Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Για την γειτόνισσα δεν λέω πραγματικά τίποτα αν το έλεγε στην γυναίκα μου θα υπήρχε πρόβλημα και μόνο που το έκανα εικόνα και μόνο που το έκανα εικόνα....... Κορίτσια να ρωτήσω κάτι έχω κλείσει για αυχενική στον παφιλης ήθελα στον Κούρτη αλλά θα είναι σε ταξίδι. Η γιατρός μασ όμως θέλει στον Τζιωτη Ιωαννη. Τον ξέρει κανένας;;; Δεν ξέρω τ να κάνω. Θέλω να πάω στον καλύτερο.

      Καλησπέρα. Είχα κάνει εγώ αυχενική κ β επιπέδου στον Τζιωτη στα δίδυμα μου. Είναι πολύ καλός, ήρεμος κ γλυκός άνθρωπος. Είναι μεγάλος σε ηλικία κ έμπειρος γιατρός. Δεν σε ξεπετάει στο ραντεβού, ασχολείται κ ψάχνει πολύ ώρα κ αν κάτι δεν το βλέπει καλά σου δίνει καμια καραμέλα για να κουνηθούν τα μωρά κ να αλλάξουν θέση ώστε να σε εξετάσει ξανά μετά από λίγο. Στο τηλ δεν θα στο πει η γραμματέας του αλλά από κοντά ρωτάει αν πληρώσεις μετρητά κ θες μικρότερη απόδειξη να σου κόψει τπτ… κλασικό αυτό παντού δλδ. Ήταν κ στο Ιασώ που πήγαινα για καρδιοτοκογραφημα κ μου έκανε έναν τελευταίο υπέρηχο πριν γεννήσω χωρίς να τον δηλώσει στη γραμματεία για να μην πληρώσω κάτι. Όταν πήγα γιαυτες τις εξετάσεις είχε κάποιες κοπέλες που είχαν έρθει από νησιά για να κάνουν αυχενική κ β επιπέδου σαυτον. Στην αυχενική σου παίρνει αίμα η βοηθός του κ το στέλνουν αυτοί για ανάλυση οποτε δεν τρέχεις κ αλλου. Θυμάμαι είχε πολυ ελαφρύ χέρι η κοπέλα. Το μόνο που με στεναχώρησε ήταν που δεν μου έδωσε 3D στην β επιπέδου κ δεν είπα κ εγώ τπτ η χαζή… αλλά ίσως να ηταν επειδή είχα δίδυμα κ ηταν μπουρδουκλωμένα μεταξύ τους. 

      11 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Καλημέρα, σήμερα αδιαθέτησα. Την Δευτέρα με το καλό ξεκινάω τις ενέσεις, είμαι πολύ αγχωμένη. Κι έχω και την γειτόνισσα να μου λέει διαφορά (ότι δεν είμαι ικανή να γίνω μάνα και άλλα πολλά) και τα λέει και στην μαμά μου και την στεναχωρεί. 

      Συγγνώμη για το ξέσπασμα έχω πολλή άγχος και πολλές σκέψεις...

      Να πεις της γειτόνισσας να πάει να…. Άντε από δω με την κάθε αναγωγη. 
      Πιο ικανές μαμάδες από εμάς που έχουμε δώσει τα πάντα για να καταφέρουμε να κάνουμε τα παιδακια μας δεν υπάρχουν. Όσες δεν έχουν περάσει ότι περάσαμε εμείς δεν μπορούν να καταλάβουν. Τις θυσίες, τις εξετάσεις, τα άγχη, την απογοήτευση, την ελπίδα, τις αποτυχίες κ τις επιτυχίες μας…. Τις επεμβάσεις που μπορεί να κάναμε… τα λεφτά που έχουμε στερήσει από άλλες ανάγκες της οικογένειας μας… 

      Να μη σε αγγίζει ότι λέει ο καθένας κ να τους απαντάς καταλλήλως χωρίς να ντρέπεσαι κ εσυ κ η μαμά σου… κ να μην στεναχωριέστε με τις βλακείες του καθενός. Εσυ ξέρεις μόνο τι περνάς κ όσες έχουμε περάσει τα ίδια. Να είσαι προσηλωμένη στον στόχο σου κ να σκέφτεσαι θετικά. Δεν ξέρω αν έχεις κάνει κ άλλη προσπάθεια αλλα μην σε αγχώνουν οι ενέσεις… δεν είναι τπτ. Απλά να τις κανεις σωστα στην ώρα τους κ αυτές κ ότι άλλο φάρμακο σου πει ο γιατρός σου στην πορεία. Αν χρειαστεί φτιάξε ένα προγραμμα σε χαρτί τι πρέπει να κανεις κ ποια ώρα κ βάζε ξυπνητήρι στο κινητό για να μην αγχώνεσαι ότι θα ξεχάσεις κάτι… κ οποτε κανεις μια ένεση ή ότι άλλο χρειαστεί αργότερα να το σβήνεις απτό χαρτί για να μην μπερδεύεσαι. Εμένα με βοήθησε παρα πολύ αυτό ειδικά στην φάση της εμβρυομεταφορας που έπαιρνα αρκετά χαπια όλο το 24ωρο. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Όλα θα πάνε μια χαρά! 

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts

Ουφ ενα μουσακα ειπα να κανω μπας κ ζορισω την κορη μου...εγω πεθανα...αυτη κυρια!!mary lou τα φιλια μας στο γιγαντακο..πως τα πατε??? Εμεις στην αναμονη ακομα!!!maraki αντε σε λιγο στο σπιτακι σας...μην αγχωνεσαι ικτερο ανεβαζουν πολλα μωρακια...mama την επομ εβδ να δεις εφημεριες παπαγεωργιου...νομιζω 4 μερες!!! Οπου κ να παμε καλα θα ειναι μην αγχωνεσαι...κι εγω χθες βραδυ πονους περιοδου κ πονους ψηλα στην κοιλια κ αναγουλες σημερα...τι ειναι αυτο πσλι νεο? Απο τον 4ο ειχα να το νιωσω...τρελο ανακατωμα! Sangre sexo-ενσημο θα πρεπει να του κολλας!!! Zouzou πηγες κ τη βολτιτσα σου παραλια...ρομαντζαδα...μην παραπονιεσαι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

δημητρα μουσακα;;; θα σου ρθω κανονισε...χαχα

κι εγω ανακατωσουρα κυριως εχθες που δεν ημουν καλα, τα ζαντακ δινουν και παιρνουν....μαλλον πιεζεται πολυ το στομαχι!!!

εγω θα κανω τηγανια!!! μπορει να κανω και πουρε σαν συνοδευτικο!!!

το ξερω και για παπαγεωργιου οτι θα ναι καλα αλλα επειδη ειμαι πιο εξεικοιωμενη με το ιπποκρατειο καπως μου φαινεται και δεν θελω!!!

ελπιζω να μην χρειαστει να περιμενω μεχρι την επομενη εβδομαδα!!! ελεος!!! θα σκασω καμια ωρα!!!

αν ανακατευεσαι φαε κατι πιο ελαφρυ!!

παντως κι εγω γκασμα να αρχισω παλι κυρια θα ναι αυτη κι εγω θα ψοφησω......


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

μουσακα ε?? εγω λεω αυριο να φτιαξω ενα παστιτσιο,, αν εχω την αντοχη!!:tongue::tongue:

σημερα σιδερωσα και καθαρισα τις κρεβατοκαμαρες!!

μαρακι και μενα εκανε ο γιος μου ικτερο και μαλιστα αρκετο αλλα μη φοβασαι δεν ειναι κατι σοβαρο.

εκανε τοσο δυνατο σεισμο ε??

αντε sangre και mama νομιζω ειναι η μερα σας, τι περιμενετε??χαχα:):)

εγω παλι εχω παρα πολλες κραμπες ψηλα στο ποδι απο την μεσα μερια, ποιος ξερει??

Link to comment
Share on other sites

για τις κραμπες ξερω οτι το μαγνησιο βοηθαει, το οποιο ομως αποτρεπει και τις συσπασεις που στην φαση που ειμαστε τις θελουμε!!!

αν θες φαε καμια μπανανα, πεπονι κανενα αμυγδαλακι που περιεχουν μαγνησιο αλλα φανταζομαι καλυτερα απο το χαπι σαν ποσοτητα εννοω...

μου δωσες ιδεα για αυριο!!! λες να κανω κι εγω;; μια χαρα, ειναι και φαγητο που το τρως και δευτερη μερα ανετοτατα!!! και θα γλιτωσω το μαγειρεμα...

εγω μαγειρευω καθε μερα για την επομενη!!! ο αντρας μου σχολαει κατα τις 6 και τρωει στην δουλεια και δεν λεει να ειναι νηστικος μεχρι το απογευμα οποτε.... ενταξει τωρα με το παιδι ισως αλλαξουν οι ρυθμοι αλλα ακομα εχουμε καιρο!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

οσο βλεπω το τικερακι μου φαινεται απιστευτο που φτασαμε εως εδω!!!!

ανυπομονω να κλεισει αυτο το κεφαλαιο και να ανοιξει το επομενο!!! κι αυτο το μωρακι μου λιγο θελει να μπει στην φωλια!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντε σας περιμενω για φαγητο...λεω να βαλω κ μια σκουπα τωρα κι αν αντεξω σφουγγαρισμα κ μπανιο...κοριτσια ωραιο κ το παστιτσιο κ η τηγανια!!! Δεν φτανεις ως την αλλη εβδομαδα mama απλα ειδα οτι εχει 4 εφημεριες κ μου κανε εντυπωση...

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ!!!!!!!!!

Δημητρα ….01/04 αγορακια διδυμα

kidenio ..........18/05 αγοράκι-κοριτσάκι διδυμα

Αnna100479…22/05 κοριτσάκι

marina-roz …..26/05 αγοράκι

popaki ………..26/05 κοριτσακι

Μaria1984… 06/06 κοριτσάκι

νικηαντωνία....07/06. αγοράκι-κοριτσάκι διδυμα

kyoya ........... 07/06 αγοράκι

ΕΓΓΥΟΥΛΕΣ

mama82........12/06 κοριτσάκι

christab........14/06 αγορακι

sangreluna. .19/06 μαγκακι

Ευη 1985…….22/06 κοριτσακι

Βασω 79…….24/06 αγορακι

dimitra2222.. 27/06 κοριτσάκι

Constantan…27/06 κοριτσακι

kirtiblue.........30/06 αγοράκι

ZZOUZOU ......30/06 αγοράκι

Nefeli2014 ….. 08/07 κοριτσάκι

Link to comment
Share on other sites

Σαγκρε μπραβο!!! ανεβασε το πινακακι μπας και παρουμε μπρος!!!

τελικα ποιος θα το αναλαβει;;; οχι τιποτα θα πας για γεννητουρια και σε ψαχνουμε!!!

Cristab σημερα γιατρο!!! περιμενουμε νεα!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


α οκ δεν το θυμομουν!!

Η Ζουζου μαλλον αναπληρωνει τον υπνο που εχασε χθες!!! αντε να δουμε τια θα μας πει!!! χαχα

Σαγκρε ο γιατρος σε ειδε απο κατω για τον τραχηλο η με τον υπερηχο;;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεχω αλλο!!!!!!!!μολις γυρισαμε απο super, κουραστικα!Παλι καλα πηρα ετοιμο κοτοπουλο θα τηγανισω και καμια πατατα να περασουμε και σημερα!Κοριτσια βρηκα προσφορα πανες για τον μπεμπη και πηρα, εχω ενα μικρο αποθεμα!!!!!

Maraki αντε να ξεπεραστει και αυτο και να πατε σπιτακι σας!φανταζομαι ποσο το περιμενεις!

απο την νικηαντωνια κανενα νεο κοριτσια?

mama εισαι ατακτο κοριτσακι τελικα!!!!!!!!!!!πηραν φωτια τα σεντονια!!!!!χαχαχαχα

ειδα κατι για μουσακαδες?????τηγανιες???????ωραια παρακαλω στηλτε απο ενα πιατο...μμμ..2 πιατα μαλλον!


BXYXp3.png
Link to comment
Share on other sites

α οκ δεν το θυμομουν!!

Η Ζουζου μαλλον αναπληρωνει τον υπνο που εχασε χθες!!! αντε να δουμε τια θα μας πει!!! χαχα

Σαγκρε ο γιατρος σε ειδε απο κατω για τον τραχηλο η με τον υπερηχο;;;

μαζι γραφαμε!!!!!!!!!!!τα μεγαλα πνευματα τελικα συναντιούνται!:tongue::tongue::tongue:


BXYXp3.png
Link to comment
Share on other sites

πηρε ο αντρας μου πεπονι χτες τωρα που το θυμηθηκα, οριστε το βραδινο μου!!:tongue::tongue:

ποπο βλεπω ποσες ειστε κανονικα να γεννησετε πριν απο μενα και με πιανει η καρδια μου!! κουραστικαααααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...