Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

καλησπερα!!!

πως ειστε κοριτσια???εγω νιωθω πολυ εντονα το μωρο καθε μερα πιο εντονα....και καμια φορα δε ξερω αν σας εχει τυχει νιωθω πως με χτυπαει πολυ χαμηλα....

τωρα για τις συσπασεις.....ειναι ελεγχομενα πιστευω τα πραγματα αυριο παω στο γιατρο....θα δουμε...εντελως παντως δεν εχουν σταματησει....και γενικα τις τελευταιες μερες πονανε τα ποδια μου τα ισχια μου γενικα νιωθω να γινονται διαφορες αλλαγες στο σωμα μου ....παροτι 2η εγκυμοσυνη πολυ διαφορετικη....

Εγώ και χθες και σήμερα την νοιώθω πολύ έντονα κουνιέται όλη την ώρα και όλη την ώρα με κοπανάει σε λογικά πλαίσια πάντα δεν ξέρω τι κάνει εκεί μέσα τεντώνεται απλώνεται κλωτσάει πάντως όλη την ώρα την αισθάνομαι την ψυχούλα μου...μακάρι κορίτσι μου να ηρεμησεις από αυτές τις συσπάσεις πια που όλη την ώρα ρωτάω τον γιατρό αν τις καταλαβαίνει μια γυναίκα όταν της παθαίνει...φαντάσου αγχος που έχουμε η οι ορμόνες μας μας τρελαινουν..


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσακια μου οσα τσουρεκακια και οσα κουλουρακια θελετε...!!!

Μαχη μου βοηθεια σου..θα πρεπει να ηταν πολυ ομορφα!

Τι ειναι η ζωνη της αγ.ειρηνης??

Ευχομαι ολες τις μανουλες να μας προστατευει η παναγιτσα και ο Αρχαγγελος!!!

κουραστηκα αυτο το σκ με τοσο μαγειρεμα...δεν βγηκα καθολου εξω...αλλα χαλαλι...να μαστε καλα και του χρονου :wink:


ArFNp2.png

jGyQp2.png

Ts0Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε να προχωραμε σιγα σιγα οι εγκυουλες,που μετραμε τις μερες!τις βδομαδες! Ουφ ατελειωτες ειναι...Σημερα ειχαμε ψαρι μπακαλιαρο στο φουρνο με πατατοσαλατα και μαρουλι και αυριο μακαρονια με κοκκινη σαλτσα.Δωστε ιδεες κοριτσιαααα,χανομαστε!!:tongue:

Και εγώ σήμερα μακαρονια με σάλτσα έκανα κάτι γρήγορο.Και αυτό το πράγμα κάθε μέρα τι θα κάνεις σου σπάει τα νεύρα..τίποτα κάνε και κανένα οσπριο γίγαντες τους λατρεύω...εγω αν και είμαστε οι δύο μας ακόμη με τον άντρα μου κάθε μέρα σχεδόν μαγειρεύω γιατί δεν τρώμε δεύτερη μέρα ίδιο φαγητό άσε και αυτό να δεις πρόβλημα...


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου οσα τσουρεκακια και οσα κουλουρακια θελετε...!!!

Μαχη μου βοηθεια σου..θα πρεπει να ηταν πολυ ομορφα!

Τι ειναι η ζωνη της αγ.ειρηνης??

Ευχομαι ολες τις μανουλες να μας προστατευει η παναγιτσα και ο Αρχαγγελος!!!

κουραστηκα αυτο το σκ με τοσο μαγειρεμα...δεν βγηκα καθολου εξω...αλλα χαλαλι...να μαστε καλα και του χρονου :wink:[/Q

Αυτή την ζώνη την βάζεις όταν είσαι έγκυος ένα κορδονακι είναι και το βάζεις στην κοιλιά σου μέχρι να έρθει η μέρα να γεννήσεις..και παίρνεις και μηλαρακι που το τρως και λαδάκι που βάζεις στην κοιλίτσα σου ...μακάρι να μας προστατεύει όλον τον κόσμο και ειδικά τα παιδάκια...


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου οσα τσουρεκακια και οσα κουλουρακια θελετε...!!!

Μαχη μου βοηθεια σου..θα πρεπει να ηταν πολυ ομορφα!

Τι ειναι η ζωνη της αγ.ειρηνης??

Ευχομαι ολες τις μανουλες να μας προστατευει η παναγιτσα και ο Αρχαγγελος!!!

κουραστηκα αυτο το σκ με τοσο μαγειρεμα...δεν βγηκα καθολου εξω...αλλα χαλαλι...να μαστε καλα και του χρονου :wink:

.

φαντάσου τι μου έκανες με τα τσουρέκια σου που έστειλα τον άντρα μου να μου βρει η τσουρέκια donuts ..Τελικά πήγε και μου έφερε donuts ΝΑΝΟΥ και έφαγα 2...Άσε τρελάθηκα αν δεν τα έτρωγα δεν θα αντεχα


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μεγαλωνουμε...........και αλλαζουμε..........και παραξενευουμε...........δεν φταινε οι εγκυμοσυνες κατ'εμε, το σωμα μας κουραζετε πιο ευκολα πλεον...

μπορει να ειναι και ετσι αλλα δυστυχως ολο κλαιγομαι εχω το ενα εχω το αλλο κ δεν μπορω να απολαυσω αυτο που ζω.....ειμαι πολυ πεσμενη ψυχολογικα ....:(:(:(:(:(


uAVIp3.png

sWUop3.png

Link to comment
Share on other sites

.

φαντάσου τι μου έκανες με τα τσουρέκια σου που έστειλα τον άντρα μου να μου βρει η τσουρέκια donuts ..Τελικά πήγε και μου έφερε donuts ΝΑΝΟΥ και έφαγα 2...Άσε τρελάθηκα αν δεν τα έτρωγα δεν θα αντεχα

ΧΑχαχα....χαλαλι σας!!!


ArFNp2.png

jGyQp2.png

Ts0Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!Θα κανω μια χαζη ερωτηση.Διανυω την 20η εβδομαδα εγκυμοσυνης ,ειμαι δλδ στον 5ο μηνα.Ποτε μπαινω στον 6ο;Σε ποια βδομαδα;Εχω μπερδευτει...:?

Δεν είναι καθόλου χαζή η ερώτησή σου. Και εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης την ίδια απορία είχα. Πως αντιστοιχούμε τις εβδομάδες με τους μήνες κύησης. Ο γιατρός μου είπε έναν μπακαλίστικο τρόπο: εφόσον η ΠΗΤ μου είναι 17/8, κάθε 17 του μήνα αλλάζω μήνα. Αλλά επαναλαμβάνω αυτός είναι μπακαλίστικος τρόπος. Οι εβδομάδες κύησης είναι 40. Αν πάτε να τις μετατρέψετε σε μήνες βγαίνουν 10 και όχι 9! Και αυτό γιατί κάθε μήνες (για την εγκυμοσύνη) δεν αντιστοιχεί σε 4 ημερολογιακές εβδομάδες. Από εκεί και πέρα, υπάρχουν διάφορα συστήματα αντιστοίχησης ανάλογα με τον κάθε ειδικό. Άλλοι λένε ότι μόλις κλείσεις την 21η μπαίνεις στον 6ο, ενώ άλλοι το τοποθετούν στην 23η εβδομάδα! Φέξουμε και γλίστρησα! Καλύτερα να το μετράς με την εβδομάδα κύησης που είναι και ο μόνος σίγουρος και επιστημονικός τρόπος...


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Εμείς χτες είχαμε κεμπάμπ και περίσσεψε και για σήμερα! Γιάμι γιάμι! Τσουρεκάκι θέλω κι εγώ! Που δίνουμε παραγγελία; Πλάκα, πλάκα αν με κάποιον τρόπο μαζευόμασταν κάπου κάποτε και πηγαίναμε όλες μαζί για φαγητό... πιστεύω θα τους κάναμε τρελό λογαριασμό!!! χαχα

Εγώ έχω προσέξει πως άρχισαν οι δυνάμεις μου και με εγκαταλείπουν. Η μέση μου με πονάει όλο και πιο συχνά, ενώ κουράζομαι πολύ πιο εύκολα. Παράλληλα πρόσεξα πως μες στο σαββατοκύριακο η κοιλιά επιτέλους έκανε την εμφάνισή της! Μην φανταστείτε κάτι τρομερό... Απλά από εκεί που ήταν σχεδόν πλάκα, φάνηκε ένα καρουμπαλάκι! Ξαφνική ανάπτυξη της μικρής; Τι να πω... Στην αρχή νόμιζα πως ήμουν πρησμένη από το φαγητό κ.τ.λ. Αλλά το πρωί που με πρόσεξα γυμνή διαπίστωσα πως τελικά είναι η κοιλιά μου! Χαχα. Ίσως σε αυτή την απότομη ανάπτυξη να οφείλεται και η κούραση και οι πόνοι στην πλάτη...


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!

πως ειστε κοριτσια???εγω νιωθω πολυ εντονα το μωρο καθε μερα πιο εντονα....και καμια φορα δε ξερω αν σας εχει τυχει νιωθω πως με χτυπαει πολυ χαμηλα....

τωρα για τις συσπασεις.....ειναι ελεγχομενα πιστευω τα πραγματα αυριο παω στο γιατρο....θα δουμε...εντελως παντως δεν εχουν σταματησει....και γενικα τις τελευταιες μερες πονανε τα ποδια μου τα ισχια μου γενικα νιωθω να γινονται διαφορες αλλαγες στο σωμα μου ....παροτι 2η εγκυμοσυνη πολυ διαφορετικη....

Χρυσαδημητρα να σε ρωτήσω κατι; Πως τις νιωθεις τις συσπασεις; Εγω ένιωθα ενα πραγμα σαν κράμπα σαν σφίξιμο στην κοιλια και ο γιατρος μου έδωσε μαγνήσιο και μου ειπε ξεκουραση! Ηρέμησα για 1-2 μερες και χυες βραδυ παλι τα ιδια! Εσυ τις εχεις συχνά; Τι σου ειπε ο γιατρος σου; Ειναι το πρωτο μου μωρακι και εχω πανικοβληθει!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη που ειχα τα χιλια μυρια προβληματα φοραγα τη ζωνη και την εχω στο κομοδινο μου τωρα σε ενα κουτακι μεσα.Να σας πω την αληθεια δεν την φορεσα ξανα ουτε στη δευτερη εγκυμοσυνη,ουτε τωρα και ευχομαι να μην χρειαστει,γιατι πανε ολα καλα.Αχρειαστη να ειναι,την εχω διπλα μου και ευχομαι να φυλαει το μωρο μου και ολα τα μωρα του κοσμου.Παντως εχει μεγαλη δυναμη,ναι ειναι θαυματουργη..

Ναι κι εγω πιστευω πως ειναι θαυματουργή! Μακαρι να φυλάει ολα τα μωρά του κόσμου οπως ειπες! Εγω τη φοράω απο την αρχη της εγκυμοσυνης γιατι γενικα ταλαιπωρηθηκα μεχρι να μεινω εγκυος και ειχα και μια "ατυχία" το καλοκαιρι οποτε ειμαι λιγο παραπανω αγχωμένη και φοβισμένη! Ελπιζω να βάλει ο Θεος το χέρι του και να πανε ολα καλα αυτη τη φορα!

Να χαιρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλο να υποδεχτειτε το νεο μέλος!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγω πιστευω πως ειναι θαυματουργή! Μακαρι να φυλάει ολα τα μωρά του κόσμου οπως ειπες! Εγω τη φοράω απο την αρχη της εγκυμοσυνης γιατι γενικα ταλαιπωρηθηκα μεχρι να μεινω εγκυος και ειχα και μια "ατυχία" το καλοκαιρι οποτε ειμαι λιγο παραπανω αγχωμένη και φοβισμένη! Ελπιζω να βάλει ο Θεος το χέρι του και να πανε ολα καλα αυτη τη φορα!

Να χαιρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλο να υποδεχτειτε το νεο μέλος!

Καλημερα κοριτσακια μου και καλη εβδομαδα να εχουμε! Μεγαλη βδομαδα για εμας που εχουμε την β' επιπεδου οι περισσοτερες κοπελες αυτην τη βδομαδα.Αντε ολα καλα να πανε:tongue:

Audette σ'ευχαριστω πολυ και σου ευχομαι και εγω καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης να εχεις,που σιγουρα θα το εχεις.Μην νομιζεις και εγω παρολο που τριτη εγκυμοσυνη,μεσα στην αγωνια και το αγχος ειμαι,αυτο δεν αλλαζει οσα παιδια και να κανεις ειναι στον χαρακτηρα του καθε ανθρωπου.


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια μου καλή εβδομάδα σε όλες μας Καλή επιτυχία με την Β επιπέδου όλα τέλεια θα είναι...Τέλος και η άδεια μου από αύριο δουλίτσα που βαριέμαι απίστευτα...


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χρυσαδημητρα να σε ρωτήσω κατι; Πως τις νιωθεις τις συσπασεις; Εγω ένιωθα ενα πραγμα σαν κράμπα σαν σφίξιμο στην κοιλια και ο γιατρος μου έδωσε μαγνήσιο και μου ειπε ξεκουραση! Ηρέμησα για 1-2 μερες και χυες βραδυ παλι τα ιδια! Εσυ τις εχεις συχνά; Τι σου ειπε ο γιατρος σου; Ειναι το πρωτο μου μωρακι και εχω πανικοβληθει!

Βρε κορίτσια μου επειδή βλέπω ότι γράφετε ου για τις συσπάσεις υπάρχει περίπτωση κάποια. να τις έχει και να μην το καταλαβαίνει ας πούμε;


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Τι κανετε?Εμεις καλα.Ωραια περασαμε το σαβ.κο,τωρα πισω στο προγραμμα μας.Ποια κοριτσακια εχετε β επιπ αυτη την εβδομαδα?Τυχερουλες.Εμεις μετα το πασχα,στις 22,αργουμε πολυ.Καλε μαρουσκακι που εχεις χαθει?Αδεια εχεις και δε μπαινεις καθολου?Νινακι και τιυ χρονου να μυρισει το σπιτακι σας ομορφα και γλυκα.Πολλα καλουδια εφτιαξες,θα φτιαξω κι εγω αυτη την εβδομ κουλουρακια αλλα και με τις δυο μικρες μαζι τα μισα θα τα φαει η μοκετα της κουζινας.Δεν πειραζει,χαλαλι τους.Τι ωραια μερα σημερα,μυρισε ανοιξη.Γεννησε και η μενεγακη,καλε κοριτσακι τελικα.Αντε και στα δικα μας.Σημερα εφερα τη γυναικα για σιδερι γιατι πραγματικα εχασα τη μπαλα με το ρουχομανι κι εχω τρια καλαθια γεματα.Δεν τα προλαβαινω,δε στεγνωναν κιολας νε τοση υγρασια.Φιλια πολλα


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...