Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Βαφτιση-ιδεες μπουφε!!


dinaki23

Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα!!Ειμαι μανουλα Μαιου κ την αλλη Κυριακη θα βαφτισουμε τον μπεμπακο...εχω σκεφτει μπουφε αλμυρο εξω απ το εξωκλησι..μηπως εχετε καποια ιδεα ή καποια που το εχει κανει να μου πει την εμπειρια της;;;;;

Ευχαριστω !!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, dinaki23 είπε:

Κοριτσια καλημερα!!Ειμαι μανουλα Μαιου κ την αλλη Κυριακη θα βαφτισουμε τον μπεμπακο...εχω σκεφτει μπουφε αλμυρο εξω απ το εξωκλησι..μηπως εχετε καποια ιδεα ή καποια που το εχει κανει να μου πει την εμπειρια της;;;;;

Ευχαριστω !!

Με το καλο η βάπτιση! Όλα να πάνε καλά! Να σου ζήσει κιολας! 

Φαντάζομαι έχεις ρωτήσει τον παπά, οποτε είναι κτ που μπορεις να κανεις. Έχεις κλείσει κάπου στολισμό; θα έχεις κ κάποιο τραπέζι με γλυκά; 

Θέλεις να τα φτιάξεις μόνη; για πόσα άτομα περίπου; 

Εγω ειχα έναν μικρό μπουφε στη βάπτιση του μικρού, γτ δ καναμε ανοιχτό τραπέζι. Αλλα είχα πάρει από φούρνο κάποια σφολιατοειδη, όπως κ κεικ, είχα κ μερικά γλυκά. Κ νερο/χυμό κ το εκανα σε συνεργασία με το μαγαζί που έκανε στολισμο

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Με το καλο η βάπτιση! Όλα να πάνε καλά! Να σου ζήσει κιολας! 

Φαντάζομαι έχεις ρωτήσει τον παπά, οποτε είναι κτ που μπορεις να κανεις. Έχεις κλείσει κάπου στολισμό; θα έχεις κ κάποιο τραπέζι με γλυκά; 

Θέλεις να τα φτιάξεις μόνη; για πόσα άτομα περίπου; 

Εγω ειχα έναν μικρό μπουφε στη βάπτιση του μικρού, γτ δ καναμε ανοιχτό τραπέζι. Αλλα είχα πάρει από φούρνο κάποια σφολιατοειδη, όπως κ κεικ, είχα κ μερικά γλυκά. Κ νερο/χυμό κ το εκανα σε συνεργασία με το μαγαζί που έκανε στολισμο

 

θα εχω candy bar κ αναψυκτικα κ επειδη κ εμεις δεν θα κανουμε τραπεζι σοεψτηκα να κανω κ αλμυρο μπουφε με κρυα ορεκτικα

80ατομα πανω κατω...εγω θα κανω στολισμο,οχι πολλα πολλα,δεν μ αρεσουν.


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Κοριτσια καλημερα!!Ειμαι μανουλα Μαιου κ την αλλη Κυριακη θα βαφτισουμε τον μπεμπακο...εχω σκεφτει μπουφε αλμυρο εξω απ το εξωκλησι..μηπως εχετε καποια ιδεα ή καποια που το εχει κανει να μου πει την εμπειρια της;;;;;

Ευχαριστω !!

Καλημέρα...με το καλό η βάφτιση!!Εγώ είχα πάει σε βάφτιση που δεν είχαν τραπέζι,  στο εκκλησάκι δίπλα είχε έναν χώρο με γκαζόν,  είχαν βάλει τραπέζια,  καθόσουν όπου ήθελες,  είχαν βάλει ένα τεράστιο τραπέζι 4 μέτρα περίπου μπουφέ και είχε πάρα πολλά πράγματα,  από καλαμάκια χοιρινά, κοτόπουλο, κεφτεδάκια, κλαμπ σάντουιτς,  λουκάνικα μικρά Φρανκφούρτης, καναπεδακια,  είχαν και σαλάτες που δεν βολεύουν γιατί ήθελαν πιρούνι και διάφορα σφολιατοειδη,  επίσης είχαν μπουφέ και σε γλυκά,  ταρτακια θυμάμαι, παγωτό και κάτι σαν καντίνα που πήγαινες και έπαιρνες το κρασάκι σου η αναψυκτικό....Γενικά ότι ήθελες πήγαινες μόνος σου και το έπαιρνες....φαντάζομαι όμως πως και αυτό τους κόστισε, Αθήνα και σε καλή περιοχή και είχαν πολλά πράγματα και διαφορετικά να φας...μπορείς να κάνεις και Καπ κέϊκ αλμυρά...φωλιές αλμυρές με φύλλο...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα...με το καλό η βάφτιση!!Εγώ είχα πάει σε βάφτιση που δεν είχαν τραπέζι,  στο εκκλησάκι δίπλα είχε έναν χώρο με γκαζόν,  είχαν βάλει τραπέζια,  καθόσουν όπου ήθελες,  είχαν βάλει ένα τεράστιο τραπέζι 4 μέτρα περίπου μπουφέ και είχε πάρα πολλά πράγματα,  από καλαμάκια χοιρινά, κοτόπουλο, κεφτεδάκια, κλαμπ σάντουιτς,  λουκάνικα μικρά Φρανκφούρτης, καναπεδακια,  είχαν και σαλάτες που δεν βολεύουν γιατί ήθελαν πιρούνι και διάφορα σφολιατοειδη,  επίσης είχαν μπουφέ και σε γλυκά,  ταρτακια θυμάμαι, παγωτό και κάτι σαν καντίνα που πήγαινες και έπαιρνες το κρασάκι σου η αναψυκτικό....Γενικά ότι ήθελες πήγαινες μόνος σου και το έπαιρνες....φαντάζομαι όμως πως και αυτό τους κόστισε, Αθήνα και σε καλή περιοχή και είχαν πολλά πράγματα και διαφορετικά να φας...μπορείς να κάνεις και Καπ κέϊκ αλμυρά...φωλιές αλμυρές με φύλλο...

Ευχαριστω πολυ!!Καλα εγω δεν θα εχω τοοοοοσα χαχα αλλα ωραιες ιδεες...απλα εεπιδη θα τα κανω μονη μου σκεφτομαι πχ οτο τα κεφτεδακια αν τα κανω απ την προηγουμενη δεν θα ναι χαλια την επομενη;;;κλαμπ,τορτιγιες,κρουασανακια αλμυρα,σαλατα ζυμαρικων ατομικη κ κατι τετοια σκςφτομογν...

ευχαριστω για τις ευχες :)

Just now, vikib είπε:

Με το καλο η βάπτιση! Όλα να πάνε καλά! Να σου ζήσει κιολας! 

Φαντάζομαι έχεις ρωτήσει τον παπά, οποτε είναι κτ που μπορεις να κανεις. Έχεις κλείσει κάπου στολισμό; θα έχεις κ κάποιο τραπέζι με γλυκά; 

Θέλεις να τα φτιάξεις μόνη; για πόσα άτομα περίπου; 

Εγω ειχα έναν μικρό μπουφε στη βάπτιση του μικρού, γτ δ καναμε ανοιχτό τραπέζι. Αλλα είχα πάρει από φούρνο κάποια σφολιατοειδη, όπως κ κεικ, είχα κ μερικά γλυκά. Κ νερο/χυμό κ το εκανα σε συνεργασία με το μαγαζί που έκανε στολισμο

 

Ευχαριστω και για τις ευχες :)


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, dinaki23 είπε:

Ευχαριστω πολυ!!Καλα εγω δεν θα εχω τοοοοοσα χαχα αλλα ωραιες ιδεες...απλα εεπιδη θα τα κανω μονη μου σκεφτομαι πχ οτο τα κεφτεδακια αν τα κανω απ την προηγουμενη δεν θα ναι χαλια την επομενη;;;κλαμπ,τορτιγιες,κρουασανακια αλμυρα,σαλατα ζυμαρικων ατομικη κ κατι τετοια σκςφτομογν...

ευχαριστω για τις ευχες :)

Ευχαριστω και για τις ευχες :)

Μωρε πηγαινε σε έναν φούρνο και πες να σου φτιάξει πίτες,  πιτσακια, σκανακοπιτακια, λουκανοπιτακια και πες τα έκανες μόνη σου....χαχαχαχα


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Μωρε πηγαινε σε έναν φούρνο και πες να σου φτιάξει πίτες,  πιτσακια, σκανακοπιτακια, λουκανοπιτακια και πες τα έκανες μόνη σου....χαχαχαχα

χαχα...δεν με νοιαζει να τα κανω εγω ..απλα ειναι Κυριακη κ στο χωριο οι φουρνοι ειναι κλειστοι!!Τελοσπαντων...θα την βρω την ακρη :)


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα κεφτεδακια μια χαρα θα είναι από την προηγούμενη, καν'τα μικρα μπουκιές κ βαλ' τα σε σουβλάκια με ντοματινια, καροτάκι, αγγουράκι πιπεριες χρωματιστες

Τα αλμυρα Κρουασαν καλό θα ήταν να τα γεμίσεις εκείνο το πρωί, γτ αν βάλεις λαχανικα θα πανιασουν. Η τα κάνεις ψητα μόνο με τυρι κ αλλαντικο

Οι πιτες είναι ό, τι πιο βολικο

Ατομικό σουφλεδακι μακαρονια

Αλμυρα μαφιν

Κτ σε στυλ κροκετας τυροκροκετα, πατατοκροκετα, η λαχανικών σαν κολοκυθοκεφτεδες η ντοματοκεφτεδες

Πιτσα

Κρέπες κ τορτιγιες γεμιστές αναλόγως την γεμιση

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...