Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Μια χαρά είναι η μπέμπα,μεγάλωσε πολύ,18μηνων τώρα πια❤️ Να χαίρεσαι και εσύ το παιδάκι σου❤️

      Ο άντρας μου έχει ολιγοσπερμια και ο γιατρός μας είπε πως οι βιταμίνες θα βοηθήσουν,απλα έχω τρομάξει με τις τιμές,είναι πανάκριβες..Δεν το γλιτώνουμε το 200€

      Θυμάμαι ότι τα παιδάκια μας γεννήθηκαν την ίδια μέρα!!!!Σε λιγες μερες 19 μηνών❤️!!!!

      Εμείς είδαμε διαφορά αλλά πρέπει ν τις παίρνει συνεχόμενα, μας είχαν πει ότι δεν πρέπει να τις σταματήσει μέχρι να συλλάβουμε!!Δεν πειράζει είναι για καλό σκοπό, για να αποκτήσει αδερφάκι η μπεμπούλα❤️!!!!

      Παρεμπιπτόντως χαρά στο κουράγιο σου!!Εγώ τώρα λίγο σιγά σιγά έχω αρχίσει και βρίσκω τα πατήματα μου που μεγάλωσε κάπως ο μικρός!!!

Μανουλες Σεπτεμβριου 2015


stafylaki

Recommended Posts

Ανδρομέδα,Μαρία καλώς ήρθατε πάλι!!

Μαρία μου πως είστε τώρα με τα δοντακια?εμείς ζοριστηκαμε.

Ανδρομέδα δύσκολο που δεν κοιμάται αλλιώς.. Κ μένα τα βράδια που τον θηλαζω κ πάει να ξυπνήσει,μόλις τον παρω δίπλα μου κοιμάται για τα καλά αμέσως.κ μαρεσει!!πως κρατιέμαι να μη τον έχω συνέχεια στο κρεβατι δε ξέρω!αλλά το μετά είναι το ζόρι.δε θέλω να σε αγχωσω αλλά πρέπει να το κόψεις σιγά σιγά.

Mommy Περαστικά σας!ελαφριά το περνάει ο μικρούλης από ότι κατάλαβα?εμείς πάμε και παιδικό και είμαι μέσα στο αγχος αλλά ευτυχώς όλα καλά.

Φραουλιτσα και τι κάνετε 2-4???πω πω..το χειρότερο μου.δε μπορώ να σηκωθω απτο κρεβάτι εκείνες τις ώρες με τπτ!

Λοιπόν εμείς πολύ καλύτερα..μιαχαρα θα έλεγα πήγαμε γιατρό σήμερα.βαλαμε 600 κ 4 πόντους μάλλον τακούνια φταίνε για ότι τραβάει ο καημένος έχουν φουσκωσει και τα πάνω αρκετά άλλα δε θα βγουν άμεσα!κάναμε εμβόλιο..αυτή τη φορά πολύ κσχφ φυ

Για την συνάντηση θέλετε να περάσει ο μήνας λόγω ιωσεων κλπ? Εγώ ίσως μπορώ κ την άλλη βδομάδα για παραδειγμα.

Φιλιά καλό βράδυ σε ολες


GeU3p2.png

F3H2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μάλλον τα δόντια φταίνε εννοούσα και επίσης εννοούσα ότι έκλαψε πολύ στο εμβόλιο!

Μας είπε ο γιατρός να δοκιμάσουμε φρούτο από εδώ κ πέρα οπότε θέλουμε και του έδωσα σήμερα αχλάδι αλλά ούτε να το γλυψει.κατευθειαν φτυσιμο!!εντάξει νωρίς είναι ακόμα..θέλει υπομονή.αλλα ο μεγάλος μου είχε φάει μισό μήλο την πρώτη μέρα!

Τώρα θα δοκιμάσω κ νερό βρασμένο.μου είπε ο γιατρός βέβαια ότι αποκλείεται να πιει.απλα θα του προσφέρω εγώ για να συνηθίζει.


GeU3p2.png

F3H2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλες μου πολύ χαιρόμαι που τα λέμε πάλι όλες μαζί!! Λοιπόν πήγαμε κι εμέις γιατρό προχτες και ολα μια χαρά. Αυτή τη φορά έκλαψε λιγότερο ευτυχώς αν και χτες και σήμερα είναι λιγάκι ανήσυχος, ελπίζω να μην κάνουμε δέκατα. Τελικά επιβεβαιώθηκε οτι τα ξαφνικά κλάματα και τα μασουλήματα που κάνει είναι λόγο δοντιών. Δεν έχουν βγει ακόμα αλλά τα ουλάκια του είναι πρησμένα. Μας έδωσε κι εμάς πλάνο διατροφής και η αλήθεια είναι οτι τα έμπλεξα λίγο αλλά ευτυχώς μας τα έχει δώσει γραπτώς. Σάγια σε μας φρουτάκι είπε θα φάμε σε 3 εβδομάδες και ξεκινάμε κλασικά με ρυζάλευρο που ελπίζω να μην κάνει δυσκοιλιότητα όπως έχω ακούσει. Τη δεύτερη εβδομάδα αλλάζουμε σταδιακά το γάλα απο το ένα στο δυο. Μας εξήγησε οτι οι πρώτες κουταλιές δεν υπολογίζονται καθώς το γάλα είναι ακόμα η κύρια τροφή του οπότε και να τα φτύσει που είναι φυσιολογικό, δεν πειράζει αρκεί να μάθει άλλη γεύση στο στόμα.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γεια σας.Θα μπαίνω να σας παρακολουθώ απο εδώ και πέρα 'οσο μπορώ.Η Κασσιόπη είναι καλά και αυτή και ο κούκλος της μιλάμε στο τηλ όποτε μπορούμε.

όσο για τα δόντια γκρίνια και πολύ σάλιο και τα χέρια συνεχώς στο στόμα.

Αρχίσαμε και φρουτόκρεμα εδώ και μια βδομάδα.Πριν της έδινα πορτοκάλι για 10 μέρες 1 κουταλιά τη φορά παραπάνω για να δούμε αν έχει αλλεργία.Ολα καλά δόξα το Θεό.Τα φρουτάκια μας αρέσουν άλλωστε είναι καινούριες γεύσεις για τα μωρά.

Πόσα κιλά είστε κορίτσια.Εμείς στις 27/01 ήμασταν 8250 και 68 πόντοι.:D

Φιλάκια πολλά και τα ξαναλέμε

Υ,Γ Βρε κορίτσια πως πέρασε ένας χρόνος ε?Πέρυσι τέτοιο καιρό λέγαμε για τα σποράκια μας και τις ανησυχίες μας,πωπω συγκινούμαι όταν τα σκέφτομαι


7H5Lp3.png
Link to comment
Share on other sites

μαρια κ εγω δε μπορω να το συνειδητοποιησω ποσο γρηγορα περναει ο καιρος.καθε φορα λεω ωχ δευτερα ..πρεπει να ετοιμασω την τσαντα του μικρου για τον παιδικο παλι και ξαφνικα μου λεει μαμα ηρθε κ η παρασκευη,(επειδη πηγαινουν θεατρο,παραμυθια,κλπ!)

μαριποσιτα εμας ειναι πολυ ελαστικος αποτι καταλαβα στη διατροφη ο γιατρος μας.με ρωτησε αν θελω να του δωσω βιολογικη κρεμα αλλα εγω δεν ηθελα και ετσι μας εδωσε φρουτα για αυτο τον μηνα. για τον επομενο δε μου ειπε!

αποτυχια και η δευτερη προσπαθεια με τα φρουτα κοριτσια.αναγουλιαζει και το φτυνει κατευθειαν.αχ και δεν εχω και πολλη υπομονη εγω!ελπιζω σε καμια εβδομαδα να συνηθισει λιγο.για την βαφτιση τι εχετε σκεφτει?πειτε καμια ιδεα..εγω σκεφτομαι να εχει θεμα παλια αεροπλανα.καπου ειδα και αεροστατο και μου αρεσε.


GeU3p2.png

F3H2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρία μου κοπελάρα είναι, να χαίρεσαι το λουκουμάκι σας! Εμάς ο μπέμπης μας είναι τώρα 7650 και 65εκ. Ασε κι εγώ τα σκέφτομαι αυτό τον καιρό και δεν μπορώ να μην συγκρίνω την εποχή που είμασταν μέσα στην ανυπομονησία να δούμε τα μπεμπάκια μας έστω και στον υπέρηχο:) Δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα που θα δοκιμάσει πρώτη φορά την κρέμα. Θα έρθει και ο αδελφός μου για βιντεοσκόπηση του γεγονότος χαχαχα.

Σάγια τέλεια ιδέα για θέμα τα παλιά αεροπλάνα!! Πολύ όμορφο και λιγότερο κοινό στις βαφτίσεις. Εμείς επειδή η νονά διάλεξε κουτί με στρουμφάκια απ'έξω λέμε να έχουμε αυτό το θέμα αλλά τα παλιά στρουμφάκια κι οχι αυτά που είναι στη μόδα τώρα με την ταινία. Όλο και κάτι έχουμε να περιμένουμε τελικά:D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γεια σας.Θα μπαίνω να σας παρακολουθώ απο εδώ και πέρα 'οσο μπορώ.Η Κασσιόπη είναι καλά και αυτή και ο κούκλος της μιλάμε στο τηλ όποτε μπορούμε.

όσο για τα δόντια γκρίνια και πολύ σάλιο και τα χέρια συνεχώς στο στόμα.

Αρχίσαμε και φρουτόκρεμα εδώ και μια βδομάδα.Πριν της έδινα πορτοκάλι για 10 μέρες 1 κουταλιά τη φορά παραπάνω για να δούμε αν έχει αλλεργία.Ολα καλά δόξα το Θεό.Τα φρουτάκια μας αρέσουν άλλωστε είναι καινούριες γεύσεις για τα μωρά.

Πόσα κιλά είστε κορίτσια.Εμείς στις 27/01 ήμασταν 8250 και 68 πόντοι.:D

Φιλάκια πολλά και τα ξαναλέμε

Υ,Γ Βρε κορίτσια πως πέρασε ένας χρόνος ε?Πέρυσι τέτοιο καιρό λέγαμε για τα σποράκια μας και τις ανησυχίες μας,πωπω συγκινούμαι όταν τα σκέφτομαι

Αχ αρχισατε φρουτοκρεμα ε; Πως πέρασε ο καιρός!!! Καλή αρχή!!! Και γω αυτές τις μέρες σκεφτόμουν τότε που μιλαγαμε για την εγκυμοσύνη μας!!! Είδα και τις μανούλες Σεπτεμβρίου 2016 και μου το θυμισαν!!! Πως περνάει ο καιρός βρε κορίτσια είναι τρομερό!!!

μαρια κ εγω δε μπορω να το συνειδητοποιησω ποσο γρηγορα περναει ο καιρος.καθε φορα λεω ωχ δευτερα ..πρεπει να ετοιμασω την τσαντα του μικρου για τον παιδικο παλι και ξαφνικα μου λεει μαμα ηρθε κ η παρασκευη,(επειδη πηγαινουν θεατρο,παραμυθια,κλπ!)

μαριποσιτα εμας ειναι πολυ ελαστικος αποτι καταλαβα στη διατροφη ο γιατρος μας.με ρωτησε αν θελω να του δωσω βιολογικη κρεμα αλλα εγω δεν ηθελα και ετσι μας εδωσε φρουτα για αυτο τον μηνα. για τον επομενο δε μου ειπε!

αποτυχια και η δευτερη προσπαθεια με τα φρουτα κοριτσια.αναγουλιαζει και το φτυνει κατευθειαν.αχ και δεν εχω και πολλη υπομονη εγω!ελπιζω σε καμια εβδομαδα να συνηθισει λιγο.για την βαφτιση τι εχετε σκεφτει?πειτε καμια ιδεα..εγω σκεφτομαι να εχει θεμα παλια αεροπλανα.καπου ειδα και αεροστατο και μου αρεσε.

Για την βάφτιση εγώ έχω σκεφτεί κίτρινο με ροζ ή κίτρινο με φούξια αλλά δεν ξέρω πως θα σε βοηθήσει η ιδέα... Χι χι...Σκέφτομαι μήπως φτιάξω εγώ κάτι για τις μπομπονιερες γιατί μαρεσουν κάτι τέτοια. Μου ήρθε η ιδέα να φτιάξω κουκουβαγιες από φελτ. Δεν έχω ξανακάνει αλλά έχω αρχίσει να το ψάχνω, αφού κάθομαι που κάθομαι καλό θα μου κάνει. Πριν δύο χρόνια είχα αρχίσει το πλέξιμο, ψάχνοντας στο ίντερνετ έμαθα!! Επέλεξα κουβερτουλα και κασκόλ. Με την μικρή τώρα δεν μπορώ ένα κασκόλ πήγα να της φτιάξω και μου πήρε μια εβδομάδα. Στα της βαφτισης τώρα σκέφτομαι να φτιάξουμε και μπισκότα με ζαχαροπαστα και cupcakes και λεμοναδα κίτρινη και ροζ με γρεναδινη. Αυτά για αρχή.

Υπομονή με τα φρουτάκια πρέπει να τους είναι πολύ περίεργο από εκεί που είχαν μάθει μόνο την υγρή μορφή να πάνε σε κάτι πιο παχυρευστο.

Όσο για το ξύπνημα 2-4 κάνω υπομονή!!! Την κουνάω κοιμάται, την βάζω στην κούνια, ξυπνάει, την ξανασηκωνω και πάλι τα ίδια ώσπου με τα πολλά ή θα κουραστεί κάποια στιγμή και θα κοιμηθεί ή την ξαναταιζω και χαλαρώνει. Φταίει που κοιμάμαι και αργά και παιδεύομαι.

Έχουμε και ένα θεματάκι υγείας σε πρόσωπο της οικογένειας μου που το ψάχνουμε και έχω αγχωθεί λιγάκι, μακάρι να πάνε όλα καλά!!! Πάνω από όλα η υγεία κορίτσια!!!

Α!!! Και θα πάρουμε καινούργιο μπανάκι γιατί αυτό που έχουμε δεν μας χωράει!!! Και χτυπάει και τα ποδαράκια στο νερό και μας κάνει όλο μουσκεμα!! Αυτά απο μας.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!ο μπέμπης ξύπνησε από τις 7..κ μου κακοφανηκε σήμερα σαββατιατικα που δε βάζουμε ξυπνητήρι.βεβαια κοιμήθηκε από τις 8 (για αρχη.. Χαχα)αλλά εγώ κοιμήθηκα στις μια ως συνήθως.

Μαρία εμείς είμαστε 8400 και 70 ύψος.

Μαριποσιτα ωραίο και χαρούμενο θέμα τα στρουμφακια!

Φραουλιτσα κ εγώ θα ήθελα να φτιάξω κάτι μόνη μου αλλά που χρόνος..κ ούτε πολυπιανουν τα χέρια μου για να είμαι ειλικρινής!!όλα καλά θα πάνε με το πρόβλημα υγείας που λες..να είστε αισιόδοξοι και εύχομαι να περάσει γρήγορα.


GeU3p2.png

F3H2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!τι κανετε;; Δεν εχω προλαβει να σας γραψω, ειχα μια εργασία για το μεταπτυχιακό, ειχε και ο αντρουλης μου γενέθλια την παρασκευη οποτε του κόψαμε τουρτιτςα και η ανηψια μας την ιδια μερα οποτε το σαββατο πηγαμε στο πρωτο παιδικο μας πάρτυ! Βεβαια τη βγάλαμε στο υπνοδωμάτιο μαζι με το βουνό σπο μπουφάν γιατι ειχε πολλα παιδακια που έτρεχαν και τσιριζαν και η μικρη τρόμαξε! Κατα τ αλλα τον τελευταίο καιρο εχει αποδιοργανώσει τελείως ο υπνος της και ειμαι σχεδόν άυπνη! Αυριο εχουμε και παιδίατρο για το εμβόλιο και θα μας πει με τι φρουτάκια να αρχίσουμε! Ειμαι περίεργη να δω αν θα φαει! Βρε κοριτσια εσεις τα πατε στο ιατρείο τωρα με τις ιώσεις ή ερχεται σπιτι; Εμενα μου ειπε ο γιατρος να παω πρωι που δεν θα εχει κοςμο ομως εχω τους γονεις μου να γκρινιάζουν να μην την παω ουτε το πρωι να ερθει σπιτι ο γιατρος μην κολλήσει τιποτα και τετοια! Υπερβολικό μου φαινεται, τι λέτε κι εσεις;;για τη βάφτιση εμεις θα εχουμε θεμα η Αλίκη στη χώρα των θαυμάτων αλλα στην πιο. Vintage εκδοχή της με ρετρό τσαγιέρες, ρολόγια κτλ γενικα ειμαι του γήινου και μ αρέσουν πι λινατσες οι δαντέλες και ολα αυτα αλλα ειπαμε να δώσουμε κι εναν τόνο πιο κοριτσίστικο! Θα μου τα φτιαξει ολα η αδελφή της κουμπαράς που ασχολείται με αυτα οποτε δεν εχω να ψαχνω κι εδω κι απο κει!

Ανδρομέδα Μαράκι καλωσηρθατε και παλι!

Φραουλιτσα μου ευχομαι να πανε ολα κσλα με το θεμα υγείας που προέκυψε στην οικογενεια σου! Τα χρωματα που διάλεξες για τη βάφτιση πολυ ωραια και μου αρεσει πολυ και η κουκουβάγια!

Σαγια και τα παλια αεροπλάνα τελεια, οπως ειδες μ αρέσουν κι εμενα τα vintage!

Mariposita μου θύμισες τα παιδικά μου χρονια με τα στρουμφάκια, πολυ ωραια ιδέα!!

Mommy to be ειστε καλυτερα τωρα;; Εμενα ο παιδίατρος μου ειπε δεν θα μου δώσει καθολου ρυζαλευρο, κατευθείαν φρουτα!

Φελισιτακι κι εμεις μινιόν ειμαστε και φτάνουμε ως το πλάι δεν γυρναμε ακομα!

Αν ξέχασα καμμια ας με συγχωρέσει! Σας φιλω ολες!!!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια!! Και μεις καλά είμαστε γλιτωσαμε τα χειρότερα αλλά θα χρειαστεί και μια επέμβαση. Γενικά είχα αγχωθεί και στεναχωρεθει λίγο αλλά ευτυχώς όλα καλά!! Ευχαριστώ για τις ευχές σας!!!

Με το μπάνιο τι κάνετε χωράνε ακόμα στο μπανάκι τους; Εμείς έχουμε ένα από mothercare αλλά είναι τσιμα τσιμα γιατί την βάζουμε ξαπλωτη και την κρατά ο μπαμπας της αλλά μας κάνει μουσκεμα γιατί πλατσουριζει χέρια πόδια!!! Οπότε μαζί με όλα ψάχνουμε και μπανακι!!! Εντωμεταξυ έχει βαρυνει αρκετά και το χέρι μου τα χει παίξει!!! Με περικαρπιο είμαι!!!

Για τις βαφτισεις όλες έχετε πολύ ωραία θέματα!!! Audette σε γήινα χρώματα και λινατσα με δαντελα είχαμε στον γάμο μας(όπως καταλαβαίνεις μου αρέσουν και μένα πολύ) , οπότε αναγκαστικά θα κινηθούμε σε διαφορετικά χρώματα στην βάφτιση. Πολύ ωραία ιδέα με τις vintage τσαγιερες!! Όσο για τον γιατρό εμάς ευτυχώς έχει άλλο δωμάτιο που περιμένουν τα αρρωστα παιδάκια και εκεί τα εξετάζει οπότε δεν έχουμε κίνδυνο. Αν πας πρώτο ραντεβού δεν θα έχει προλάβει να πάει κάποιος άλλος πριν από σας. Με την H1N1 είναι επικίνδυνα τα πράγματα και από τον αέρα μπορείς να κολλήσεις. Έτσι είπαν δηλαδή στην ξαδέρφη μου. Βέβαια μπορεί και να νοσησεις και να το περάσεις ελαφρά αλλά με τόσο μικρά παιδάκια είναι πιο δύσκολο και το τελευταίο που μας έλειπε τώρα αυτό ήταν. Πολύ σπαστικες οι ιωσεις!!

Sagia υπέροχα και τα παλιά αεροπλανακια!! Ωραίο θέμα για αγόρι!!!

Μεγάλο και το αγόρι σου 8400!!! Φτου φτου!!! Κοιμάσαι και συ αργά και χάνεις τον μεγάλο ύπνο που κάνουν στην αρχή ε; Και γω τα ίδια κάνω και κουτουλάω!! Χτες βράδυ από τις 4 ως τις 6 και είχε κέφια η μαντάμ και δεν κοιμόταν με τίποτα και γω από την νύστα ούτε να την κουνησω δεν μπορούσα!!! Τί πράγμα και αυτό μεγάλη ταλαιπωρία!!! Με τα φρουτάκια πως πάτε; Δοκίμασες μήπως θέλει πιο γλυκές γεύσεις π.χ. αβοκαντο μπανάνα ή μήλο βραστό; Γιατί και το γάλα μας γλυκιά γεύση έχει.

mariposita στρουμφακια είχα εγώ στις μπομπονιερες μου όταν βαφτιστικα!! Είναι πολύ χαρουμενα και σταθερή αξία!!!

Με το καλό να έρθει ο καιρός να τα βαφτισουμε!!!

Αχ ανυπομονώ για το καλοκαιράκι που θα πετάξουμε τα μπουτακια μας έξω!!! Έχει να πέσει φαγωμα...

Το μωρουδιστικα μπουτακια γιατί εγώ έχω αρχίσει να παίρνω μου φαίνεται αντί να χάνω!!! Τί πράγμα και αυτό; Να τρως και να παχαινεις!!!

Καλή αρχή σε όσες αρχίσετε στερεες!! Να μας πείτε πως τα πάτε!!!! Φιλιά!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοπέλες και μπεμπάκια:D Σήμερα είχαμε πρωινά ξυπνήματα απο τις εξι :rolleyes: Με έπιασε κι εμένα μια υπερένταση και στις 8 έβαλα κοτόπουλο με κριθαράκι στο φούρνο. Φραουλίτσα μου να ευχηθώ κι εγώ με τη σειρά μου περαστικά και όλα να πάνε καλά.

Σχετικά με το μπανάκι είχαμε κι εμείς το ίδιο θέμα, μόλις πήρε λίγο τα πάνω του δε χωρούσε και κλωτσούσε τα τοιχώματα με τα ποδαράκια του. Ευτυχώς μου χάρισε η κουμπάρα μου αυτό που είχαν τα δικά της παιδιά απο το ήρα. Είναι αρκετά μεγάλο με βάση και επιτέλους κάνει κι απλωτές:tongue: Πλάκα έχει τώρα που δυνάμωσε και θέλει να γυρίσει και μπρούμιτα για κολύμπι, πολύ το ευχαριστιέται το νερό. Αφού δεν έχουμε στο χωριό μου θάλασσα, θα τον πάω τελικά το καλοκαιράκι στο κολυμβητήριο του δήμου για baby swimming.

Audette Τώρα που χαζεύω για προσκλητήρια είδα οτι έχει βγει μεγάλη ποικιλία σε vintage και είναι υπέροχα! Εμάς θα μας πάει η νονά εκεί που πήρε τα βαφιστικά για να δούμε για μπομπονιέρες και προσκλητήρια μήπως μας κάνει καλύτερη τιμή. Για όσα κορίτσια το θυμούνται βρήκα κι ένα με τον Νιλς Χολγκερσον και συγκινήθηκα. Εχω βρει βέβαια και αρκετά άλλα στο ιντερνετ.

Κορίτσια φάγαμε τη πρώτη μας κρεμούλα!! Την πρώτη μέρα ήταν όπως μας το είπε η γιατρός. Απλώς έπαιξε με τη γλωσσίτσα και το έφτυσε. Χτες που ήταν η τριτη μέρα την έφαγε όλη, με λίγες απώλειες φυσικά στη σαλιάρα:P σιγά σιγά θα αυξάνουμε τα μλ ωστε να τρώει μόνο κρέμα στο απογευματινό και μετά να πίνει λίγο νεράκι. Στα ραντεβού με τη γιατρό πάμε στο ιατρείο αλλά απο τους πρώτους οπότε είναι άδειο απο παιδάκια. Πολύ προσοχή κορίτσια με τη γρίπη! Η θεία μου είναι νοσοκόμα και φοβάται πάρα πολύ. Καλό πλύσιμο χέρια πρόσωπο, οινόπνευμα και σε απόσταση οι άλλοι απο τα παιδάκια μας.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου SOS! Γυρισα προν λιγο απο το γιατρο και η μικρη μου εχει πάρει μονο 200 γρ! Μου ειπε να της δωσω συμπλήρωμα! Τι να κανω;;; Φοβαμαι μην αρχίσει να μειώνεται το γαλα μου αν υην κοψω γευματα απο το θηλαςμο!απο Κυριακή αρχίζουμε και φρουτα! Περιμενω γνώμες!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!!! Audette μου νομιζω πως αν ένα μήνα πάρει λίγο δεν είναι τόσο τραγικό! Εγώ θα έλεγα να ξεκινήσεις και τις στερεές απ Κυριακή που λες καινά δεις. Αν έχεις και δική σου ζυγαριά τσεκαρε τη σε δύο βδομαδες. Και γω το χω πάντα άγχος γιατί είναι μινιον. Αυριο πάμε παιδίατρο εμείς να δούμε πως πάμε.θα μου βάλει κι εμένα ένα φρουτο. Κατα τ αλλά μ έχει αγχωσει λίγο ή μικρή γιατί δύο μέρες τώρα δε κάθεται καθόλου ξάπλα ούτε σε γυμναστήριο ούτε ριλαξ.θέλει συνέχεια όρθια στα χέρια και στους περισσότερους θηλασμού ς ενώ ξεκινάει με όρεξη μετά από δύο λεπτά αρχιζει σπαρακτικο κλάμα και ηρεμεί αν τη σηκωσωμονο στους βραδινους όμως είναι μια χαρά.μου δίνει την εντύπωση ότι παίζει παλινδρόμηση αν και δεν κάνει ρουκέτες παρά μόνο γουλιτσες κι όχι πάντα. Ιδωμεν αυριο. Χθες δε ξυπναγε κάθε 1:30 ώρα έτρωγε λίγο και κοιμόταν.Αυτα απ εμάς!!! Φιλια


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!!! Audette μου νομιζω πως αν ένα μήνα πάρει λίγο δεν είναι τόσο τραγικό! Εγώ θα έλεγα να ξεκινήσεις και τις στερεές απ Κυριακή που λες καινά δεις. Αν έχεις και δική σου ζυγαριά τσεκαρε τη σε δύο βδομαδες. Και γω το χω πάντα άγχος γιατί είναι μινιον. Αυριο πάμε παιδίατρο εμείς να δούμε πως πάμε.θα μου βάλει κι εμένα ένα φρουτο. Κατα τ αλλά μ έχει αγχωσει λίγο ή μικρή γιατί δύο μέρες τώρα δε κάθεται καθόλου ξάπλα ούτε σε γυμναστήριο ούτε ριλαξ.θέλει συνέχεια όρθια στα χέρια και στους περισσότερους θηλασμού ς ενώ ξεκινάει με όρεξη μετά από δύο λεπτά αρχιζει σπαρακτικο κλάμα και ηρεμεί αν τη σηκωσωμονο στους βραδινους όμως είναι μια χαρά.μου δίνει την εντύπωση ότι παίζει παλινδρόμηση αν και δεν κάνει ρουκέτες παρά μόνο γουλιτσες κι όχι πάντα. Ιδωμεν αυριο. Χθες δε ξυπναγε κάθε 1:30 ώρα έτρωγε λίγο και κοιμόταν.Αυτα απ εμάς!!! Φιλια

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου για την απαντηση σου! Τωρα που το σκέφτηκα κι εγω λιγο πιο ψύχραιμα κατέληξα στο ιδιο συμπέρασμα με σενα! Θα το αφήσω λιγο να αρχίσουμε και τα στερεα( ουτως ή αλλως το μπιμπερο δεν το θελει ακομα με τιποτα) και βλέποντας και κάνοντας! Εχω ζυγαριά ναι οποτε θα τη ζυγιςω Σε δυο βδομάδες!Ισως πιω και καμμια τριγωνελλα για αύξηση της παραγωγής! Με απελπισε ο παιδίατρος και πολυ με εκνεύρισε! Μου πέταξε ενα "δεν εχεις γαλα" μου έχωσε και το κουτάκι με το ξένο γαλα στη μούρη και αυτο ηταν! Ελεος!

Τσέκαρε λιγο αν ρουθουνιζει μηπως εχει μυξουλα! Αυτο που περιγραφεις ακριβως μου το εκανε οταν ηταν λιγο μπουκωμένη και κατέληξα στο οτι μαλλον το κακομοιρουλι δεν μπορούσε ξάπλα γιατι της ανεβαινε η μυξουλα και δεν μπορούσε να ανασάνει καλα! Αυριο αφου θα πατε γιατρο ρώτησε τον, θα την ακροαστει βεβαια ουτως η αλλως και θα σου πει!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε?Audette μην αγχώνεσαι..τώρα που είδα το βιβλιαράκι κ εμείς πήραμε 400 κ όχι 600!είναι βαρύς βέβαια κ δε μας απασχόλησε.αλλα όπως κ να έχει δε γίνεται να παίρνουν πάντα πολυβαρος.η γιατρός σου νομίζω έπρεπε να σου πει να δείτε κ τον άλλο μήνα πρώτα η αν είστε χαμηλά στις καμπύλες να σου πει να την ξαναζυγισετε όπως λέει κ το Felicitaki.εγω δε θα έδινα συμπλήρωμα.. Τώρα στον 5ο??πολύ κουλό μου ακούγεται.καλυτερα νόσου έδινε κρέμα έξτρα για παράδειγμα.θα αρχίσουν Στερεες κ εκ των πραγμάτων θα μειωθεί το γάλα μας,αν δώσεις κ συμπλήρωμα θα έχεις θέμα πιστεύω.τωρα με τα δοντακια κ τις ενοχλήσεις μάλλον δε βάζουν πολύ.

Felicitaki ίσως πονάει από δοντακια η καημενουλα??ο γιατρος μας είπε οτιωτα ξαφνικά κλάματα συνήθως είναι δόντια.η πιθανόν να περνάτε κ καμία ιωσουλα?ότι κ να είναι εύχομαι να περάσει γρήγορα η φάση!

Φραουλιτσα περαστικά κ πάλι,χαίρομαι που δεν ήταν τόσο άσχημα τα πράγματα!όσο για τετράδιο ξύπνημα έχεις δοκιμάσει να την βάλεις μαζί σου?κ εγώ αν μου ξυπνήσει για τα καλά κατά τις 4-5 τον παίρνω στο κρεβατι αγκαλίτσα κ αποκοιμιεται.στο μπανακι την κρατάτε?η δεν κατάλαβα καλά?εμείς δε τον κρατάμε.μεσα στην μπανιέριτσα του βάζαμε μέχρι στιγμής μια βάση από τζάμπο στην οποία ξαπλώνει κ έχει κ στήριγμα για να ακουμπαει τα χεράκια δεξιά κ αριστερά κ ένα στήριγμα για να σταματάει ο πωπος.πολυ βολικό.δε του κάνει πια όμως...σηκώνει τον πωπο κ φεύγει ο ζωηρουλης.πηραμε μπανιέρα πάλι από τζάμπο 20? κ κάνει ακριβώς αυτό που σου περιέγραψα.του βάζω κ μια πετσετουλα κ πλατσουριζει μόνος.εννοω δε τον κρατάμε!

Τα δικά μας νέα είναι τα ίδια με τα φρούτα..δεν τρώει.αρχισε να τα γλυφει τουλάχιστον!καταπινει και λίγο!το θέμα είναι όμως ότι μάλλον έχει αλλεργία σε κάτι.ειχε 1-2 φορές λίγο αίμα στα κακά.πολυ λίγο βέβαια σαν κλωστιτσες να φανταστείτε κ επίσης έβγαλε ψιλά ψιλά σπυρακια στο σώμα σχεδόν παντού.ο γιατρός είπε να συνεχίσω κ αν φούντωσει η έχει ανησυχία να τον παρω τηλ κ να σταματήσουμε για λίγο καιρό τα φρούτα.περιεργο μου φαίνεται που μου είπε να τα συνεχίσω..εσείς τι λέτε?


GeU3p2.png

F3H2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...