Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

Είμαι έγκυος η όχι;


Recommended Posts

Καλήσπεραααα σας κορίτσια είμαι καινούργια καλώς σας βρήκα λοιπόν τελευταία μου περίοδος ήταν 14.8.20 την προηγούμενη Παρασκευή πήγα στον γυναικολόγο μου και Μου είπε ότι στις 9.9.20 ( την προηγούμενη Τετάρτη) έκανα πρόωρη οωρηξια και όλος τυχαίος είχα ελεύθερη επαφή με τον άντρα μου την Δευτέρα 14.9.20 έκανα μια χοριακη και βγήκε 0.8 και εχθές έκανα παλι χοριακη σε άλλο μικρόβιολογικο και βγήκε <1.20 υπάρχει περίπτωση να είναι νωρίς ακόμα? Πείτε μου την γνώμη σας θα προσπαθήσω να την ανεβάσω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ρενουλα 19 είπε:

Καλήσπεραααα σας κορίτσια είμαι καινούργια καλώς σας βρήκα λοιπόν τελευταία μου περίοδος ήταν 14.8.20 την προηγούμενη Παρασκευή πήγα στον γυναικολόγο μου και Μου είπε ότι στις 9.9.20 ( την προηγούμενη Τετάρτη) έκανα πρόωρη οωρηξια και όλος τυχαίος είχα ελεύθερη επαφή με τον άντρα μου την Δευτέρα 14.9.20 έκανα μια χοριακη και βγήκε 0.8 και εχθές έκανα παλι χοριακη σε άλλο μικρόβιολογικο και βγήκε <1.20 υπάρχει περίπτωση να είναι νωρίς ακόμα? Πείτε μου την γνώμη σας θα προσπαθήσω να την ανεβάσω 

Νομιζω ότι θετική θεωρείται πάνω από 5.τι σου είπε ο γιατρός σου;;;αλλά 9/9 δεν είναι πρόωρη ωορηξια αλλά αργοπορημένη ωορηξια.αν ήταν έτσι νομίζω νωρίς έκανες χοριακη.ακομα καλά καλά δεν εμφυτεύτηκε αν υπήρχε σύλληψη.σου συνέστησε ο γιατρός να κάνεις χοριακη τόσο νωρίς;;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Νομιζω ότι θετική θεωρείται πάνω από 5.τι σου είπε ο γιατρός σου;;;αλλά 9/9 δεν είναι πρόωρη ωορηξια αλλά αργοπορημένη ωορηξια.αν ήταν έτσι νομίζω νωρίς έκανες χοριακη.ακομα καλά καλά δεν εμφυτεύτηκε αν υπήρχε σύλληψη.σου συνέστησε ο γιατρός να κάνεις χοριακη τόσο νωρίς;;;;;

Καλησπερα ψυχή μου και σε ευχαριστω που απάντησες όχι δεν μου το συνέστησε και δεν το ξέρει γιατί θα με κράξει έκανα από μόνη μου γιατί δεν κρατιόμουν η έκανα αργά οωρηξια η έκανα δεύτερη οωρηξια την τρίτη τα ξημερώματα Τετάρτης έβγαλα κάτι καφέ βλενες μια σταγονίτσα μικρή και γιαυτό έκανα χοριακη..... Μάλλον ήταν νωρίς να σε ρωτήσω κάτι ξέρεις πια είναι τα συμπτώματα της σύλληψης? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρενουλα 19 είπε:

Καλησπερα ψυχή μου και σε ευχαριστω που απάντησες όχι δεν μου το συνέστησε και δεν το ξέρει γιατί θα με κράξει έκανα από μόνη μου γιατί δεν κρατιόμουν η έκανα αργά οωρηξια η έκανα δεύτερη οωρηξια την τρίτη τα ξημερώματα Τετάρτης έβγαλα κάτι καφέ βλενες μια σταγονίτσα μικρή και γιαυτό έκανα χοριακη..... Μάλλον ήταν νωρίς να σε ρωτήσω κάτι ξέρεις πια είναι τα συμπτώματα της σύλληψης? 

Η βλενα η καφέ ήταν από την ωορηξια.η σύλληψη δεν έχει συμπτωματα.η εμφύτευση εεεε μπορεί να έχει σταγόνες αίματος κ πόνο περιόδου.αλλα γενικά τίποτα δεν είναι νόμος.εγω λέω περίμενε άλλες πέντε μέρες κ μετά κάνε άλλη μια χοριακη.καλη επιτυχία ευχομαι.αν θες έχει να μπεις συμπτώματα πριν την καθυστέρηση.εκει έιμαστε πολλές κοπέλες με τα ίδια ζητήματα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τελειααα οωρηξιας δεν νομιζω να είναι γιατί έκανα οωρηξια την προηγούμενη Τετάρτη ενώ τα καφέ τα έβγαλα προχθές σε ευχαριστω πολύ μπαίνω έκει που μου είπες ❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα συμφωνησω με την εμιλυ. Πρώτα από όλα 26η μέρα, αν υπολογίζω σωστά, δ ειναι καθόλου πρόωρη ωορρηξια. Ισα ισα λογικα έχεις μεγαλούτσικο κυκλο

Οι χοριακες ήταν πολύ νωρίς. Αν λοιπόν είχες επαφή εκεί στις 9/9,πρεπει να περιμένεις τουλ 3μερες ακομη, ιδανικά καμια βδομαδα

Αλήθεια, τι κύκλο έχεις; 

Τα καφέ ήταν από την ωορρηξια

Αν έγινε σύλληψη κάπου 9-10/9,η εμφύτευση έγινε η θα γίνει μετά από 5-12μερες.αν οχι, 12-16μερες μετά την ωορρηξια έρχεται η περιοδος

Την σύλληψη δ θα την καταλάβεις. Στην εμφύτευση μπορεί να δεις λίγο αίμα, η καφέ υγρά. Αλλα οχι απαραιτητα. Το μόνο σίγουρο σύμπτωμα είναι η καθυστέρηση

Συνηθως κ τα συμπτώματα ξεκινάνε μετά την καθυστέρηση, αλλά σίγουρα μετά την εμφυτευση

(εγω ειχα μόνο στην πρώτη εγκυμοσυνη καφέ στην εμφύτευση, 10μερες μετά την επαφή, την ημέρα που νόμιζα θα αδιαθετήσω, αλλα μετα κατάλαβα ότι η ωορρηξια ήταν πιο αργά. Στην δεύτερη τπτ) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...