Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια.Τι κανετε?Ειχα γνωριστει με καποιες απο εσας αλλα γεννησα λίγο απροοπτα και χαθηκα.Διαβαζα για τα ζουζούνια σας.Βρε κορίτσια ποσο σας τρωνε περιπου την μέρα και κατι σημαντικό γιατι θα πηδηχτω απο το παραθυρο.Ποτε σταματησαν να ξυπνανε το βράδυ.Εμενα ενω ο παιδιατρος μου ειπε να μην τα ξυπναω τουλάχιστον ο ενας μου ξυπναει γυρω στις 3:30 αφου εχει φαει στις 12

κανατε κάτι εσεις ή σταματησαν απο μόνα τους?


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρέπει να ναι τρελή φασαρία να ετοιμάσεις 2 παιδιά για βόλτα...να σουλουπωθείς κι εσύ λίγο να μην είσαι σαν την τρελή

χαίρομαι που είσαι καλύτερα ιωάννα, έχετε και τέλειο καιρό εκεί κάτω ε;;

ο νονός μας που είναι στο Ρέθυμνο έκανε την πρώτη του βουτιά...

πάντως ρε παιδιά εγώ με το που βλέπω ήλιο ανεβαίνω τρελά, τα ξεχνάω όλα, το μόνο που σκέφτομαι είναι τι θα φορέσουμε και που θα πάμε...

Ayto einai to thema, edw stin eparxia den leei na bgeis exw opws-opws giati exeis na antimetwpiseis kai ta sxolia toy kathenos. Egw epeidi emena Athina eixa sinithisei pou leei o logos mia formitsa kai exw gia kafe otan den eixa kefia..edw se koboyn apo panw mexri katw, kleisti koinwnia blepete..gia na mhn pw gia ta paidakia..prepei na einai stin pena kai me markes parakalw!Alla to eyxaristiemai otan toys foraw zara i h&m i otidipote mi akribo kai oloi mou lene "ax ti omorfo kai ti prototipo!" xwris na xeroun oti to sinolaki mporei na min kanei panw apo 20 eyrw!:)

O kairos se oli tin Kriti den einai o idios ;):-D:-D

Idiaitera apo Bora se Noto exei diafora..dld mporei Irakleio na brexei kai emeis sta notia tou nomou na exoume 30 bathmous, mesolavoyn bouna blepeis!!

O kairos kalos itan simera, dld me diastimata liakadas alla to brady akoma exei kryo..!!

Elpizw ayrio na exei kalo ilio kai na /// tin kanoume!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

inka μου σε ευχαριστω!Και σενα να σου ζησει η μπεμπόυλα σου!!Μαζι γεννησαμε ε?Μου το ειχε πει η Βαλια που ετρεχε μια στο μητερα και μια στο ιασω χαχαχα

Μου τρωνε καθε 3,5-4 ωρες.Πολλες φορες βεβαια τα ξυπναω και γω.Τωρα αρχιζουμε και περνουμε τα πάνω μας απο κιλάκια.Εσενα τρωει πιο συχνα απο 3 ωρες?Αχ αυτο το βραδινό με σκοτωνει!


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι καταλαβαίνω τι λες ιωάννα, έτσι είναι άμα σε ξέρουν, πάντως τα ακριβά ρούχα για τα παιδιά είναι πολύ πεταμένα λεφτά...μεγαλώνουν απίστευτα γρήγορα, εγώ έχω πάρει πολλά ρούχα από 2 κολλητές μου, μερικά να φανταστείς ήταν ακόμη με την ετικέτα!!

όλγα καλωσήρθες στην παρέα μας να τα χαίρεσαι...κι άλλα διδυμάκια, έχεις καθόλου βοήθεια;; τα θηλάζεις; για μένα το τρίωρο είναι μακρινό όνειρο ακόμη

μόλις κατάλαβα γιατί ο βεντούζας ξύπνησε χθες βράδυ νωρίς, είχε δίκιο η γιατρός, προσπαθούσα όλη μέρα να τον ταίζω στο τρίωρο και ενδιάμεσα να τον ξεγελάω με χαμομήλι για να φτιάξουμε πρόγραμμα και προφανώς δε χόρτασε για να βγάλει το 5-6 ωρο που βγάζει συνήθως το βράδυ...


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι κανετε κοριτσια??

ιωαννα χαιρομαι που εισαι καλυτερα ετσι ειμαι και εγω κυκλοθυμικη με ποιανουν και εμενα κατι κρισεις ωρες ωρες αλλα ευτυχως ειμαι φυση αισιοδοξος ανθρωπος και το ξεπερναω..

Περασαμε τελεια πηγαμε στο golden hall ψωνισα για μενα και για τα παιδακια μου πηγα ζαρα και baby gap ειχε ποιλυ ωραια πραγματα πηρα πολλαγια τα μικρα εντωμεταξυ στα βρεφικα ειδικα για τα κοριτσακια δεν μπορω να αντισταθω με τιποτα περιττο να σας πω οτι η μπεμπα εχει ηδη 6 ζευγαρια παππουτσακια και κολανακια ,φουστανακια κλπ κλπ το ξερω οτι ειναι πεταμενα λεφτα αλλα δεν μπορω τρελαινομαι

Ευτυχως η μικρη ηταν ολη την ωρα ησυχη την ταισα και κατσαμε ηπιαμε καφεδακι και φαγαμε κιολας

ινκα σκεφτομουνα μηπως σε πετυχω πουθενα, αντε την αλλη φορα να κανονισουμε

mummycool ειναι φοβερη φασαρια να ετοιμαζεις 2 παιδια αλλα απο το να κλειστεις μεσα αξιζει


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Ολγα να σου ζησουν τα διδυμακια μην ανησυχεις οταν παρουν λιγο τα πανω τους απο κιλακια θα σταματησουν να ξυπνανε βραδυ. Ποσα κιλα ειναι τωρα και ποσο τρωνε ανα γευμα?


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Δε βγηκαμε εξω αλλα τα εντυσα με τα καινουρια ρουχαλακια που μας εφερε δωρο η φιλη μου την προηγουμενη βδομαδα ετσι για να τα κανω χαζι και να χαρουμε λιγοpost-22755-14825440050698_thumb.jpg

post-22755-14825440051366_thumb.jpg

post-22755-14825440051864_thumb.jpg.Συμπεθερα χαμογελαμε για παρτη σας και γιναμε ολοκληροι αντρες


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς με βοηθάει παρα πολύ η μανα μου και ο αντρας μου οταν δεν δουλεύει γι'αυτο και εχω την πολυτελεια να τα ταιζω μαζι

Σημερα που τα ζυγισα ηταν 3745 και 3815.Μου ειπε ο παιδιατρος οτι πρεπει να τρωνε το 24ωρο το βαρος τους επι 150.Τρωνε 5-6 γευματα απο 130-160.Αμα ομως περασουν οι 4 ωρες και δεν εχουν ξυπνησει και τα ξυπνησω εγω δεν τρωνε τιποτα.

Δηλαδη εσας κοριτσια τρωνε πιο συχνα?


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsia,

ti kanete? olga na sou zhsoun ta mpempakia sou.

egw den prolavenw dio meres. re koritsia na rwtisw. esas otan ta vazete na reutoun disanasxetoun kai gkriniazoun kai kouniounte? episis otan xezoun i aerizonte sas dixnoun na ponane kai klaine? afiste epese poly klama kai gkrinia. ta leme kapoia stigmi filia

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμενα Ολγα που πινει γαλα σκονη κανει 6 γευματα των 140-160 ml περιπου και ειναι 4.900 αρα μια χαρα τρωνε τα δικα σου τα μωρα που θηλαζουν τρωνε πιο συχνα

Καρδουλα και εμενα ακριβως τα ιδια κανει μην ανησυχεις ειδικα οταν κανει αεριακια κλαιει κκαι σφιγγεται ή εκει που κοιμαται μπορει να πατησει καμια τσιριδα και να αφηνει πορδιτσες ταυτοχρονα τα πιανουν πονακια μωρε

ελιτα τελεια ειναι μεγαλωσανε κιαλλο καλα ο χαμογελαστουλης γαμπρουλης μου ειναι πολυ γλυκος τον βλεπω πολυ χαδιαρη θα καλοπερασει το κοριτσακι μου:P:p:p:p Φορτιζω την μηχανη και ανεβαζω και μια τελευταια δικια μας να την δειξεις στον μπεμπη χιχιχι


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Περιμενουμε περιμενουμε. Ναι ειναι πολυ χαδιαρης και χαμογελαστουλης.

Κι εμενα οταν εχουν αερια γκρινιαζουν. Οταν ρευονται μεχρι να βγει ο αερας καμοια φορα δυσανασχετουν.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπεμπη τι κανεις?? Ειπα στην μαμα μου να μου βγαλει φωτο και να της στειλει στην μαμα σου για να στις δειξει με συγχωριες που ειμαι νεγκλιζε αλλα καθομαι στο ριλαξ μου και χαλαρωνω καλο βραδυ να εχεις και να εισαι καλο παιδι Φιλακια μπεμπα!!!!!!!!

χιχιχι

post-14680-14825440052936_thumb.jpg

post-14680-14825440053945_thumb.jpg

post-14680-14825440054634_thumb.jpg


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...