Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

[

ΥΓ. Αγγελική ξέχασα! Υπάρχει κάγκελο που μπορείς να το βάλεις από την έξω μεριά του κρεβατιού ώστε να βάζεις το μπεμπέ όταν κοιμάστε και να μην φοβάσαι μήπως πέσει. Θα το αγοράσω καθώς σκοπεύω να συνεχίσω το βράδυ το co-bedding, δεν το έχω ψάξει ακόμα. Μου είπαν πάντως πως η chicco έχει κάτι τέτοιο. Για δες το και αν προλάβω πρώτη θα σου πω τι θα πάρω εγώ...

υπάρχει στα τζάμπο πολύ οικονομικό με 15 ευρώ κάνει για τα μωρούλια μασ κατεβαίνω κιόλας κ εγώ τέτοιο έχω για το δικό μας κρεβάτι στον μεγαλο έχουμε κανει ξύλινο γιατί το το δίχτυ το πηρέ κ το σήκωσε χαχαχι :tongue::tongue::tongue::tongue:

όσο είναι μωρούδια κρατιούνται στο δίχτυ μετά θέλουν σιδερά :rolleyes::rolleyes::rolleyes:χαχαχαχ

Κορίτσια, έχετε καμιά ιδέα;

Πριν από λίγο έκανε κακάκια του ο γελαστός και η πάνα αν και ήταν μουσταρδί είχε και μαύρα(!!!) σποράκια!!! Οέο, τι είναι αυτό τώρα;

Πήρα την παιδίατρο και μας είπε να κόψω τα γαλακτοκομικά για 2 μέρες...επίσης ο vasdelos πηγαίνει την πάνα ήδη στο νοσοκομείο να πάρουν δείγμα για καλλιέργεια....

Αμάν Παναγιά μου....να είναι χωνεμένο αίμα δεν πιστεύω....άλλα 2 παιδιά μεγάλωσα ποτέ δεν είχα δει τίποτα τέτοιο...

Του έβαλα θερμόμετρο μήπως έχει πυρετό μια χαρά είναι η θερμοκρασία του....

Τι κάνουμε τώρα;

καλημέρα κούκλα ριλαξ ριλαξ εχουν εμφανιστή σε πολλά μωράκια που θηλάζουν μην αγχώνεσαι εφόσον ηταν κατα γενική εικόνα μουσταρδί ολλα οκ είναι περιμενω νεα σου

ΤΕΛΟΣ ΑΝΤΛΗΣΕΙΣ ΑΥΡΙΟ ΠΑΛΙ

ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΗ ΚΑΛΟΦΟΤΙΣΜΕΝΗ ΓΙΩΤΙΤΣΑ ΜΟΥ ΜΟΥΤΣΣΣΣΣΣΣΣΣ Κ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΘΑ ΚΑΤΕΒΩ Κ ΘΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημέρα και από εμένα.

τελικά πήρα ταξί και πήγα. Ήθελα να δώσω το βιβλίο όπως είχα υποσχεθεί! Το αποφάσισα όμως τελευταία στιγμή κυριολεκτικά και ούτε φωτογραφίες πρόλαβα να βγάλω ούτε να γράψω και η ίδια!

Η βάπτιση ήταν πολύ ωραία, η Γιώτα κούκλα, ο άντρας της πολύ ευγενικός, η μικρή έκλαψε λίγο, κουράστηκε και αρκετά και στο τέλος κοιμήθηκε στην αγκαλιά της μαμά της.

Είδαμε και τη Κλειώ μετά του συζύγου και τη γλυκύτατη Ελισάβετ που συνεχώς γελούσε αν και νύσταζε. Είναι μια κουκλίτσα με δυο λαμπερά γαλανά ματάκια και πολύ ήσυχο και καλό μωράκι. Το ίδιο και της Αγγελικής, γελούσε, μας έβγαζε τη γλώσσα και μια χαρά καθότανε στην αγκαλιά της μαμάς ή του μπαμπά της, δεν ακούστηκαν καθόλου. Και φυσικά και αυτή είναι μια γλυκιά κουκλίτσα!!!

Μετά πήγαμε για καφέ αλλά λίγο η ώρα που περνούσε λίγο ότι απομακρυνόμασταν συνεχώς από το σπίτι και μόλις φτάσαμε αποφάσισα να επιστρέψω και τελικά ήταν η σωστή απόφαση γιατί ίσα ίσα πρόλαβα να φτάσω για να ταίσω το μωρό.

Έχω και μερικές φωτογραφίες απο χθες, ίσως βάλω μερικές αργότερα στο fb, προς το παρόν με φωνάζουν τα μικρά και το μωρό! Καλή εβδομάδα και φιλιά σε όλες!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

καλημέρααα!!

γιωτίτσα μου να σου ζήσει η μικρή εμμέλια. Να είναι γερή και καλότυχη.

πω πω μεγαλώνουν τα ζουζούνια μας και εγώ σκεφτόμουν εχτές ότι πρέπει να ξεκινήσουμε να ψάχνουμε για τη βάφτιση μας σιγά σιγά.

ελενάκι να σου ζήσει και ο δημητράκης

πάντως αυτό που λένε για πόνο στην περίοδο αφού γεννήσεις πιστεύω ότι ισχύει και εγώ πριν την 1η γέννα πονούσα τρομερά μετά τίποτα ούτε που καταλάβαινα πότε θα μου έρθουν ευτυχώς είχα σταθερό κύκλο και τώρα όμως που αδιαθέτησα μια φορά πάλι δεν πόναγα καθόλου

να ρωτήσω κάτι εσείς που δεν θηλάζετε και δίνετε ξένο γάλα τα κακάκια σας τι χρώμα έχουν; εμας είναι κιτρινοπράσινα και από μυρωδιά άστα να πάνε

και εγώ έχω βάλει τέτοιο προστατευτικό στο κρεβάτι του γιού μου. το είχα πάρει από τα jumbo 20 €

Link to comment
Share on other sites

images?q=tbn:ANd9GcT7eRk7rw5KuWxKG-VKCv9VpKgZQNeTQVOvsv2RnsslYNlAVcet

Να μας ζήσει η νεοφώτιστη Εμμέλια!!!!!! Να ειναι πάντα γερή και χαμογελαστή! Γιωτίτσα μου να την χαίρεστε! μονο χαρές εύχομαι μέσα από την καρδιά μου <3

Σήμερα έγινε η πρώτη βάφτιση του October Power!!

Να σας πω εντυπώσεις: η μαμά Γιώτα μια κούκλα στο όμορφο φόρεμά της, μια χαρά ήταν με τις 12ποντές, σούπερ-ντούπερ-ουΑου μανουλομάνουλο, και το μαλλί περιποιημένο!! Σαν να μην γέννησε αυτή η κοπέλα, μια χαρά αδυνατούλα! Ο μπαμπάς-Δημήτρης είναι πολύ όμορφος και ευγενικός!

Η Εμμέλια είναι ένα πανύγλυκο μωράκι που ήταν ντυμένο στα κόκκινα πριν την βάφτιση και στα άσπρα μετά. Τα έκανε όλα πάντως: γκαγκάνιασε, ηρέμησε με κούνημα στην μαμά της, πάλι γκαγκάνιασε, βαφτίστηκε, κοιμήθηκε :D.

Το μυστήριο ήταν πολύ όμορφο, λογικά ο παπαδάκος όλα τα λόγια πρέπει να είπε. Οι μπομπονιέρες μου άρεσαν πολύ, εικονίτσες της Αγίας Εμμέλιας με την ιστορία της στην πίσω μεριά και για πρώτη φορά πήρα δικαιωματικά μπεμπέ μπομπονιέρα για την Ελισάβετ!! Και αυτή πολύ μπεμπέ, μου άρεσε...

Μπράβο Γιωτίτσα, όλα τέλεια, να μας ζήσει το μωρό μας, πάντα άξια να οργανώνεις χαρούμενες εκδηλώσεις!!

Η πρώτη βάφτιση του καφέ μας είναι γεγονός!!!

Και το όνομα αυτής: Εμμέλεια!!!

Να μας ζήσει το κοριτσάκι μας και να είναι πάντα καλότυχο!!!

Γιωτίτσα να την χαίρεστε!!!

Και ναι πήραν και τα σκ@τούλια μας μπομπονιέρες!!!

Όλα ήταν υπέροχα! Ευχαριστούμε για την πρόσκληση!!!

ps: Επίσης έχω να πω τα εξής: Η Κλειώ καρα-αδύνατη (μην την ακούτε) και το Λιζάκι κιουρία!!!

Και η Ελένη άψογη μαζί με την ομορφούλα Εβελίνα.

Και εις άλλα με υγεία!!!

καλημέρα και από εμένα.

τελικά πήρα ταξί και πήγα. Ήθελα να δώσω το βιβλίο όπως είχα υποσχεθεί! Το αποφάσισα όμως τελευταία στιγμή κυριολεκτικά και ούτε φωτογραφίες πρόλαβα να βγάλω ούτε να γράψω και η ίδια!

Η βάπτιση ήταν πολύ ωραία, η Γιώτα κούκλα, ο άντρας της πολύ ευγενικός, η μικρή έκλαψε λίγο, κουράστηκε και αρκετά και στο τέλος κοιμήθηκε στην αγκαλιά της μαμά της.

Είδαμε και τη Κλειώ μετά του συζύγου και τη γλυκύτατη Ελισάβετ που συνεχώς γελούσε αν και νύσταζε. Είναι μια κουκλίτσα με δυο λαμπερά γαλανά ματάκια και πολύ ήσυχο και καλό μωράκι. Το ίδιο και της Αγγελικής, γελούσε, μας έβγαζε τη γλώσσα και μια χαρά καθότανε στην αγκαλιά της μαμάς ή του μπαμπά της, δεν ακούστηκαν καθόλου. Και φυσικά και αυτή είναι μια γλυκιά κουκλίτσα!!!

Μετά πήγαμε για καφέ αλλά λίγο η ώρα που περνούσε λίγο ότι απομακρυνόμασταν συνεχώς από το σπίτι και μόλις φτάσαμε αποφάσισα να επιστρέψω και τελικά ήταν η σωστή απόφαση γιατί ίσα ίσα πρόλαβα να φτάσω για να ταίσω το μωρό.

Έχω και μερικές φωτογραφίες απο χθες, ίσως βάλω μερικές αργότερα στο fb, προς το παρόν με φωνάζουν τα μικρά και το μωρό! Καλή εβδομάδα και φιλιά σε όλες!

Επιβεβαιώθηκε αυτό που ήξερα: ειστε όλες ΚΟΥΚΛΕΣ και τα μωρά και τα παιδιά σας σουπερμονΔέλα και γλυκύτατα!!!! φτου φτου

άντε και στις επόμενες βαπτίσεις εύχομαι να καταφέρω να σας δω κι από κοντα!

Link to comment
Share on other sites

Δόξα τω Θεώ όλα καλά....

Τελικά όταν είδαν την πάνα στο νοσοκομείο, η επιμελήτρια α' που εφημέρευε ήταν κατηγορηματική....

Τα κακάκια του γελαστού ήταν έτσι(με μαύρα σποράκια) γιατί πρέπει να μειώσω την κατανάλωση φρούτων και λαχανικών πράσινων(ακούς Κερκυραία φίλη μου; Δίκαιο είχες). Δεν χρειλάστηκε καλλιέργεια....έκοψα τα πράσινα τα πολλά και τα άφθονα φρούτα και τέρμα τα μαύρα σποράκια!!!:-P Πιθάνότατα περνα και μια ελαφράς μορφής γαστρεντερίτιδα ο γελαστός....

Κορίτσια....ήδη ηρέμησε το πουλάκι μου.....

Γιώτα να την χαίρεστε την Εμμέλεια και με το όνομα!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο Vasdeli, το ήξερα ότι όλα καλά θα ήταν... Σιγά μην πάθει τπτ ο γελαστός ο βυζοαναθρεμμένος!! Όσο για την πάνα, κοιτα την βρε πιο χαλαρά... Μπορεί να δεις και πράσινα κακά, ίσως κάαααποια φορά σαν τριχίτσες αίμα. Μην πανικοβάλλεσαι, τα σκασμένα μας είναι σκατοπαιδάκια και μας παιδεύουν!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Και να συμπληρώσω: αν και εμείς φορούσαμε πάνα και ό,τι μα ό,τι κάναμε το βλέπαμε εξεταστικά, όπως ακριβώς βλέπουμε και την πάνα των μωρών μας, σαφέστατα και θα βλέπαμε αλλαγές στο χρώμα και την σύσταση.

Ό,τι τρώμε, αυτό απορρίπτουμε. Όπως και τα μωράκια μας...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο κοριτσακια μου που συναντηθηκατε. ελπιζω να μπορεσω κ γω καποια στιγμη.

ολα τελεια η γιωτιτσα μας ε? να σου ζησει η μικρουλα σου.

vasdeli ολα τελεια..ουφ!

το βραδυ ηταν επεισοδιακο...αρχισε να βηχει κ να πνιγεται απο τις μυξες..οι οροι δεν καναν τιποτα, η τρομπα τιποτα...πηγαμε ξημερωματα κ πηραμε οτριζαλιν με σωληνακι, αλλα σπαραζει στο κλαμα..κ κλαιω κ γω..ανα μια ωρα μπουκωνει. ευτυχως δεν εχει πυρετο ακομα...την κολλησα κ εχω τυψεις που δεν την προφυλαξα :-(:-(:-(

το απογευμα θα μιλησω με γιατρο..

εχω καταστεναχωρεθει


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Mamounaki το μωρο ουτως ή αλλως θα κολλουσε, το γεγονος οτι θηλαζεις την κανει να περναει την ιωση πιο ελαφρια. Προλαβες και της εδωσες αντισωματα, οποτε καμια τυψη. Την κολλησες πριν εκδηλωθει σε σενα η ασθενεια, παντως. Πού να το ηξερες?


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολα τα κοριτσια!!

(εγραψα ενα ολοκληρο σεντονι και χαθηκε! γκρρρρρρρρρρρρρ!!!)

Πρωτα απ'ολα να ευχηθω στην μικρη Εμμελεια να ειναι καλοτυχη κι ευτυχισμενη και τα ονειρα της να οδηγουν τα βηματα της. Γιωτιτσα να την χαιρεστε και να ειστε καλα να την καμαρωνετε!!

Βικακι τελος καλο ολα καλα με τα κακουλια του γελαστουλη!! Κι εμας παντως ειχε σπορακια το παπι οταν θηλαζε κι η γιατρος ειχε πει οτι δεν υπηρχε λογος ανησυχιας και μου ειχε συστησει επισης να κοψω τα φρουτα.

Κλελια τρεχαντηρι δεν θα πει τιποτα. Πανω κατω ειμαστε και με μια βαλιτσα στο χερι, ασε τι χρηματα φευγουν καθε φορα στο ταξιδι (βρωμοδιοδια...).Λοιπον εχω σταματησει τον θηλασμο πριν καμια 25αρια μερες. Λες συνδεεται θηλασμος-περιοδος?? Οσο για την γκουσγκουνιτσα οτι κι αν της κανεις μαλλον γελαει, το μαναρακι μου!

Πετρουλα ευχαριστω για το καλωσορισμα και περιμενουμε νεα σου!

fire εκτος απο το ρεψιμο μπρουμυτα που ανεφερε ηδη καποια φιλεναδα, μπορεις να κρατησεις το μωρο καθιστο στα ποδια σου κι κρατωντας απαλα το πηγουνι να χτυπας την πλατουλα. Βεβαια ποσο αποτελεσματικο θα ειναι αν το μωρο ειναι μισοκοιμισμενο δεν ξερω. Παντως δεν ρευονται ολα τα παιδακια το ιδιο.

Φωτεινη υποσχεθηκες τσοκολατα αλλα τιποτα.... Πηγατε εκθεση???

Ελενη σε ευχαριστουμε που ανεβασες φωτο απο την βαφτιση κι ετσι πηραμε κι εμεις μια γευση!! Μανουλες και μωρακια κουκλες! Οσο για την στεναχωρια του αποχωρισμου, σε καταλαβαινω απολυτα, αλλα συνηθως ειναι δυσκολη η πρωτη μερα, μετα ξαναμπαινεις στους ρυθμους σου, κι εσυ μαλιστα με 3 ζουζουνακια ακομα πιο γρηγορα. Παντως εγω το εχω παρει αποφαση, για τα επομενα 12-15 χρονια που θα γυριζουμε ανα την Ελλαδα, η καρδια θα ειναι μοιρασμενη στα δυο, εκει που θα βρισκομαστε καθε φορα που θα ειναι το σπιτι μας κι εδω στην Αθηνα που ειναι οι ανθρωποι μας.... Υπομονη... Τι εγινε με το αυτοκινητο σας εντελει? Να χαιρεσαι το αγορακι σου :))

Despoina καταλαβα, τρελαινεσaι κι εσυ για την ζωη εκτος Αθηνας ετσι?? Join the club....

Mαρακι το παπακι που πινει πλεον μπουκαλι, κανει τετοιας αποχρωσης κακακια. Η γιατρος ειπε οτι γενικα το πρασινο χρωμα σε οποια αποχρωση ειναι φυσιολογικο. (γενικα πολλη σκ@τοσυζητηση σημερα....χιχχιχι πλακα εχει!)

mamounaki, τι τυψεις βρε? Συμβαινουν αυτα. Απλα θελει ψυχραιμια για να το αντιμετωπισετε. Ελα μην στεναχωριεσαι, θα ακολουθησετε τις οδηγιες του γιατρου και θα περασει.

Τσιπουριδιον, χρυσακι κι αν ξεχνω καποια φιλακιαααα!!


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κ απο μενα!

Γιωτα ευχομαι να σου ζησει κ να τη δεις οπως ..επιθυμει η ιδια!!!:D

Βικυ χαρηκα πολυ με τα νεα σου.. η αληθεια ειναι οτι εγω ετσι κι αλλιως δεν τρωω λαχανικα κ φρουτα γιατι φοβαμαι τους κολικους

μονο μπανανα μηλο

πορτοκαλι που το λατρευω γιοκ..

με το θεμα της παλινδρομησης τι γινετε?? ηρεμησατε καθολου?

εμεις ειχαμε ενα ησυχο βραδυ κ μ αυτο εννοω οτι κλαψαμε μονο μια φορα.. γοερα

δυστυχως του ανεβαινουν γουλιες στον υπνο του κ πρεπει να τον παρακολουθουμε για να τον σηκωνουμε

ψιλομαρτυριο αλλα τι να κανεις,ολα για το νινακι που υποφερει

σημερα που θηλαζα σκεφτηκα οτι ισως δεν ειναι καλο που δεν πιανω πλεον με το αλλο μου χερι το στηθος να του κανω μαλαξεις οσο θηλαζει

ο μικρος πιανει καλα τη θηλη και ετσι εχω αφεθει λιγο

σημερα εβαλα για πρωτη φορα purelan γιατι μου την εχει ερεθισει ελαφρως

Link to comment
Share on other sites

ellain βρε βρε!! Έτσι σε θέλω, μου έλειψε το όνομά σου που δεν το έβρισκα εδώ και καιρό στο καφέ!

Πιστεύω πως συνδέεται οριστικό τέλος θηλασμού με περίοδο, αλλά θα σου πει και ο γιατρούλης σου πότε θα αδιαθετήσεις, θα δει το πάχος του ενδομητρίου.

Έχεις δίκιο για το κόστος των διοδίων, αλλά αυτό δεν το σκέφτεται η αθάνατη ελληνική γραφειοκρατία που έχει να κάνει με στρατιωτικούς, τι να πεις. Πέρα από το να τους μουτζώνεις, τι άλλο?

Στην εργασία μου επιστρέφω τέλος Οκτώβρη 2011. Πήρα το 9μηνο, έχω και 23 εργάσιμες από την άδεια του 2009 και 2010. Εν τω μεταξύ το 9μηνο ξεκίνησε όταν η Ελισάβετ ήταν 3 μηνών, καθώς την γέννησα 1 μήνα νωρίτερα οπότε αυτός ο μήνας πήγε μπροστά στην άδειά μου :D.

Θες και να διαβάσω βιβλίο, εεεε? Χμμμ. Αφού όλη την ώρα είμαι στον η/υ βρε!! :tongue:


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

στη χωρα των χρυσων ηλιων. μου αρεσε παρα πολυ.σε 3 μερες το διαβασα!!εκδοσεις ψυχογιος.

clelia το ξερω οτιεχεις δικιο, αλλα με εχει ριξει που τη βλεπω ετσι..

αντε τσιπουριτσα κοντευεις να ψηθεις:wink:;-)παω να μην τις καψω

post-27762-14825440672864_thumb.jpg


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites

ps:κλειω φυσικα κ χω παρει σλινγκ.δεν το χω ομως το αθλημα,φοβαμαι οτι θα του σπασει ο αυχενας

πηρα κ ενα μαρσιπο εμποριου για εξω,βολευει αλλα βαραινει πολυ τη μεση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...