Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Πρόωρες συσπάσεις


Τατι98

Recommended Posts

On 26/2/2020 at 8:15 ΜΜ, evi1996 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Είμαι στην 15η εβδομάδα. Είχα κάτι πονους χαμηλά και Πήγα σήμερα στο γιατρό και μου είπε ότι είναι συσπάσεις και μου αύξησε το μαγνήσιο σε 3 φορές τη μέρα μαζί με ασβέστιο . Έχω αγχωθεί πολύ !!!

Καλησπέρα κορίτσι μου μολλις είδα το μήνυμα σου είχα να μπω καιρό έχω συσπασεις από τον 4ο μηνα περνώ 3 trofocard max και 2 utrogestan πρωί βράδυ είναι ακινησία περίπου 3 μήνες τώρα έχω φτάσει 32 εβδομάδων δεν έχουν φύγει ακόμα η συσπασεις έλεγα πως δεν θα φτάσω μέχρι εδώ και οτι θα συμβεί κάτι όμως άκουσα της οδηγίες του γιατρού μου και μέχρι τώρα πάνε όλα καλά περιμένω να περάσουν 3 ευδομαδες να μπω στον 9ο και να μην φοβαμε για τίποτα να μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε μην κουράζεσαι ξάπλωνε όσο μπορείς και θα πάνε όλα καλά σου εύχομαι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια.. έχω και εγώ συσπάσεις από τρισμιση μηνών και η κοιλιά μου γίνεται αυτά για πάρα πολύ ώρα και πολλές φορές την ημέρα.αυξησα το μαγνήσιο μειώθηκαν αρκετά αλλά και πάλι μια με δύο φορές την ημέρα θα πετρωσει..


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα κορίτσια. Μπήκα στο θέμα γιατί πραγματικά έχω αγχωθεί γιατί είναι φορές που νιώθω πόνους κάτω χαμηλά. Κάποτε είναι σαν πόνοι- τραβήγματα δεξια και αριστερά και άλλοτε κάτι πιο κοντά στης περιόδου. Επειδή είναι και η 1η εγκυμοσύνη μου δε μπορώ να καταλάβω αυτό που λένε για πέτρωμα κοιλίας για να καταλάβω αν είναι συσπάσεις ή απλά οι σύνδεσμοι της μήτρας που μεγαλώνουν. Την περασμένη εβδομάδα έκανα υπερηχογράφημα Β επιπέδου και μου είπε ότι ο τράχηλος είναι ψηλά. Δε ξέρω αν αυτό παίζει ρόλο φυσικά. Αυτά, αν μπορεί καμία να βοηθήσει επειδή ο γιατρός είναι κλειστός λόγω εορτών! Να σας ευχηθώ καλή Ανάσταση και πάντα με χαμόγελο. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων :))

Link to comment
Share on other sites

Just now, GeoA είπε:

Γεια σας και από εμένα κορίτσια. Μπήκα στο θέμα γιατί πραγματικά έχω αγχωθεί γιατί είναι φορές που νιώθω πόνους κάτω χαμηλά. Κάποτε είναι σαν πόνοι- τραβήγματα δεξια και αριστερά και άλλοτε κάτι πιο κοντά στης περιόδου. Επειδή είναι και η 1η εγκυμοσύνη μου δε μπορώ να καταλάβω αυτό που λένε για πέτρωμα κοιλίας για να καταλάβω αν είναι συσπάσεις ή απλά οι σύνδεσμοι της μήτρας που μεγαλώνουν. Την περασμένη εβδομάδα έκανα υπερηχογράφημα Β επιπέδου και μου είπε ότι ο τράχηλος είναι ψηλά. Δε ξέρω αν αυτό παίζει ρόλο φυσικά. Αυτά, αν μπορεί καμία να βοηθήσει επειδή ο γιατρός είναι κλειστός λόγω εορτών! Να σας ευχηθώ καλή Ανάσταση και πάντα με χαμόγελο. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων :))

Το πετρωμα ειναι σαν να σπρωχνει καποιος την κοιλια σου απο μεσα. σαν να γινεται ταμπουρλο. και σκληραινει παντου. ακομα και γυρω απο τον αφαλο. προκαλει δυσφορια. καποιες φορες συνοδευεται με πονο η κραμπες σε κοιλια η μεση. εφοσον δεν εχουν αντικτυπο στον τραχηλο, μην αγχωνεσαι.εγω ειχα οργανωμενες συσπασεις απο το τελος του 5ου κ τελικα γεννησα 38κ6 με προγραμματισμενη καισαρικη. επαιρνα μονο 2 μαγνησια τη μερα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Το πετρωμα ειναι σαν να σπρωχνει καποιος την κοιλια σου απο μεσα. σαν να γινεται ταμπουρλο. και σκληραινει παντου. ακομα και γυρω απο τον αφαλο. προκαλει δυσφορια. καποιες φορες συνοδευεται με πονο η κραμπες σε κοιλια η μεση. εφοσον δεν εχουν αντικτυπο στον τραχηλο, μην αγχωνεσαι.εγω ειχα οργανωμενες συσπασεις απο το τελος του 5ου κ τελικα γεννησα 38κ6 με προγραμματισμενη καισαρικη. επαιρνα μονο 2 μαγνησια τη μερα. 

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Άρα να υποθέσω πως αν πέτρωνε η κοιλιά μου θα το καταλάβαινα  :)) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...