Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 2

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

μπου μπου συγκινήθηκα με την περιγραφή σου... Τόσο πολύ μεγάλωσε εε??? Αχ τι όμορφο... :D

Εγώ κοριτσάρες, που λέτε ότι πήρατε κιλά, έχω πάρει 9 :? Και τα 4 τα πήρα αυτό το μήνα... γιατί ο καλός μου δεν καταλαβαίνει που του λέω ότι δεν κάνει να τρώω... κ όλο κ κάτι φέρνει... κ άντε να αντισταθώ... ΄

Τώρα προσέχω... αλλά το βρίσκω πολύ δύσκολο... :oops:

Κοριτσάκια μου φιλάκια πολλά σε όλες... :P


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kαλημέρα κοριτσάρες!!!

Μπουμπου κι εγω τα ίδια απο κοιλια, εκανε εντυπωση στον γιατρό μου...ευτυχως απο κιλά μόνο...400 γραμμάρια, χωρις να προσεχω...αλλα ετσι ηταν και στην αλλη εγκυμοσυνη μετα τα πηρα μαζεμενα (15). Ειχα αρχισει να βαζω απο την 19η εβδομάδα...Χθες τσακισα μισο βαζο νουτελα χαχαχαχα....

Νικολίνα κανε κράτει!! Εχεις και τον γάμο καλε!!!! Κοψε γλυκα και ζυμαρικα τουλαχιστον...

Στελανουκ μηπως ησουν παρα πολλες ωρες νηστικια?

Επεξεργάστηκαν by galat

eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στελλα (ετσι ειανι το ονομα σου ?) Εριιξα μια γραηγορη ματια στο μπλογκ σου, καταπληκτικο! Εχεις την Αρίστη γιατρο? Ειναι Φ Ο Β Ε Ρ Η !!!!!! Πιστευω απο τις καλυτερες στην Ελλαδα... Σε αυτην θα πηγαινα αλλα δεν μπορώ να διαθέσω για ιδιωτικο... Ειναι ανθρωπος πανω απο ολα... και ενημερωμενη στον θηλασμό και σε Vbac και μη παρεμβατική και και και ....και τοσα άλλα που οταν τα λες γυρω σε κοιτουν σαν εξωγηινο...


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

galat άστα να πάνε... το ξέρω... πρέπει να συγκρατηθώ... κ να μην τους αφήνω να με επηρρεάζουν. Βασικά με τρώνε οι τύψεις ότι στερούμαι κ δεν πρέπει ... ενώ μέχρι τώρα τα είχα πάει πολύ καλά (γενικά παίρνω εύκολα κιλά, λόγω κ δυσκοιλιότητας) αλλά αυτόν το μήνα που πέρασε δεν πρόσεξα η αλήθεια είναι... Κ μακαρόνια έτρωγα (που γενικά δεν τρελαίνομαι) κ γλυκά (σχεδόν κάθε μέρα μου έφερνε κ από μία λιχουδιά... πως να αντισταθώ η καημένη ?? :oops:)

Δε με νοιάζει τόσο για το γάμο... όσο για το μωρό.

Η Λία πως είναι σήμερα?


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ομορφες κοιλιτσεσ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μπουμπου τι ωραια νεα ηταν αυτα????????????????????? αχ μεγαλωσε μωρε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! νικολινα αστα να πανε με τα κιλα ειναι ενα θεμα εγω πρεπει να κανω λιγο κρατει στο αλατι!!!!!!!!!!!! πφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ τιποτα δεν ειναι ομως ακατορθωτο τεσ πα ας βγουνε τα μπεμπακια μας με το καλο και μετα φερμουαρ στο στομα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ttc72e7.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

nikolina μου τα μωράκια μας μια χαρά θα είναι. Αυτά παίρνουν αυτό που πρεπει και τέλος, τα υπόλοιπα μένουν σε μας:mrgreen:. Στην 1η εγκυμοσύνη πήρα 15 κιλά (χωρίς τον 9ο μήνα γιατί γέννησα νωριτερα) τώρα που θα φτάσω???

Χθες τσακισα μισο βαζο νουτελα χαχαχαχα....

galat μου τί είπες τώρα...... Μου τρέχουν τα σάλια! Με ψωμί την έφαγες ή σκέτη?:-D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.τα δικα μου νεα ειναι συγκρατημενα καλα.η μαγνητικη βγηκε πεντακαθαρη κ χωρις παθολογικα ευρηματα.το μουδιασμα στο χερι (που παραμενει) μαλλον οφειλεται σε αυχενικο συνδρομο,που θα ελεγχθει μετα τη γεννα.περιμενω τις αιματολογικες την επομενη τεταρτη για σιγουρο αποτελεσμα.το κακο ειναι οτι θα με παρακολουθει στενα νευρολογος για το υπολοιπο της εγκυμοσυνης καθε 15 μερες.βεβαια ειναι ελαχιστο μπροστα σ αυτα που θα μπορουσα να εχω παθει....κ φυσικα θα πρεπει να κανω κυριο χερι μου το αριστερο,αφου το δεξι υπολειτουργει προς το παρον.

τα καλα νεα ειναι οτι κ το δικο μου νινι μεγαλωσε αρκετα,κ συνεχιζει να ειναι αγορι.....

επισης καλα νεα ειναι το οτι δεν εχω παρει ουτε μισο κιλο.........

για την κοιλια,μη συζητατε....σκεφτειτε οτι ειναι το τεταρτο παιδι για μενα....

νικολινα,εγω στο γαμο μου το θρησκευτικο ημουν στον 6ο εγκυος στο δευτερο παιδι....

δεν ηθελα βλεπεις η ψωναρα να βαλω νυφικο με την κοιλια,γι αυτο κι εκανα πολιτικο...κ ηρθε ετσι ωστε τελικα το νυφικο το εβαλα οχι μονο με κοιλια,αλλα κ με +30 κιλα απο την πρωτη εγκυμοσυνη.........


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

theolvas μου τα νέα σου είναι πολύ καλά... αφού η μαγνητική είνια πεντακαθαρη κ χωρις παθολογικα ευρηματα. Όσο για τον νευρολόγο τι να κάνεις ... θα το υποστείς κ αυτό.. Το λιγότερο είναι...

Άντε βλέπετε όλες τα μωράκια σας ... τι καλά :D ... εγώ θα το δω στην Β'επιπέδου. Βασικά έως τώρα το έχω δει 3 φορές (κ μετράω μία τον πρώτο υπέρηχο για τους χτύπους, δύο την αυχενική κ 3η όταν έπεσα) οπότε περιμένω πως κ πως το τέλος του μήνα...

Φιλάκια κοριτσάρες κ καλό σαββατοκύριακο


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Επιτέλους η μικρή μου κοιμάται και μπήκα να γράψω με τη ησυχία μου και την έκανα την χαζομάρα μου εγώ αντί της μικρής που συνέχεια σκαλίζει. Έγραφα πόση ώρα και στο τέλος κάτι πάτησα με το ποντίκι και χάθηκαν όλα για όλα και τώρα τσατίστηκα και έχω χάσει και τον ειρμό μου!!!

Με λίγα λόγια καλό είναι όσο μπορούμε (και βάζω και τον εαυτό μου που κάνει συνέχεια παρασπονδίες) να προσέχουμε την διατροφή μας γιατί μετά είναι ζόρικα τα πράγματα.....όποια δεν έχει και καλό μεταβολισμό σαν εμένα σκούρα τα πράγματα. Ο γιατρός μου λέει όσα λιγότερα τόσα καλύτερα. Και υπάρχουν μέρες που με πιάνει μια ψύχωση με την ζυγαριά και ανεβαίνω κάθε μέρα. Είμαι +2 κιλά και καταλαβαίνω ότι και το 3 είναι κοντά......αλλά πως να βάλεις φερμουάρ??? Και έρχεται και το Πάσχα με τα καλούδια του και τα τραπέζια του!

Και αυτή η noutela είναι όνειρο, απόλαυση! Είστε πειρασμόοοοοοος, θα έτρωγα τώρα μια κρέπα με noutela μμμμμμμμ, τι λέγαμε για φερμουάρ???

theolvas μου ευτυχώς καλά τα αποτελέσματα σου και τι να κάνουμε, υπομονή και δύναμη και μια επίσκεψη ακόμα στον γιατρό θα την κάνεις, τυπικό θα είναι.

nikolina78 με το καλό να δεις το μπεμπάκι σου και να μας πεις και εσύ πόσο έχει μεγαλώσει.....και ο β-επιπέδου είναι απολαυστικός υπέρυχος γιατί το βλέπεις για ώρα και ο γιατρός κάνει εξονυχιστικό έλεγχο και μετρήσεις και αν έχει και τρισδιάστατο ακόμα καλύτερα γιατί θα το δείτε καλύτερα την μορφή του.

Επεξεργάστηκαν by μπου μπου

M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια!!!!!!

Λια μου υπομονη κ ολα θα πανε καλα!!!

Μπουμπου πολυ ωραια τα νεα σου!!!!

Νικολινα μονοοοο 3 υπερηχους εκανες;;;;;;χαρα στην υπομονη σου!!!!!εγω δεν θυμαμαι ποσους.....:)

Στελλα απ οσο ξερω το χαμηλο σακχαρο μπορει να ειναι προεορτια διαβητη κυησης(αλλα δεν το λεω κ με σιγουρια,νομιζω το διαβασα εδω μεσα καπου).Οπως κ να ειναι ομως , διορθωνεται :)

galat , κωνκων κ υπολοιπα κορτσουδια ...φιλακιαααααα!!!!!:):):)

(πηγα σημερα στον ντοκτορ...εχω συσπασεις-σταματω τα μπουσκοπαν κ προγεστερονη κ αρχιζω yutopar- το νινι ειναι 186γρ κ σας χαιρετα!!!!!Β επιπεδου θα κανω τη Μεγαλη Εβδομαδα.

εγω: Βασιλικουλα μου ο αδερφος σου λεει:γεια σου αδερφουλα μου!!!

Βασιλικη: (σιγη).....σιγα να μην μπορει να πει το ρο......!!!!!!! :):):) )


catcatadr20031129_-8_H+LATREIA+MOY+BASILIKH.png

i6mXp3.png

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα τι καλή η κορούλα σου!!!! Τι πλακα που έχουν...

Να σας γράψω τι μου ειπε σημερα η κορη μου και γελασα?

- Ειρηνη πως λενε τη μαμα?

-Αηνά (αθηνα)

-τον μπαμπα?

-Αντέλη (βαγγελη)

....σιωπη ....

-όχι Αντελη, Αθηνό τον λένε!

:D:D


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

δυο φορες χαχα κ για τις δυο κορες.....εχετε δικιο,πλακα εχουν.εγω το ζω τωρα κ με τους δυο,μιας κ η ομιλια του δημητρη (ευτυχως πλεον) ειναι στο ιδιο επιπεδο μ αυτη της βενετιας κ εχουμε κ διαλογο....

νικιτζο,κουραγιο με τα γιουτοπαρ...ειναι ελεινα,το ξερω,αλλα κανουν δουλιτσα...μαλλον κι εγω δεν θα τα αποφυγω......


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

1.mpouki ΠΗΤ 07/08/2010 - Παν. Νοσ. Λάρισας - 50-50????

2.κωνκων ΠΗΤ 10/08/2010 - ΙΑΣΩ

3.katerina2009 ΠΗΤ 12/8/2010 - ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ - ΑΓΟΡΙ

4.giota. ΠΗΤ 14/08/2010 - ΙΑΣΩ - ΔΙΔΥΜΑ

5.mary13 ΠΗΤ 14/08/2010 – ΙΑΣΩ - ? φύλλo

6.Ιndie ΠΗΤ 15/08/2010 - ??? - ?? ΚΟΡΙΤΣΙ

7.athina.al ΠΗΤ 16/08/2010 - ΙΑΣΩ - ΑΓΟΡΙ

8.nikolina78 ΠΗΤ 17/08/2010 – ΙΑΣΩ - μάλλον κορίτσι

9.μπου μπου ΠΗΤ 18/08/2010 - ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΘΕΣ/ΚΗΣ - ΚΟΡΙΤΣΙ

10.olympia99 ΠΗΤ 19/08/2010 - Kaiserswerther Diakonie Duess - μαλλον αγορι

11.nikijo ΠΗΤ 21/08/2010 - ΚΟΜΟΤΗΝΗ(ΚΛΙΝΙΚΗ) – ΑΓΟΡΙ(με καισαρικη μαλλον στις 7/08/2010)

12.zouzounel ΠΗΤ 22/08/2010 - ΛΗΤΩ - ?

13.v@sso ΠΗΤ 23/08/2010- ΑTΤIKO - μαλλον αγορι (με καισαρικη στις ??/8/2010)

14.happiness ΠΗΤ 25/08/2010 - ΜΗΤΕΡΑ ΚΡΗΤΗΣ -ΑΓΟΡΙ

15.galat ΠΗΤ 30/08/2010 - ΑΤΤΙΚΟ - μαλλον κοριτσι (με καισαρική ??/08/2010)

16.theolvas ΠΗΤ 2/09/2010 - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ - ΜΑΛΛΟΝ ΑΓΟΡΙ

17.nano79 ΠΗΤ 3/09/2010 -

18.maroulita29 ΠΗΤ 26/09/2010- ΛΗΤΩ - ΤΡΙΔΥΜΑ

19.stellunak - ? - ? - ?

Η αμνιο τελικά έδειξε ότι δεν έχουμε κορίτσι αλλά ΑΓΟΡΙ, φοβερή ανατροπή!!! Μας το έλεγε η γιατρός και δεν το πιστεύαμε.Τα αποτελέσματα της αμνιο βγήκαν αρνητικά για σύνδρομο down οπότε χαλαρώσαμε. Να περάσει άλλη μια μέρα για να ξεφύγουμε εντελώς και το κίνδυνο της αποβολής και όλα θα είναι τέλεια.

Ελπίζω να ήταν τελευταίο μας αυτό και να μην μας συμβεί τίποτα άλλο.

Όσο για την άμνιο... εγώ πόνεσα δεν ξέρω γιατί, αλλά πόνεσα αρκετά και μου φάνηκε και αιώνας.

Στην μήτρα είχε πολύ αίμα από την αιμοραγία που είχα από την την αποκόλληση και μου είπαν πως για αυτόν τον λόγο επηρεάστηκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεών μου. Τέλος καλά όλα καλά.


dev223prs__.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...