Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Λιτσάκι μου χ'αρηκα πολύ που τα είπαμε πάλι..... σου εύχομαι ότι αγαπάς. αν είναι μόνο η μέση να περάσει γρήγορα!! αν είναι σποράκι με το καλό να έρθει και να είσαι καλά. ξέρω από μέση, έχω κ εγώ ψιλοπροβληματάκια...


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Λιτσάκι μου χ'αρηκα πολύ που τα είπαμε πάλι..... σου εύχομαι ότι αγαπάς. αν είναι μόνο η μέση να περάσει γρήγορα!! αν είναι σποράκι με το καλό να έρθει και να είσαι καλά. ξέρω από μέση, έχω κ εγώ ψιλοπροβληματάκια...

ευχαριστω πολυ. και εσυ να εισαι καλα και να χαιρεσαι το μωρακι σου.

ελπιζω να μου περασει γρηγορα η μεση γιατι δεν αντεχω αλλο αυτη την κατασταση. και να παρω και το παιδι μου σπιτι επιτελους. οσο για το σπορακι θα μαθω ελπιζω την δευτερα. φιλια.


Yr3hp3.png?X4b9jlWg
Link to comment
Share on other sites

πάλι εξαφανιστήκατε όλες?

με τέτοιες ωραίες μέρες το ρίξατε στις βόλτες?

εμείς σχετικά καλά είμαστε

μόνο που την Παρασκευή έλαβα και το φάκελο

με τα αποτελέσματα του καρυότυπου και είδα ότι ήταν κοριτσάκι

και στεναχωρήθηκα γιατί έπεσα μέσα και σ'αυτό

άρχισα να σκέφτομαι πως θα ήμουν τώρα αν δεν είχε συμβεί αυτό κτλ...

αλλά ένταξει μου πέρασε τώρα

όλα καλά


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι μου, έρχεται το επόμενο, πάλι κοριτσάκι θα είναι.... όλα θα πάνε καλά!!! όλα γίνονται για κάποιο σκοπό.

χαμογελάμε κ πάμε μπροστά!!!! κ εμείς καλά είμαστε, επιτέλους λίγο ήλιος!! μέχρι πότε??? θα δείξει....

φιλιά!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Chrimai να είσαι καλά, κι όταν σε παίρνει από κάτω να κοιτάς την υπέροχη φατσούλα του γιού σου!

Εμείς καλά είμαστε, τι ωραία που έχει (επιτέλους) καλό καιρό. Την Κυριακή πήγαμε στο Αττικό Ζωολογικό Πάρκο και περάσαμε τέλεια. Ο Παναγιώτης είχε μείνει με το στόμα ανοιχτό! Και με τα ζωάκια και με τα παιδάκια που κυκλοφορούσαν εκεί. Είδαμε και την παράσταση με τα δελφίνια που ήταν τέλεια. Την συστήνω ανεπιφύλακτα την επίσκεψη. (Το μόνο μεγάλο μείον η έλλειψη καθαριότητας στις τουαλέτες).

Να είστε όλες καλά και τα παιδάκια σας επίσης!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα!

μπαινω κ σας διαβαζω αραια κ που γιατι στο δικο μου καφε τα κοριτσια τα λενε μεσω fb κατι που εγω δεν κανω

διαβαζω δλδ οτιδηποτε αφορα στην αναπτυξη κτλ για να ξερω οτι πανω κατω βαδιζουμε σωστα..

εμεις ειμαστε 16 μηνων κ κατι ημερων!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καλησπερα

τι κανετε?ελπιζω να ειστε ολες καλα.......Χαθηκαμε αλλα δεν προλαβαινω καθολου μιλαμε!!!!!!!

Μαρακι μην στεναχωριεσαι ειπαμε οτι ολα για καποιο λογο γινονται.Θα το κανεις το κοριτσακι συντομα!!!!!!!!

Αγγελικη και Μαριλενα μπραβο που τα μπεμπακια σας ειναι μια χαρα ελπιζω να εχετε και οι δυο κοριτσακια αφου το θελετε!και μετα πειτε και σε μενα το μυστικο ρε κορες........

Πλακα κανω!Δεν ξερω αν θυμαστε που ελεγα για τριτο!Τωρα φτυνομαι και λεω δεν μπορω!Τα εχω παιξει με τα δυο ειμαι κυριολεκτικα στα ορια της υπερκοπωσης!Λενα πως την παλευεις?

Εμεις παλι περναμε φαση ζηλειας και απο τους δυο.Βεβαια ο μεγαλος μου δεν ειναι καθολου καλα και εχει βγαλει και περιεργες αντιδρασεις που με στεναχωρουν πολυ!Δεν ξερω πια τι αλλο να κανω.Ελπιζω να του περασει.......

Περιστερι μπραβο στο μικρο περιστερακι που περπαταει!Εμεις μαλλον μειναμε τελευταιοι και καταιδρωμενοι οπως και με το μαριο δηλαδη.......Με το χερακι οταν τον πιανεις περπαταει εδω και κανενα μηνα αλλα μονος του ουτε λογος!


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Fire να ερχεσαι να μας λες και τα νεα σου?Εισαι δημαδη μανουλα Νοεμβριου?

Αγγελικουλα εγω και τα δυο παιδια τα γεννησα στο Λητω και εμεινα παρα μα παρα πολυ ευχαριστημενη απο ολα.Οι μαιες απλα ΑΨΟΓΕΣ και στα χειρουργεια και στπους οροφους!Τωρα για το θηλασμο που ρωτησες εμενα η δικη μου εμπειρια ηταν οτι και στα δυο παιδια δεχτηκα μεγαλη πιεση για να θηλασω αποκλειστικα....οχι οτι εγω δεν ηθελα αλλα θελω να σου πω οτι και το μαιευτηριο υποστηριζει παρα πολυ τον μητρικο θηλασμο!

Αυτα

Εφυγα για δουλεια


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γεια σας,

εχω λίιιιιγο πήξει, αλλά δεν είμαι αχάριστη, δόξα το Θεό.

Μαρία, ελπίζω να είσαι καλύτερα, κακώς ρε γμτ που λένε και τέτοια στον καρυότυπο....δε το βρίσκω σωστό, λογικό και επόμενο να επηρεαστείς, ειναι όμως σίγουρο ότι πολύ σύντομα θα αποκτήσεις άλλο ένα μωράκι, αγοράκι ή κοριτσάκι, ό,τι και να είναι θα το αγαπάς πολύ!

litsazao τι λες βρε παιδί μου! που είσαι χαμένη??

Velissa, είναι στα άμεσα σχέδια το Αττικό Πάρκο, θέλω να πάω τα κορίτσια μου. Αλήθεια, είδες το ανανεωμένο μου σάιτ? Αυτά που λέγαμα τα έφτιαξα αν δεις!

Fire καλώς ήρθες, αγοράκι έχεις ή κοριτσάκι?

Και γω το facebook το ΜΙΣΩΩΩΩΩ και απείχα από πάντα.

Αλλά, τώρα, λόγω της νέας μου δουλειάς, κακά τα ψέμματα είναι εργαλείο....και έχω αναγκαστεί να το δουλεύω! Ασε!

Για την ανάπτυξη που λες....άστο....εμενα τα κορίτισα μου είναι 2.5 χρονών και 15 μηνών...και είναι ολόιδιες, σα δίδυμα, βάρος ύψος ένα και το αυτό! Καμία σχέση!

Η Δαναούλα εδώ...σε λίγο θα περπατάει στο ταβάνι σα το σπάιντερμαν....με έχει τρελάνει σας λέω....μόνο στα φωτιστικά δεν έχει ανέβει....ζωηρήηη....

Και δόντια...μόνο 4 ακόμα! Τις τελευταίες μέρες πονάει πολύ....άντε να δω!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Χαμένη στο διάστημα εγώ!

Χαμός.Πολλά τα παιδιά μαζί με παππουδογιαγιάδες που είναι πλέον απόλυτα εξαρτημένα άτομα και δουλειά έλεος δηλαδή!

Κατά τα άλλα κι εμείς ήμασταν την Κυριακή στο Ζωολογικό πάρκο με φίλους και περάσαμε σούπερ!Ψόφιοι γυρίσαμε!Οπότε Βελίσσα μπορεί και να ανταμωθήκαμε!

Βρε κριμάι γιατί γάφουν τέτοια!Μα καλά βλήματα είναι?Πουθενά δεν σταματάνε?Δεν ξέρω αν ήταν απαραίτητο πια!

Άντε άνοιξε ο καιρός κι έχει πάρει φωτιά ο κ@λ@ος μας.............................


B1nVp3.png MDOOp2.pngzkyMp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα,

ναι ημερολογιακα ανηκω στις μανουλες Νοεμβρη (20/11)

γραφοντας αναπτυξη εννοουσα γενικα την εξελιξη του παιδιου κ οχι μονο αναλογιες,γιατι απ αυτες ειμαστε καλα

πχ οταν διαβασα τι κανει ο γιος της chrimai-αν θυμαμαι καλα,σκεφτηκα οτι ο δικος μου μαλλον ειναι παναγια :tongue:

honey οπως καταλαβες εχω αγορακι,ειναι 87 ποντους κ γυρω στα 11,300

τον θηλαζω καομη κ το μονο θεμα μας ειναι ο βραδυνος υπνος

ωστοσο το χω παρει αποφαση κ δεν γκρινιαζω,απλα καποιες μερες κουτουλαω περισσοτερο απο τις αλλες..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Fire να σου ζήσει το παιδάκι σου και καλώς ήρθες στο καφέ.

Honey το είδα το site σου. Μπράβο, πολύ καλή δουλειά και μπράβο και για την ενότητα "για τη μαμά". Ελπίζω ο κόπος σου να ανταμειφθεί. Κι εγώ δεν χρησιμοποιώ το fb αλλά αν είχα κατάστημα σίγουρα θα το χρησιμοποιούσα γιατί κακά τα ψέματα είναι πολύ καλό εργαλείο marketing.

Λένα, όντως μπορεί να ανταμωθήκαμε. Εμείς ήμασταν εκεί από τις 11 μέχρι τις 5. Θα ξαναπάμε σίγουρα (βγάλαμε και ετήσια κάρτα γιατί αλλιώς δεν συμφέρει). Ελπίζω να συναντηθούμε κάποια φορά.....

Το νέο χόμπι του μπουμπουκιού μου όταν κάθεται στο κάθισμα του αυτοκινήτου ή στο καρότσι του: Λέει "παααπούτσι", βγάζει το ένα...το πετάει κάτω...."πάειειειει"....ξαναλέει "παααπούτσι", βγάζει και το δεύτερο, το οποίο βρίσκει κι αυτό το δρόμο για το έδαφος και μετά συνεχίζουμε "κά τσα", πάνε και οι κάλτσες, και μετά "που ειειειει" (=που είναι;)

Εχθές πήραμε καινούρια παπούτσια, γιατί όντως τον στένευαν τα προηγούμενα και πάλι τα ίδια......

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες τις μανούλες

στο αττικό πάρκο είχαμε πάει κι εμείς αλλά ήταν πιο μικρός και δεν το χάρηκε

τόσο όσο θα χαιρόταν αν πηγαίναμε τώρα που περπατάει κιόλας

καλή ιδέα για βόλτα....

επίσης μας είπαν κάτι φίλοι μας ότι εκεί κοντά είναι ένας τεράστιος παιδότοπος

αλλά όχι στο μακ άρθουρ

με τεράστιες τσουλήθρες που χωράνε και οι γονείς

μας έδειξαν και βιντεάκι που είχαν πάει και ενθουσιαστήκαμε

έχετε ακούσει τίποτα κι εσείς?

θα ψάξω και στο ιντερνετ μήπως το βρώ

μας πέφτει λίγο μακριά καθότι τώρα μένουμε Κερατσίνι προς Χαραυγή

αλλά πηγαίνουμε συχνά προς Ραφήνα

γιατί έχω πολλούς συγγενείς και τη βαφτιστήρα μου

αλήθεια εσείς προς τα που μένετε?

μήπως βρεθούμε και γειτόνοι?


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γεια σας,

εχω λίιιιιγο πήξει, αλλά δεν είμαι αχάριστη, δόξα το Θεό.

Μαρία, ελπίζω να είσαι καλύτερα, κακώς ρε γμτ που λένε και τέτοια στον καρυότυπο....δε το βρίσκω σωστό, λογικό και επόμενο να επηρεαστείς, ειναι όμως σίγουρο ότι πολύ σύντομα θα αποκτήσεις άλλο ένα μωράκι, αγοράκι ή κοριτσάκι, ό,τι και να είναι θα το αγαπάς πολύ!

litsazao τι λες βρε παιδί μου! που είσαι χαμένη??

Velissa, είναι στα άμεσα σχέδια το Αττικό Πάρκο, θέλω να πάω τα κορίτσια μου. Αλήθεια, είδες το ανανεωμένο μου σάιτ? Αυτά που λέγαμα τα έφτιαξα αν δεις!

Fire καλώς ήρθες, αγοράκι έχεις ή κοριτσάκι?

Και γω το facebook το ΜΙΣΩΩΩΩΩ και απείχα από πάντα.

Αλλά, τώρα, λόγω της νέας μου δουλειάς, κακά τα ψέμματα είναι εργαλείο....και έχω αναγκαστεί να το δουλεύω! Ασε!

Για την ανάπτυξη που λες....άστο....εμενα τα κορίτισα μου είναι 2.5 χρονών και 15 μηνών...και είναι ολόιδιες, σα δίδυμα, βάρος ύψος ένα και το αυτό! Καμία σχέση!

Η Δαναούλα εδώ...σε λίγο θα περπατάει στο ταβάνι σα το σπάιντερμαν....με έχει τρελάνει σας λέω....μόνο στα φωτιστικά δεν έχει ανέβει....ζωηρήηη....

Και δόντια...μόνο 4 ακόμα! Τις τελευταίες μέρες πονάει πολύ....άντε να δω!

καλησπερα σε ολη την παρεα.

honey οντως χαθηκα αλλα διαβαζω τα νεα σας οποτε εχω χρονο και χαρηκα πολυ που ειδα οτι καποιες απο την παλια παρεα περιμενουν παλι τον πελαργο. εσυ πως εισαι; ολα καλα; κατι για site που λετε τι ειναι; πειτε μου κι εμενα να μπω

εγω οπως διαβασες ειμαι παλι στο κρεβατι εναμιση μηνα περιπου (δεν βλεπω να γλυτωνω το χειρουργειο) την παρασκευη εχω ραντευου σε εναν αλλο ορθοπεδικο να παρω και μια αλλη γνωμη.

οσον αφορα για την αμφιβολια που ειχα μην ειμαι παλι εγκυος εκανα την δευτερα χοριακη και βγηκε αρνητικη 1,6 αλλα ακομη δεν αδιαθετησα.

η μικρη μου ειναι πολυ καλα ειναι 16 μηνων περπατησε απο 9 μηνων και εχει 12 δοντια και τωρα βγαζει αλλα 2. εναμιση μηνα τωρα δεν την εχω στο σπιτι και μου λειπει πολυ. την κραταει η μαμα μου. τωρα εχω να τη δω 2 μερες και δεν κρατιεμαι αρχισε να λεει και πολλες λεξουλες και μιλαμε στο τηλεφωνο.

φιλια σε ολες.


Yr3hp3.png?X4b9jlWg
Link to comment
Share on other sites

Fire καλώς ήρθες

έχεις και δυναμικό nick name

να χαίρεσαι το μικρό σου

πες μας και το όνομα του

και σ'αυτό το καφέ έχουμε μανούλες που γέννησαν Νοέμβριο

νομίζω ότι είναι πολύ αναπτυγμένο το παιδάκι σου

και είναι και καλό παιδάκι αφού κάθεται ήσυχο και σε ακούει

αυτά που κάνει ο γιός μου δεν νομίζω ότι σχετίζονται με την ανάπτυξη

αλλά με το χαρακτήρα του και ίσως και με μένα που όλοι με κατηγορούν

ότι δεν του έχω βάλει όρια και ίσως να έχουν δίκιο

δεν μπορώ να βάλω όρια στην εξερευνησή του

απλά κάθομαι δίπλα του να προλάβω το κακό

δηλάδη ότι κάνει τον ταρζάν δεν έχει να κάνει με το πόσο ανεπτυγμένος είναι κινητικά ή ψυχικά

βέβαια μαζέψαμε τις καρέκλες πλεον από το σπίτι γιατί ανεβαίνει πάνω τους

κάθεται όρθιος και μετά ανεβαίνει στο τραπέζι....

και τι έκανε μετά ο αθεοφόβος

έσυρε το καρότσι του δίπλα στο τραπέζι και προσπάθησε να ανέβει από εκεί

βγάλαμε και το καρότσι έξω και έφερε δίπλα ένα αεροπλανάκι που του έχουμε πάρει αλλά ευτυχώς είναι χαμηλό

αλλά λεξούλες πέρα από 4-5 κλασσικές

δεν λέει τιποτα άλλο

έχει κι ένα άλλο κακό

τα βάζει ακόμα όλα στο στόμα του

ότι βρωμιά βρεί την τρώει

και κανά κουλουράκι που του δίνω

πρώτα θα το τρίψει στο πάτωμα και μετά θα το πάρει να το φάει

επίσης του αρέσει να μας ρίχνει φάπες και να ξεκαρδίζεται

και να μου πετάει τα παιχνίδια στο κεφάλι ή να με βαράει με αυτά

κι όσο τον μαλώνω και του φωνάζω τόσο βάζει τα γέλια αυτός

είμαι γεμάτη καρούμπαλα και μελανιές

θέλω να τον πάω σε άλλα παιδάκια να παίξει αλλά φοβάμαι

μήπως τα χτυπήσει


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...