Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Angot said:

      χαχαχαχ παρούσα !

      Τι μέντιουμ είσαι εσυ …. Δώσε μες είχες μέλλουσα μαμά να μας πάνε κ ας όλα καλα !!! Δ περνάνε οι μέρες κορίτσι Παρασκευή έχω επίσημη πρεμιέρα χαχαχαχ εμάς εδώ στο εξωτερικό μας δίνουν περισσότερες μέρες περίπου 14 μετά την εμβρυομεταφορα ! 

Προβληματισμός


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια... Έχω εναν προβληματισμό και δεν ξέρω τι να σκεφτώ , θα ήθελα την βοήθεια σας. Είμαι με το αγόρι μου 5 + χρόνια και κάθε φορά που έρχεται η συζήτηση του παιδιού μου λέει ότι δεν θέλει ακόμη. Μια φορά είχα καθυστέρηση και ήταν χαρούμενος με το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης αλλά τελικά είχα γυναικολογικό και μ είχε αργήσει η περίοδος . Αλλά το θέμα αυτό δεν θέλει ούτε να το συζητάει , δεν ξέρω γιατί, μ λέει δεν θέλει παιδιά κ αν έκανε ποτέ θα έκανε επειδή το θέλω εγώ . Τι να πω ρε κορίτσια... Πείτε μου τι να κάνω ... Τι να του έλεγα ... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Αν επιτρέπεται τι ηλικία έχετε εσύ και το αγόρι σου? Παρόμοια κατάσταση είχα και γω με μία πρώην σχέση μου. Δεν ήθελε παιδιά και όταν χωρίσαμε για άλλον λόγο και είχα καθυστέρηση παρακαλούσε να είμαι έγκυος. Αλλά ήταν από το άγχος η καθυστέρηση. Τώρα είμαι παντρεμένη με έναν εξαιρετικό άνθρωπο και περιμένω μωρό!.Γνώμη μου είναι να κάτσεις να σκεφτείς τι θέλεις από αυτόν τον άνθρωπο, γιατί τα χρόνια περνάνε και αν εσύ θέλεις παιδί και αυτός όχι, καλύτερα να χωρίσουν οι δρόμοι σας. όσο δύσκολο και αν φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαινω γιατί είσαστε πολλά χρόνια μαζί....Πρέπει να κάτσεις να κάνεις μία σοβαρή κουβέντα μαζί του. Δυστυχώς οι γυναίκες έχουμε περιορισμό χρόνου στο να κάνουμε παιδί, ενώ οι άντρες όχι.

Δεν σε πήραν τα χρόνια φυσικά αλλά δεν πρέπει να ξέρεις τι ζητά ο σύντροφός σου από εσένα???Κανείς άντρας δεν είναι έτοιμος να γίνει πατέρας. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofiatr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Έχω εναν προβληματισμό και δεν ξέρω τι να σκεφτώ , θα ήθελα την βοήθεια σας. Είμαι με το αγόρι μου 5 + χρόνια και κάθε φορά που έρχεται η συζήτηση του παιδιού μου λέει ότι δεν θέλει ακόμη. Μια φορά είχα καθυστέρηση και ήταν χαρούμενος με το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης αλλά τελικά είχα γυναικολογικό και μ είχε αργήσει η περίοδος . Αλλά το θέμα αυτό δεν θέλει ούτε να το συζητάει , δεν ξέρω γιατί, μ λέει δεν θέλει παιδιά κ αν έκανε ποτέ θα έκανε επειδή το θέλω εγώ . Τι να πω ρε κορίτσια... Πείτε μου τι να κάνω ... Τι να του έλεγα ... 

Εφόσον τον αγαπάς κ δεν έχετε άλλο πρόβλημα στη σχέση σας εγώ θα σου έλεγα να κάτσετε να συζητήσετε εις βάθος..

Δλδ σου έχει πει τι είναι αυτό που τον κάνει να μη θέλει τώρα παιδί? Συνήθως οι άντρες αγχώνονται με τα οικονομικά πολύ..εμένα ο άντρας μου ενώ στα λόγια έλεγε ναι θέλω στο μεεελλον να κάνουμε παιδάκι κτλ όταν του έλεγα να βάλουμε μπροστά όλο το απέφευγε..όταν μιλήσαμε εις βάθος μια μέρα με λίγο αλκοόλ παρά πάνω ομολογώ,μου είπε πως η ανασφάλεια του είναι το οικονομικό θέμα..κ ότι έψαχνε την ιδανική στιγμή..

Μετά από κουβέντα συνειδητοποιησε πως δεν θα υπαρξει ποτέ η τέλεια στιγμή κ βαλαμε μαζί ένα χρονικό διάστημα να ξεκινήσουμε προσπάθειες που θεωρήσαμε το καλύτερο για εμάς κ τη ζωή μας..δόξα το Θεό έμεινα έγκυος αλλά να εκεί που λέγαμε η καλύτερη στιγμή ήρθε ο ιός κ έφερε τα πάνω κάτω ξανά σε δουλειές κτλ..

Στα λέω με παράδειγμα εμάς για να μιλήσετε κ να δεις ποιοι είναι οι λόγοι που δε θέλει..κ αν κ εκείνος ψάχνει τη τέλεια στιγμή να του εξηγήσεις πως καλώς η κακώς δεν υπάρχει αλλά μπορείτε να τη δημιουργήσετε με αγάπη κ υπομονή εσείς!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiatr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Έχω εναν προβληματισμό και δεν ξέρω τι να σκεφτώ , θα ήθελα την βοήθεια σας. Είμαι με το αγόρι μου 5 + χρόνια και κάθε φορά που έρχεται η συζήτηση του παιδιού μου λέει ότι δεν θέλει ακόμη. Μια φορά είχα καθυστέρηση και ήταν χαρούμενος με το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης αλλά τελικά είχα γυναικολογικό και μ είχε αργήσει η περίοδος . Αλλά το θέμα αυτό δεν θέλει ούτε να το συζητάει , δεν ξέρω γιατί, μ λέει δεν θέλει παιδιά κ αν έκανε ποτέ θα έκανε επειδή το θέλω εγώ . Τι να πω ρε κορίτσια... Πείτε μου τι να κάνω ... Τι να του έλεγα ... 

Το ίδιο μου έλεγε και εμένα ο πρώην μου, συν όμως οτι πίστευε ότι θα γίνω κακή μάνα . Ήμασταν μαζί έξι χρόνια και παντρεύτηκε 6 μήνες αφοτου χωρίσαμε. Τελευταία φορά που ακουσα νέα του είχε δύο παιδιά. Με τον τωρινό σύζυγό μου τα μιλήσαμε και τ συμφωνήσαμε από την αρχή, και φυσικά πάντα μου έλεγε και μου λέει τα καλύτερα. 

Να του ξεκαθαρίσεις ότι θέλεις να κάνεις οικογένεια. Εάν το θέμα είναι το οικονομικό, συμφωνώ με τα προλεγόμενα, ποτέ δε θα είναι ιδανικές οι συνθήκες. Πάντα κάτι θα γίνεται, πάντα κάτι θα λείπει. Και η ζωή μας είναι μια συνεχής προσαρμογή και προσπάθεια. Δεν κάνει να μένουμε στάσιμοι από το φόβο κ την ανασφάλεια! Όλοι μας λίγο πολύ παλεύουμε είναι δύσκολες εποχες!

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiatr είπε:

Ευχαριστώ πολύ πραγματικα για το παράδειγμα!!!!

Τίποτα , Χάιρομαι που εκτιμάς την ανταλλαγή εμπειριών και συμβουλων. εύχομαι να το ξεπεράσετε, να γίνεις σύντομα μητέρα, και να πάνε όλα καλά.

  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...