Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Bluee19 είπε:

      Καμία γνώμη ;;;;

      Οχι ρε συ ουτε καν δεν σχετίζεται με αυτο βγαλτο απο το μυαλο σου! Ειναι παλιο αιμα μαλλον εμφυτευσης..δεν χάνουμε ετσι τοσο απλα τα εμβρυα που εχουν εμφυτευθει!! 

      πρίν από 5 λεπτά , Bluee19 είπε:

      όχι όχι λίγο καφέ ήταν μόνο !!! Αλλά τρελάθηκα λέω με τις λακούβες έγινε το κακό αλλά πήρα και τον γιατρό και μου είπε το ίδιο και μου λέει μάλλον αύριο θα έχεις θετική χοριακη και σκέφτηκα που να ξέρε ότι το έχω τσεκάρει με τεστακια ήδη και για αυτό αγχώθηκα περισσότερο !!!!

      σε ευχαριστώ για την απάντηση 🙏🏼

      Σου ειπε να κανεις κατι εξτρα?? Εννοω παραπανω προγεστερονη πχ?

      Αντε καλα μας αποτελέσματα αυριο!!! 😀

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσακια και καλως ηρθατε και οι τελευταιες απο τις διακοπες σας! :D

nikel καλως μας ηρθες!!! και οσο αφορα τις αγορες χθες ανακοινωσαν 10 ημερο προσφορων οποτε οσες δεν εχετε ξεκινησει σας δινεται η ευκαιρια και εγω απο αυριο που θελω να ελπιζω οτι θα βεβαιωθουμε για το φυλο θα πεσω με τα μουτρα!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ειχα βρει πολυ ωραιες ταπετσαριες σαν αυτη

http://www.muralsforkids.com/product_info.php?products_id=1089

αλλα δυστυχως πηγα τα αρχεια στο παλικαρι που θα μου τα φτιαξει και μου ειπε οτι ειναι επιτειδες χαμηλης ευκρινειας και οτι δεν μπορει να τις μεγενθυνθει. Η αληθεια ειναι οτι στεναχωρεθηκα γιατι ετσι ειχα φανταστει το δωματιο της μπουμπους μου! Αλλα τι να κανουμε αλλαγη σχεδιων....

Οποτε εχω βρει ή κατι τετοιο

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQVMOdogfHf1LeCALaULDQxz5k8FzCQYZ9zlCKaplp3lKhwVkY&t=1&usg=__cR4fDDqNlRmVp20yJv44uLezcIU=

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQzTubl4jfaoq0mBoZ3LZT9i2Dp5Qtd1vKmo_-6tABWm3Lqh44&t=1&usg=__YSyJ4X0074TDVZ0tZbNbrDk4ON4=

ή κατι σε φωτογραφια σαν αυτο

http://pic.pimg.tw/hwa2008/4b3725c3ba4f8.jpg

Ακουω γνωμες, δεδομενου οτι το δωματιο, κουρτινα, προικια και επιπλα θα ειναι σε εκρου/χρυσα χρωματα (μην το κανουμε και καραγκιοζη) και η ντουλαπα ειναι πρασινη.

Christy καλημέρα!!! Ψηφίζω δαγκωτο την ωραια Μπελ!!! Αχ ειναι η αγαπημενη μου...:mrgreen:


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλο μηνα!!! με το καλο να ερθει ο χειμωνας!!

καλα μιλαμε οποιον γνωστο συνανταω του λεω καλο χειμωνα και με κοιτανε καλα καλα " έ οχι και απο τωρα χειμωνας " λενε !! μα ποσο αχορταγος ειναι ο κοσμος με τις διακοπες τελειωσαν δεν το πηραν ειδηση? ερχετε χειμωνας πια!!!!!!!

Αυριο παμε για την Β΄επιπεδου επιτελους!!!

Καλημερα σε ολα τα κοριτσακια και τα νινακια τους!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... Ευχομαι σε ολες μας καλο μήνα και καλο φθινόπωρο (επισήμως πια..).....:-P

Εχω και γω πόνους στην μεση και στην πλατη γενικα. Επίσης συνεχίζουν οι πονοι χαμηλά στην κοιλιά. Οταν ειμαι κουρασμένη γίνονται πιο εντονοι.

Το βραδυ εχω αρχίσει να ζορίζομαι. Δεν μπορω να γυρισω πλευρο ευκολα. Οχι απο το μέγεθος της κοιλιας αλλα απο τους πονους.. :cry:

Αχ ποτε θα περασουν οι μερες..εχω αγωνια να παω στον γιατρο να δω τι θα γινει. Λετε να ειναι κατι και να το αμελω? Θελω να πιστευω οτι ειναι φυσιολογικο απο την μητρα. Εσεις γενικα εχετε ενοχλησεις???.. :confused:


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... Ευχομαι σε ολες μας καλο μήνα και καλο φθινόπωρο (επισήμως πια..).....:-P

Εχω και γω πόνους στην μεση και στην πλατη γενικα. Επίσης συνεχίζουν οι πονοι χαμηλά στην κοιλιά. Οταν ειμαι κουρασμένη γίνονται πιο εντονοι.

Το βραδυ εχω αρχίσει να ζορίζομαι. Δεν μπορω να γυρισω πλευρο ευκολα. Οχι απο το μέγεθος της κοιλιας αλλα απο τους πονους.. :cry:

Αχ ποτε θα περασουν οι μερες..εχω αγωνια να παω στον γιατρο να δω τι θα γινει. Λετε να ειναι κατι και να το αμελω? Θελω να πιστευω οτι ειναι φυσιολογικο απο την μητρα. Εσεις γενικα εχετε ενοχλησεις???.. :confused:

Καλημερα Μαρακι και εγω εχω ενοχληση στην μεση αλλα στον υπνο βαζω ενα μαξιλαρι αναμεσα στα ποδια και ενα μπροστα στο στηθος και καπως με ανακουφιζει, ποτε ειναι να πας στον γιατρο?


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια καλο μηνα!!! με το καλο να ερθει ο χειμωνας!!

καλα μιλαμε οποιον γνωστο συνανταω του λεω καλο χειμωνα και με κοιτανε καλα καλα " έ οχι και απο τωρα χειμωνας " λενε !! μα ποσο αχορταγος ειναι ο κοσμος με τις διακοπες τελειωσαν δεν το πηραν ειδηση? ερχετε χειμωνας πια!!!!!!!

Αυριο παμε για την Β΄επιπεδου επιτελους!!!

Καλημερα σε ολα τα κοριτσακια και τα νινακια τους!!

Καλημέρα Μαργιούλα!!!

Μην αγχώνεσαι και γω οταν μιλάω για τον χειμώνα , τα Χριστούγεννα και τα λοιπά ολοι με κοιτανε λοξά!!! Αλλα τι με νοιαζει...σκασίλα μου!!!

Εμενα αυτες οι σκέψεις με χαροποιουν και οι αλλοι δεν με νιαζει αν θελουν να πήξουν και αλλο στη ζεστη!!! :shock:


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μαρακι και εγω εχω ενοχληση στην μεση αλλα στον υπνο βαζω ενα μαξιλαρι αναμεσα στα ποδια και ενα μπροστα στο στηθος και καπως με ανακουφιζει, ποτε ειναι να πας στον γιατρο?

Στον γιατρο θα παω στις 14 του μήνα... Τελευταια φορα πήγα την προηγούμενη Τριτη...

Σκεφτόμουνα να παρω να κλεισω ραντεβου πιο νωρις αλλα σκεφτομαι μηπως γινομαι υπερβολική...


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλο μηνα!!! με το καλο να ερθει ο χειμωνας!!

καλα μιλαμε οποιον γνωστο συνανταω του λεω καλο χειμωνα και με κοιτανε καλα καλα " έ οχι και απο τωρα χειμωνας " λενε !! μα ποσο αχορταγος ειναι ο κοσμος με τις διακοπες τελειωσαν δεν το πηραν ειδηση? ερχετε χειμωνας πια!!!!!!!

Αυριο παμε για την Β΄επιπεδου επιτελους!!!

Καλημερα σε ολα τα κοριτσακια και τα νινακια τους!!

ΧΑΧαχα σε νιώθω απόλυτα Μαργιούλα μου κ εγώ έτσι ακριβώς είμαι!!!! Θέλω οπωσδήποτε να χειμωνιάσει!!! Άστους να λένε τους άλλους άλλωστε ο καιρός δείχνει να θέλει να μας κάνει την χάρη ;)

Καλημέρα κορίτσια... Ευχομαι σε ολες μας καλο μήνα και καλο φθινόπωρο (επισήμως πια..).....:-P

Εχω και γω πόνους στην μεση και στην πλατη γενικα. Επίσης συνεχίζουν οι πονοι χαμηλά στην κοιλιά. Οταν ειμαι κουρασμένη γίνονται πιο εντονοι.

Το βραδυ εχω αρχίσει να ζορίζομαι. Δεν μπορω να γυρισω πλευρο ευκολα. Οχι απο το μέγεθος της κοιλιας αλλα απο τους πονους.. :cry:

Αχ ποτε θα περασουν οι μερες..εχω αγωνια να παω στον γιατρο να δω τι θα γινει. Λετε να ειναι κατι και να το αμελω? Θελω να πιστευω οτι ειναι φυσιολογικο απο την μητρα. Εσεις γενικα εχετε ενοχλησεις???.. :confused:

Καλημέρα Μαριλενάκι!!! Καλό φθινόπωρο κ με το καλό ο χειμώνας να μας φέρει τα παιδάκια μας!!!

Όσο για τους πόνους στην μέση να σου πώ οτι το έχω κ εγώ αύτό κ κυριώς αν ξαπλώσω λίγο κ μετά πάω να σηκωθώ! Θέλω γερανό να με σηκώσει γιατι πονάω απίστευτα|! Απλώς το πρωί οταν σηκώνομαι απο τον νυκτερινό ύπνο εχει περάσει εντελώς κ με ξαναπίανει προς το βραδάκι! Νομίζω οτι ειναι φυσιολογικό πάντως να μην ανησυχεις!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Στον γιατρο θα παω στις 14 του μήνα... Τελευταια φορα πήγα την προηγούμενη Τριτη...

Σκεφτόμουνα να παρω να κλεισω ραντεβου πιο νωρις αλλα σκεφτομαι μηπως γινομαι υπερβολική...

Εχεις δυνατοτητα να τον παρεις ενα τηλεφωνο και τον ρωτησεις αν ειναι φυσιολογικο κοριτσακι μου?? ωστοσο σταματα να κουραζεσαι!!! γιατι εαν ειναι κατι φυσιολογικο εχει καλως,αλλα αλλιως μου φαινεται αρκετο διαστημα μισος μηνας!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χμ.. να σας πώ και τα νέα μου απο χθες που πήγα στον διαβητολόγο.

Απο σήμερα το βράδυ ξεκινάω ινσουλίνη κορίτσια :confused: Ευτυχώς για αρχή θα ξεκινήσουμε με μία βραδινή και μετά βλέπουμε. Ένα έχω να σας πω μόνο..θαυμάζω απίστευτα τους διαβητικούς που το κάνουν μια ζωή αυτό.. Θέλει απίστευτο πρόγραμμα για να μπορέσεις να συντονίσεις όλες τις κινήσεις.. Π.χ εμένα μου είπε στις 20.30 κάθε μέρα να κάνω την ινσουλίνη, μετά στις 20.45 να τρώω οπωσδήποτε μετά στις 22.00 περίπου να μετράω το ζάχαρο με τον μετρητή και κατά τις 23.30 να τρώω το γέυμα πρό ύπνου.. όπως καταλαβαίνεται το να βγώ ενα βραδάκι δεν ακούγεται κ τόσο εύκολο πλέον! Π.χ το Σαββάτο εχω να πάω σε εναν γάμο που ειναι στις 9,00 κ προσπαθώ να βρώ τον τρόπο :rolleyes:

Βέβαια να τονίσω οτι για τον μπέμπη μου θα έκανα οτιδήποτε δεν το συζητώ.. και μάλιστα σκεφτόμουν τις προηγούμενες μέρες πόσο φοβερή ειναι η μητρότητα κορίτσια.. Παρόλο που περνάμε τα πανδεινα σε κάποιες περιπτώσεις εμείς τα ξεχνάμε πολύ εύκολα..το εχετε σκεφτεί ποτέ αυτό?

Π.χ τους 2 πρώτους μήνες τους έβγαλα στο κρεββάτι με ορμόνες, μετά έπαθα θρομβοφιλία κ ανεβάσαμε κ την δόση και τώρα διαβήτη κύησης..όμως όσα κ αν μου εχουν συμβεί δεν θα άλλαζα τπτ πόσο κουφό ειναι ??????


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Αγγελικουλα!!! εισαι γεννημενη μανα, τα περασες ολα κοριτσακι μου δεν εχεις να φοβασαι τιποτα πια!!! θα τα καταφερεις κοριτσακι μου και με το προγραμμα της ινσουλινης ειναι πραγματι δυσκολο αλλα δεν εχεις να φοβασαι τιποτα!!! αλλωστε σε επιβεβαιωνει μπεμπαρος που μεγαλωνει μεσα σου!!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μαριλενάκι!!! Καλό φθινόπωρο κ με το καλό ο χειμώνας να μας φέρει τα παιδάκια μας!!!

Όσο για τους πόνους στην μέση να σου πώ οτι το έχω κ εγώ αύτό κ κυριώς αν ξαπλώσω λίγο κ μετά πάω να σηκωθώ! Θέλω γερανό να με σηκώσει γιατι πονάω απίστευτα|! Απλώς το πρωί οταν σηκώνομαι απο τον νυκτερινό ύπνο εχει περάσει εντελώς κ με ξαναπίανει προς το βραδάκι! Νομίζω οτι ειναι φυσιολογικό πάντως να μην ανησυχεις!

Καλημέρα Αγγελικούλα!!! Φαντάζεσαι πως θα ειμαστε στον 9??? :shock:

Πωπω πλακα πλακα δεν θα μπορω να σηκωθω μόνη μου απο το κρεβάτι!!!

Εχεις δυνατοτητα να τον παρεις ενα τηλεφωνο και τον ρωτησεις αν ειναι φυσιολογικο κοριτσακι μου?? ωστοσο σταματα να κουραζεσαι!!! γιατι εαν ειναι κατι φυσιολογικο εχει καλως,αλλα αλλιως μου φαινεται αρκετο διαστημα μισος μηνας!!

Αν δω οτι συνεχιζεται μεχρι τελος της εβδομαδας θα τον παρω τηλεφωνο να τον ρωτήσω και αν γινεται να παω νωρίτερα. Προσπαθώ να σκεφτομαι θετικά!!! Ναι ειναι αρκετες μερες.. βασικα αν δεν ειχα τους πονους θα ηταν φυσιολογικο το διαστημα που μεσολαβει απο την τελευταια επισκεψη..

Σ'ευχαριστω πολύ παντος!!! :tongue:


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Αγγελικουλα!!! εισαι γεννημενη μανα, τα περασες ολα κοριτσακι μου δεν εχεις να φοβασαι τιποτα πια!!! θα τα καταφερεις κοριτσακι μου και με το προγραμμα της ινσουλινης ειναι πραγματι δυσκολο αλλα δεν εχεις να φοβασαι τιποτα!!! αλλωστε σε επιβεβαιωνει μπεμπαρος που μεγαλωνει μεσα σου!!!!

Γιατί βρε Μαργιούλα μήπως όλες οι υπόλοιπες εδώ μέσα δεν είσαστε γεννημένες μανούλες... Άσε εγώ ώρες ώρες τα σκέφτομαι κ ανατριχιάζω ειλικρινά.. είναι μεγάλο πράγμα η μάνα...


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χμ.. να σας πώ και τα νέα μου απο χθες που πήγα στον διαβητολόγο.

Απο σήμερα το βράδυ ξεκινάω ινσουλίνη κορίτσια :confused: Ευτυχώς για αρχή θα ξεκινήσουμε με μία βραδινή και μετά βλέπουμε. Ένα έχω να σας πω μόνο..θαυμάζω απίστευτα τους διαβητικούς που το κάνουν μια ζωή αυτό.. Θέλει απίστευτο πρόγραμμα για να μπορέσεις να συντονίσεις όλες τις κινήσεις.. Π.χ εμένα μου είπε στις 20.30 κάθε μέρα να κάνω την ινσουλίνη, μετά στις 20.45 να τρώω οπωσδήποτε μετά στις 22.00 περίπου να μετράω το ζάχαρο με τον μετρητή και κατά τις 23.30 να τρώω το γέυμα πρό ύπνου.. όπως καταλαβαίνεται το να βγώ ενα βραδάκι δεν ακούγεται κ τόσο εύκολο πλέον! Π.χ το Σαββάτο εχω να πάω σε εναν γάμο που ειναι στις 9,00 κ προσπαθώ να βρώ τον τρόπο :rolleyes:

Βέβαια να τονίσω οτι για τον μπέμπη μου θα έκανα οτιδήποτε δεν το συζητώ.. και μάλιστα σκεφτόμουν τις προηγούμενες μέρες πόσο φοβερή ειναι η μητρότητα κορίτσια.. Παρόλο που περνάμε τα πανδεινα σε κάποιες περιπτώσεις εμείς τα ξεχνάμε πολύ εύκολα..το εχετε σκεφτεί ποτέ αυτό?

Π.χ τους 2 πρώτους μήνες τους έβγαλα στο κρεββάτι με ορμόνες, μετά έπαθα θρομβοφιλία κ ανεβάσαμε κ την δόση και τώρα διαβήτη κύησης..όμως όσα κ αν μου εχουν συμβεί δεν θα άλλαζα τπτ πόσο κουφό ειναι ??????

Εισαι ηρωίδα Αγγελικούλα!!! Σου εχουν τυχει τοσα απο την αρχη..

Μην ανυσυχεις εδω που εχεις φτασει ολα θα πανε καλα!!! Λιγο ακομα ειμαστε στο 3 τριμηνο αλλωστε!!! :P

Για τα μωρακια μας ολες πιστευω θα καναμε τα παντα!!!

Και που εισαι ακομα...να δεις τι θα κανουμε οταν θα γεννησουμε!!! Εγω παρ' ολο που δεν περιμενα οτι φετος θα γινω μανούλα και γενικά δεν ειχα τις καλυτερες σχεσεις με τα παιδια (μονο με τον ανηψιο και την φιλιοτσα) τωρα νιωθω οτι θα γεννησω και οποιος θα πηγαινει να πιασει το μωρο θα βγαζω νυχια!!! χχχχχ Πως ειναι η μανα γατα που αγριευει??? Ενα τετοιο πραγμα!!! :shock:

Υπομονη θα τα καταφερεις...θα ειναι λιγο δυσκολα με το προγραμμα σου αλλα ολα θα πανε καλα. Τωρα οσο αφορα τον γαμο δεν γινεται να πας μετα τις 9??? Που να κανεις την ινσουλινη, να φας και το φαγητο σου?

Διαφορετικα αν δεν σε πολυνοιαζει ο γαμος καλυτερα να κατσεις σπιτι να μην χαλασεις τις ωρες σου. Ευτυχως θα σταματησουν οι ζεστες ελπιζω σιγα σιγα και θα μας κανει περισσοτερο ορεξη να καθομαστε μεσα...


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...