Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

@Elpidaaa Ρε κορίτσι μου μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου,χειροτερεύεις την κατάσταση με το άγχος.Αντί να εστιάζεις μόνο στα αρνητικά κοιτα και τις θετικές περιπτωσεις. Εμενα το βαφτιστήρι μου γεννήθηκε με το λώρο τυλιγμένο εντελώς φυσιολογικά. Μην κάθεσαι και ψάχνεις μεμονωμενα περιστατικά.

@Dwroulita85 Στο Ιζα πηγαίνω.Φέτος δεν το κουνάω ρούπι από Χαλκιδική γιατί με ζορίζει το αυτοκίνητο,μου φέρνει δυσφορία.Οπότε όπου παω κοιτάω να είναι σχετικά κοντα έτσι ωστε να μπορώ να φύγω. Ασε που σαν τη Χαλκιδική δεν έχει χαχαχα

@Rena87 Μια από τα ίδια με τον ύπνο. Ακόμα και να μην τίθεται θέμα τουαλέτας έχω πάψει να βολεύομαι και στριφογυρνάω σαν πλυντήριο. Το κακό ειναι οτι η στάση που με βόλευε ενοχλεί τον κύριο μέσα μου και διαμαρτύρεται

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Maria K8 είπε:

@Elpidaaa Ρε κορίτσι μου μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου,χειροτερεύεις την κατάσταση με το άγχος.Αντί να εστιάζεις μόνο στα αρνητικά κοιτα και τις θετικές περιπτωσεις. Εμενα το βαφτιστήρι μου γεννήθηκε με το λώρο τυλιγμένο εντελώς φυσιολογικά. Μην κάθεσαι και ψάχνεις μεμονωμενα περιστατικά.

@Dwroulita85 Στο Ιζα πηγαίνω.Φέτος δεν το κουνάω ρούπι από Χαλκιδική γιατί με ζορίζει το αυτοκίνητο,μου φέρνει δυσφορία.Οπότε όπου παω κοιτάω να είναι σχετικά κοντα έτσι ωστε να μπορώ να φύγω. Ασε που σαν τη Χαλκιδική δεν έχει χαχαχα

@Rena87 Μια από τα ίδια με τον ύπνο. Ακόμα και να μην τίθεται θέμα τουαλέτας έχω πάψει να βολεύομαι και στριφογυρνάω σαν πλυντήριο. Το κακό ειναι οτι η στάση που με βόλευε ενοχλεί τον κύριο μέσα μου και διαμαρτύρεται

Κάθε μία στην δική μου θέση κοιτάζοντας αυτόν τον υπέρηχο θα φοβόταν.  Δεν είναι το ίδιο κάθε περίπτωση κ είναι από πολύ νωρίς τυλιγμένο που σημαίνει με αυτό θα μεγαλώνει στο λαιμό του .  Διάβασα γιατρικα άρθρα μέχρι να με δει ο γιατρός κ να μου τα αναλύσει 

1 ώρα πρίν, Dwroulita85 είπε:

Οκ θα το παρακολουθείς, θα κανεις την προσευχουλα σου κ ολα θα πανε καλα. Μετα απο αυτα δεν ειναι στο χερι μας τιποτα Ελπιδακι μου. Ολες περναμε μια δοκιμασία κ εσυ κ γω κ ολες μας. Πίστη στα μωράκια μας κ θα πανε ολα καλα. Μην χανεις την πίστη σου κοριτσακι μου γλυκο. Κ μην διαβάζεις απο το Ίντερνετ. Ολες οι περιπτώσεις ειναι μοναδικές. 

Μου δίνεις κουράγιο! Ευχαριστώ :)

Κάτι άσχετο τώρα . Έχω ξεκινήσει 2 μέρες πίνω διπλή δώση σιδήρου κ δύο μέρες πήγα να χάσω τις αισθήσεις μου.  Στο σπίτι δροσιά έχω πάντως.. Μήπως επειδή το πίνω σε άδειο στομάχι. Αυτά δεν τα είχα ποτέ ξανά 

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Elpidaaa Μωρέ σε καταλαβαίνω,δεν είναι και λίγο.Απλά το λέω από την άποψη του να σκεφτόμαστε θετικά και ότι όλα καλά θα πάνε.

Όσο για το σίδηρο,αφού τον πάρεις μετά από πόση ώρα τρως? Κι εγώ 2 παίρνω πλέον γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης. Τα παίρνω νηστική και τρώω μετά από κανα μισάωρο. Εσ'υ πως πας από αιματοκρίτη? Μήπως αυτό ευθυνεται και σε συνδυασμό και με τη ζέστη γινεται χειρότερο? Οπως και να έχει ρώτα τον γιατρό σου μήπως πρέπει να αλλάξεις σκεύασμα σιδήρου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ελπιδακι μου σε τρόμαξε ο γιατρος?σου ειπε αν ειναι προβλημα αυτο?και.εγω τι σιδηρο το πινω με αδειο στομαχι το πρωι και το μεσημερι το πινω παλι στις μια και τρωω στις 5 που έρχεται ο αντρας μου.δεν νομιζω οτι φταιει το σιδηρο για την ταση λυποθυμιας σου.ισως να σε ενοχλουσε το στομαχι απο τον σιδηρο.δεν ξερω ομως και ενας γιατρος θα σου ελεγε με σιγουρια?μηπως επειδη μενεις και πολλες ωρες νηστικη?

Συμφωνω και με την Μαρια οτι σου εγραψε,την προλαλησασα


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τέλος τα likes κ για σήμερα. Πολύ σπαστικό :-)

Προσπαθώ να το δω λίγο θετικά απλά εδώ μέσα βγάζουμε τα εσώψυχά μας Μαράκι...... στον άντρα μου δεν δείχνω ανησυχεία αλλά αυτός είναι στεναχωρημένος  . Τέλος πάντων 9 Αυγούστου κ ο Θεός βοηθός  . 

 

Ειρήνη μου δεν τα πίνεις μαζί? Εμένα μαζί είπε. 

Πόσο αιματοκρίτη έχετε κορίτσια που πίνετε διπλό? Εγώ 30 . Κ Ναι είμαι αρκετές ώρες Σύνολο με άδειο στομάχι αλλά εδώ κ μήνες το κάνω  λόγο χαπιών. Για να δούμε κ αύριο αν θα έχω αυτό το σύμπτωμα 

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γυρισαμε απο την ενδοκρινολογο. Παρα πολυ καλη, καθησυχαστικη, επεξηγηματικη, ηρεμη!!! Μας εδωσε διαιτα ειναι λιγο πολυπλοκη βεβαια, αλλα θα τα καταφερουμε. Το σημαντικο ειναι οτι εχει αρκετα πραγματα να φας. Βεβαια χασαμε τις τηγανιτες πατατουλες, αλλα εχουμε και ψωμακι και μακαρονακια!!!

  • Μου αρέσει 4

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι της αποψης να μην περιμένεις μεχρι τις 9. Θα σε φάει η αγωνία,πάρτον τηλέφωνο και ρώτα τον να ηρεμήσεις έστω και λίγο.

Εγώ έχω 34 πλέον από 40 που είχα. Εγω τα παιρνω πρωι και βράδυ,μηπως εξαρτάται και από το είδος σιδήρου που παίρνεις. Υπάρχουν καποιοι που έχουν και φυλλικο μέσα. Πάντως το 30αρι που λες για μενα ειναι ο ενοχος της ζαλάδας

ααα δεν εκανα εξετάσεις από τοτε που αρχισα τον διπλό.Το 34 ηταν η μετρηση οσο επαιρνα μονο εναν την ημερα και για αυτό μου το αυξησε κιόλας

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Γυρισαμε απο την ενδοκρινολογο. Παρα πολυ καλη, καθυσηχαστικη, επεξηγηματικη, ηρεμη!!! Μας εδωσε διαιτα ειναι λιγο πολυπλοκη βεβαια, αλλα θα τα καταφερουμε. Το σημαντικο ειναι οτι εχει αρκετα πραγματα να φας. Βεβαια χασαμε τις τηγανιτες πατατουλες, αλλα εχουμε και ψωμακι και μακαρονακια!!!

Τέλεια τέλεια. Όλα θα πάνε καλά. Καλή αρχή. 

πρίν από 3 λεπτά , Maria K8 είπε:

Εγω είμαι της αποψης να μην περιμένεις μεχρι τις 9. Θα σε φάει η αγωνία,πάρτον τηλέφωνο και ρώτα τον να ηρεμήσεις έστω και λίγο.

Εγώ έχω 34 πλέον από 40 που είχα. Εγω τα παιρνω πρωι και βράδυ,μηπως εξαρτάται και από το είδος σιδήρου που παίρνεις. Υπάρχουν καποιοι που έχουν και φυλλικο μέσα. Πάντως το 30αρι που λες για μενα ειναι ο ενοχος της ζαλάδας

ααα δεν εκανα εξετάσεις από τοτε που αρχισα τον διπλό.Το 34 ηταν η μετρηση οσο επαιρνα μονο εναν την ημερα και για αυτό μου το αυξησε κιόλας

Σίγουρα παίζει ρόλο το 30 . Αλλά τυχαίνει τώρα αυτές τις δύο μέρες πιο χάλια ένιωσα. Από 36 στο 30 πολύ εύκολα μου έπεσε. 

Όσο για τον γιατρό, το σκέφτηκα. Αλλα με ξερει καλά κ σίγουρα θα μου μιλήσει χαλαρά να μην αγχώνομαι κτλ . Γι'αυτό θέλω στον εμβρυολογο να τα ρωτήσω όλα μαζί με τον υπέρηχο κιόλας θα βλέπουμε  . Κ αν κάτι.... τότε την ίδια μέρα θα πάρω τον γιατρό μου.

πρίν από 25 λεπτά , ERIANTON είπε:

Ελπιδακι μου σε τρόμαξε ο γιατρος?σου ειπε αν ειναι προβλημα αυτο?και.εγω τι σιδηρο το πινω με αδειο στομαχι το πρωι και το μεσημερι το πινω παλι στις μια και τρωω στις 5 που έρχεται ο αντρας μου.δεν νομιζω οτι φταιει το σιδηρο για την ταση λυποθυμιας σου.ισως να σε ενοχλουσε το στομαχι απο τον σιδηρο.δεν ξερω ομως και ενας γιατρος θα σου ελεγε με σιγουρια?μηπως επειδη μενεις και πολλες ωρες νηστικη?

Συμφωνω και με την Μαρια οτι σου εγραψε,την προλαλησασα

Έχω κ αυτό το θέμα με χάπια του θυροειδη ίσως κ αυτά να παίζουν τον ρόλο τους  γιατί κάθε μέρα άλλο πίνω.  Κ μετά από 4 ώρες το σίδηρο.  Ποιο σίδηρο πίνετε κορίτσια? Ειρήνη δεν τα πίνεις μαζί κ τα δύο?

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ξεκινήσει με ferreluc αλλά με ζόρισε πάρα πολύ στο στομάχι και το άλλαξα με το ferrobival. Η πλάκα ήταν ότι είχα ζητήσει από τη γιατρό μου να κόψω το πόσιμο και να πάρω χαπια. Αυτή ηταν αρνητική γιατί μου είπε ότι δεν έχουν την ιδια απορροφητικότητα αλλά μου έκανε συμφωνία οτι αν ηταν στο 37 θα με άφηνε. Ονειρο ήταν και πάει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοπέλες μου!!! 

Γεμάτη μέρα σήμερα!!! 

Αποφάσισα εψές έτσι ξαφνικά να στείλω την μικρή νηπιαγωγείο και βρηκα ένα κοινωτικο που την δέχτηκαν και την πήγα σήμερα το πρωί να κάνω εγράφη κ να γνωρίσει την δασκάλα. Ευτυχώς την παίρνουν με πανί κ θα βοηθήσουν να το κόψει. Τα δίδακτρα επειδή είναι της κοινότητας ειναι μόνο 55 ευρώ τον μήνα. Και είναι κ μόλις 5km απο το σπίτι μας. Ξεκινάει 11/9.

Το έμαθε η πεθερά μου κ με επιασε και δεν σταματούσε το στόμα της. Δεν πρέπει να πάρω το μωρό εκεί αλλά στο νηπιαγωγείο που είναι δίπλα της με δίδακτρα 200 ευρώ τον μήνα για να πηγαίνει να την βλέπει. Της είπα πως με εισόδημα στην οικογένεια δεν μπορώ να δίνω μονο τα 600 στους σταθμούς αφού αναγκαστικά τα διδυμα θα πάνε σε σταθμό. Κ η απάντηση της, αμαν δεν μπορείς να τα δίνεις να μου τα φέρεις να στα μεγαλώσω. Πωπω ρε κορίτσια!! 75 χρόνων γυναίκα κ να μου λέει τέτοια. Σημειωστε οτι αυτη μονη της η σύνταξη κ τα ενοίκια που περνει ειναι μαζι ο μισθός μου κ ο μισθός του αντρα μου. Και είναι μονη της. Και ουδέποτε μας βοήθησε αλλά ούτε θέλω κορίτσια μου. 

Και μετά απο αυτό, εγώ να πρέπει ήρεμη να παω στον γιατρό για τον υπερυχο, κ το κυριότερο να μετρησω πιεση κ εξέταση για προεκλαψια. Πρώτη πιεση, 15/11 λογικό!!! Προσπάθησα ηρέμησα λίγο κ ευτυχώς έπεσε στο 11/8 αλλιώς θα επερνα ορο. 

Εξέταση ουρων για προεκλαψια θα γίνεται τωρα καθε φορά που θα πηγαινω με ειδικές ταινίες. Ουρα καθαρά! 

Υπερυχο, με κουρασε ο γιατρός μου. Καναμε καλλιέργεια κολπικου υγρού. Μετρήσαμε τράχηλο, είδαμε οτι είναι κλειστός, δόξα τον Θεό είπε όλα καλά. Η καλλιέργεια μέχρι την Δευτέρα. 

Με ανυσυχησε λίγο γιατί με ρώτησε δυο φορές ποτε έκανα την β επιπέδου και αν ήταν ολα καλά.

Και δεν μου άρεσε μόνο οταν του είπα οτι τα νιώθω αρκετά, το πρόσωπό του, ο μορφασμος του σαν να μου έλεγε γιατί τα νιώθεις τοσο πολυ. 

Παντως ο υπερυχος κράτησε 10 λεπτά!!! Κοταξε αρκετά πράγματα που δεν μου ειπε τίποτα. 

Στον τέλος ρώτησα αν είναι όλα καλά. Μου απάντησε πως είναι ολα μια χαρά μεγαλώνουν κ τα δυο φυσιολογικά!!! 

Μας ειπε η πανω ειναι 550 γραμμάρια κ η κατω 420 γραμμάρια. (με βάση τον πινακα είμαστε πανω ρε κορίτσια). 

Θα με δει είπε σε 3 εβδομάδες!!!! 

 

  • Μου αρέσει 1

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Τελικα σακχαρο νηστειας ειχα 78

60' 213 και 120' 168

νηστειας ειναι μια χαρα.το 213 ειναι πολυ αλλα θα σε βοηθησει η διαιτα /διατροφή.θα ειναι ευκολοτερο σε λιγες μερες που θα το συνηθίσεις.ολα μια χαρα.

πρίν από 18 λεπτά , Marigula είπε:

Καλησπέρα κοπέλες μου!!! 

Γεμάτη μέρα σήμερα!!! 

Αποφάσισα εψές έτσι ξαφνικά να στείλω την μικρή νηπιαγωγείο και βρηκα ένα κοινωτικο που την δέχτηκαν και την πήγα σήμερα το πρωί να κάνω εγράφη κ να γνωρίσει την δασκάλα. Ευτυχώς την παίρνουν με πανί κ θα βοηθήσουν να το κόψει. Τα δίδακτρα επειδή είναι της κοινότητας ειναι μόνο 55 ευρώ τον μήνα. Και είναι κ μόλις 5km απο το σπίτι μας. Ξεκινάει 11/9.

Το έμαθε η πεθερά μου κ με επιασε και δεν σταματούσε το στόμα της. Δεν πρέπει να πάρω το μωρό εκεί αλλά στο νηπιαγωγείο που είναι δίπλα της με δίδακτρα 200 ευρώ τον μήνα για να πηγαίνει να την βλέπει. Της είπα πως με εισόδημα στην οικογένεια δεν μπορώ να δίνω μονο τα 600 στους σταθμούς αφού αναγκαστικά τα διδυμα θα πάνε σε σταθμό. Κ η απάντηση της, αμαν δεν μπορείς να τα δίνεις να μου τα φέρεις να στα μεγαλώσω. Πωπω ρε κορίτσια!! 75 χρόνων γυναίκα κ να μου λέει τέτοια. Σημειωστε οτι αυτη μονη της η σύνταξη κ τα ενοίκια που περνει ειναι μαζι ο μισθός μου κ ο μισθός του αντρα μου. Και είναι μονη της. Και ουδέποτε μας βοήθησε αλλά ούτε θέλω κορίτσια μου. 

Και μετά απο αυτό, εγώ να πρέπει ήρεμη να παω στον γιατρό για τον υπερυχο, κ το κυριότερο να μετρησω πιεση κ εξέταση για προεκλαψια. Πρώτη πιεση, 15/11 λογικό!!! Προσπάθησα ηρέμησα λίγο κ ευτυχώς έπεσε στο 11/8 αλλιώς θα επερνα ορο. 

Εξέταση ουρων για προεκλαψια θα γίνεται τωρα καθε φορά που θα πηγαινω με ειδικές ταινίες. Ουρα καθαρά! 

Υπερυχο, με κουρασε ο γιατρός μου. Καναμε καλλιέργεια κολπικου υγρού. Μετρήσαμε τράχηλο, είδαμε οτι είναι κλειστός, δόξα τον Θεό είπε όλα καλά. Η καλλιέργεια μέχρι την Δευτέρα. 

Με ανυσυχησε λίγο γιατί με ρώτησε δυο φορές ποτε έκανα την β επιπέδου και αν ήταν ολα καλά.

Και δεν μου άρεσε μόνο οταν του είπα οτι τα νιώθω αρκετά, το πρόσωπό του, ο μορφασμος του σαν να μου έλεγε γιατί τα νιώθεις τοσο πολυ. 

Παντως ο υπερυχος κράτησε 10 λεπτά!!! Κοταξε αρκετά πράγματα που δεν μου ειπε τίποτα. 

Στον τέλος ρώτησα αν είναι όλα καλά. Μου απάντησε πως είναι ολα μια χαρά μεγαλώνουν κ τα δυο φυσιολογικά!!! 

Μας ειπε η πανω ειναι 550 γραμμάρια κ η κατω 420 γραμμάρια. (με βάση τον πινακα είμαστε πανω ρε κορίτσια). 

Θα με δει είπε σε 3 εβδομάδες!!!! 

 

μια χαρά είναι κοριτσάκι μου.υπαρχει περιπτωση να μην είναι φυσιολογικό που τα νιώθεις? ολη μέρα νιώθω και εγώ το πιτσιλινι μου.ολο πιτσιλιες θα κάνει.να την στείλεις την κορουλα σου οπου μπορεις και να μην υποχρεωνεσαι με βοηθειες και ολα τα συναφη.η εξεταση προεκλαμψιας τι κοστος εχει?

@Elpidaaa πινω χωριστα τον σιδηρο και πινω και ενα ποτηρι νερο απο πανω μπας και γινεται πιο ελαφρυ για το στομαχι μου.Πινω fusiofol ποσιμο.μια χαρα ειναι .σημερα επειδη ετρεχα δεν προλαβα να τα τακτοποιησω και ηπια μονο το πρωι.πηγα πηρα τις απαντησεις απο την αμνιοπαρακέντηση γιατι τα ειχα παρει .ειχα μιλησει με την κοπελα της γραμματείας στο χωρεμιο οτι θα μου τα εστελνε με φαξ τα αποτελεσματα την περασμενη παρασκευη.την ξαναπήρα δευτερα ,τιποτα αφησα να περασουν οι μερες και πηγα.ετσι για την ταλαιπωρεια μονο.ακους @Maria Dσου τα εστειλε τελικα σε εσενα 

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη μου δεν στοιχίζει κάτι η ανάλυση για προεκλαψια. Ααα ανιχνευει κ λεύκωμα. 

Απλα δίνεις Ουρά και με κάτι ταινίες ανιχνευουν σε 3 λεπτά. 

Γίνεται μετά τις 20 εβδομάδες οπότε παεις στο γιατρό. Πίεση, βάρος, ουρά! 

 

 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Marigula είπε:

Ειρήνη μου δεν στοιχίζει κάτι η ανάλυση για προεκλαψια. Ααα ανιχνευει κ λεύκωμα. 

Απλα δίνεις Ουρά και με κάτι ταινίες ανιχνευουν σε 3 λεπτά. 

Γίνεται μετά τις 20 εβδομάδες οπότε παεις στο γιατρό. Πίεση, βάρος, ουρά! 

 

 

Αυτό πρέπει  να το κάνουμε Όλες; δλδ ο γιατρός γράφει απλά γενική ούρων και βγαίνουν κ αυτά  η πρέπει να γράψει κ κατι αλλο ;;

2 ώρες πρίν, Elpidaaa είπε:

Τέλος τα likes κ για σήμερα. Πολύ σπαστικό :-)

Προσπαθώ να το δω λίγο θετικά απλά εδώ μέσα βγάζουμε τα εσώψυχά μας Μαράκι...... στον άντρα μου δεν δείχνω ανησυχεία αλλά αυτός είναι στεναχωρημένος  . Τέλος πάντων 9 Αυγούστου κ ο Θεός βοηθός  . 

 

Ειρήνη μου δεν τα πίνεις μαζί? Εμένα μαζί είπε. 

Πόσο αιματοκρίτη έχετε κορίτσια που πίνετε διπλό? Εγώ 30 . Κ Ναι είμαι αρκετές ώρες Σύνολο με άδειο στομάχι αλλά εδώ κ μήνες το κάνω  λόγο χαπιών. Για να δούμε κ αύριο αν θα έχω αυτό το σύμπτωμα 

Κορίτσι μου δες το θετικά όπως λες!!! Όσο για το σιδηρο κ εγώ πρωί βράδυ παίρνω το ferrobival.. είχα 38 αιματοκριτη κ από το δεύτερο κιόλας  μήνα έπεσε στο 30...  απο τότε δνε το έχω ξανά δει.. τώρα θα κάνω να δω... παντως από όταν μπήκα κ εγώ στον 5ο έχω συχνά τάσεις λυποθυμιας ειδικά αν μείνω το πρωί νηστικη η αν είμαι ορθια κ ζόριστω.. πχ ακόμα κ να μαγειρεύω κ να έχει ζέστη..μου έρχονται τάσεις..  ε...λίγο ο αιματοκριτης μας...λίγο η πίεση...λίγο η ζέστη... 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marigula είπε:

Ειρήνη μου δεν στοιχίζει κάτι η ανάλυση για προεκλαψια. Ααα ανιχνευει κ λεύκωμα. 

Απλα δίνεις Ουρά και με κάτι ταινίες ανιχνευουν σε 3 λεπτά. 

Γίνεται μετά τις 20 εβδομάδες οπότε παεις στο γιατρό. Πίεση, βάρος, ουρά! 

 

 

Το λευκωμα ελεγχεται και στην γενικη ουρων.αυτο ειναι?

2 ώρες πρίν, Maria K8 είπε:

Εγω είμαι της αποψης να μην περιμένεις μεχρι τις 9. Θα σε φάει η αγωνία,πάρτον τηλέφωνο και ρώτα τον να ηρεμήσεις έστω και λίγο.

Εγώ έχω 34 πλέον από 40 που είχα. Εγω τα παιρνω πρωι και βράδυ,μηπως εξαρτάται και από το είδος σιδήρου που παίρνεις. Υπάρχουν καποιοι που έχουν και φυλλικο μέσα. Πάντως το 30αρι που λες για μενα ειναι ο ενοχος της ζαλάδας

ααα δεν εκανα εξετάσεις από τοτε που αρχισα τον διπλό.Το 34 ηταν η μετρηση οσο επαιρνα μονο εναν την ημερα και για αυτό μου το αυξησε κιόλας

πριν ξεκινήσω το δεύτερο σιδηρο ειχα 37 αιματοκριτη.δεν ξερω καν γιατι θα επρεπε να παρω και δευτερο.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...