Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

13.500 1 χρονό παιδάκι; Τι λες βρε Μαρινάκι; Νομίζω ότι η Αλεξάνδρα θα είναι τόσα όταν πάει στα νήπια. Τι έπαθε βρε ο Γιωργάκης; Κρίμα το πουλάκι μου. :(Θυμάμαι όταν ήμουν περίπου 3 με είχε κλείσει η πόρτα του αστικού λεωφορείου. Ήμουν μαζί με τον παππούλη μου, κατέβηκε αυτός πρώτος και μέχρι να γυρίσει να με πιάσει να κατέβω, ο οδηγός είχε κλείσει την πόρτα και το λεωφορείο είχε ξεκινήσει. :mad: Πέρασαν κάποια δευτορόλεπτα μέχρι να το καταλάβουν να σταματήσουν και να ανοίξουν την πόρτα. Για μέρες μετά ήταν τα μπρατσάκια μου μαυρισμένα. Όσο για τους εμετούς τα τελευταία βράδια η Αλεξάνδρα κάνει συνέχεια από τα φλέμματα αφού πιει γάλα. Άλλες φορές βγάζει πολύ και άλλες λίγο. Τουλάχιστον δεν το προκαλεί πια και νομίζω ότι δεν το φοβάται. Τι να πω; Ίσως να είναι και καλύτερα για να καθαρίσει. Δεν έχει πυρετό. Φαντάζομαι ότι είναι καταλοιπο της ιωσούλας που πέρασε την προηγούμενη εβδομάδα. Πάντως όλος ο καλός κόσμος είναι άρρωστος, χι, χι, χι.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερααααα..

καλη εβδομαδα ..τελευταια μερα του γεναρη...εμεις ειμαστε καλα...ο χρηστακος σχολειο και εγω με τον μπεμπουλη σπιτι ...

Μαρακι μου ελπιζω σημερα να πας σπιτακι σου στο κοριτσακι σου!!

Ντελενι μου ααααλη μια φορα περαστικα...

Μαρινακι περαστικα και στο αγορακι μας για το κεφαλακι του...Παντως 13.500 δεν ειναι πολλα κιλα για 1 ετους...ο χρηστος νομιζω γυρω στα 12-12,5 κιλα ηταν...

Μακιαααααα


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Μαρακι ευχομαι σήμερα να πας στο σπιτακι σου.

Αχ Μαρινάκι μου τι επαθε το καημενο το μικρακι σου!

Περαστικα στα αρρωστα!

Και εμείς στο club .

Εχω την μικρή πάλι με βηχα και μύξες.Πυρετό δεν μου εκανε .

Αλλα μιλάμε για πολύ ξενύχτι και πολύ γκρίνια.

φυσικα δεν την εστειλα παιδικο σήμερα.

Παω να δουλεψω αν και δεν εχω καθολου μα καθολου ορεξη .Είμαι μαλωμένη με τον καλό μου , ξενυχτισμένη και ελαφρως μπουκωμενη.

Ολα τα καλα δλδ.

Φιλια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μαράκι.... άντε σήμερα σπιτάκι σου! Στο Ευάκι σου που σε περιμένει!

Σουλίτσα... ωραία ξεκινάει η εβδομάδα σου... περαστικά για όλα!!!!!!

Γειτονάκι μου... καιρό έχουμε να τα πούμε... πώς πάει με τον μικρό? συνηθίζετε σιγά σιγά? από ύπνο και φαϊ?

Οι υπόλοιπες? Τι κάνετε? Τα αρρωστούλικα μας πώς πάνε?

Μαρίνα, Γιοβάννα, Ντελένη... με τους εμετούς σας? Καλύτερα?

Μαρίνα πώς είναι κι ο Γιωργάκης?

Σαρδελάκι, το Αστεράκι σου? Πώς είναι σήμερα?

Εμείς όλα καλά! Ελπίζω να μην μου αρπάξει τίποτα σήμερα το παιδάκι μου...

Έχω τη γυναίκα που καθαρίζει , έχει ανοιχτό όλο το σπίτι και η Σοφία τρέχει από πίσω της όλη την ώρα...

Φιλιά σε όλες!!!!


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε Σουλιτσα.....χαλια ξεκινησε η εβδομαδα ε ???περαστικα σας!!!!

Γειτονακι ..καλα ειμαστε ...το μπεμπακι παραμενει ησυχο(φτου σκορδα)αν και καποια πονακια τα εχει....με τον υπνο ομως ειναι μαλωμενος...ξυπναει πιο συχνα απο οτι πιο πριν..δλδ ξυπναει στις 12,στις 3 και στις 7...κατα κατα καταρρεω...

Ωχ την ερμη την κοπελα....περναει υπεροχα με το σοφακι στα ποδια της!!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Σουλίτσα περαστικά στην Ανδριάννα σου. Αυτά είναι τα καλά της πρώτης χρονιάς στον παιδικό. Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Εύχομαι να τα βρείτε με τον καλό σου.

Μαρία τη λυπάμαι τη γυναίκα :o:o:o Μα είναι δυνατόν να κάνει δουλειές με το σοφάκι στα πόδια της; Δεν την παίρνεις καμά βολτίτσα για να ηρεμήσει και αυτή και η γυναίκα να τελειώσει;

Ιωάννα αν σκεφτείς ότι η Αλεξάνδρα ένα χρονό ήταν 8.860 γρ τα 13.500 φαντάζομουν υπερβολικά. Βεβαία εξαρτάται πάντα και από το 'υψος του παιδιού για να κρίνουμε.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Κανα νεο απο τη Μαρια?Με το καλο να παει σπιτακι της!!

Περαστικα στα αρρωστουλικα κοριτσια μου!Θα περασει ο Χειμωνας που θα παει?

Ιωαννα μια χαρα ειναι ο μπεμπης θα στρωσει και αυτος σου ξαναλεω ετσι ηταν περιπου και ο Χρηστος...χαχα.Οπου να ειναι ομως θα βρει ενα προγραμμα και αυτο ,ολα βρισκουν φιλεναδα.Και μετα ξερεις γερμανικο ωραριο!!Πες να στα θυμισω!!!:tongue:

Κοριτσια ειπα να το πω κι εγω αλλα με προλαβε η Ιωαννα ...και ο Γρηγορης στο ετος ηταν 12,200...ε το συγκεκριμενο ειναι λιγο πιο βαρυ...

Μαρινακι τον καημενο το Γιωργακη...πω πω θα πονεσε πολυ το μαναρι μου!!Περαστικα!

Κων κων τζαμπα το μπροκολο ε?Κριμα...προσπαθησε μηπως το φαει σκετο.Πως παει με τα κακα του?

Μαρια τιποτα δε θα κολλησει καλε το Σοφακι...μια χαρα θα ειναι για τη γυναικα δε ξερω...χαχα

Σχετικα με την επιθετικοτητα και τις συμπεριφορες στο σχολειο που λεγαμε τις προαλλες εχει ενα καλο αρθρο στο περιοδικο ''παιδι και νεοι γονεις'' αν θελετε το περνετε.

Καλη εβδομαδα να εχουμε!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και το υψος και το βαρος γεννησης παιζουν ρολο βεβαιως...και φυσικα το φυλο.

Λενε οτι συνηθως μεσα στον πρωτο χρονο τριπλασσιαζεται το βαρος γεννησης.Εμεις γεννηθηκαμε 4 πες επι 3 να τα 12


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την επιθετικοτητα και τις συμπεριφορες στο σχολειο που λεγαμε τις προαλλες εχει ενα καλο αρθρο στο περιοδικο ''παιδι και νεοι γονεις'' αν θελετε το περνετε.

Καλη εβδομαδα να εχουμε!

Ναι, ήθελα να το πω αλλά με πρόλαβες.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!

Εμείς καλα είμαστε! Ο μεγάλος σχολειο και η μικρή κοιμάται τωρα. Απο αυριο θα ειμαστε και πάλι μοναχουλια μας:-(, φευγει ο καλός μου για Κρητη. Ουφ! Μαγειρευω απο σημερα για να ειμαι πιο χαλαρη αυριο.

Η Μαρία μας ειναι καλυτερα και περιμενει τον γιατρο της να την δεί. Ελπίζω Μαράκι μου να δωσει το οκ και να πάς σπιτάκι σου.

Σούλα μου περαστικά σας. Ελπίζω να τα βρειτε συντομα με τον καλό σου. Δεν μπορώ καθόλου οταν ειμαι μαλωμένη, ολα μου πανε στραβά μετά...:evil:

Μαρίνα μου βαρεων βαρων το παιδάκι που είδες:lol:. Και αυτό όμως δεν ειναι καλό ετσι? Θα σκάσει το παιδί. Μη κοιτάς εσύ, εμείς έχουμε κορμιά:lol:!

πανμαρ καλες δουλειες.

Κων κων τζαμπα το μπροκολο ε?Κριμα...προσπαθησε μηπως το φαει σκετο.Πως παει με τα κακα του?

Ρίτα μου μια μπουκιά εφαγε όσο δεν έβλεπε τί είναι. Μόλις ειδε το λουλουδι μου δηλωσε συγκεκριμενα "εγω δεν τρωω λουλουδι, μυριζουν ωραια" :lol:. Καλά τζάμπα δεν πηγε γιατι το εφαγα εγώ. Τα κακα του ευτυχως εχουν στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια!!Πλακα εχει ο Κωνσταντινος.

Παντως το παιδακι αυτο επιμενω..δεν ειναι βαρεων εκτος και ειναι πολυ κοντουλι...να σας βαλω φωτο του Γρηγορη στο χρονο να τον δειτε?Κομψοτατος.

Παω να βρω...χαχα

Ακυρο δεν εχω φωτο εδω στο γραφειο .


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες!!!

Μαρια δε σε βγαζω λεπτό απο το μυαλό μου!!Ολα θα πάνε μια χαρα, μην ανησυχεις..λίγη υπομονη κανε για να περασει πιο ευκολα ο καιρός.

Σούλα περαστικα στην Ανδρεανα και σε σενα!!

Ελένη περαστικα στα πιτσιρικια..Δυσκολος ο εμετος!

Μαρινα πολύ καλά εκανες και κανονισες εξοδο με φίλες..Και εις αλλα συντομα!!Πλησιαζει ο καιρός και για το ταξιδακι σας..;)

Ιωαννα καλέ μην ξαναπείς οτι το παιδι σου δεν κοιμαται!!χαχα

Καλύτερα δεν θα μπορουσε, στο λέω εγω!!Ο δικος μου εκει που ξυπνουσε μονο στις 4 αρχισε πάλι το 3-6..

Ελένη μπραβο στο Γρηγοράκη που βολταρατε και ηταν αψογος!!χαρηκα και για τις τσιριδουλες που τις εκοψε..πάτε μια χαρα!!

Μαρια βαλτης καμια ζακετα κι αστην να αλωνιζει!!Κι ο δικος μου δεν ακουει, απο πίσω τρεχει συνεχεια..μεχρι και στο μπαλκονι μαζι της παει να τη βοηθησει,τι να πεις αλλο!!

Ριτα ωραίαααα συνταγη....!!Πωπω η καλύτερη μου μανιταρια, ταρτες κοκ..θα εκετελεστει κι αυτη συντομα!!!

Μετα απο αυτο πως να φας το σπανακι...πως????


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...