Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Πόνοι στην εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Γεια σε όλες!Αύριο μπάινω στην 16η βδομάδα κύησης και από χθες εχω ανά διαστήματα πόνους κάτω χαμηλά που κρατούν κάποια δευτερόλεπτα και μετά από κάποια λεπτά ξανά τα ίδια.Είχα και στην αρχή της εγκυμοσυνης αλλά αυτοί είναι πιο έντονοι.Παρασκευή θα πάω στον γιατρό αλλά μέχρι τότε με τρώει η ανησυχία.Εσείς είχατε αυτο το διάστημα δυνατά πονάκια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Stella_kl είπε:

Γεια σε όλες!Αύριο μπάινω στην 16η βδομάδα κύησης και από χθες εχω ανά διαστήματα πόνους κάτω χαμηλά που κρατούν κάποια δευτερόλεπτα και μετά από κάποια λεπτά ξανά τα ίδια.Είχα και στην αρχή της εγκυμοσυνης αλλά αυτοί είναι πιο έντονοι.Παρασκευή θα πάω στον γιατρό αλλά μέχρι τότε με τρώει η ανησυχία.Εσείς είχατε αυτο το διάστημα δυνατά πονάκια?

Ναι κορίτσι μου εγώ ενίοτε έχω..

Κάποιες φορές σαν πόνους περιόδου κ έντονους μάλιστα..άλλες σαν τσιμπήματα..άλλες κάτι σαν τράβηγμα..

Δόξα τον Κύριο βέβαια όλα πάνε κατά ευχήν κ είμαι αισίως στην 23η εβδομάδα οπότε μην αγχώνεσαι κ εσύ..

Αν δεν είναι κάτι ανυποφορο κ αν δεν έχεις αίμα(χτυπά ξύλο!!) Τότε όλα είναι καλά..γίνονται τοοοοσες διεργασίες μέσα μας κ το σώμα μας παραπονιέται κ προσπαθεί να προσαρμοστεί..μεγαλώνει η μήτρα,αλλάζει θέση, κλωτσαει κ κινείται το μωρό,ανοίγουν τα κόκκαλα της λεκάνης κ της μέσης κτλ κτλ 

Εμένα με ηρεμεί αν πονάω πολύ να πίνω λίγο ζεστό γάλα με μελακι κ κοιμάμαι σαν πουλάκι..;)

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...