Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Στα δικα σας τωρα....

κλεο συγχαρητηρια για τη Ζωιτσα που τα ειπε τοσο ωραια και ευχομαι του χρονου να απολαυσεις και τις δυο σου κορουλες.Το ιδιο ευχομαι και για μενα δηλαδη να μου τους παρουν και τους δυο στο σταθμο!


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Λιτσακι περαστικα και παλι.Τι προβλημα εχεις ακριβως? Εμεις οχι δεν εχουμε κανει χειρουργειο κανεις απο τους δυο μας αν και μας το εχουν προτεινει.......Μεχρι στιγμης την παλευουμε με φυσικοθεραπειες......Η μικρη σου που ειναι?Δεν την εχεις μαζι σου?Εχω χασει επεισοδια μαλλον....


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

περιστερι καλα κουραγια......τι να σου πω συμπασχω!οσο για την ερωτηση σου τι να σου πω εγω πλεον δεν την παλευω!!!!!!!!


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

zounitsa μπραβο για τα εξι κιλακια μειον.......Εφτασε ο ηλιος στην Τριπολη η ακομα κρυο εχετε?


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Απελπισμένο Περιστέρι κ πελαγωμένη Φλο....συμπάσχω απόλυτα....ο ελέυθερός μου χρόνος, ή μάλλον τα ελεύθερά μου λεπτά, είναι τόοοοσο λίγα....σπίτι τα πάντα-η δουλειά που απαιτεί ολοένα κ περισσότερα από μένα-2 παιδιά-άντρας, κ έχω κ τη γιαγιά στο νοσοκομείο από χτες με χειρουργείο στο ισχιο, η μαμά μου σαλταρισμένη, μόνη της κ αυτή, χαμός.....τι να σας λέω....

Καλά να είμαστε μόνο!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Ο μικρός μας ήταν πάλι άρρωστος το ΣΚ, με πυρετό και έναν βήχα-χάλια, αλλά ευτυχώς τώρα είναι πολύ καλύτερα. Δεν ήθελε με τίποτα μα με τίποτα να βάλει τη μάσκα για τα εισπνεόμενα, οποτε ο λαιμός πέρασε ουσιαστικά χωρίς καθόλου φάρμακα.

Οπότε εμείς βόλτες δεν πήγαμε τις τελευταίες μέρες, αλλά που θα πάει θα γίνουμε περδίκια και δεν θα μας πιάνει κανείς. :P

Flosummer συγχαρητήρια για τα περπατήματα! Και κουράγιο για τη ζήλεια...

Litsazao περαστικά σου κοπέλα μου. Εύχομαι σύντομα να αλωνίζετε με την μικρή σου.

Peristeraki, αν έχετε τη δυνατότητα ίσως να ήταν καλό να σκεφτείτε το κολυμβητήριο. Μια συνάδελφος που έχει ένα πολύ δραστήριο παιδάκι (το οποίο είναι βέβαια 5 ετών, αλλά στο λέω σαν παράδειγμα), από τότε που ξεκίνησαν κολυμβητήριο διοχετεύει εκεί την (περισσευούμενη - που του περισσεύει και πολύ) ενέργειά του και είναι πολύ καλύτερα για όλους τους.

Φιλιάαααααααα

Link to comment
Share on other sites

Λιτσακι περαστικα και παλι.Τι προβλημα εχεις ακριβως? Εμεις οχι δεν εχουμε κανει χειρουργειο κανεις απο τους δυο μας αν και μας το εχουν προτεινει.......Μεχρι στιγμης την παλευουμε με φυσικοθεραπειες......Η μικρη σου που ειναι?Δεν την εχεις μαζι σου?Εχω χασει επεισοδια μαλλον....

καλημερα κοριτσια μου και ευχαριστω για τις ευχες.

Φλο μου εχω δισκοκηλη η οποια ειναι μεγαλη απο οτι μου λενε. με ταλαιπωρει πολυ καιρο στην αρχη με αφορητο πονο και τωρα μετα απο πολα χαπια και ενεσεις και φυσιοθεραπεια ειμαι ακομη στο κρεβατι χωρις να ποναω αλλα απο τη μεση και κατω εχω μουδιασει παντου στα πελματα στα μπουτια στον πισινο μου στα γεννητικα μου δεν μπορω να περπατησω καλα δεν μπορω να ουρησω και νιωθω σαν να μου εχει πεσει η ''ουριτσα''. αυριο λεω να παω σε εναν πρακτικο σαν τελευταια προσπαθεια αλλα φοβαμαι πολυ.

την μικρη μου εδω και ενα μιση μηνα την εχω στη μαμα μου γιατι ειναι αδυνατο να την φροντισω.:cry::cry::cry:


Yr3hp3.png?X4b9jlWg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερούδια!!!!!

Λιτσ'ακι μου όμως από το να κάθεσαι καθηλωμένη στο κρεβάτι, κάνε την καρδιά σου πέτρα κ πήγαινε.... κ υπομονή!!! να μπορείς να χαρείς κ το κοριτσάκι σου!!!!

Βελισάκι περαστικούλια σας!!!!! θα περάσει κ αυτή η περίοδος που είναι φουλ στις ιώσεις πάλι.... εμείς (φτου-φτου) έχουμε σωθεί με το προληπτικό φαρμακάκι που πέρνουμε....

Μελάκι υπομονή κ εσύ...

Φλο μπράβο σας για τα βήματα και καλά κυνήγια. όσο για την ζήλια, υπομονή και γνώμη μου πάντα, ρώτα κανέναν παιδοψυχολόγο να δεις τι θα σου πει. αντιμετωπίζουμε τα ίδια με την ανηψιά μου που είναι 4 χρονών. ζηλεύει πολύ την Αγγελική και ξαφνικά κ τον αδερφό της που τυχαίνει να τα πηγαίνει πολύ καλά με την Αγγελική. εκεί να δεις γλέντια.... και ξεσπάει σε όλους.

κάναμε εμβόλιο ανεμοβλογιάς προχτες. θα περιμένουμε πάλι περίπου την 7η ημέρα τα συμπτώματα, πυρετούλι, γκρίνια κ θα δείξει. εντωμεταξύ έρχεται κ άλλο δόντι, τραπεζίτης πάλι και θα πέσουν όλα μαζί. τι να κάνουμε... θα περάσει κ αυτό. κατά τα υπόλοιπα 9500 είμαστε κ 78 πόντους. πήραμε 0 κιλά από τον προηγούμενο μήνα και 2 πόντους ύψος. έχουμε τσακωθεί με το γάλα, μπορεί να μην πιει καθόλου και να μείνει νηστική από το απογευματινό μέχρι τα φρούτα, κ γενικώς δεν τρώει με πολύ όρεξη κ οφείλετε στο δόντι γιατί έχει και σαλάκια κ τα κακά της είναι λίγο αραιά. δεν μπορώ να ΄κάνω κατι διαφορετικό, θα την περιμένω να της περασει.

κατά τα υπόλοιπα προσπαθεί να έρθει η Άνοιξη, το μεσημέρι κάνει ζέστη στον ήλιο, τώρα το βράδυ (κ ειδικά σήμερα) κάνει κρύο. αλλά θα τελειώσει κ αυτό. που θα πάει. αυτά τα νέα μας.... καλό σας βράδυ κ ονειρα γλυκούλια!!!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Όταν ο Θεός έφτιαξε τη γυναίκα εργαζόταν μέχρι αργά την 6η ημέρα.

Ένας άγγελος πλησίασε και είπε:

"Γιατί σπαταλάς τόσο πολύ χρόνο γι' αυτή;"

Και ο Κύριος απάντησε:

"Ξέρεις πόσες προδιαγραφές πρέπει να πληρεί για να την τελειοποιήσω;"

"Πρέπει να μπορεί να πλυθεί, αλλά να μην είναι πλαστική, να παίζει περισσότερους από 200 ρόλους, και να μπορεί να φτιάξει όλων των ειδών τα φαγητά, θα πρέπει να μπορεί να αγκαλιάζει πολλά παιδιά ταυτόχρονα, να δίνει μια αγκαλιά που θα θεραπεύει οτιδήποτε, από ένα πληγωμένο γόνατο μέχρι μια πληγωμένη καρδιά και να τα κάνει όλα αυτά μόνο με δυο χέρια".

Ο άγγελος εντυπωσιάστηκε.

"Μόνο δυο χέρια ....αδύνατον ! Και ...είναι το βασικό μοντέλο;"

" Πολλή δουλειά για μια μέρα ...περίμενε μέχρι αύριο και την ολοκληρώνεις".

"Όχι", είπε ο Κύριος. "Είμαι τόσο κοντά στην ολοκλήρωση αυτής της δημιουργίας, που θα είναι η αγαπημένη της καρδιάς μου. Θεραπεύεται μόνη της όταν αρρωσταίνει και δουλεύει 18 ώρες την ημέρα".

Ο άγγελος πλησίασε και άγγιξε την γυναίκα.

"Μα την έφτιαξες τόσο μαλακή , Κύριε."

"Είναι μαλακή", είπε ο Κύριος , "Αλλά την έφτιαξα και δυνατή, επίσης. Δεν διανοείσαι τι μπορεί να αντέξει και αντεπεξέλθει".

"Μπορεί να σκεφτεί;" ρώτησε ο άγγελος.

Ο Κύριος απάντησε:

"Όχι μόνο να σκεφτεί, αλλά να αιτιολογήσει και να διαπραγματευθεί."

Ο άγγελος άγγιξε της Γυναίκας το μάγουλο....

"Κύριε, φαίνεται πως η δημιουργία σου στάζει! Της έχεις βάλει πολλά βάρη."

"Δεν στάζει....είναι δάκρυ" ο Κύριος διόρθωσε τον άγγελο.

"Τι εξυπηρετεί ;" ρώτησε ο άγγελος .

Και είπε ο Κύριος:

" Τα δάκρυα είναι ο τρόπος να εκφράσει τη λύπη της, τις αμφιβολίες της, την αγάπη της, τη μοναξιά της, τον πόνο και την υπερηφάνειά της."

Αυτό έκανε μεγάλη εντύπωση στον άγγελο;

"Κύριε, είσαι ιδιοφυία. Σκέφτηκες τα πάντα!. Η Γυναίκα είναι πραγματικά υπέροχη!"

Πράγματι είναι!

Η Γυναίκα έχει αντοχές που εντυπωσιάζουν τον άντρα. Μπορεί να διαχειριστεί προβλήματα και να έχει πολλές ευθύνες. Δημιουργεί ευτυχία, αγάπη και έχει άποψη.

Χαμογελάει όταν θέλει να τσιρίξει, Τραγουδάει όταν θέλει να κλάψει, κλαίει όταν είναι ευτυχισμένη και γελάει όταν φοβάται.

Δίνει μάχη για τα πιστεύω της.

Αντιμάχεται την αδικία.

Δεν δέχεται το "όχι" για απάντηση , όταν διαβλέπει καλύτερη λύση. Δίνει τον εαυτό της για την προκοπή της οικογένειάς της. Συνοδεύει τη φίλη της στο γιατρό αν φοβάται.

Η αγάπη της είναι άνευ όρων.

Κλαίει όταν τα παιδιά της κερδίζουν.

Είναι ευτυχισμένη όταν οι φίλοι της τα καταφέρνουν.

Χαίρεται όταν ακούει για μια γέννηση ή ένα γάμο.

Είναι συντετριμμένη όταν χάνεται κάποιος συγγενής ή φίλος.

Αλλά βρίσκει τη δύναμη να συνεχίσει στη ζωή.

Γνωρίζει πως ένα φιλί και μια αγκαλιά θεραπεύουν μια πληγωμένη καρδιά.

Έχει μόνο ένα ελάττωμα...

Ξεχνάει τι αξίζει...

Ε....εντάξει είναι λίγο υπερβολικό αλλά είναι ωραίο.

Καλημέρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια.

εγω δεν εχω και πολυ καλα νεα να σας πω. Σημερα πηγα στον πρακτικο σαν μια τελευταια προσπαθεια αλλα δυστυχως δεν με ακουμπησε καθολου. μολις ειδε οτι δεν μπορω να πατησω καν τις μυτες των ποδιων μου μου ειπε πως δεν μπορει να κανει τιποτα και οτι ειναι σοβαρο νευρολογικο προβλημα, ετσι κι εγω πριν λιγο πηρα το νευροχειρουργο τηλ και πριν προλαβω να του πω ολα τα συμπτωματα εβγαλε ενα επιφωνημα του τυπου ''ωωωχχχχχχ ειναι σοβαρο την δευτερα να ερθεις οπωσδηποτε'' κι ετσι κλεισαμε ραντεβου για τη δευτερα στο Παπαγεωργιου στη Θεσ/νικη. Φοβαμαι παρα πολυ αλλα δεν εχω αλλη επιλογη.

Σημερα ειδα και το κοριτσακι μου και τωρα περιμενω την μαμα να μου τη φερει παλι λιγο. Η καρδουλα μου ειχε μερες να μας δει και δεν ηξερε τι να κανει. Εμεις περπατησαμε πολυ νωρις 9 μηνων ηταν και τωρα δεν πιανεται με τιποτα. Επισης εχει μαθει πολλες λεξουλες και οταν τις λεει με το δικο της τροπο δεν κρατιεμαι θελω να τη ρουφηξω. απο δοντακια καλα παμε εχουμε 13 και τωρα φαινεται το 14ο.

Αυτα τα νεα μας. Ελπιζω να ειστε ολες καλα, φιλια.


Yr3hp3.png?X4b9jlWg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!

Χάθηκα!

Τι να σας λέω κάθε φορά...Πόσο αντάρτες είμαστε;

Τρέχω και δεν προλαβαίνω

litsazao μακάρι να είναι κάτι περαστικό και λιγότερο σοβαρό απ'όσο λέει ο γιατρός

Τι κάνουν οι εγκυούλες της παρέας;

Εχω ξεκινήσει να κάνω κάποιες κούτσικες ετοιμασίες για την βάφτιση του μικρού.

Τελικά θα είμαστε λίγα άτομα και μετά το μυστήριο θα φάμε οι οικογένειες και κάποιοι πολύ στενοί συγγενείς.Τόσο απλά.Δεν είναι εποχές για πολλά πολλά

Τη Δευτέρα έχω ραντεβού με τη διαιτολόγο και θα σας έχω νέα

Συνεχίζω κανονικά εδώ και τόσους μήνες,αλλά είχα ένα μικρό κολληματάκι

Το τελευταίο διάστημα όμως μου άλλαξε ριζικά το μενού και κάτι έχει αρχίσει να αλλάζει

Είμαι περίπου στα -11 με 12 κιλά,αλλά τη Δευτέρα θα σας πω με σιγουριά

Δεν πολυανεβαίνω στη ζυγαριά για να μην αγχώνομαι

Πάντως το περπάτημα που έχω εντάξει πλέον εδώ και καιρό στην καθημερινότητά μου έχει αποτέλεσμα

Φιλάκια!!

Link to comment
Share on other sites

litsazao περαστικά σου βρε κορίτσι. Και καλή τύχη τη Δευτέρα με τον γιατρό. Καλά η μικρή σου 14 δόντια? Πανέτοιμη για το ξεκοκκάλισμα του αρνιού το Πάσχα!

Καλέ αυτό που έγραψα μου το στείλανε με mail και το έκανα copy paste. Δεν είμαι και τόσο ποιητική...:)

Περιστεράκι είμαστε μαζί σου, η νίκη είναι δική σου! Αφού το έχεις βάλει πείσμα, θα τα χάσεις τα κιλά, που θα πάει.

Εμείς έχουμε πάθει μια ψιλομαμακίαση τις τελευταίες μέρες. Έρχεται ο μικρός, μου αγκαλιάζει τα πόδια και μου λέει με καημό γκαντίίίίτσα (=αγκαλίτσα). Μετά πως να μην τον πάρω αγκαλιά, μου λέτε;

Link to comment
Share on other sites

litsazao περαστικά σου βρε κορίτσι. Και καλή τύχη τη Δευτέρα με τον γιατρό. Καλά η μικρή σου 14 δόντια? Πανέτοιμη για το ξεκοκκάλισμα του αρνιού το Πάσχα!

Καλέ αυτό που έγραψα μου το στείλανε με mail και το έκανα copy paste. Δεν είμαι και τόσο ποιητική...:)

Περιστεράκι είμαστε μαζί σου, η νίκη είναι δική σου! Αφού το έχεις βάλει πείσμα, θα τα χάσεις τα κιλά, που θα πάει.

Εμείς έχουμε πάθει μια ψιλομαμακίαση τις τελευταίες μέρες. Έρχεται ο μικρός, μου αγκαλιάζει τα πόδια και μου λέει με καημό γκαντίίίίτσα (=αγκαλίτσα). Μετά πως να μην τον πάρω αγκαλιά, μου λέτε;

ευχαριστω velissaki θα την χρειαστω την τυχη. τα'χω παιξει. ουτε να κοιμηθω δεν μπορω. απο τη μια ο φοβος απο την αλλη ο πονος καταλαβαινετε. να περασουν οι μερες να γινει οτι ειναι να γινει δεν αντεχω αλλο.

Το κοριτσακι μου ηρθε χθες και ως συνηθως δεν ξεκολουσε απο πανω μου, οχι οτι δεν μου αρεσε αλλα μου ηταν επιπονο.

Εμεις νομιζω γενικα ολα νωρις τα εκανε εβγαλε τα 2 πρωτα δοντακια στον 5ο μηνα, περπατησε στον ενατο μηνα και αρχισε να λεει λεξουλες μετα τον 12ο μηνα. Τωρα πλεον ζηταει μονη της οτι θελει, βεβαια δεν τα λεει ολα καθαρα. ξερετε εχει αυτον τον ιδιαιτερο τροπο που με τρελαινει αλλα καταλαβαινομαστε. Οταν μου λεει ''ποπο πολιυ'' δηλαδη σ'αγαπω πολυ ξερετε τι παθαινω. δεν υπαρχει ωραιοτερο πραγμα.


Yr3hp3.png?X4b9jlWg
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...