Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Εγώ τα φάρμακα, ενέσεις κλπ τα έχω σε μια σακούλα μέσα στην ντουλάπα γιατί δεν θέλω να τα βλέπω, επειδή παλιότερα δεν έπαιρνα ούτε depon. Τες πα, λέμε ότι με τόσα που παίρνω ο μπέμπης θα βγει ντοπαρισμένος (σαν το Οβελίξ που είχε πέσει στη μαρμίτα όταν ήταν μικρός), άρα θα είναι super baby:D

:-P:razz::-P:razz::-P


 

IchNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ασε ρε φιλεναδα ενα ενοικιο παιρνω 480 ευρω μην φανταστεις (και ειναι 4 χρονια χωρις αυξηση γιατι η κακομοιρη ειναι χηρα με 3 παιδια και δεν θελω) και με τσακισε φετος η εφορια...εχω και την γεννα ρε γμτ και θελω 5500 ευρω για ολα μες το νερο!!!γμτ!!γμτ!

ενταξει θα παρω καποια λεφτα πισω απο ΙΚΑ και ΟΑΕΔ αλλα μετα την γεννα.

το ονειρο σου ειναι υπεροχο και καλος οιωνος!

εγω ειχα δει οτι ειχα κανει κοριτσι και θα την βαφτιζαμε και δεν ειχαμε ουτε μπουμπουνιερες ουτε φωτογραφο και ειμασταν στην εκκλησια!! ασε ξυπνησα αγχωμενη αλλα παρολα αυτα ειχα ενα κοριτσακι!

χαχα!

Κουράγιο Μαράκι! Δες μήπως μπορέσεις να τα πληρώσεις με δόσεις τουλάχιστον.. :?

Τη νύφη μου είδες στον ύπνο σου έτσι???:-P:mrgreen::tongue:


 

IchNp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ Η ΗΛΙΑΝΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΗΛΙΑΝΑ-ΑΝΝΑ..ΕΙΜΑΙ 25ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΝΑ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ 10/1/2010...ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΓΕΝΑΡΗ..ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ...:P

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια sosssssss :confused:

Πριν λιγο ηρθε στο γαρφειο ενας βλακας για να μην πω κατι χειροτερο ο οποίος ειχε κανει το πρωι σπινθηρογράφημα καρδιας με θαλλιο...και καθοταν 15 λεπτα σε αποσταση 2 μετρων απο το γραφειο μου!!! :shock:

Εγω δεν το ηξερα και το ειπε μετα στο αφεντικο μου!!! Τι ανευθυνος που ειναι ο κοσμος??? :confused:

Εχω τρελαθει γιατι ξερω οτι απαγορευεται αυστηρα απο τους γιατρους η εκθεση εγκυου σε τετοιες ακτινοβολιες...

Λετε να παθει κατι ο μπεμπης μου???.....

Ποσο επικυνδυνο ειναι στον μηνα μας???.....

Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου και ταράζεις και το μωράκι! Έχουν δίκιο τα κορίτσια! Μήπως ξέρουμε τι έχει ο καθένας που στέκεται δίπλα μας?:confused:


 

IchNp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ Η ΗΛΙΑΝΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΗΛΙΑΝΑ-ΑΝΝΑ..ΕΙΜΑΙ 25ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΝΑ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ 10/1/2010...ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΓΕΝΑΡΗ..ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ...:P

Καλώς ήρθες! Με το καλό ο μπεμπούλης!!:P Βλέπω στο τικεράκι σου ότι είναι παραμονές του γάμου σου? Αν ναι η ώρα η καλή!!!

Πω πω μονότερμα σας πήρα αλλά έχω πήξει στη δουλειά και μπαίνω κατά διαστήματα:oops:


 

IchNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια sosssssss :confused:

Πριν λιγο ηρθε στο γαρφειο ενας βλακας για να μην πω κατι χειροτερο ο οποίος ειχε κανει το πρωι σπινθηρογράφημα καρδιας με θαλλιο...και καθοταν 15 λεπτα σε αποσταση 2 μετρων απο το γραφειο μου!!! :shock:

Εγω δεν το ηξερα και το ειπε μετα στο αφεντικο μου!!! Τι ανευθυνος που ειναι ο κοσμος??? :confused:

Εχω τρελαθει γιατι ξερω οτι απαγορευεται αυστηρα απο τους γιατρους η εκθεση εγκυου σε τετοιες ακτινοβολιες...

Λετε να παθει κατι ο μπεμπης μου???.....

Ποσο επικυνδυνο ειναι στον μηνα μας???.....

Τι να πω ρε παιδι μου!!! δεν ειδε οτι εισαι εγκυος???

Τους ενημερωνουν εκταινως οταν βγαινουν απο την εξεταση. Ρωτα τον γιατρο σου, το οριο ασφαλειας των 2 μετρων ισχυει για τους υπολοιπους ανθρωπους,οχι για τις εγκυες και τα μικρα παιδια! Αν και η οργανογεννεση που θωρειται επικυνδινο σταδιο εχει περασει προ πολλου!

Καλα δεν τον εβρισες???αυτος ηθελε ξυλο!!!

Δεν λες στον γιατρο σου να σου δωσει καμια αναρρωτικη?

Ναι σπατουλαριστός είναι! Αν θέλεις πες μου που θα κάνεις την εκτύπωση! Θα με διευκόλυνες πολύ!!;)

Σ'ευχαριστώ βρε Christy μου! Η αλήθεια είναι ότι το θέμα του σακχάρου άρχισα να το σκέφτομαι πολύ έντονα.. Αλλά από την άλλη γλυκά δεν τρώω, προδιάθεση δεν είχα ποτέ και η προηγούμενη καμπύλη που είχα κάνει το Γενάρη στα πλαίσια των εξετάσεων για την παλίνδρομη ήταν φυσιολογική.

Μια χαρά είναι η μπουμπού σου παιδί μου!! Κοριτσάκι ντελικάτο!! Με το καλό να σου έρθει!!!:P

Θα στο στειλω με πμ καλυτερα επειιδη ειναι συγγενης μου, μην θεωρηθει διαφημιση.

Το σακχαρο κυησης δεν εχει να κανει με το αν τρως γλυκα ή οχι. Να σου θυμησω οτι εγω πριν την εγκυμοσυνη ημουν υπογλυκαιμικη!!!:confused::confused::confused::confused:

Στην εγκυμοσυνη ομως, με την επιδραση των ορμονων ο οργανισμος μου μεταβολιζει παθολογικα την γλυκοζη! Γιατι δεν κανεις την καμπυλη λιγο νωριτερα? Αφου εχεις ενδειξεις?


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

Μαργιούλα πηρα τελικα τηλέφωνο και θα παω αυριο το απογευμα στις 7!!!

Καλυτερα να παω να μου ρηξει μια ματια και να ηρεμησω μετα...

Μακάρι να ειναι οι πονοι φυσιολογικοι επειδη παιρνουν θεση τα μπεμπακια!!!

Μην ανυσηχεις κοπελα μου!!! Θα βρεις το καταλληλο νυφικο για σενα!! Και ο αντρας σου θα σε καμαρωνει σιγουρα!!! :tongue:

Θα παω αυριο τελικα στον γιατρο και θα δω αναλογα τι θα μου πει μπορει να του πω να μου γραψει καμια ανναρωτικη...

Πηγαινε κοπελα μου να ησυχασεις!!

Κορίτσια sosssssss :confused:

Πριν λιγο ηρθε στο γαρφειο ενας βλακας για να μην πω κατι χειροτερο ο οποίος ειχε κανει το πρωι σπινθηρογράφημα καρδιας με θαλλιο...και καθοταν 15 λεπτα σε αποσταση 2 μετρων απο το γραφειο μου!!! :shock:

Εγω δεν το ηξερα και το ειπε μετα στο αφεντικο μου!!! Τι ανευθυνος που ειναι ο κοσμος??? :confused:

Εχω τρελαθει γιατι ξερω οτι απαγορευεται αυστηρα απο τους γιατρους η εκθεση εγκυου σε τετοιες ακτινοβολιες...

Λετε να παθει κατι ο μπεμπης μου???.....

Ποσο επικυνδυνο ειναι στον μηνα μας???.....

Λοιπον οσον αφορα το θαλιο και κυριως η αποσταση των 2 μετρων ειναι ασφαλιεας μην ανησυχεις πιο φοβερο θα ηταν να ειχατε χρησιμοποιησει την ιδια τουαλετα γιατι η ακτινοβολια αποβαλλεται απο τα ουρα, εγω λογω επαγγελματος επι 1μιση μηνα επαιρνα ακτινοβολια γιατι δεν ηξερα οτι ημουνα εγκυος και η Ελληνικη επιτροπη ατομικης ερευνας με επιβεβαιωσε οτι δεν κινδυνευει το μωρακι μου, χωρια οτι η εγκυμοσυνη σου ειναι πολυ προχωρημενη και δεν παθαινει τιποτα το μωρακι σου γιατι εχει ολοκληρωθει η οργανογενεση του μην ανησυχεις, σαν να μην εγινε αλλα εχεις δικιο ο περισσοτερος κοσμος ειναι ανευθυνος!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδι μου!!! δεν ειδε οτι εισαι εγκυος???

Τους ενημερωνουν εκταινως οταν βγαινουν απο την εξεταση. Ρωτα τον γιατρο σου, το οριο ασφαλειας των 2 μετρων ισχυει για τους υπολοιπους ανθρωπους,οχι για τις εγκυες και τα μικρα παιδια! Αν και η οργανογεννεση που θωρειται επικυνδινο σταδιο εχει περασει προ πολλου!

Καλα δεν τον εβρισες???αυτος ηθελε ξυλο!!!

Δεν λες στον γιατρο σου να σου δωσει καμια αναρρωτικη?

Αυτο αναρωτιεμαι και γω... Καλά εγω δεν το ηξερα, που να παει το μυαλο μου.. Αυτος ο βλακας δεν με ειδε??? Δηλαδη ελεος!!! Το ξερω οτι τους ενημερωνουν γιατι εκανε την εξεταση ενας θειος του αντρα μου προσφατα και δεν εχω παει ακομα να τον δω για αυτο το λογο!!! Γιαυτο εκνευριστηκα παρα πολυ...γιατι προσεχεις και τελικα την παθαινεις απο τους ξενους!!! Ελεος δηλαδη κανενας σεβασμος....

Αυριο θα παω στον γιατρο και ελπιζω να με καθησυχασει λιγακι...


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε κοπελα μου να ησυχασεις!!

Λοιπον οσον αφορα το θαλιο και κυριως η αποσταση των 2 μετρων ειναι ασφαλιεας μην ανησυχεις πιο φοβερο θα ηταν να ειχατε χρησιμοποιησει την ιδια τουαλετα γιατι η ακτινοβολια αποβαλλεται απο τα ουρα, εγω λογω επαγγελματος επι 1μιση μηνα επαιρνα ακτινοβολια γιατι δεν ηξερα οτι ημουνα εγκυος και η Ελληνικη επιτροπη ατομικης ερευνας με επιβεβαιωσε οτι δεν κινδυνευει το μωρακι μου, χωρια οτι η εγκυμοσυνη σου ειναι πολυ προχωρημενη και δεν παθαινει τιποτα το μωρακι σου γιατι εχει ολοκληρωθει η οργανογενεση του μην ανησυχεις, σαν να μην εγινε αλλα εχεις δικιο ο περισσοτερος κοσμος ειναι ανευθυνος!!

Ποπο και συ θα τρομαξες πολυ οταν το εμαθες ε??? Φανταζομαι..

Πιστευω και γω οτι δεν υπαρχει προβλημα αλλα με απασχολει και το αλλο..

Γιατι τοτε λενε μακρια ΚΑΙ απο παιδια??? Αρα μαλλον δεν εχει να κανει μονο με την οργανογεννεση.. :confused:


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ Η ΗΛΙΑΝΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΗΛΙΑΝΑ-ΑΝΝΑ..ΕΙΜΑΙ 25ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΝΑ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ 10/1/2010...ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΓΕΝΑΡΗ..ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ...:P

Γεια σου Ηλιαννα!!! Καλοσόρισες και με το καλο το μπεμπακι σου!!!

Η ωρα η καλη ευχομαι ολόψυχα... :P


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ Η ΗΛΙΑΝΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΗΛΙΑΝΑ-ΑΝΝΑ..ΕΙΜΑΙ 25ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΝΑ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ 10/1/2010...ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΓΕΝΑΡΗ..ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ...:P

Γεια σου Ηλιαννα με το καλο να γεννησεις το μπεμπουλη σου!! μαλλον και εγω μπεμπουλη εχω (θα σου πω σιγουρα αυριο που θα κανω την β΄επιπεδου με πητ 28/12 καλως μας βρηκες!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ποπο και συ θα τρομαξες πολυ οταν το εμαθες ε??? Φανταζομαι..

Πιστευω και γω οτι δεν υπαρχει προβλημα αλλα με απασχολει και το αλλο..

Γιατι τοτε λενε μακρια ΚΑΙ απο παιδια??? Αρα μαλλον δεν εχει να κανει μονο με την οργανογεννεση.. :confused:

Γιατι στα παιδακια ακομα δεν εχει ολοκληρωθει ουτε το σκελετικο τους συστημα, ουτε οι ιστοι τους εχουν διαμορφωθει πληρως καλα καλα και ειναι ευαλωτοι στην ακτινοβολια, αλλα μην φανταστεις να αποφευγεται γινεται η κουβεντα οχι να απαγορευεται!! αλλιως δεν θα κανανε ουτε τα παιδακια ακτινογραφιες.. ολα καλα μην αγχωνεσαι!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οσο για εμενα αστο εκεινο τον μηνα ειχαν γινει τα ποιο κουλα!! και ειχα λογω να ανησυχω αλλα με επιβεβαιωσαν οτι δεν ειχα περασει το επιτρεπομενο οριο και δεν θα υπαρχει κανενα προβλημα!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οσες δεν εχετε ψωνισει ριξτε μια ματια εδω τουλαχιστον για επιπλακια!!! http://www.bebe-asterias.gr/index.php?section=products&category=9 εμενα τωρα με ενημερωσαν οτι υπαρχει και εχω κανει ηδη της αγορες μου αλλα για οτι μου μενει να παρω θα παω μια βολτα !! φιλακια.


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια...εγω β επιπεδου εκανα την παρασκευη που μας περασε...ο μπομπιρας μου ειναι 473γρμ....παντως στον γεναρη που ειμαι τα περισσοτερα ειναι αγορακια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...