Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ ❤️ Έχω πελαγωσει με όλα αυτά τα δικαιολογητικά και γενικά τη διαδικασία της επιτροπής και τα είχα μπερδεμένα στο μυαλό μου. Ευτυχώς τα έχω μαζέψει όλα εκτός από τον υπέρηχο και τη χοριακη.Ο γιατρός μου είπε πως θα πάμε με ήπια διέγερση δλδ ίσως meriofert με femara,οπότε σίγουρα θα χρειαστεί να κάνω το λιγότερο δύο ωοληψιες..Μακάρι να είναι μόνο δύο,πιστεύω πως θα κάνω περισσότερες..

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν και με την πρώτη θα ευχηθώ εγώ..! 🤞🤞🤞

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

1 hour ago, Dwroulita85 είπε:

Δεν ξερω τι ηταν ακριβώς, υγρα, βράχηκα γιατι ηταν ψιλά στο εσωρουχο. Γενικα δεν βρεχομαι. Τι να σας πω. Ενα κλαμα το πάτησα παντωσ Κ μετα εκανα την προσευχή μου κ ηρεμισα. Ο γιατρος δεν ανησύχησε θα με δει στο ραντεβου μας. 

Δωρουλιτα μου να ακους τον γιατρο σου κ να εισαι ηρεμη.Σε λιγο ειναι το ραντεβου σου σωστα? 

Κανε την προσευχουλα σου κ να ξερεις πως το μωρο αυτο ηρθε για να μεινει:mad:

  • Μου αρέσει 1

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , Rena87 είπε:

Κοριτσι μου μην αγχώνεσαι.. εχω κ εγώ αρκετά υγρα ..αλλά βάζω κάθε βράδυ κολπικα κ τα outrogestan.. και όλη τη μέρα μου τρέχουν κ δεν ξεχωριζω αν είναι από τα ουτρο η οχι... τουλάχιστον είναι κάθε φορά το ίδιο...

Εγω εχω αρχίσει τα 3 Μαγνησία τη μέρα εδώ κ 5 μέρες..αλλά αυτά τα πετρώματα ακόμα βγαίνουν...3 φορές τη μέρα τουλάχιστον τα έχω... εσεις δεν έχετε συσπασουλες κοριτσια; μόνο εγώ εχω; προσπαθώ να μη το σκεφτομαι γιατί μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό...αλλά κάθε που μου μαζευεται έτσι κ κοιλιά..μου κόβονται τα πόδια... φφφφ.... 

Επίσης.. κάθε μήνα κάνετε εξετασεις; εμένα ο δικος μου δεν είναι υπέρ σε αυτό.μόνο ούρων κάθε μήνα.. τώρα θα κάνω ξανά γενική..είχα 3 μήνες..

Αναστασακι πάντα το είχα αυτό το άγχος με το ζαχαρο γιατί είμαι γλυκαντζου..  μακάρι με διατροφή να φτιάξει κ να μη χρειαστεί κάτι άλλο καλό μου! 

Ειρηνακι πολύ γελασα με τα trofocard...εγω τα έχω μπροστά μου κ τα κοιταω μισή ώρα μέχρι να καταφέρω να το καταπιω κ κάθε φορά νομίζει ο άντρας μου ότι πνιγομαι ετσι π κάνω.. χαχαχα....

Κ εγω εχω πολυ αραιά συσπάσεις. 1-2 την βδομαδα που μας περασε, τιποτα δηλαδη. Οπως ειπα κ την Ειρήνη γιατι δεν παίρνετε τροφοκαλντ σε σκόνη. Δεν δυσκολεύει καθολου. Επειδη παιρνω κ γω 2 φορες τη μερα δεν ειναι δύσκολο. 

Αναγκαστικα κανω εξετασεις 2 φορες τη βδομαδα κ υπέρηχο καθε βδομαδα. Αλλα ειμαι περιπτωσαρα.. 

πρίν από 5 λεπτά , Maria K8 είπε:

@Dwroulita85 Κι εγώ πλέον λερώνομαι πολύ από υγρά και είναι εντελώς φυσιολογικά κατά τη γιατρό μου.Σκέψου αλλάζω δυο εσώρουχα τη μέρα. Εφόσον ειδικά δε μυρίζουν είναι αθώα.

@Rena87 Ρένα μου και μένα δε θέλει να κάνω πολλές εξετάσεις όπως και υπέρηχους.Σκέψου ότι εφόσον θα κανω τώρα τη β επιπέδου μου είπε να μην πάω καν αυτό το μήνα και να ξαναπάω το Σεπτέμβριο. Το ίδιο εγινε και με την αυχενική. Όσο για εξετάσεις σκέψου ότι έκανα δυο φορές από την αρχή της εγκυμοσύνης. Βέβαια δεν είχα και κάποια ανησυχητική τιμή γιατί φαντάζομαι ότι τότε θα με εβαζε να κάνω πιο συχνα

Επίσης για τις συσπάσεις,δεν είμαι σίγουρη αν έχω γιατί δεν μπορώ να τις ορίσω ακριβώς. Πάντως τραβήγματα και πονάκια έχω συνεχως

Θα πω τη μαμά μου να τα πλένει με άοσμο μαλακτικο για να καταλαβαινω καλυτερα. Σ ευχαριστω για την απάντηση σου. 

πρίν από 5 λεπτά , lizaki1111 είπε:

Δωρουλιτα μου να ακους τον γιατρο σου κ να εισαι ηρεμη.Σε λιγο ειναι το ραντεβου σου σωστα? 

Κανε την προσευχουλα σου κ να ξερεις πως το μωρο αυτο ηρθε για να μεινει:mad:

Ετσι λεει κ η μαμά μου. Να μην ανησυχώ καθολου. Οτι ειναι δοκιμασίες κ οτι στο τελος ολα καλα θα πανε. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Maria K8 είπε:

@Dwroulita85 Κι εγώ πλέον λερώνομαι πολύ από υγρά και είναι εντελώς φυσιολογικά κατά τη γιατρό μου.Σκέψου αλλάζω δυο εσώρουχα τη μέρα. Εφόσον ειδικά δε μυρίζουν είναι αθώα.

@Rena87 Ρένα μου και μένα δε θέλει να κάνω πολλές εξετάσεις όπως και υπέρηχους.Σκέψου ότι εφόσον θα κανω τώρα τη β επιπέδου μου είπε να μην πάω καν αυτό το μήνα και να ξαναπάω το Σεπτέμβριο. Το ίδιο εγινε και με την αυχενική. Όσο για εξετάσεις σκέψου ότι έκανα δυο φορές από την αρχή της εγκυμοσύνης. Βέβαια δεν είχα και κάποια ανησυχητική τιμή γιατί φαντάζομαι ότι τότε θα με εβαζε να κάνω πιο συχνα

Επίσης για τις συσπάσεις,δεν είμαι σίγουρη αν έχω γιατί δεν μπορώ να τις ορίσω ακριβώς. Πάντως τραβήγματα και πονάκια έχω συνεχως

Κ εμένα έτσι κορίτσι μου κ με τους υπέρηχους...απλά τώρα με το χαμηλό πλακουντα θα με δει τέλος του μήνα απλά για μένα για την ψυχολογία μου επειδή έχω να πάω Κύπρο...   

Οσο για τις συσπασεις... ακου πως μπυ γίνεται εμένα : νιώθω ένα γλυκό πονακι χαμηλά στην κοιλιά κ μόλις την πιάνω έχει πεταχτει ένα πολύ σκληρό έξογκωμα  ..όπως ένα μισοφεγγαρο σκέψου στο κάτω μέρος.. μετράω 15 περίπου δευτερόλεπτα κ φευγει...    αλλά πολύ με τρομαζει.. αληθεια.. κ ας μου λένε ότι είναι φυσιολογικό ..ασε που μου λέει ότι μπορεί να είναι το μωρό ενώ δεν είναι κορίτσια... ειμαι 100% σίγουρη.. το μωρό όταν μου κάνει καρουμπαλα το πιανω κ κουνιεται.. κ τότε ξέρω ότι είναι εκείνη κ επίσης δεν πονάει κιόλας... ενώ όταν γίνεται το πετρώμα ..το μωρό κοιμάται..δεν κουνιεται καθόλου... 

πρίν από 15 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Την τελευταια βδομαδα πρεπει να εχω κι εγω λιγες βεβαια τις μπερδευω λιγο και με το μωρο αλλα λογικα ειναι συσπασουλες. Το ειπα χθες στη γυναικολογο και ειπε τοσο λιγες ειναι φυσιολογικο. 

Εγώ 1 βδομάδα τώρα..τις έχω κάθε μερα τουλάχιστον 3 φορές...  κ εξακολουθεί να μου λέει ότι είναι νορμαλ..   φφφφ...   

Μπορείς να μου περιγράφεις πως τι νιώθεις εσυ;

πρίν από 8 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Κ εγω εχω πολυ αραιά συσπάσεις. 1-2 την βδομαδα που μας περασε, τιποτα δηλαδη. Οπως ειπα κ την Ειρήνη γιατι δεν παίρνετε τροφοκαλντ σε σκόνη. Δεν δυσκολεύει καθολου. Επειδη παιρνω κ γω 2 φορες τη μερα δεν ειναι δύσκολο. 

Αναγκαστικα κανω εξετασεις 2 φορες τη βδομαδα κ υπέρηχο καθε βδομαδα. Αλλα ειμαι περιπτωσαρα.. 

Θα πω τη μαμά μου να τα πλένει με άοσμο μαλακτικο για να καταλαβαινω καλυτερα. Σ ευχαριστω για την απάντηση σου. 

Ετσι λεει κ η μαμά μου. Να μην ανησυχώ καθολου. Οτι ειναι δοκιμασίες κ οτι στο τελος ολα καλα θα πανε. 

Μου το είχε δώσει σε πόσιμο κ είναι αηδια ...δεν το μπορούσα να το πινω!!

Ευτυχια;;;;;

Εσένα που σου είχε πει σίγουρα ότι είναι συσπασεις... μπορείς να μου περιγράφεις κ εσύ πως τις νιωθεις;;; κ πόσες φορές σου γίνονται μες τη μερα;;;


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Rena87 είπε:

Κ εμένα έτσι κορίτσι μου κ με τους υπέρηχους...απλά τώρα με το χαμηλό πλακουντα θα με δει τέλος του μήνα απλά για μένα για την ψυχολογία μου επειδή έχω να πάω Κύπρο...   

Οσο για τις συσπασεις... ακου πως μπυ γίνεται εμένα : νιώθω ένα γλυκό πονακι χαμηλά στην κοιλιά κ μόλις την πιάνω έχει πεταχτει ένα πολύ σκληρό έξογκωμα  ..όπως ένα μισοφεγγαρο σκέψου στο κάτω μέρος.. μετράω 15 περίπου δευτερόλεπτα κ φευγει...    αλλά πολύ με τρομαζει.. αληθεια.. κ ας μου λένε ότι είναι φυσιολογικό ..ασε που μου λέει ότι μπορεί να είναι το μωρό ενώ δεν είναι κορίτσια... ειμαι 100% σίγουρη.. το μωρό όταν μου κάνει καρουμπαλα το πιανω κ κουνιεται.. κ τότε ξέρω ότι είναι εκείνη κ επίσης δεν πονάει κιόλας... ενώ όταν γίνεται το πετρώμα ..το μωρό κοιμάται..δεν κουνιεται καθόλου... 

Εγώ 1 βδομάδα τώρα..τις έχω κάθε μερα τουλάχιστον 3 φορές...  κ εξακολουθεί να μου λέει ότι είναι νορμαλ..   φφφφ...   

Μπορείς να μου περιγράφεις πως τι νιώθεις εσυ;

Μου το είχε δώσει σε πόσιμο κ είναι αηδια ...δεν το μπορούσα να το πινω!!

Την σκόνη που την βάζεις σε νερο κ μυρίζει λεμονακι; σχετικά καλο ειναι. Εγω τα χαπια δεν μπορω καθολου. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dwroulita85 είπε:

Ναι! Τροφοκαλντ μαξ. 

Καλα ειμαι, λιγο τρομαγμένη.. το πρωι ειχα μια στάμπα υγρό στο εσωρουχο μου. Δεν ξαναχα αλλα τρομαξα πολυ. 

Μήπως ηθελες τουαλετα ή να ηταν υγρα κολπικα?και εγω εχω υγρα κανονικα οπως ειχα παντα αλλα δεν μου προκαλουν φοβο.εσυ φοβάσαι για αμνιακα ε?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , ERIANTON είπε:

Μήπως ηθελες τουαλετα ή να ηταν υγρα κολπικα?και εγω εχω υγρα κανονικα οπως ειχα παντα αλλα δεν μου προκαλουν φοβο.εσυ φοβάσαι για αμνιακα ε?

Ναι.. και να το πω φοβαμαι. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Την σκόνη που την βάζεις σε νερο κ μυρίζει λεμονακι; σχετικά καλο ειναι. Εγω τα χαπια δεν μπορω καθολου. 

Ναι σε νεράκι το βάζω...γενικά σκέψου αηδιαζω κ με τη λεμοναδα κ αυτό μου τη θυμίζει πολύ κ δε μπορω να το πιω...πόσο μάλλον αυτή τη δουλειά 3 φορές τη μέρα... απαπαπα


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Ναι.. και να το πω φοβαμαι. 

Και εγω τρεμω στην ιδεα οταν σκουπιζομαι οτι μπορει να ειναι ευτυχως ομως μου περναει συντομΑ.υπαρχουν κατι σερβιετακια που ανιχνευουν αμνιακο υγρο ομως ειναι ακριβα.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Rena87 είπε:

Ναι σε νεράκι το βάζω...γενικά σκέψου αηδιαζω κ με τη λεμοναδα κ αυτό μου τη θυμίζει πολύ κ δε μπορω να το πιω...πόσο μάλλον αυτή τη δουλειά 3 φορές τη μέρα... απαπαπα

Μμμ προβλημα ετσι. Λογικό να μην σου αρεσει τοτε. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , ERIANTON είπε:

Και εγω τρεμω στην ιδεα οταν σκουπιζομαι οτι μπορει να ειναι ευτυχως ομως μου περναει συντομΑ.υπαρχουν κατι σερβιετακια που ανιχνευουν αμνιακο υγρο ομως ειναι ακριβα.

Σοβαρά τωρα;;;; χαχαχα.... για πες...ποια είναι κ από που τα παιρνουμε;


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Rena87 είπε:

Σοβαρά τωρα;;;; χαχαχα.... για πες...ποια είναι κ από που τα παιρνουμε;

Εχουν 20 ευρω τα δυο.γραψε σερβιετες για αμνιακα υγρα.δεν συμφερει.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν απαντω σε οσα μπορω...εξετάσεις κ γω κανω οποτεεε αφου τις τελευταίες τις έκανα μονη μ κ βγήκε χαμηλο το σίδηρο...δεύτερον οταν μυρίζουν τα υγρα νομιζεις οτι ψωφισε τπτ τοσο εντονα μυρίζουν τουλάχιστον ετσι ξερω εγω αρα δεν σε σωζει το μαλακτικό κ επεισης εμενα έχουν μυρωδια...μια πολυ ήπια κ γλυκεια που μονο οσο ειμαι εγκυος μυρίζουν ετσι και τριτον συσπάσεις χωρίς δυνατοοο πονο κ με καλες αναλογίες τραχήλου δεν μας φοβίζουν λεει η γιατρός μ...αυτο που λεει το ίντερνετ μέχρι δεκα δεν είναι απόλυτο εγω εχω κ παραπανω ...πως νιωθω... νιωθω το δερμα να τσιτωνει και μια εντονη πιεση απο μεσα λες κ καποιος σπρώχνει απο μεσα ...η ολη η κοιλιά η ενα κομμάτι μεγαλο ...η μπέμπα μ οταν κουνιέται νιώθω κατι να σπρώχνει ναι μεν αλλα κουνιέται κιόλας και ειναι πιο μικρο το εξωγκομα η νιώθω κατι μικρο να κλωτσάει κ οταν πιανω την κοιλιά με την αφή δεν το αισθάνομαι...πολλές φορές νιώθω και την μπέμπα να είναι έτοιμη να γεννηθεί τοσοο κατω η κατουριεμαι κ όταν παω τοαλετα τζιφος...ααα και ποναει το δεξι ποδι ...αυτα

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rena87 είπε:

Κ εμένα έτσι κορίτσι μου κ με τους υπέρηχους...απλά τώρα με το χαμηλό πλακουντα θα με δει τέλος του μήνα απλά για μένα για την ψυχολογία μου επειδή έχω να πάω Κύπρο...   

Οσο για τις συσπασεις... ακου πως μπυ γίνεται εμένα : νιώθω ένα γλυκό πονακι χαμηλά στην κοιλιά κ μόλις την πιάνω έχει πεταχτει ένα πολύ σκληρό έξογκωμα  ..όπως ένα μισοφεγγαρο σκέψου στο κάτω μέρος.. μετράω 15 περίπου δευτερόλεπτα κ φευγει...    αλλά πολύ με τρομαζει.. αληθεια.. κ ας μου λένε ότι είναι φυσιολογικό ..ασε που μου λέει ότι μπορεί να είναι το μωρό ενώ δεν είναι κορίτσια... ειμαι 100% σίγουρη.. το μωρό όταν μου κάνει καρουμπαλα το πιανω κ κουνιεται.. κ τότε ξέρω ότι είναι εκείνη κ επίσης δεν πονάει κιόλας... ενώ όταν γίνεται το πετρώμα ..το μωρό κοιμάται..δεν κουνιεται καθόλου... 

Εγώ 1 βδομάδα τώρα..τις έχω κάθε μερα τουλάχιστον 3 φορές...  κ εξακολουθεί να μου λέει ότι είναι νορμαλ..   φφφφ...   

Μπορείς να μου περιγράφεις πως τι νιώθεις εσυ;

Μου το είχε δώσει σε πόσιμο κ είναι αηδια ...δεν το μπορούσα να το πινω!!

Ευτυχια;;;;;

Εσένα που σου είχε πει σίγουρα ότι είναι συσπασεις... μπορείς να μου περιγράφεις κ εσύ πως τις νιωθεις;;; κ πόσες φορές σου γίνονται μες τη μερα;;;

Σα να πετρωνει η κοιλια μου πολυ χαμηλα νιωθω.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...