Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

κων κων μεγα γιατρικο!Μπροκολο!

Εχω και μια συνταγη για μπροκολο ογκρατεν ο Γρηγορης τρελενεται για αυτο οπως και να εχει.

Αν θες ομως και μια κολοκυθοσουπα βελουτε κανει τη δουλεια της...χαχα


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Το max perry το εκοψα οταν γέννησα...ε δεν πηγαινε άλλο, αν το συνεχιζα θα έφτανα τα 100 κιλά:mrgreen:. Απαπαπαπα Μαράκι μου πολύυυυυ κακή συνηθεια. Ακους εκεί hand made chocolate. Μπαίνεις μέσα και ζαλίζεσαι απο τη μυρωδιά της σοκολάτας:shock::D.

Αχ ναι..αυτή η μυρωδιά!!!!Πω πω!!!

Για τροφές, μπρόκολο,ντομάτα,όσπρια,πορτοκάλι?? απέφυγε μακαρόνια ρύζι καρότα. Η Βίκυ μου είχε πει ότι έδινε στη Φωτεινή για την δυσκοιλιότητα τους χυμούς ευ ζην.


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κι από μένα...βλέπω ζωντάνεψε το καφεδάκι μας πάλι.

Γιοβάννα μου θα συμφωνήσω με τα κορίτσια ότι καλύτερα να της έδινες γάλα...με την άρνησή σου ήταν σαν να αποδέχθηκες αυτό που στην τελική ήθελε η μικρή να ακούσει. Προσπάθησε να της αλλάξεις ίσως τον τρόπο που πίνει το γάλα...ίσως είναι μιά καλή ευκαιρία τώρα να κόψει το μπιμπερό...θα βρείς κάτι να πείς...δε μπορεί! Πάντως αυτό με τον εμμετό το είχαμε κι εμείς για αρκετό χρονικό διάστημα. Αλλά εμένα έβαζε το δάχτυλό του μέσα ο Αστέρης μέχρι που να κάνει εμμετό.

Μαράκι μου βουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυρ στα γλυκά...σορρυ εχθές που εξαφανίστηκα έτσι απότομα από το φβ...χτύπησε κουδούνι, ήρθαν πελάτες για προσκλητήρια βάπτισης!

Πικουλίνα μου δεν πάνε να σε κατηγορούν;!!!!!!!!!!!! Εγώ μαζί σου κοριτσάρα μου. Κι εγώ τον Αστέρη τον έχω ακόμη στο σπίτι και είναι καθαρά δική μου επιλογή και δεν έχω σκοπό να τον στείλω ακομη παιδικό. 2,5 χρόνια ήμουν εγώ μαζί του...τώρα είναι με την γιαγιά του φυσικά, αλλά όλη μέρα η γιαγιά τον έχει έξω στην παιδική χαρά με τα παιδάκια, χειμώνα καλοκαίρι, έπειτα την μισή βδομάδα είναι στο χωριό όπου έχει φιλαράκια και έρχονται στην αυλή μας και παίζουνε όλα μαζί με τα ποδήλατά τους, τις μπάλες τους κτλ. Είναι ΟΚ...ούτε του χρόνου θα τον στείλω...απλά του χρόνου σκέφτομαι να τον στείλω σε κάποια αθλητική δραστηριότητα!

κωνκωνάκι μου βγάζω κόκκινη κάρτα στον σύζυξ σου :tongue: ακούς εκεί να σου κάνει τέτοιο χουνέρι; α πα πα πα πα...χαίρομαι που είναι καλύτερα η μικρούλα σου...ο Κωνσταντίνος δεν τρώει καθόλου φρούτα;


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ ωραια ευχαριστω. Ολη μερα τον κυνηγαω μπας και βαλει καμια μπουκια στο στομα του.

Ριτα ριξε τη συνταγη με το μπροκολο.

Μαρακι μου δεν τα τρωει αυτα. Μόνο πορτοκαλι κ αυτο σε χυμό. Να δοκιμασω το μπροκολακι με αλλο τροπο, ισως να του αρεσει.

σαρδελακι μου απ φρουτα ετρωγε αχλαδι αλλά τωρα δεν το θελει. Αυτες τις μερες του δινω κομποστα ροδακινο και δειχνει να του αρεσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!

Ντίνα οταν σε ρωτησα για τον παιδικό του μικρού δεν ειχα καν στο μυαλό μου το ωραριο σου..Σε αυτη την περίπτωση θα τον κρατούσα κι εγω οσο περισσότερο μπορούσα.Καλά κανεις αφου αυτη η απόφαση σας κανεις ολους χαρούμενους!

Μαρακι φαε γλυκακια για το μπέμπη...φαε και για μας!!Με γεια και το λαπτοπακι..αλλος συζυγος με αδυναμίες!!!:D

Ιωάννα μονο το βραδυ το κανει αυτο η Αλεξ. και μονο με το γαλα;;Της αγριεψες καθόλου αλήθεια να μην το ξανακάνει;;

Πανμαρ που εντοπιζεται αυτο το ζαχαρολαστειο;;;πωπω κρουασανακια με μερεντα..μιαμ μιαμ!!

Ριτα θαυματα κανει αυτο το μηχανημα!!Μήπως να το σκεφτομουν κι εγω να το τιμησω επιτελους;;Να το δει και η κουμπαρα μου να χαρεί...

κωνκων εχει ο Κων. θεμα με το φαγητό;;;Εχει προτιμησεις ή γενικα ειναι κακοφαγος;;

Πολύ κρυο!!Το δελτιο καιρου ελεγε χιονια για σημερα αλλα μας το γυρισε σε βροχή εδω..Λιγο χιονακι θα ηταν οτι πρεπει!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

ααα προχωρησε η συζητηση βλέπω...

Κωνκων ναι το μπροκολο ογκρατεν να το φτιαξεις!!χαχα το εφτιαξα και εγω και μετα το εφαγε ο κουβας...ειχα παραβρασει το μπροκολο και σαν να μην εφτανε αυτο καηκε και η φρυγανια απο πάνω και το κερασακι στην τουρτα ηταν οτι το εβγαλα και στο τραπέζι..η κουμπαρα μου ολο με πειραζει απο τοτε οποτε τους εχω τραπέζι "καλά το μπροκολο δεν μας το εφτιαξες;;;;"


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κωνκων ναι το μπροκολο ογκρατεν να το φτιαξεις!!χαχα το εφτιαξα και εγω και μετα το εφαγε ο κουβας...ειχα παραβρασει το μπροκολο και σαν να μην εφτανε αυτο καηκε και η φρυγανια απο πάνω και το κερασακι στην τουρτα ηταν οτι το εβγαλα και στο τραπέζι..η κουμπαρα μου ολο με πειραζει απο τοτε οποτε τους εχω τραπέζι "καλά το μπροκολο δεν μας το εφτιαξες;;;;"

Αααααα για τέτοια επιτυχία μιλάμε!:mrgreen: Εχω δοκιμασει τοσα και τοσα για τον Κωνσταντίνο, αλλο ενα θα είναι. Ελπίζω να φάει εστω και λιγο. Πετρουλα μου γενικως ειναι κακοφαγος. Αυτη την εποχη του αρεσει μονο η μακαροναδα με κιμα, όλα τα υπολοιπα τα τρωει με το ζόρι, μιλάμε για 3-4 μπουκιές.

Ριτα σ'ευχαριστω για τη συνταγη.

σαρδελακι σ'ευχαριστω για το αρθρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ααα προχωρησε η συζητηση βλέπω...

Κωνκων ναι το μπροκολο ογκρατεν να το φτιαξεις!!χαχα το εφτιαξα και εγω και μετα το εφαγε ο κουβας...ειχα παραβρασει το μπροκολο και σαν να μην εφτανε αυτο καηκε και η φρυγανια απο πάνω και το κερασακι στην τουρτα ηταν οτι το εβγαλα και στο τραπέζι..η κουμπαρα μου ολο με πειραζει απο τοτε οποτε τους εχω τραπέζι "καλά το μπροκολο δεν μας το εφτιαξες;;;;"

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Α βλεπω πεσαμε γιατι?

Γυρισαμε και εμεις..ο μικρος οπως μου δηλωσε εφαγε.

Παω και εγω πριν λιγο να του βαλω και λιγη σπανακοπιτα να φαει εξτρα και μου λεει

''θα προτιμουσα φρουτα που κανουν καλο'' οπως σας το λεω :confused:

Του λεω τι φρουτα θες? και αρχισε να οριεται για μπανανα που δεν ειχα...τον περνω και παμε στο μαναβικο διπλα και περνουμε.

Γυρναμε και μου ζηταει μπανανα,μηλο και αχλαδακι...

Τα τρωει...

Βλεπω στο τετραδιο οτι σημερα ειχαν κουκλοθεατρο με θεμα τα φρουτα!!!

Μου ειπε ολοκληρο στορι για τον κ.Πορτοκαλακη και την κ.Φραουλα ...

Χαθηκε ο κοσμος να κανουν ενα κουκλοθεατρο με θεμα την κ.Φασολαδιτσα και την κ.Σουπιτσα? :tongue:


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου εννοειται οτι οι κριτικες δεν γινονται απο το σεγγενικό μου περιβαλλον. Γνωστοι και φιλοι ομως θεωρούν οτι ειναι λιγο υπερβολικό και λιγο εγωιστικό να μη στελνω τα παιδια στα 3. Και πως θα κοινωνικοποιηθουν;;; Πειραζει που εγω θεωρω οτι κοινωνικοποιουνται και μεσα στο σπιτι παιζοντα καθε μερα με τη ξαδελφουλα τους αλλα και μεταξύ τους. Δεν εχει καμια σχεση αυτη η κοινωνικοποιηση με την αλλη του παιδικου το ξερω. Νομιζω ομως οτι περνανε και στο απιτι αρκετα καλα, αφου και μαζι παιζουμε ολη μερα και μεταξυ τους πααιζουν. Και τι πειραζει αν τα βλεπει και τα βλεπεις και τρεις ωρες λιγοτερο;;;; Πειραζει και παρα πειραζει απανταω .

Οσο για το θεμα της δουλειας ναι εχω σκεφτει να την αλλαξω οταν θα πανε σχολειο. Αλλαζεις ολως μια δουλεια που ειναι 5΄απο το σπίτι σου, που δεν δουλευεις καν 8ωρο, που παιρνεις αρκετα εως πολλα λεφτα, που δεν εχεις αφεντικό πάνω απο το κεφαλι σου, που κανεις οτι γουσταρεις και γενικα που την αγαπάς πολύ. Οταν με πιανουν αυτοι οι προβληματισμοί ο ανδρας μου ειναι καθετος. Να κατσεις εκει που καθεσαι!!!!

Οταν ανακοινωσα στο αφεντικό μου οτι οταν πανε σχολειο τα παιδια θα σταματησω. Μου απαντησε οτι ολα γινονται και οτι θα βρουμε λυση. Ή θα πηγαινω πιο αργα απο τις 3 που παω τώρα ή οτι θα φευγω πολυ πιο νωρις από τις 930 .

Ουφ τα ειπα και ξεθυμανα.Σας ευχαριστω πάντως που εσεις που ειστε ολες τοσο καλες μανουλες και παρολο που στελνετε τα παιδακια σας παιδικό συμφωνειτε μαζι μου.

Επειδη ζοριστηκα για αλλη μια φορα ψυχολογικά λεγοντάς σας αυτα θα σχολιαω σε λιγο τα υπολοιπα.

Φιλια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ξεχασα να σας πω, αφηνεις εναν ανθρωπο ( το αφεντικο) τετοιο που και στις δυο εγκυμοσυνες ενω ημουν στο κρεβατι με αδεια απο το ικα (επαιρνα τα λεφτα του ικα) ερχοταν καθε 1η του μηνα και μου εφερνε το μισθό μου στο σπίτι;;; Δεν ειναι τα λεφτα , αλλα το ποσο αναγνωριζει οτι εχω κανει εγω για τη δουλεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...