και 62 εκατοστά, όλα καλά, μας είπε να τον βάζουμε μπρούμυτα για να δυναμώνει ο αυχένας του, λίγο μονόπατος είναι όμως, προτιμάει να γυρνάει το κεφάλι αριστερά, μάλλον επειδή εκεί που έχω το ρηλάξ είναι το παράθυρο αριστερά.

έβγαλα το στρωματάκι που είχα βάλει στο ρηλάξ και ΄τώρα δεν είναι τελείως φλατ, να μπορεί να κουνιέται κι όλας

διανύουμε εβδομάδα ηρεμίας, μάλλον καταλαβαίνει το μπαμπά και τη μαμά και προσπαθεί να βοηθήσει με τον τρόπο του ;)

το βράδυ πήγαμε επίσκεψη σε μια φίλη που έχει ένα μπεμπέ που του ρίχονουμε 3 ολόκληρες μέρες!! τα είπανε λίγο αλλά περισσότερα υποσχεθήκανε την επόμενη φορά....τι φορέσαμε;;; Κορμάκι μακρυμάνικο gap και τζινάκι h&m...ανεβάζω φώτο αμέσως

άντε γωγώ τέλεια με τη μπουμπού σου!!!

ιωάννα κούκλα η κόρη σου!! φτου φτου...μη σε παίρνει από κάτω, μπορεί να είναι απλά λίγο αρρωστούλα και να μην έχει όρεξη, πήρες κανένα τηλ το γιατρό;

καρδούλα αντέχεις;;;; που είσαι καλέ;;;

γιώτα τα μεμέ οκ;;;

ίνκα όλα εντάξει; αναρρώσατε πλήρως;;

για το μπάνιο που είπατε, εγώ δεν καταλαβαίνω τίποτα, το μπάνιο θα το κάνω, τον αφήνω 10 λεπτά στο μπαμπά και βάζω μουσική για να απομονωθώ, 10 λεπτά είναι δεν μπορεί κανείς να πάθει τίποτα!


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Ελπίζω σήμερα όλα τα μπεμπάκια μας να είναι ήσυχα και γερά!!

Γιατί ξεκινάνε πάντα το βράδυ τα πονάκια? Τι να κάνω? Τα έχω παίξει...

Νιώθω κι εγώ οτι δεν είμαι καλή μαμά (ειδικά όταν εκνευρίζομαι με τη γκρίνια της μικρής...)


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες. Μην νοιώθετε ενοχές για το πόσο καλές μανούλες είστε... Καμιά μας δεν γεννιέται μαμά, όλες μας μαθαίνουμε απ' τα παιδιά μας! Να φανταστείς χρειάστηκε να κάνω τρία παιδιά για να δω πως ένα μωρό μπορεί να κάνει κακά μέσα στη μπανιέρα!!!! Η πείρα βέβαια μετράει, γιαυτό όταν το έκανε και το τέταρτο δεν ταράχτηκα καθόλου!!!!

Κορίτσια, υπάρχει κάποια που να έχει το θήλαστρο της avent? Αν ναι, θέλω γνώμες.

Να έχετε όλες μια υπέροχη μέρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

kalimeraaaaaaaaaaaaaaaaaa

parousa mummy xixi:) sarantisame simera kai se ligo tha pame ekklisia. o gios mou xthes koimithike 7oro me ena dialima 20 lepton gia fai. epitelous niotho oti koimithika:) akoma den tou edwsa kseno gala kai pame kala:) episis nomizw oti exoume ta prwta mas gelakia. tou peirazw to pigounaki kai mou skaei xamogela:)

epizw na eisaste kai eseis kala. tha ta poume otan gyrisoume apo thn ekklisia:)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια εχθες το απογευμνα την πηγα βολτα στην πεθερα μου και ηταν ολη την ωρα ξυπνια γυρισαμε σπιτι το βραδακι και ξεραθηκε απο τις 10 πρωτη φορα απο τοτε που γεννηθηκε ξυπνησε κατα τις 12 εφαγε και 1 ξανακοιμηθηκε μεχρι τις 5.30 που ξαναεφαγε και παλι κοιμηθηκε ουυυυυυυυυφφφφφφφφφφφφ ξεκουραστηκα

mummycool και jend μην νιωθετε ετσι καλε ολες τα περναμε αυτα και ειδικα οι νεες μανουλες εγω στον γιο μου ελεγα ας τον κρατησει καποιος να ξεκουραστω επιτελους και μετα ενιωθα τυψεις φυσιολογικο ειναι αλλαζει ολη σας η ζωη ξαφνικα ειδικα οι καινουριες θα βιωσετε πολλες αλλαγες εμεις οι παλιες λιγο πολυ το εχουμε ξαναζησει

rialli εγω το πηρα αλλα το χρησιμοποιησα μια φορα μονο παντως μου φανηκε καλο βεβαια εγω νοικιασα νοσοκο0μειακο γιατι για την αποκλειστικη αντληση που εκανα εγω μονο νοσοκομειοακο συνισταται, αν μενεις καπου κοντα μου μπορω να στο δανεισω δεν εχω κανενα προβλημα ειλικρινα ισα ισα που ενιωσα οτι πηγε χαμενο επειδη το χρησιμοποιησα μονο μια φορα και ηθελα πολυ να το δωσω σε καποια που το χρειαζεται θα το χαριζα αλλα σκεφτομαι μηπως το χρειαστει και καμια αλλη φιλη μου μετα απο καιρο

Σημερα επιτελους θα παω κομμωτηριο θα παω να παρκαρωκαι τα 2 στην μαμα μου και οχι δεν νιωθω καθολου τυψεις εξαλλου μια χαρα περνανε εκει :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue: Και επισης εκτος απο καλη θελω να ειμαι και ομορφη μαμα αντε γιατι η ριζα εχει φτασει στα αυτια και τα φρυδια μου ειναι σαν του Καραμανλη


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα μανούλες και μπεμπουλίνια!!!

ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ!!! Η φουσκίτσα χτες έφαγε στις 10.30, κοιμήθηκε στις 11.30 και ξύπνησε ξανά στις 3.30 και μετά πάλι στις 7.30!!! Σύνολο 6 ώρες ύπνος για τη μαμά και τον μπαμπά...Α, έκανα και μπάνιο ένα 10λεπτο που λέει και η mummy!!!

Υπέροχη μέρα σήμερα!!! Λιακάδα, καφές, μωρό στον ύπνο...

Καλή μας μέρα!!!


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

KALIMERA MANOULES!!!!!!

banio ego kano to proi meta to proto thilasmo kano ta panta ...ntynome kai ksekinao tin imera mou !!!!!!..emena to foufoulaki mou einai isiho ...ana 3oro ksipnaei kai den griniazei to poulaki mou mono gia na faei ...mono to apogevma thelei sinexeia na troei opou tin ekmetalevome gia na peaiksoume !!!!

mammycool,megalose o ventouzas e?kai psilos!!!!!bravo !!!!mipos exei pathei psiksi ston ayxena tou ekei pou einai to parathiro ?i apla den einai koutsompolis!!!!:):):)

vre koritsia ego se ena mina pou tha arxiso tis kathimerines voltes ti marsipo na paro esena mammycool den se volevei ayto pou exeis ?

pira ki ego magia biras(3 ton 300mg) ki egina toubano!!!!!kai tha ginei toubano kai to foufoulaki mou!!!!!

elita ,ksekardizete o gios sou e???aaaaaaaaaaax ti oraia !!!!emena mou skaei ena xamogelo tin imera sinithos meta ton thilasmo pou tis leo pou einai i foufoula mou!!!!

kardoula sigxaritiria!!!!xamogelakia!!!!

na exoume oles mia xamogelasti mera!!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα, σ'ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και για την προσφορά. Θα αγοράσω ένα γιατί στα τέλη Απριλίου θα πρέπει να επιστρέψω στη δουλειά. Ευτυχώς είναι για λίγες ώρες και αφού τα πάμε τόσο καλά με το θηλασμό είναι κρίμα να της δώσω άλλο γάλα! Απλά για μία δύο αντλήσεις την ημέρα δεν θέλω να δώσω πολλά χρήματα! Να 'σαι καλά πάντως!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλο παντως της avent εμενα μου εβγαλε στην μια αντληση που εκανα οσο το νοσοκομειακο περιπου, παντως αν το θελησεις μεχρι Οκτωβριο που θα γεννησει μια φιλη μου δεν θα το χρειαστω καθολου και θα χαρω να το δωσω σε καποια μανουλα που το χρειαζεται:)


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...