Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ναι κι εγώ πιο πολύ για τη μικρή θέλω να πάμε κάπου... τρελενεται για θάλασσα!

Να σας πω κάτι άλλο μανουλες με παιδάκια κοντα στα 2, θα δοκιμασετε να κοψετε τις πανες? Εγώ λέω να κάνω μια προσπάθεια τωρα σε κανα 2 εβδομάδες, πιστευω αν αφησω κανα 4μηνο-5μηνο πριν το μωρο ισως βοηθησει να μην εχουμε πισωγυρισματα...

Να αλλάζω 2 παιδια μου φαίνεται τρομερή δουλεια. Η μικρή δεν λεει πρν τα κάνει, το λεει μετα, δωρο αδωρο , και αν την ρωτησεις αν εχει κανει κακα, ενω εχει κανει απανταει οχι με πονηρο υφος...

Ομως της αρεσει να φοραει βρακακι... Δεν ξέρω λεω να μαζεψω το χαλι και να προσπαθησω πριν αρχισω να φουσκώνω πολύ...


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ας μπορούσα να φύγω από τη δουλειά Ιούνιο ή Ιούλιο και θα έπεφτα στη θάλασσα με τρέλα (τελευταίο καλοκαίρι μουλιάσματος, μετά θα 'χω να κυνηγάω μωρό:). Αλλά εδώ μόνο Αύγουστο κλείνουμε και τώρα να φύγω στο μήνα μου (έχω ΠΗΤ 31/8 ), δεν το βλέπω. Δημοτική πισίνα, λοιπόν...


Ανατομία ενός φουσκώματος...:)

http://koilitsa.com/

107fc7d98c.png

Link to comment
Share on other sites

galat μου η μικρή σου πρέπει να είναι τρομερή... πολύ το χάρηκα αυτό το "με πονηρό ύφος λέει όχι κ ας τα χει κάνει"

Με το καλό να έρθουν τα μωρά μας κ ας πάνε χαλάλι οι φετινές διακοπές... πραγματικά δε με νοιάζει...

Λία μου καλή επιτυχία για τον Δημητράκη (galat τι μνήμη είναι αυτή?). Να μας ενημερώσεις...

Φιλάκια κοιλούμπες...

Αααα. ... να σας ρωτήσω κάτι εσάς τις μανούλες που έχετε ήδη παιδάκια, πως το πήραν για το νέο μωρό που έρχεται? (έτσι εντελώς ενημερωτικά)...

Εντωμεταξύ διάβαζα κ εγώ αυτό που μας πρότεινε η zouzounel κ είχα λυθεί στα γέλια... να το διαβάσετε... :tongue:


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Ας μπορούσα να φύγω από τη δουλειά Ιούνιο ή Ιούλιο και θα έπεφτα στη θάλασσα με τρέλα (τελευταίο καλοκαίρι μουλιάσματος, μετά θα 'χω να κυνηγάω μωρό:). Αλλά εδώ μόνο Αύγουστο κλείνουμε και τώρα να φύγω στο μήνα μου (έχω ΠΗΤ 31/8 ), δεν το βλέπω. Δημοτική πισίνα, λοιπόν...

stellunak καταρχήν καλως ήρθες!!! τς τς τς τι τρόποι.... παρέλειψα την προηγουμενη φορά να το πω.

Του χρόνου μια χαρά θα μουλιάζεις μαζι με το νινί σου! κοντα θα χρονίζει μια χαρά ηλικία για διακοπές....

galat μου η μικρή σου πρέπει να είναι τρομερή... πολύ το χάρηκα αυτό το "με πονηρό ύφος λέει όχι κ ας τα χει κάνει"

Με το καλό να έρθουν τα μωρά μας κ ας πάνε χαλάλι οι φετινές διακοπές... πραγματικά δε με νοιάζει...

Λία μου καλή επιτυχία για τον Δημητράκη (galat τι μνήμη είναι αυτή?). Να μας ενημερώσεις...

Φιλάκια κοιλούμπες...

Αααα. ... να σας ρωτήσω κάτι εσάς τις μανούλες που έχετε ήδη παιδάκια, πως το πήραν για το νέο μωρό που έρχεται? (έτσι εντελώς ενημερωτικά)...

Εντωμεταξύ διάβαζα κ εγώ αυτό που μας πρότεινε η zouzounel κ είχα λυθεί στα γέλια... να το διαβάσετε... :tongue:

Η μικρή έχει πλάκα..εχει χιούμορ δηλαδή κανονικά ξεκαρδιζόμαστε...αλλά ας μην βγει η κουκουβάγια απο μέσα μου χαχαχαχαχαχαχαχα

Θα μας πει η Λια το πως τα προετοιμασε και το πως το δέχτηκαν...εμένα απλα λεει μπέμπα και δείχνει τη κοιλιά μου... και αν εχει φαει πολύ και εχει τουρλώσει η κοιλιά της δειχνει και τη δικιά της και λεει εχω μπεμπα :D:D:D

Με άλλα μπεμπάκια αν τα πάρω αγκαλια δεν ζηλευει προς το παρόν, νομίζω όμως οτι οσο μεγαλώνει η κοιλιά και μετά τη γέννα σιγουρα θα αλλάξει συμπεριφορά.


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να στειλουμε κ θετικη ενεργεια στη νανο79 που τα αποτελεσματα του παππ-α δεν ηταν καλα,οπως διαβασα εδωhttp://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=20494

σας ευχαριστω πολυ κοριτσια... μετραω τις μερες να περασουν....


ZOrwp3.png
Link to comment
Share on other sites

stellunak Καλώς ήρθες... Όντως ξεχάσαμε τους τρόπους μας... που λέει κ η galat

...εμένα απλα λεει μπέμπα και δείχνει τη κοιλιά μου... και αν εχει φαει πολύ και εχει τουρλώσει η κοιλιά της δειχνει και τη δικιά της και λεει εχω μπεμπα :D:D:D

Χαχα... καλά λέω εγώ έχει πλάκα αυτό το παιδί... :P

Εγώ κοριτσάκια πήγα χθες στον γιατρό κ ακούσαμε το μπεμπάκι μας το οποίο μας παίδευε για να το εντοπίσει (με έναν φορητό υπέρηχο) ... :D κ ηρέμησα... Έχω πάρει όμως αρκετά κιλά κ πρέπει να κάνω κάτι για αυτό ... (βασικά να σταματήσω γλυκά κ μακαρόνια)...

Αυτά τα λίγα κ από μένα...

Φιλάκια σε όλες τις κοιλούμπες κ στα παιδάκια σας.. :P


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...τα νεα μου εδω...http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1502131#post1502131

θα επανελθω μολις μπορεσω....


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Ειδες Νικολίνα μου όλα καλα!!! Αντε σημερα ειναι η σειρά μου...παω να κανω ενα μπανάκι σας φιλώ!

galat μου άντε άντε να δεις το μωράκι σου... Φιλάκια

Σε όλες τις κοιλίτσες

theolvas μου μην ανυσηχείς... έχει περάσει το κρίσιμο τρίμηνο... Ο γιατρός σου που από ότι έχω καταλάβει είναι πολύ καλός, θα σου έλεγε να μην το κάνεις αν ήταν ανησυχητικό.. Περαστικά κοριτσάρα μου... κ εύχομαι να μην είναι τίποτα σοβαρό....

Επεξεργάστηκαν by nikolina78

bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

theolvas μου μην αγχώνεσαι, όπως λέει και η nikolina αν ήταν κάτι επικίνδυνο για το έμβρυο δεν θα σε άφηνε να το κανείς.

Ελπίζω όλα να πάνε καλά και περάστηκα

Τα δικά μου νέα….πήγα σήμερα γυναικολόγο και ανακαλύψαμε ότι το σποράκι μας έχει γυρίσει ανάποδα. Βιάζεται.

Γι αυτό νιώθω τώρα τελευταία μια πίεση και λίγο πόνο.

Μου έγραψε να πάρω μαγνήσιο και σίδηρο.

Επίσης έκλεισα ραντεβού για Β επιπέδου στις 8 Απριλίου.

Θα τον κάνω στο κέντρο γενετικής που έκανα και την αυχενική.


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερας κοιλουμπες ομορφες...

theolvas πιστευω οτι δεν πρεπει να αγχωνεσαι...αν δεν μπορουσες να το κανεις θα σου το ελεγε ο γιατρος σου.....

ολυμπια μου..ετοιμαστηκε κιολας το μωρακι δεν το πιστευω...αυτο βιαζεται παρα μα παρα πολυ

stellunak καλως ηρθες στην παρεα μας


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

1.κωνκων ΠΗΤ 10/08/2010 - ΙΑΣΩ

2.katerina2009ΠΗΤ 12/8/2010 - ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ - ΚΟΡΙΤΣΙ

3.giota. ΠΗΤ 14/08/2010 - ΙΑΣΩ - ΔΙΔΥΜΑ

4.mary13 ΠΗΤ 14/08/2010 – ΙΑΣΩ - ? φύλλo

5.Ιndie ΠΗΤ 15/08/2010 - ??? - ?? ΚΟΡΙΤΣΙ

6.athina.al ΠΗΤ 16/08/2010 - ΙΑΣΩ - ΑΓΟΡΙ

7.nikolina78 ΠΗΤ 17/08/2010 – ΙΑΣΩ - μάλλον κορίτσι

8.μπου μπου ΠΗΤ 18/08/2010 - ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΘΕΣ/ΚΗΣ - ΚΟΡΙΤΣΙ

9.olympia99 ΠΗΤ 19/08/2010 - Kaiserswerther Diakonie Duess - μαλλον αγορι

10.nikijo ΠΗΤ 21/08/2010 - ΚΟΜΟΤΗΝΗ(ΚΛΙΝΙΚΗ) – ΑΓΟΡΙ(με καισαρικη μαλλον στις 7/08/2010)

11.zouzounel ΠΗΤ 22/08/2010 - ΛΗΤΩ - ?

12.v@sso ΠΗΤ 23/08/2010- ΑTΤIKO - μαλλον αγορι (με καισαρικη στις ??/8/2010)

13.happiness ΠΗΤ 25/08/2010 - Aσκληπιειο Kρητης - ?

14.galat ΠΗΤ 30/08/2010 - ΑΤΤΙΚΟ - μαλλον κοριτσι (με καισαρική ??/08/2010)

15.theolvas ΠΗΤ 2/09/2010 - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ - ΜΑΛΛΟΝ ΑΓΟΡΙ

16.nano79 ΠΗΤ 3/09/2010 -

17.maroulita29 ΠΗΤ 26/09/2010- ΛΗΤΩ - ΤΡΙΔΥΜΑ

18.stellunak - ? - ? - ?

Να μη ξεχνάμε και την λίστα μας.

Stellunak καλώς όρισες στη παρέα μας.

Σε έβαλα και εσένα στην λίστα, αν θέλεις συμπλήρωσε την ΠΗΤ και τα υπόλοιπα.


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Γυρισα κι εγώ απο τον γιατρό και Ολυμπια...μάντεψε! κι εμενα εντελως γυρισμενο ετοιμο να βγει... και παλι δεν μπορεσαμε να δουμε φύλο.

Ρωτησα και για την κυστική ινωση, μου ειπε ο λογος που δεν την προτεινουν στις προγεννητικές ειναι οτι ειναι παρα πολυ σπανια και αφετερου ειναι μεγαλο το κοστος.

Κακό δεν κανει να την κάνεις αλλά μου λεει αν ειναι ετσι, γιατι να μην ψαξουμε και τις αλλες γενετικά μεταδιδόμενες...απλα αυτη ειναι η πιο γνωστή. Και δεν καλυπτονται και ολες οι μεταλλάξεις... Εγώ εν τελει δεν την κάνω.


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...