Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

engios kai monh


Recommended Posts

kalhmera,

den ksero pragmatika pou na ksekiniso. Eimai 21 kai engios, aurio 12+0. Exo skesh me to agori mou 3 xronia, twra me xorise. Eixame liga prowlimata teleftaia alla thelame na to palepsoume. Pire to ptyxeio tou kai 28.1 bike strato. liges meres prhn mathame oti ime engios. sthn arxh htan polu fetikos. Egw kapos sokarismeni den iksera ti na kano. Oi goneis mou frikaran sthn arxh, idika o pateras mou. milaie polu asxima. oi goneis tou to antifeta. to perimane kapia stigmi. Erxete kai apo polu friskeouomeni oikogenia. otan oi goneis mou, pou pleon iremisan, neuriasan, alakse kai autos gnomi. ksafnika mou estile oti den antexi kai tha aftoktonisi ekei sto strato an tha to kratiso. oti den bori na me stiriksi alla me agapai kai an kano ektrosi tha ine dipla mou. kai tha to perasoume mazi. lei oti den bori thn mia sesth thn allh krio. stenoxorithike kai epidi egw skeftomoun thn ektrosi. kseri oti to ipa apo fowous. monh me spoudes kai ekinos strato... tou ipa oti den boro na kano ektrosi kai idika epidi ton agapaw. me xorise... den theli kan na mou milisi kai na mhn ton enoxliso. me blockare pantou. oi goneis tou ine polu sokarismenoi me thn simperifora tou. Giati toso egoismo? mou leipi toso polu kai to thelame kai oi 2...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσι μου γλυκο καλημερα,αρχικα προσπαθησε να γραψεις ελληνικα γιατι τα greeklish ειναι λιγο δυσκολα!

τωρα...καλως η κακως μπηκες σε μια κατασταση που για την ηλικια σου σου ειναι αρκετα δυσκολη και πολυπλοκη!!

το θεμα ειναι εχεις αποφασισει τι θα κανεις με αυτο το μωρακι? εχεις καποιο προγραμμα?οι γονεις σε στιριζουν τωρα που εισαι τελειως μονη σου?αυτα ειναι ερωτηματα τα οποια πρεπει να τα απαντησεις γιατι το να μεγαλωσεις ενα μωρακι μονη σου ειναι σκληρη και δυσκολη κατασταση στο λεω γιατι και εγω παιδι μονογονεικης οικογενειας ειμαι,οσο για το φιλλο σου...ειναι προφανες οτι το παλικαρι πιεστηκε πολυ και του βγηκε ολο αυτο μεσα στο στρατο...για μενα κανε μια τελευταια προσπαθεια ηρεμα και εξηγησε του πως εχει η κατασταση...οτι ειστε 3 χρονια μαζι τον αγαπας και κουβαλας το παιδι το παιδι και σε αυτο δεν μπηκες μονη σου αλλα μαζι...οποτε οι επιλογες ειναι 2 η αποφασιζει να φιαξει μια οικογενεια μαζι σου που σε αγαπαει και να χαρει και το μωρακι του η απλα αποχωρει και εσυ συνεχιζεις με οτι εχεις αποφασισει...πρεπει να του δωσεις να καταλαβει οτι μεσα σου εχεις ενα κομματι και απο τους 2 σας...

ελπιζω να σου πανε ολα καλα:D


Qbn9p3.png

8cXxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου. Οι γονείς μου είναι δίπλα μου πλέον όπως και δικοί του. Απλά όλοι δεν καταλαβαίνουμε γιατί άλλαξε τόσο. Μάλλον δεν με αγαπάει τελικά. Αλλά από την άλλη στην αρχή μου εδοσε θάρρος. Τώρα μου μιλάει ασχιμα. Του έστειλα και ένα βίντεο από το μωρό. Λέει ότι το έσβησε άμεσος. Τόσο αναίσθητος πια; Εγώ το θέλω αυτό το παιδί γιατί τον αγαπάω και δεν ήρθε μόνο του. Μας το έστειλε ο θεός για κάποιο λόγο, το πιστεύω αυτό... Αλλά μου λείπει τόσο πολύ... Ξέρω ότι περνάει δύσκολα εκεί,αλλά πόσο εγωισμό ποια;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου καλημερα,

γιατι βρε παιδια??? γιατι δεν παιρνετε προφυλαξεις??? ειστε τοσο μικροι και οι 2 αλλα ενα μωρο δεν ειναι παιχνιδι... πραγματικα δε φταιει σε τπτ αυτη η ψυχουλα και στο λεω εγω που προσπαθθουμε να κανουμε ενα παιδακι και δυσκολευομαστε.

η αποφαση ειναι δικη σου κοριτσι μου και αν οπως λες εχεις τη συμπαρασταση των δικων σου τοτε κατσε και σκεψου πολυ σοβαρα το ενδεχομενο να το κρατησεις. μην σου γινει βαρος που θα κουβαλας για μια ζωη.

για τη συμπεριφορα του δε θα μιλησω καθολου. ειναι μικρος, ειναι αντρας, ειναι σοκαρισμενος, ειναι φοβισμενος. πρεπει να σκεφτεις κι εσυ πως θα ειναι η ζωη σου αργοτερα...εισαι πολυ μικρηκαι πιθανον ενα παιδι να σου στερησει ολα αυτα που θα εκανες αν ησουν μονη. ειναι ομως και μεγαλη ευλογια ενα παιδι, ειναι ενα κομματι σου και παντα θα το κοιτας και θα λες οτι οσες θυσιες και να κανεις το αξιζει.

ευχομαι η αποφαση σου να ειναι η σωστη.


z1gep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η αγαπη ειναι κατι πολυ υποκειμενικο στο πως τη νιωθει κανεις.

η αγαπη ειναι θυσιες, ειναι υποχωρησεις, ειναι πολλα μικρα πραγματακια που συμβαινουν κθε μερα και ενωνουν ενα μεγαλο παζλ. δε ξερω αν σ αγαπαει. εσυ το ξερεις αυτο. εσυ το βιωνεις. νομιζω ομως οτι δεν εχει συνηδητοποιησει ακριβως τι συμβαινει. δωσε του λιγο χρονο να το σκεφτει. οπως σου ειπα ειναι σοκαρισμενος.

και οκ 27 δεν ειναι τελικα και τοσο μικρος. πρεπει να ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του. και αν μη τι αλλο να ειναι διπλα σου, ασχετα ποια θα ειναι η αποφαση σου ή ασχετα αν τελικα σ αγαπαει.


z1gep3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ πιεσμενος προφανως!Απο την στιγμη που ήταν θετικος στην αρχη κι αφου σε στηριζουν και οι 4 γονεις λεω να τον αφησεις λιγο να ηρεμησει και με την πρωτη αδεια κανετε μια σοβαρη κουβεντα και του λες αυτα που ειπε η αννουλα και συμφωνω απολυτα!Ολα να σου πανε καλα και με το καλο να φερεις αυτο το μωρουλι στον κοσμο!

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε όταν μιλούσε με τον πατέρα μου που είχε νευριασει πολύ. Αλλά το δέχτηκε πλέον. Τον αγαπάω πραγματικά και μου λείπει παρά πολύ... Αλλά δεν μπορώ να κάνω έκτρωση

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τον πλήγωσε και η δική μου συμπεριφορά που είχα στην αρχή. Είπα και εγώ μήπως να κάνω για να ηρεμήσουμε όλοι... Αλλά ήθελα απλά να ακούσω ότι θα τα καταθερουμε...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΜΕ ΤΟΣΗ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ. ΟΤΑΝ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ, ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ. ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ. ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΓΟΝΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ. ΚΑΙ ΑΝ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΟΥ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ ΑΣΧΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ, ΑΛΛΑΞΕ ΗΔΗ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΧΑΖΟΠΑΠΠΟΥΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ. ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΣΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ ΠΩΣ ΑΠΛΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΕ ΓΙΑΤΙ ΙΣΩΣ ΕΝΙΩΣΕ ΟΤΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΝ. ΔΩΣΤΟΥ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ. ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟ ΕΙΔΕ. ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΩ ΚΑΤΙ?ΕΣΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΤΩΡΑ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΤΗ. ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΡΓΑ Ή ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΜΑΜΑ! :) ΓΙΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΜΗΝ ΔΙΣΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΣ ΣΕ ΕΜΑΣ ΟΣΑ ΣΕ ΣΚΑΝΕ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΣΟΥ! ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΗ! ΟΛΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΓΙΝΟΝΤΑΙ. ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΥΛΛΟΓΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ. ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ Π.Μ. ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ για τα λόγια σας... Δεν νομίζω να αλλάξει... Μου μιλάει άσχημα και δεν θέλει να τον ενοχλισω. Ξαθνικα όλη η σχέση μας ήταν χάλια. Ότι γρινιαζα συνέχεια και ότι δεν του έδωσα ότι χρειαζόταν. Τώρα μου το λέει; Είμαι πολύ χάλια. Τον αγαπάω και για αυτό θέλω αυτό το μωρό. Δεν έγινε κατα λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα λόγια σας... Δεν νομίζω να αλλάξει... Μου μιλάει άσχημα και δεν θέλει να τον ενοχλισω. Ξαθνικα όλη η σχέση μας ήταν χάλια. Ότι γρινιαζα συνέχεια και ότι δεν του έδωσα ότι χρειαζόταν. Τώρα μου το λέει; Είμαι πολύ χάλια. Τον αγαπάω και για αυτό θέλω αυτό το μωρό. Δεν έγινε κατα λάθος...

ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΤΣΙ. ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΤΩΡΑ. ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ. ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΧΑΝΕΙ. ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙ ΜΕΤΑ. ΕΣΥ ΘΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΣΧΗΜΑ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχο κουράγιο. Όλα άλλαξαν την μια μέρα στην άλλη. Και σήμερα όταν του έστειλα ένα σαγαπαω νευριασε. Να μην τον ενοχλισω και ότι τελιοσαμε. Και ότι δεν θέλει να είναι μαζί μου. Ότι πάντα γρινιαζα και δεν έδωσα όσα νόμιζα. Και το σκέφτηκε τώρα; Τον έχασα... Δεν μπωρω άλλο

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΟΦΙΑ ΜΟΥ. ΕΓΩ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΑΥΤΗΣ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΑΝ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΔΕ ΘΕΛΕΙ, ΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΟΝ ΗΣΥΧΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟ. ΜΗΝ ΤΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ, ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ. ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΡΩΤΟΣ. ΕΤΣΙ ΠΑΕΙ ΑΥΤΟ. ΟΣΟ ΤΟΝ ΠΙΕΖΕΙΣ ΕΝΙΣΧΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΤΟΥ. ΑΣΤΟΝ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΧΩΡΙΣ ΠΙΕΣΕΙΣ. ΚΑΙ ΣΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΧΑΣΕΙ. ΓΙΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΜΙΛΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΕΔΩ. ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ, ΓΙΑ ΟΤΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ. ΑΝ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ, ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ! ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ 4 ΓΟΝΕΙΣ ΑΠΟ ΠΙΣΩ. ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ? ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ. ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΙΕΤΑΙ ΑΥΤΟ. ΤΩΡΑ ΚΟΙΤΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΣΤΟΝ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ. ΚΑΙ ΑΝ ΤΩΡΑ ΛΕΕΙ ΕΤΣΙ, ΑΝ ΔΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΑΣ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΜΕ ΤΗ ΜΙΑ. ΟΤΑΝ ΤΟ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ, ΘΑ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΟΛΑ ΟΣΑ ΠΕΡΑΣΕΣ! ΜΕΤΑ ΕΡΩΤΕΥΕΣΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...