Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Πρωτη φορα στο σταθμο.Εμπειριες...


Recommended Posts

Just now, P.L.L. είπε:

Εγώ να νιώσω τύψεις που την άφησα σήμερα πρώτη φορά και δεν ενιωσα καθόλου άσχημα γι αυτό;;;; Είναι 21 μηνών και ούτε γύρισε να με κοιτάξει. Της λέω ένα φιλάκι για τη μαμα;;;; Τίποτα! Μετά από δυο ώρες ήρθε με χαρά πάνω μου όταν με ειδε. Αλλά τα είχε περάσει υπέροχα και όλη την υπόλοιπη μέρα ήταν ευδιάθετη. Να είναι ειλικρινής ένα αγοράκι δίπλα της είχε πλαντάξει συο κλαμα καο σκεφτομουν πως αν μου το έκανε κι εμενα αυτό μάλλον δεν θα την άφηνα... Οποτε μιλάω εκ του ασφαλούς. 

Αααα εσυ μη μιλας καθολου!! Ασε εισαι απ τις τυχερες..!μπραβο στην μικρη σου..!

  • Ευχαριστώ 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κλάμα , κλάμα , κλάμα!!!!!

Γι τον παιδικό μιλάω . τώρα είναι 5 και πάει νήπιο και είναι οκ. Στον παιδικό άργησε να προσαρμοστεί πολύ. Τα αγοράκια είναι έτσι σε γενικές γραμμές έχω διαπιστώσει σε αντίθεση με τα κορίτσια.

  • Λυπημένη/-ος 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/9/2020 at 3:00 ΠΜ, Γλυκερια123 είπε:

Καλησπερα σας! Μιας και δεν ειχαμε αλλη επιλογη αποφασισαμε να ξεκινησουμε τον μικρο σταθμο..λογω της ολης καταστασης με τον ιο δεν ηθελα αλλα δεν γινεται κι αλλιως..πραγματικα δεν εχω επιλογη...λοιπον σημερα πηγε πρωτη μερ..εκατσε 2 ωρες και το πρωτο μισαωρο εκλαιγε...ε μετα εκατσε...(εκλαψα λιγο αλλα εκατσα που λεμε) ..θα ηθελα κι αλλες μαμαδες να μοιραστουν τις εμπειριες τους απο σταθμους..αν ωφελησε τα παιδακια η οχι αν μαθανε κατι παραπανω και γενικα να μου πειτε τις εμπειριες σας!

Λόγω επαγγέλματος και επειδή έχω δουλέψει και σε βρεφικό και σε παιδικό να σου πω ότι μόνο το 1/100 δεν προσαρμόζεται τελικά ποτέ....τα υπόλοιπα στον ενάμιση μήνα που δίνουμε χρόνο προσαρμογής έχουν προσαρμοστεί και να σου πω ότι πιο εύκολα προσαρμόζεται ένα βρέφος(10-12-14μηνων) παρά ένα παιδί(2.5-3-4) χρονων...


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Λόγω επαγγέλματος και επειδή έχω δουλέψει και σε βρεφικό και σε παιδικό να σου πω ότι μόνο το 1/100 δεν προσαρμόζεται τελικά ποτέ....τα υπόλοιπα στον ενάμιση μήνα που δίνουμε χρόνο προσαρμογής έχουν προσαρμοστεί και να σου πω ότι πιο εύκολα προσαρμόζεται ένα βρέφος(10-12-14μηνων) παρά ένα παιδί(2.5-3-4) χρονων...

Κι εγω ετσι θελω να πιστευω ..οτι δεν θ αργησει να προσαρμοστει..ηδη σημερα εκλαιγε λιγοτερο...ετσι ειναι οσο πιο μεγαλα τοσο πιο δεσκολα προσαρμοζονται...


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω..αυτη εβφομαδα εινσι προσαρμογης και τον παει ο αντρας μου...ουτε την πρωτη μερα δεν τον αφησαν ν ανεβει πανω να δει πως παιζει και τι κανει..του τον πηραν α τα χερια και τον πηγαν μεσα...ετσι γινεται;;;φανταζομαι οτι τωρα λογω κορονοιου δεν τον αφηνουν μεσα...εν τψ μεταξυ πλεον φοβαται και δε θελει κανεναν...οποιον αλλο βλεπει νομιζει οτι θα τον αφησουμε εκει...δεν ξερω περιμενα οτι θα καλθτερευαν τα πραγματα..θελω να ελπιζω οτι ειναι νωρις:(


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω..αυτη εβφομαδα εινσι προσαρμογης και τον παει ο αντρας μου...ουτε την πρωτη μερα δεν τον αφησαν ν ανεβει πανω να δει πως παιζει και τι κανει..του τον πηραν α τα χερια και τον πηγαν μεσα...ετσι γινεται;;;φανταζομαι οτι τωρα λογω κορονοιου δεν τον αφηνουν μεσα...εν τψ μεταξυ πλεον φοβαται και δε θελει κανεναν...οποιον αλλο βλεπει νομιζει οτι θα τον αφησουμε εκει...δεν ξερω περιμενα οτι θα καλθτερευαν τα πραγματα..θελω να ελπιζω οτι ειναι νωρις:(

Όχι εκεί που δούλευα εγώ απαγορευόταν να μπει γονιός μέσα γιατί αναστατώνονται τα άλλα παιδάκια και θα θέλουν όλα τους γονείς τους δηλ ενώ κάποια μπορεί να έχουν προσαρμοστεί να κάνουν πισωγυρισμα αν θα δουν γονιό με παιδάκι μέσα.....συνήθως αυτοί που ήθελαν να δουν τα παιδιά τους μπορούσαν από την τζαμαρία έξω στο δρομο αλλά χωρίς να τους δει το παιδί....

Και μιλάμε προ κορονοιου σίγουρα τώρα θα είναι ακόμα πιο αυστηρά.....αλλά και τοτε ήταν η πολιτική των βρεφικών παιδικών αυτη όπως και όταν ερχόντουσαν να τα πάρουν περίμεναν στο δωμάτιο της υποδοχής και πηγαίναμε εμεις το παιδάκι μέσα ακριβώς για τον ίδιο λογο


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω..αυτη εβφομαδα εινσι προσαρμογης και τον παει ο αντρας μου...ουτε την πρωτη μερα δεν τον αφησαν ν ανεβει πανω να δει πως παιζει και τι κανει..του τον πηραν α τα χερια και τον πηγαν μεσα...ετσι γινεται;;;φανταζομαι οτι τωρα λογω κορονοιου δεν τον αφηνουν μεσα...εν τψ μεταξυ πλεον φοβαται και δε θελει κανεναν...οποιον αλλο βλεπει νομιζει οτι θα τον αφησουμε εκει...δεν ξερω περιμενα οτι θα καλθτερευαν τα πραγματα..θελω να ελπιζω οτι ειναι νωρις:(

Εγω εχω διαφορετική εμπειρία από την βαλεντινα

Πρώτον θεωρώ ότι ένα παιδάκι σε μεγαλύτερη ηλικία τουλ μπορείς να του μιλήσεις κ να σε καταλάβει. Η κόρη μου πήγε κατευθείαν προνηπιο σε νηπιαγωγειο κ ούτε προσαρμογή ούτε τπτ. Ήταν πανετοιμη

Ο μικρος μέχρι τα 2ουτε πολλές βολτες δ ηθελε. Όταν ήταν δύο ξεκίνησε η μεγάλη το προνηπιο κ αρχισε να ζητάει σχολειο. Παρόλο που τον πήγαινα αμεσως μόλις την αφήναμε, στην παιδικη, αυτός ηθελε σχολειο. Του είπα ότι θα είναι σε άλλο σχολειο κ ότι θα πάει του χρονου. Δ ημουν σίγουρη αν θα τον έστελνα παιδικο 

Πράγματι λιγο πριν κλείσει τα 3πηγε,πιστευω τον βοήθησε γτ ειναι γεννημένος τέλος της χρονιάς. Αρχικά τον αφηνα 1-2ωρες κ στη βδομάδα το πλήρες ωράριο μας 5ωρες

Οσο πήγαινε μειωμένο, με ρώτησε γτ τα άλλα παιδάκια μένουν πιο πολύ κ αυτος φεύγει γρήγορα. Ήταν έτοιμος, κ το ήθελε πολύ. Αμέσως ετρωγε κ πολυ καλα εκεί. Ειχε τυχει να κοιμηθει αλλα γενικα δ κοιμοταν μέρα, οποτε δ περίμενα να συμβαινει

Πέρυσι πριν τον ιό, μπαίναμε κανονικά στον παιδικο, τον ανέβαζα στην τάξη του. Δ απαγορευόταν. Μετα την καραντίνα απλα τον αφηνα στην πόρτα του σχολειου, αλλα πλεον είχε μάθει κ όλες τις κυρίες, κ πήγαινε κ μονος

Σε καμια περίπτωση δ σου λέω ότι είναι λάθος που τον στέλνεις. Εγω ειχα την πολυτέλεια να μεινω σπίτι κ δ τα πηγα μικροτερα

Φυσικα είναι νωρίς κ θα συνηθίσει. Είστε ακόμη στο άγχος αποχωρισμου, λογικο όταν δ ειναι σχολειο να θελει να είναι συνέχεια τώρα μαζί σας, ενώ πιο πριν καθοταν κ με την γιαγια πχ

Ο δικος μου πήγαινε σε δημοτικο παιδικο σταθμό, εσεις; 

Νομιζω σε κάποιους ιδιωτικους μπορούν πρώτες φορές να μπουν κ λίγοι γονεις, ώστε να γίνει κ η γνωριμία με τον χώρο. Σε δημοτικο δ ξερω, δ χρειάστηκε να ρωτησω

Αλλα μπορείτε σε συνεννόηση ισως, να τον πατε στο άνοιγμα η στο κλείσιμο, λιγο στην αυλη, να δείτε τον χώρο μαζί. Πόση ώρα πηγαινει τώρα; 

Εγω τον είχα μαζί μου στην εγγραφή κ έτσι είχαμε δει μαζί τον χώρο τοτε

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Εγω εχω διαφορετική εμπειρία από την βαλεντινα

Πρώτον θεωρώ ότι ένα παιδάκι σε μεγαλύτερη ηλικία τουλ μπορείς να του μιλήσεις κ να σε καταλάβει. Η κόρη μου πήγε κατευθείαν προνηπιο σε νηπιαγωγειο κ ούτε προσαρμογή ούτε τπτ. Ήταν πανετοιμη

Ο μικρος μέχρι τα 2ουτε πολλές βολτες δ ηθελε. Όταν ήταν δύο ξεκίνησε η μεγάλη το προνηπιο κ αρχισε να ζητάει σχολειο. Παρόλο που τον πήγαινα αμεσως μόλις την αφήναμε, στην παιδικη, αυτός ηθελε σχολειο. Του είπα ότι θα είναι σε άλλο σχολειο κ ότι θα πάει του χρονου. Δ ημουν σίγουρη αν θα τον έστελνα παιδικο 

Πράγματι λιγο πριν κλείσει τα 3πηγε,πιστευω τον βοήθησε γτ ειναι γεννημένος τέλος της χρονιάς. Αρχικά τον αφηνα 1-2ωρες κ στη βδομάδα το πλήρες ωράριο μας 5ωρες

Οσο πήγαινε μειωμένο, με ρώτησε γτ τα άλλα παιδάκια μένουν πιο πολύ κ αυτος φεύγει γρήγορα. Ήταν έτοιμος, κ το ήθελε πολύ. Αμέσως ετρωγε κ πολυ καλα εκεί. Ειχε τυχει να κοιμηθει αλλα γενικα δ κοιμοταν μέρα, οποτε δ περίμενα να συμβαινει

Πέρυσι πριν τον ιό, μπαίναμε κανονικά στον παιδικο, τον ανέβαζα στην τάξη του. Δ απαγορευόταν. Μετα την καραντίνα απλα τον αφηνα στην πόρτα του σχολειου, αλλα πλεον είχε μάθει κ όλες τις κυρίες, κ πήγαινε κ μονος

Σε καμια περίπτωση δ σου λέω ότι είναι λάθος που τον στέλνεις. Εγω ειχα την πολυτέλεια να μεινω σπίτι κ δ τα πηγα μικροτερα

Φυσικα είναι νωρίς κ θα συνηθίσει. Είστε ακόμη στο άγχος αποχωρισμου, λογικο όταν δ ειναι σχολειο να θελει να είναι συνέχεια τώρα μαζί σας, ενώ πιο πριν καθοταν κ με την γιαγια πχ

Ο δικος μου πήγαινε σε δημοτικο παιδικο σταθμό, εσεις; 

Νομιζω σε κάποιους ιδιωτικους μπορούν πρώτες φορές να μπουν κ λίγοι γονεις, ώστε να γίνει κ η γνωριμία με τον χώρο. Σε δημοτικο δ ξερω, δ χρειάστηκε να ρωτησω

Αλλα μπορείτε σε συνεννόηση ισως, να τον πατε στο άνοιγμα η στο κλείσιμο, λιγο στην αυλη, να δείτε τον χώρο μαζί. Πόση ώρα πηγαινει τώρα; 

Εγω τον είχα μαζί μου στην εγγραφή κ έτσι είχαμε δει μαζί τον χώρο τοτε

Για να ακριβολογω και ο δικός μας δημοτικός παιδικός Σταθμός όταν κανανε την εγγραφή ή είχαν σκοπό να δηλώσουν τον δικό μας, οι γονείς κανόνιζαν μια μέρα με την διευθύντρια να έρθουν μαζί με το παιδί να δούνε τον χώρο κουζίνα μπάνιο τραπεζαρία τάξεις και αυλη συνήθως μέσα στο καλοκαίρι που κλείναμε για να μην ενοχληθούν τα υπόλοιπα παιδιά....δεν εννοούσα ότι δεν βλέπανε ποτέ τους χώρους οι γονείς αλοιμονο


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κ σίγουρα έχεις δει κ πιο πολλά παιδιά. Εγώ μιλάω μόνο για τα δικά μου δυο

Η αλήθεια είναι ότι είναι έντονο ειδικα τωρα με τον ιό, απλα να παιρνουν αγκαλια το μωρο από τον μπαμπα κ αυτο να κλαιει

Εκεί δ ξερω τι άλλο μπορεί να γίνει.δεδομένων κ των συνθηκων

Γτ εμενα πχ ήταν σχεδόν 3,κ έπιανε το χέρι κ έμπαινε αν ήθελε. Αρχικά τους πετυχαμε κ στην αυλη οποτε ήταν ωραίο που πηγε, έπαιξε, κ έτσι έφυγα ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Ναι, κ σίγουρα έχεις δει κ πιο πολλά παιδιά. Εγώ μιλάω μόνο για τα δικά μου δυο

Η αλήθεια είναι ότι είναι έντονο ειδικα τωρα με τον ιό, απλα να παιρνουν αγκαλια το μωρο από τον μπαμπα κ αυτο να κλαιει

Εκεί δ ξερω τι άλλο μπορεί να γίνει.δεδομένων κ των συνθηκων

Γτ εμενα πχ ήταν σχεδόν 3,κ έπιανε το χέρι κ έμπαινε αν ήθελε. Αρχικά τους πετυχαμε κ στην αυλη οποτε ήταν ωραίο που πηγε, έπαιξε, κ έτσι έφυγα ευκολα

Έχει τύχει να κρατάω αγγαλια ένα 2ωρο παιδί 2κ χρόνων επειδή έκλαιγε....φαντάζεσαι ότι μου δένει τα χέρια αυτό εκείνη την ώρα γιατί ειδικά την πρώτη χρονιά που πήγα σαν εκπαιδευόμενη είχε γίνει κάτι στον δήμο και δεν είχαν έρθει οι συμβάσεις και έτυχε να είμαι μόνη μου με 25παιδια που σχεδόν όλα έπρεπε να κάνουν προσαρμογή δηλ ήμουν στο μικρό τμημα του παιδικού ούτε καν στο μεγάλο ΕΕ εκεί τα είδα όλα...έπεσα αμέσως στα βαθειά τελικά ήρθαν οι συμβάσεις Μάιο(νωρίς θυμήθηκε ο δήμος να τους βάλει)και εμείς είχαμε ξεκινήσει 1σεπτεμβρη....καταλαβαινεις :shock:την πρώτη μου χρονιά θα την θυμάμαι για πάντα!

Η διευθύντρια ακόμα έχει να λέει πως μαθήτρια στην πρώτη της χρόνια κράτησε ολοκληρο τμήμα μόνη της!

  • Μπερδεμένη/-ος 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μονο να το φαντάζομαι μπορώ. Ευτυχως τα δεδομένα τουλ περυσι που πηγε ο γιος μου ηταν τελειως αλλιώς. Συνολικά ήταν γραμμένα περίπου 20παιδακια,αλλα συνηθως είχε 15,3-4κοπελες στην τάξη μέσα, κ καθε βδομάδα έκανε προσαρμογή άλλο γκρουπακι. Δλδ εμεις πηγαμε τέλη Σεπτέμβρη, 3ο γκρουπ νομιζω οποτε είχε μέσα 10παιδια που ήδη πήγαιναν οκ, με τις λιγες γκρίνιες της ηλικίας, κ 5που κανανε προσαρμογη

Οποτε στη θεματοθετρια θα πω ακομη υπομονη γτ ειναι νωρις. Δυστυχώς ο αποχωρισμος πλέον γίνεται εκτός του σχολειου, αν αυτό συνεχιστεί κάνα δυο βδομαδες ακομη, να το δουν λιγο πιο ειδικα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Έχει τύχει να κρατάω αγγαλια ένα 2ωρο παιδί 2κ χρόνων επειδή έκλαιγε....φαντάζεσαι ότι μου δένει τα χέρια αυτό εκείνη την ώρα γιατί ειδικά την πρώτη χρονιά που πήγα σαν εκπαιδευόμενη είχε γίνει κάτι στον δήμο και δεν είχαν έρθει οι συμβάσεις και έτυχε να είμαι μόνη μου με 25παιδια που σχεδόν όλα έπρεπε να κάνουν προσαρμογή δηλ ήμουν στο μικρό τμημα του παιδικού ούτε καν στο μεγάλο ΕΕ εκεί τα είδα όλα...έπεσα αμέσως στα βαθειά τελικά ήρθαν οι συμβάσεις Μάιο(νωρίς θυμήθηκε ο δήμος να τους βάλει)και εμείς είχαμε ξεκινήσει 1σεπτεμβρη....καταλαβαινεις :shock:την πρώτη μου χρονιά θα την θυμάμαι για πάντα!

Η διευθύντρια ακόμα έχει να λέει πως μαθήτρια στην πρώτη της χρόνια κράτησε ολοκληρο τμήμα μόνη της!

Το χωρο τον ειδε απ την αρχη μαζι με το μικρο ο αντρας μου απ την πρωτη μερα...εγω θα τον δω αυριο που θα κανουμε και την εγγραφη...απλα αυτο μου ειχε φανει καπως που του τον επαιρναν ετσι αλλα τωρα καταλαβα ετσι οπως το εξηγησες...εγω φανταζομουν οτι και λογω του ιου...καλα πρωτη χρονια με 25 παιδακια μονη σου ουτε να το φνταζομαι δε θελω...

Just now, vikib είπε:

Μονο να το φαντάζομαι μπορώ. Ευτυχως τα δεδομένα τουλ περυσι που πηγε ο γιος μου ηταν τελειως αλλιώς. Συνολικά ήταν γραμμένα περίπου 20παιδακια,αλλα συνηθως είχε 15,3-4κοπελες στην τάξη μέσα, κ καθε βδομάδα έκανε προσαρμογή άλλο γκρουπακι. Δλδ εμεις πηγαμε τέλη Σεπτέμβρη, 3ο γκρουπ νομιζω οποτε είχε μέσα 10παιδια που ήδη πήγαιναν οκ, με τις λιγες γκρίνιες της ηλικίας, κ 5που κανανε προσαρμογη

Οποτε στη θεματοθετρια θα πω ακομη υπομονη γτ ειναι νωρις. Δυστυχώς ο αποχωρισμος πλέον γίνεται εκτός του σχολειου, αν αυτό συνεχιστεί κάνα δυο βδομαδες ακομη, να το δουν λιγο πιο ειδικα

Σ ευχαριστω πολυ...ας ελπισουμε οτι ειναι νωρις...οπως εξηγησα παραπανω τους χωρους τους εχει δει ο αντρας μου κι εγω αυριο..αλλα οσο να ναι στεναχωριεμαι που κλαιει οταν τον παιρνουν...τουλαχιστον μετα σταματαει ..ευχαριστω κοριτσια μου


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Το χωρο τον ειδε απ την αρχη μαζι με το μικρο ο αντρας μου απ την πρωτη μερα...εγω θα τον δω αυριο που θα κανουμε και την εγγραφη...απλα αυτο μου ειχε φανει καπως που του τον επαιρναν ετσι αλλα τωρα καταλαβα ετσι οπως το εξηγησες...εγω φανταζομουν οτι και λογω του ιου...καλα πρωτη χρονια με 25 παιδακια μονη σου ουτε να το φνταζομαι δε θελω...

Σ ευχαριστω πολυ...ας ελπισουμε οτι ειναι νωρις...οπως εξηγησα παραπανω τους χωρους τους εχει δει ο αντρας μου κι εγω αυριο..αλλα οσο να ναι στεναχωριεμαι που κλαιει οταν τον παιρνουν...τουλαχιστον μετα σταματαει ..ευχαριστω κοριτσια μου

Το θέμα είναι να σταματάει όταν έχει μπει να κλαίει έξω πριν μπει έχω δει παιδιά να το κάνουν οοολη την χρονιά και μέσα να το έχουν ξεχάσει αμέσως 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Το θέμα είναι να σταματάει όταν έχει μπει να κλαίει έξω πριν μπει έχω δει παιδιά να το κάνουν οοολη την χρονιά και μέσα να το έχουν ξεχάσει αμέσως 

Ααα δηλαδη παιζει να μην σταματησει ποτεεε;:shock:οκ να ξερω τι να περιμενω..να εχω προετοιμαστει...εμενα με νοιαζει να μην κλαιει μετα...ειδικα απ την αλλη εβδομαδα που θα μενει περισσοτερες ωρες..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Ααα δηλαδη παιζει να μην σταματησει ποτεεε;:shock:οκ να ξερω τι να περιμενω..να εχω προετοιμαστει...εμενα με νοιαζει να μην κλαιει μετα...ειδικα απ την αλλη εβδομαδα που θα μενει περισσοτερες ωρες..

Ναι το κλάμα πριν μπει δεν έχει να κάνει με την προσαρμογή μπορεί να είναι παράπονο ή οτιδήποτε και ναι μπορεί να κρατήσει μέχρι τό τέλος κάποιες φορές θα σταματάει καποιες θα το θυμάται ίσως μετά από Χριστούγεννα Πάσχα που κάθονται αρκετές μέρες στο σπίτι να γκρινιάζει ξανα.... το θέμα είναι μέσα να είναι καλά να παίζει κλπ....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...