Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      καλημερα κορίτσια ! από τη μέρα μ που είπε ότι θα γεννήσω γρήγορα με έχει πιάσει αϋπνία κοιμάμαι και ξυπνάω αχάραγα! εχω την αίσθηση που είχαμε στο σχολείο όταν ήταν να πάμε εκδρομή 🙄

      Άντε καλέ μην έχεις ανχος επιρεαζει αρνητικά. Σε πάω στοίχημα ότι θα γεννήσεις κανονικά μετά τις 36 εβδομάδες . Χαλάρωσε. Άσε τις προβλέψεις Κ επικεντρωσου στον στόχο σου .

Λευκές κηλιδες


maria1988

Recommended Posts

Είμαι σκασμενη... ανακάλυψα στην πλατουλα του μωρου μου που ειναι 3 μηνων κατι λευκές κηλίδες μεγαλουτσικες δηλαδή περίπου δυο εκατοστά η καθεμία και έχω διαβασει τα όσα γράφονται στο Ίντερνετ για τη νόσο οζωδη σκλήρυνση. Σε ένα δερματολόγο που πήγα μου είπε ότι ειναι αχρωμικος σπιλος και να το παρακολουθούμε κάθε χρόνο και σε ένα αλλο που πήγα μου είπε για αυτή τη σπάνια νόσο που ίσως να ειναι αλλα το παιδί αναπτύσσεται κανονικά οποτε το παρακολουθούμε σε 3 μήνες και βλεπουμε. Εμένα όμως αυτή η αναμονή με σκοτώνει και θέλω να πάω σε ειδικό παιδοδερματολο να το δει πράγμα που ειναι δύσκολο καθώς μένω σε νησί. Έχει καμία ανάλογα εμπειρία;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , maria1988 είπε:

Είμαι σκασμενη... ανακάλυψα στην πλατουλα του μωρου μου που ειναι 3 μηνων κατι λευκές κηλίδες μεγαλουτσικες δηλαδή περίπου δυο εκατοστά η καθεμία και έχω διαβασει τα όσα γράφονται στο Ίντερνετ για τη νόσο οζωδη σκλήρυνση. Σε ένα δερματολόγο που πήγα μου είπε ότι ειναι αχρωμικος σπιλος και να το παρακολουθούμε κάθε χρόνο και σε ένα αλλο που πήγα μου είπε για αυτή τη σπάνια νόσο που ίσως να ειναι αλλα το παιδί αναπτύσσεται κανονικά οποτε το παρακολουθούμε σε 3 μήνες και βλεπουμε. Εμένα όμως αυτή η αναμονή με σκοτώνει και θέλω να πάω σε ειδικό παιδοδερματολο να το δει πράγμα που ειναι δύσκολο καθώς μένω σε νησί. Έχει καμία ανάλογα εμπειρία;; 

Καλησπερα ειχε και ο αδερφος μ λευκες κηλιδες στην πλατη του και η δερματολογος π τον εξετασε διαπιστωσε λιγη λευκη με μια αλοιφη μεσα σε 6μηνες το πολλη ειχε καλυφθει η μελανινη π του ελειπε κ εξαφανιστηκαν ολα τα σημαδια...δεν ξερω αν εχει αυτο το νινι σου αλλα μας ειχανε πει οτι το 1/3 παρουσιαζεται μετα την γεννηση ενω το 2/3 απο 10εως 30 ετων...ο αδερφος μ το παρουσιασε 15 τωρα ειναι 18....ευχομαι να πανε ολα καλα παντως αν ειναι καποιο ειδος λευκη μη σε τρομαζει η λεξη δεν απειλειται η ζωη του πασχοντος εξαφανιζεται με τη καταλληλη θεραπεια...ολα να πανε καλα ευχομαι!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα η μικρή μου έχει στο μπούτι της. Η παιδίατρος που την είδε μας είπε ότι είναι λευκός σπιλος. Συνήθως εμφανίζεται σε ανοιχτόχρωμες επιδερμίδες και σε παιδάκια που έχουν ατοπια και είναι εμφανή ιδιαίτερα το καλοκαίρι που σκουραινει το δέρμα.Δεν μας συνέστησε καν επανεξέταση.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...