Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κοριτσάκια!!! :)

Εννοείται οτι εδώ και μέρες θέλω να μπώ να γράψω στην Μαρία οτι το γέλιο που έριξα με τα παραπάνω δεν λέγετε...βρε Μαράκι ειλικρινά στο λέω δεν πας να γράψεις κανένα βιβλίο? Ο τρόπος γραφής σου ειναι εξαιρετικός αλήθεια!!! Εντωμεταξύ μπορεί να γελούσα τρελλά με τα παραπάνω αλλά έννοια σου σας φτάνουμε κι εμεις δεν παμε καθόλου πίσω..π.χ το σκηνικό με το πλυντήριο πιάτων σχεδόν ίδιο με μια παραλαγή..πετάει έξω το κάτω ράφι και μπάινει όλος μέσα.. ΣΤΟ Μπάνιο δε αν τον αφήσω ελεύθερο θα πάει κλασικά στο καλαθάκι του μπάνιου στο πιγκάλ κοκ τελικά όλα τα παιδιά πάνω κάτω τα ίδια είναι.. Απο την άλλη βρε κορίτσια αυτό δεν είναι δείγμα σωστής ανάπτυξης? Εμένα ο γιατρός πάντως μου εχει πει οτι μόνο οταν ειναι υπερβολικά ήσυχος να ανησυχώ όχι το αντίθετο!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα χθεσινά μας νέα απο τον γιατρό! Κοριτσάκια το νινί μας ειναι πολύ καλά!!! Με χαιρετούσε το λουλουδάκι μου απο τον υπέρυχο...κουνιόταν διαρκώς και έκανε και τούμπες αμέεεεεεε χαχαχαχαχαχαχα

Η αυχενική διαφάνεια εξαιρετική είπε ο γιατρός στα κατώτατα όρια οπότε να μην ανησυχω καθόλου, βέβαια εννοείται οτι περιμένω και τα αποτελέσματα του papp a και της κυστικής ίνωσης την οποία έκανα επίσης, αλλά ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ όλα θα πάνε καλά!!! Εντωμεταξύ το νινί μου υπερυχογραφικά δείχνει να είναι μια εβδομάδα μπροστά ειναι μεγάλο μωράκι οπότε παρόλο που χθες ήμουν 11 κ 4 ουσιαστικά ήμουν 12 κ 4 με τον υπέρηχο! Χμ... θα σας πω και κάτι ακόμα που βέβαια δεν είναι σίγουρο ακόμα... κάτι βλέπαμε ανάμεσα στα ποδαράκια του χαχαχαχα αλλά αυτό που ξένιζε τον γιατρό ειναι οτι δεν έβλεπε ακομα τουλάχιστον οσχεο οπότε μου δίνει ενα 70% για αγοράκι και ενα 30% για κοριτσάκι γιατί λέει η κλειτορίδα στα κοριτσάκια σ αυτές τιςηλικίες είναι πολύ πρησμένη σε σημείο που να φαίνεται πουλάκι...τι να πώ.. Εμενα αν με ρωτήστε απο την πρώτη ώρα νομίζω οτι είναι κορίτσι αλλά επειδή πέφτουμε έξω κι εμεις οι μανάδες θα περιμένω λίγο ακόμα για να το ανακοινώσω στα σίγουρα!

Θα ήθελα να ήταν κοριτσάκι αλλά ποιο πολύ απ όλα θέλω να ειναι γερό και τ αγαπώ πολύ ήδη :) ας εχει οτι θέλει!!! Αν είναι αγοράκι θα χαρεί πιο πολύ ο Λεωνιδάκος μου κ θα κάνουν παρεούλα οπότε ολα τέλεια!!!!!

Σας είπα οτι είμαι ευτυχισμένη??????????????? Αν οχι... ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΛΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

είμαι κι εγώ χαρούμενη με τα νέα σου Αγγελική

γερό να ναι κι ότι να 'ναι

ευτυχώς που κάνουν και τα δικά σας τέτοιες ταρζανιές

για να έχω λίγη συμπαράσταση

φλο κι εμας το σπίτι κάπως έτσι έχει γίνει

το νέο κατόρθωμα που μου έκανε στο μπάνιο....

πάτησε πάνω στο πιγκάλ με το ένα πόδι και έτσι

ανέβηκε στη λεκάνη (το καπάκι ήταν κλειστό)

σηκώθηκε όρθιος και πάτησε το καζανάκι!!!


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!! :)

Εννοείται οτι εδώ και μέρες θέλω να μπώ να γράψω στην Μαρία οτι το γέλιο που έριξα με τα παραπάνω δεν λέγετε...βρε Μαράκι ειλικρινά στο λέω δεν πας να γράψεις κανένα βιβλίο? Ο τρόπος γραφής σου ειναι εξαιρετικός αλήθεια!!!

Ευχαριστώ Αγγελική για τα καλά σου λόγια

το βιβλίο μου θα έχει τίτλο

"τα κατορθώματα του γιού μου!"

θα έχει και τόμους

πως είναι "ο μικρός Νικόλας" ένα πράγμα

το δικό μας θα λέει

ο μικρός Κωστής στο μπάνιο

ο μικρός Κωστής πάει super market

o μικρός Κωστής πάει στη ταβέρνα

κτλ....


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαράκι τι να πω???? κ εγώ πάντως έχω γελάσει πολλές φορές με τα κατορθώματα του μικρού. κ λέω πολλές γιατί πολλές φορές το διαβάζω ξανα κ ξανά.... τι να πω?? πραγματικά ζουζούνι..... καλή η ιδέα με τα βιβλιαράκια, τουλάχιστον θα βγάλεις λεφτα... χαχαχαχαχαχαχαχα

Αγγελικούλα μπράβο!!!! έχει γαντζωθει για τα καλά το σποράκι κ έτσι να μείνει μέχρι τέλους..... καλά να είναι και ας είναι ότι να'ναι... αλλά καλό θα ήταν να έχεις ζευγαράκι. έτσι για αλλαγή.

εμείς μια χαρά, (φτου φτου) και κοιμόμαστε (επιτέλους) κ όλα καλά. από δόντια 8, κιλά κοντά στα 10 και από ενέργεια να φαν κ οι κότες. βέβαια καμία σχέση με τα παραπάνω ταρζανάκια. από διατροφή καλά. σε 7 εβδομάδες 5 κιλά, δεδομένου οτι δεν γυμνάζομαι-περπατάω καθόλου, κ μεσολάβησαν κ κάτι γιορτές-συναντήσεις με ψιλοαμαρτίες... οπότε καλά πάμε. άντε να ανοίξει ο καιρός να περπατήσουμε λίγο. αυτά τα νέα μας. φιλάκια!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

κάτι που διάβασα και μου άρεσε και είπα να το μοιραστώ μαζί σας:

Τα παιδιά σας δεν είναι παιδιά σας.

Είναι οι γιοι και οι κόρες της λαχτάρας

της Ζωής για τη ζωή.

Έρχονται στη ζωή με τη βοήθειά σας,

άλλα όχι από σας,

Και μ' όλο που είναι μαζί σας,

δεν ανήκουν σε σας.

Μπορείτε να τους δώσετε την αγάπη σας,

όχι όμως και τις ιδέες σας,

γιατί αυτά έχουν τις δικές τους ιδέες.

Μπορείτε να στεγάσετε το σώμα τους,

όχι όμως και την ψυχή τους,

γιατί η ψυχή τους κατοικεί στο σπίτι του

αύριο, που εσείς δεν μπορείτε να επισκεφτείτε,

ούτε στα όνειρά σας.

Μπορείτε να προσπαθήσετε να τους μοιάσετε,

αλλά μη γυρεύετε να κάνετε αυτά να

σας μοιάσουν.

Γιατί η ζωή δεν πηγαίνει προς τα πίσω

και δε σταματά στο χθες.

Εσείς είστε τα τόξα απ' όπου τα παιδιά

σας σα ζωντανά βέλη θα τιναχτούν μπροστά

Ο τοξότης βλέπει το σημάδι πάνω στο

μονοπάτι του άπειρου, και σας λυγίζει με τη

δύναμή του ώστε τα βέλη του να τιναχτούν

γοργά και μακριά.

Το λύγισμά σας στο χέρι του τοξότη ας

είναι για σας χαρά.

Γιατί όπως αυτός αγαπά τα βέλη που πετουν,

έτσι αγαπά και τα τόξα που είναι σταθερά...

Kahlil Gibran,"Ο κήπος του προφήτη"


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

απλα καταπληκτικο αυτο που μας εγραψες Μαρια!!!!!!!!!!και τοσο μα τοσο αληθινο........Αν ολοι οι γονεις το βαλουμε στο μυαλο μας θα μεγαλωσουμε πραγματικα πολυ καλυτερα παιδια.......

Καλημερα


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

ευχαριστώ φλό

κι εμένα με εκφράζει πολύ γι'αυτό το έγραψα

honey σήμερα έχεις τα εγκαίνια του eshop?

πως είναι τα ιντερνετικά εγκαίνια?

που έχετε χαθεί οι υπόλοιπες?

πήραμε τηλεφωνικά τα αποτελέσματα του καρυότυπου

βρήκανε λέει παθολογικά προβλήματα στο έμβρυο

που δείχνουν χρωμοσωματική ανωμαλία

και εμπίπτει στη κατήγορία τυχαίου γεγονότος

και ότι δεν οφείλεται σε κάτι παθολογικό από τους γονείς

τι να πώ?

να ψάξω και για θρομβοφιλία? με τρώει λίγο

να το αφήσω?

δεν μου έχει έρθει περίοδος ακόμα


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι μου τυχαίο γεγονός και προχωράμε...... ρώτα τον γιατρό σου, αλλά (γνώμη μου) μην μπαίνεις σε τέτοιες διαδικασίες. απ'την άλλη αμα σε τρώει, κάντο. υπομονή!!!

χαλάει ο καιρός και τα νεύρα μου κρόσια!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα

ευχαριστώ φλό

κι εμένα με εκφράζει πολύ γι'αυτό το έγραψα

honey σήμερα έχεις τα εγκαίνια του eshop?

πως είναι τα ιντερνετικά εγκαίνια?

που έχετε χαθεί οι υπόλοιπες?

πήραμε τηλεφωνικά τα αποτελέσματα του καρυότυπου

βρήκανε λέει παθολογικά προβλήματα στο έμβρυο

που δείχνουν χρωμοσωματική ανωμαλία

και εμπίπτει στη κατήγορία τυχαίου γεγονότος

και ότι δεν οφείλεται σε κάτι παθολογικό από τους γονείς

τι να πώ?

να ψάξω και για θρομβοφιλία? με τρώει λίγο

να το αφήσω?

δεν μου έχει έρθει περίοδος ακόμα

Καλημερα Μαρακι μου! Λοιπον επειδη κι εγω το πρωτο παιδακι μου ετσι το εχασα θα σου προτεινα να το ψαξεις...και επειδη πλεον εμπιστευομαι πολυ το ενστικτο σου θα σου ξαναπω.. Ψαξτο!!!!! Εμενα φαντασου οταν εκανα απλη εξεταση για θρομβοφιλια βγηκε αρνητικη..ελα ομως που στην περιπτωση μου αυτο αλλαζει σε περιπτωση εγκυμοσυνης... Φαντασου στον Λεωνιδα μου την εκανα απο την αρχη προληπτικα κ ευτυχως παναγια μου γιατι τελικα φανηκε στην πορεια οτι ειχα θεμα κ αν δεν της ειχα παρει τωρα δεν θα ειχα τι παιδακι μου.. Οσο για τα αποτελεσματα του καρυοτυπου μια απο τα ιδια κ σε μενα!

Παρε με τηλ να τα πουμε οποτε θελεις μακιααααα


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερούδια από την λευκή (για άλλη μια φορά) Τρίπολη!!!!! δεν αντέχω άλλο...... τα νευρα μου..... τα χάπια μου.... ΕΛΕΟΣ φέτος.... όπως καταλάβατε λοιπόν χιονίζει..... το Σ/Κ λέει 17 βαθμούς... μέχρι κ ο καιρός μας δουλεύει.... κατά τα υπόλοιπα τα ίδια..... οι εγκυούλες καλά??? οι υπόλοιπες??? φιλάκια!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, δε προλαβαίνω πια πολλά πολλά, είπα να ξεκλέψω λίγο να δω νέα, στα γρήγορα που διάβασα είδα ότι όλα γενικά καλά βαίνουν, τα εμβρυάκια πάνω απόλα μια χαρά να είναι, αν κ δε βλέπ νέα από τις άλλες έγκυες....που πήγαν?

και μεις καλά είμαστε, δόξα το Θεό, είμαι αρκετά απασχολημένη με όλα θα έλεγα και λειτουργώ σε διαφορετικούς ρυθμούς πια, προσπαθώ να τα χωρέσω όλα, σπίτι, παιδιά, δουλειά, πολλές "κοινωνικές" επαφές πλέον....παίρνω δύναμη όμως από αυτό και μαρέσει!

Μαρία, αυτό που έγραψες πιο πάνω είναι υπέροχο, συμπυκνωμένη η ύλη της παιδαγωγικης-γονεϊκής, μακάρι όλοι να το κατανοήσουμε αυτό....

Για το άλλο θεμα....η λογική μου λέει να μην ασχοληθείς....το συναίσθημα όμως όχι....όπως νιώθεις εσύ πιο ασφαλής πράξε.

Χαιρετώ, ελπίζω να ξαναβρώ χρόνο σύντομα. Ρίχνω ματιές, γιατί παρακολουθώ το θπεμα μου στη γυναικεία επιχειρηματικότητα, αλλά δε πολυπρολαβαίνω να γράφω....


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

απλα καταπληκτικο αυτο που μας εγραψες Μαρια!!!!!!!!!!και τοσο μα τοσο αληθινο........Αν ολοι οι γονεις το βαλουμε στο μυαλο μας θα μεγαλωσουμε πραγματικα πολυ καλυτερα παιδια.......

Καλημερα

Για άλλη μια φορά copy paste το σχόλιο που θα κανα!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...