Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 18 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια ούτε σήμερα βγαίνω! με το που μ έβγαλαν τον όρο δοκιμαστικά στα 10 λεπτά προλάβα καο εκανα και 100αρα σύσπαση μαζί με τις άλλες! χωριά ότι πονάω χαμηλά και στη μέση πλέον !! τώρα μ έβαλαν πάλι ότο μ το αύξησαν , θα με κάνουν και μπάνιο και μάλλον δεν θα το αποφύγουμε ! 32+4 σήμερα , ίσως το τραβήξει ως σάββατο να μπω 33 αλλά νομίζω το σωμα μ αρχίζει και προετοιμάζεται. 

      Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε !! Είσαι μέσα στους γιατρούς άρα ξέρουν τι  κάνουν !! Αν δουν πως δεν γίνετε άλλο θα γεννήσεις , εύχομαι να το αποφύγετε για την ώρα και να κρατήσεις όσο περισσότερο μπορείς !! Ότι και αν γίνει με το καλό να κρατήσεις τον μπεμπαρο στην αγκαλιά σου !!!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Marigula είπε:

Καλησπέρα κοπέλες μου!!! 

Γεμάτη μέρα σήμερα!!! 

Αποφάσισα εψές έτσι ξαφνικά να στείλω την μικρή νηπιαγωγείο και βρηκα ένα κοινωτικο που την δέχτηκαν και την πήγα σήμερα το πρωί να κάνω εγράφη κ να γνωρίσει την δασκάλα. Ευτυχώς την παίρνουν με πανί κ θα βοηθήσουν να το κόψει. Τα δίδακτρα επειδή είναι της κοινότητας ειναι μόνο 55 ευρώ τον μήνα. Και είναι κ μόλις 5km απο το σπίτι μας. Ξεκινάει 11/9.

Το έμαθε η πεθερά μου κ με επιασε και δεν σταματούσε το στόμα της. Δεν πρέπει να πάρω το μωρό εκεί αλλά στο νηπιαγωγείο που είναι δίπλα της με δίδακτρα 200 ευρώ τον μήνα για να πηγαίνει να την βλέπει. Της είπα πως με εισόδημα στην οικογένεια δεν μπορώ να δίνω μονο τα 600 στους σταθμούς αφού αναγκαστικά τα διδυμα θα πάνε σε σταθμό. Κ η απάντηση της, αμαν δεν μπορείς να τα δίνεις να μου τα φέρεις να στα μεγαλώσω. Πωπω ρε κορίτσια!! 75 χρόνων γυναίκα κ να μου λέει τέτοια. Σημειωστε οτι αυτη μονη της η σύνταξη κ τα ενοίκια που περνει ειναι μαζι ο μισθός μου κ ο μισθός του αντρα μου. Και είναι μονη της. Και ουδέποτε μας βοήθησε αλλά ούτε θέλω κορίτσια μου. 

Και μετά απο αυτό, εγώ να πρέπει ήρεμη να παω στον γιατρό για τον υπερυχο, κ το κυριότερο να μετρησω πιεση κ εξέταση για προεκλαψια. Πρώτη πιεση, 15/11 λογικό!!! Προσπάθησα ηρέμησα λίγο κ ευτυχώς έπεσε στο 11/8 αλλιώς θα επερνα ορο. 

Εξέταση ουρων για προεκλαψια θα γίνεται τωρα καθε φορά που θα πηγαινω με ειδικές ταινίες. Ουρα καθαρά! 

Υπερυχο, με κουρασε ο γιατρός μου. Καναμε καλλιέργεια κολπικου υγρού. Μετρήσαμε τράχηλο, είδαμε οτι είναι κλειστός, δόξα τον Θεό είπε όλα καλά. Η καλλιέργεια μέχρι την Δευτέρα. 

Με ανυσυχησε λίγο γιατί με ρώτησε δυο φορές ποτε έκανα την β επιπέδου και αν ήταν ολα καλά.

Και δεν μου άρεσε μόνο οταν του είπα οτι τα νιώθω αρκετά, το πρόσωπό του, ο μορφασμος του σαν να μου έλεγε γιατί τα νιώθεις τοσο πολυ. 

Παντως ο υπερυχος κράτησε 10 λεπτά!!! Κοταξε αρκετά πράγματα που δεν μου ειπε τίποτα. 

Στον τέλος ρώτησα αν είναι όλα καλά. Μου απάντησε πως είναι ολα μια χαρά μεγαλώνουν κ τα δυο φυσιολογικά!!! 

Μας ειπε η πανω ειναι 550 γραμμάρια κ η κατω 420 γραμμάρια. (με βάση τον πινακα είμαστε πανω ρε κορίτσια). 

Θα με δει είπε σε 3 εβδομάδες!!!! 

 

Και η πεθερούλα ξαναχτυπά δριμύτερη!! Οταν ερθει η ωρα πες μου να σου πω τα οφέλη του παιδικού. Τοσο για την ψυχολογική οσο κ για την εκπαιδευτική πρόοδο του παιδιού! 

Δεν καταλαβα γιατι να μην κουνιούνται οι μικρές; εμενα χάρηκε παρα πολυ που την ενοιωσα την δικια μου. Ειπε, Μπραβο! Κ γελουσε. Εδω λεμε να τα νοιωθουμε για να εχουμε σιγουριά. 

  • Μου αρέσει 2

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ρε συ εμενα παλευει μεσα λες και το κυνηγανε νιωθω.τοσο γρηγορες κινησεις.να τον εχει παρει απο πισω κανα κυτταρο και δεν αφηνει το εμβρυακι μου ησυχο?

  • Μου αρέσει 3

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , ERIANTON είπε:

ρε συ εμενα παλιευει μεσα λες και το κυνηγαν νιωθω.τοσο γρηγορες κινησεις.να τον εχει παρει απο πισω κανα κυτταρο και δεν αφηνει το εμβρυακι μου ησυχο?

Αχαχαχαχα

εμενα σαν να κρατούσε τον λώρο ηταν χτες! Σίγουρα κατι κανουν. Αλλα δεν νομιζω να ειναι κακο. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rena87 είπε:

Αυτό πρέπει  να το κάνουμε Όλες; δλδ ο γιατρός γράφει απλά γενική ούρων και βγαίνουν κ αυτά  η πρέπει να γράψει κ κατι αλλο ;;

Κορίτσι μου δες το θετικά όπως λες!!! Όσο για το σιδηρο κ εγώ πρωί βράδυ παίρνω το ferrobival.. είχα 38 αιματοκριτη κ από το δεύτερο κιόλας  μήνα έπεσε στο 30...  απο τότε δνε το έχω ξανά δει.. τώρα θα κάνω να δω... παντως από όταν μπήκα κ εγώ στον 5ο έχω συχνά τάσεις λυποθυμιας ειδικά αν μείνω το πρωί νηστικη η αν είμαι ορθια κ ζόριστω.. πχ ακόμα κ να μαγειρεύω κ να έχει ζέστη..μου έρχονται τάσεις..  ε...λίγο ο αιματοκριτης μας...λίγο η πίεση...λίγο η ζέστη... 

Bασικα Ρενα μου, είναι η τακτική του γιατρού μου που ακολουθεί σε όλες τις εγκυουλες που έχει. Δεν ξέρω τι γίνεται με άλλους γιατρούς. 

Πριν πας για υπερυχο, την ίδια μέρα, πας μιση ωρα πιο νωρίς,  περνάς απο τις νοσοκόμες για μετρήσεις. Σου μετρούν πίεση, βάρος κ σου κανουν την ανάλυση με τα ουρά. Αυτή η ανάλυση είναι όπως το τεστ εγκυμοσύνης του φαρμακείου, έχεις το αποτέλεσμα σε 3 λεπτά. 

Έτσι περνούν τα στο φάκελο σου και τα έχει ο γιατρός οταν θα πας για υπερυχο. Ετσι αν βγει ψηλή η πίεση δίνει οδηγίες για ορο. Αν ανιχνευτει κάτι στα ουρά λογικά θα ακολουθήσει θεραπεία κάτι, για το βάρος θα σου πει για διατροφή. 

Ναι, το λεύκωμα ανιχνευτε στην γενική ουρων. Αν δεν κάνω λάθος ειναι πρωτεΐνη. Δεν είμαι 100% σίγουρη. 

  • Μου αρέσει 1

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

βρε αν δεν ειχα δει στον υπερηχο οτι το ειναι ανθρώπακι θα ελεγα οτι ειναι μπεκατσα.σαν να φτερουγιζει ο πιτσιλινος.σημερα με ρωταγε η πεθερά μου ποτέ θα κάνω β επιπεδου γιατι λεει ειναι σιγουρη ότι έχω κορίτσι.μιλαμε για τσιχλα στον εγκεφαλο η γυναικα.τις λεω επίσημα ειναι αγορι αφου φανηκε και στην αμνιο

  • Μου αρέσει 2

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , ERIANTON είπε:

βρε αν δεν ειχα δει στον υπερηχο οτι το ειναι ανθρώπακι θα ελεγα οτι ειναι μπεκατσα.σαν να φτερουγιζει ο πιτσιλινος.σημερα με ρωταγε η πεθερά μου ποτέ θα κάνω β επιπεδου γιατι λεει ειναι σιγουρη ότι έχω κορίτσι.μιλαμε για τσιχλα στον εγκεφαλο η γυναικα.τις λεω επίσημα ειναι αγορι αφου φανηκε και στην αμνιο

Τσιχλα στον εγκεφαλο χαχαχαχα εχω λιωσει ρε Ειρηνη να σαι καλα και λιγα λες μ' αυτη την επιμονη ειναι καποιοι ανθρωποι που πανε γυρευοντας να παρεις το κεφαλι τους και να το κοπανας στον τοιχο :-P


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Τσιχλα στον εγκεφαλο χαχαχαχα εχω λιωσει ρε Ειρηνη να σαι καλα και λιγα λες μ' αυτη την επιμονη ειναι καποιοι ανθρωποι που πανε γυρευοντας να παρεις το κεφαλι τους και να το κοπανας στον τοιχο :-P

και το "αχ τι κριμα" μετα ηταν το κερασακι στην τουρτα.Στο λαιμο σου πηγα να της πω αλλα εσφιξα τα δοντια και συνεχισα να τρωω το κριτσινι μου

  • Μου αρέσει 3

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ERIANTON είπε:

και το "αχ τι κριμα" μετα ηταν το κερασακι στην τουρτα.Στο λαιμο σου πηγα να της πω αλλα εσφιξα τα δοντια και συνεχισα να τρωω το κριτσινι μου

Φαε εσυ κοριτσι μου που μπορεις κι ασε τους αλλους να κουρευονται :-D


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Δε δίνουμε σημασία σε όποιον δε χα'ιρεται με τη χαρά μας.Τον γράφουμε εκεί που δεν πιάνει το μελάνι..Ε μα

@ERIANTON Οσο για το δεύτερο σίδηρο ίσως το έκανε προληπτικά να σε προλάβει πριν καν πέσει.Κάποιοι γιατροί το πάνε καθαρά με τις εβδομάδες.Μετά την τάδε ξεκινάμε να παιρνουμε αυτό κι αυτό

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Φαε εσυ κοριτσι μου που μπορεις κι ασε τους αλλους να κουρευονται :-D

ενα ταπεινο κριτσινι ηταν μωρε.Και εγω τα εχω κομμενα τα περισσοτερα εξ αρχης.τοτλαχιστον σε γλυκα.τωρα τελευταια ξεθαρεψα αλλα θα γο κοψω.ποιος εγω που προ εγκυμοσυνης ξυπναγα το  βραδυ και εαν δεν περναγα απο την κουζινα να φαω δεν περναγε το βραδυ.Γι αυτο δεν περνω τωρα κιλα οταν ειχε μαθει η κοιλια μου να τρωει στις 23.00 και μετα στις 4 το πρωι ενω τωρα τρωω μεχρι τις 21 και το πρωι μετα τις 8.30 ειναι αλλο τελειως.

πρίν από 37 λεπτά , Maria K8 είπε:

Δε δίνουμε σημασία σε όποιον δε χα'ιρεται με τη χαρά μας.Τον γράφουμε εκεί που δεν πιάνει το μελάνι..Ε μα

@ERIANTON Οσο για το δεύτερο σίδηρο ίσως το έκανε προληπτικά να σε προλάβει πριν καν πέσει.Κάποιοι γιατροί το πάνε καθαρά με τις εβδομάδες.Μετά την τάδε ξεκινάμε να παιρνουμε αυτό κι αυτό

καλα θα προτιμουσα να το επερνα αφου  χρειαζοταν.τρωω κρεας αρκετο .και τον πρωτο τον γεννησα με 38  αιματοκριτη.και ασβεστιο και μαγνησιο  θα ηθελα να μου γραψει εξετασεις να δω ρε συ που κυμαινοντε.και περισσότερο ασβεστιο απο το κανονικο νομιζω δεν ειναι καλο.

  • Μου αρέσει 2

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , ERIANTON είπε:

ενα ταπεινο κριτσινι ηταν μωρε.Και εγω τα εχω κομμενα τα περισσοτερα εξ αρχης.τοτλαχιστον σε γλυκα.τωρα τελευταια ξεθαρεψα αλλα θα γο κοψω.ποιος εγω που προ εγκυμοσυνης ξυπναγα το  βραδυ και εαν δεν περναγα απο την κουζινα να φαω δεν περναγε το βραδυ.Γι αυτο δεν περνω τωρα κιλα οταν ειχε μαθει η κοιλια μου να τρωει στις 23.00 και μετα στις 4 το πρωι ενω τωρα τρωω μεχρι τις 21 και το πρωι μετα τις 8.30 ειναι αλλο τελειως.

καλα θα προτιμουσα να το επερνα αφου  χρειαζοταν.τρωω κρεας αρκετο .και τον πρωτο τον γεννησα με 38  αιματοκριτη.και ασβεστιο και μαγνησιο  θα ηθελα να μου γραψει εξετασεις να δω ρε συ που κυμαινοντε.και περισσότερο ασβεστιο απο το κανονικο νομιζω δεν ειναι καλο.

Ασβεστιο δε μου γραφει ουτε εμενα εξεταση. Για το σιδηρο ξερω οτι αν παρεις παραπανω απ' οσο χρειαζεσαι ειναι επικινδυνο. Για το ασβεστιο την ειχα ρωτησει μηπως να παιρνω και δευτερο τη μερα και μου ειπε δε θα απορροφαται, οποτε με αφησε στο ενα.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

επιπλεον εχω δω το μικρουλικο απο 7/7και την β επιπεδου σκεφτομαι να την κανω σε δυο εβδομαδες μηπως θα επρεπε να παω μια βολτα να δω τι κανει εκει μεσα ?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα Θεσσαλονίκη.. ποπο βράζει ο τόπος εδώ μας βλέπω να περνάμε δύσκολο Αύγουστο. Πολλά υγρά έχω αλλά λέω να κάνω υπομονή μέχρι την β επιπέδου λίγες μέρες να ρωτήσω εκεί τον γιατρό αν είναι όλα καλά. @ERIANTON όσο να πεις μπορεί να τα κουβαλάμε αλλά μόνο στο γιατρό τα βλέπουμε και μας λείπουν να πας να το δεις να χαρείς .


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

ς

Παράθεση

 

καλημέρα σας!!

 Alziraκι δεν ξερω πως θα την παλεψουμε με αυτη τη ζεστη και αυτη τη φορα κραταει και πολλες μερες.μεχρι την αλλη εβδομαδα.Αντε να φυγει μια μια μετραω τς μερες.Για οποια της αρεσει καλη απολαυση!

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ERIANTON είπε:

ς

καλημέρα σας!!

 Alziraκι δεν ξερω πως θα την παλεψουμε με αυτη τη ζεστη και αυτη τη φορα κραταει και πολλες μερες.μεχρι την αλλη εβδομαδα.Αντε να φυγει μια μια μετραω τς μερες.Για οποια της αρεσει καλη απολαυση!

Καλημερα!! 

Κ γω που ειμαι ξαπλα με ανεμιστηρα καταλαβα τι ζεστη εχει κ ζήτησα κλιματιστικό. Νοιωθω δυσφορία. Και ανακατωσούρα στο στομάχι. Το τελευταιο δεν ξερω απο τι 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...